BAKANLIK OFİSİ- Büyücü Konseyi tarafından seçilen Sihir Bakanı tarafından yönetilen Sihir Bakanlığı, 1600'lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Uluslararası Büyücülük Sırrının korunmasından sorumludur.


BAKANLIK KATLARI - Bakanlığın yerleşimi, Londra'da yerin metrelerce altındadır. 10 kattan oluşur ve katlar bu şekilde düzenlenmiştir


BÜYÜCEŞURA - Büyücü Yüksek Mahkemesi'nde 20 kadar büyücü vardır. Üyelerinin hepsi mor veya siyah cüppeler giyerler. Yargılama ve hüküm işlerinden sorumludur. Yargılamalarını Onuncu Kat'taki zindanlarda yapar.SEHERBAZ OFİSİ - Büyüce dünyanın güvenliğinden sorumlu olan bakanlığın en önemli birimlerinin başında gelir.


BAKANLIK MÜSTEŞARLARI - Sihir bakanlığının en önemli birimlerinden biridir. Çeşitli alalarda büyücedünyanın yönetiminde ve olayların rapor edilmesinde görevlidirler. En önemli görevlerinin başında olaylerı teftiş etmek vardır.


AVLU - Baknlığın girişinde yer alan avludur. Büyücü ve cadılar bakanlık binasına girmeden önce bu avludan geçerler. Genelde fısıltı gazeteinin basım yeri olarak kabul edilir.
<BGSOUND src="http://ugurcakir.com.tr/wp-content/uploads/2016/07/soundtrack-harry-potter-prologue-piano-mp3indirde.net_.mp3" loop=infinite>