ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:

Paylaş|

#foxkids

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & Ünlü
avatarSanatçı & Ünlü

Ϟ Rp Beğenileri : 10

Mezuniyet
Ϟ Binası: R R

MesajKonu: #foxkids 21.08.16 6:21Fox Kids, 1990-2005 yılları arasında birçok ülkede yayın yapmış çocuk kanalı. Kanal Fox Broadcasting Company'ye bağlı olarak kurulmuştur. Ayrıca Fox Kids Play adında eski çizgi filmlerinin yayınlandığı bir kanalı daha vardır. Türkiye'de ilk olarak Show TV'de kuşak yayını olarak başlamıştır. Şirketin piyasadan çekilme kararı ile kanallar başka bir şirkete satılmıştır. FOX, ABD'de kanalın ismini 4Kids olarak değiştirip yayınlarına devam ederken, Türkiye de dahil birçok Avrupa ülkesinde kanal Disney'e satılmış ve bunun sonucunda da kanalların isimleri Jetix ve Jetix Play olarak değiştirilmiştir. Fakat Fox Kids içerikleri yayından kaldırılmamış bu kanallarda da kapanana kadar devam etmiştir. Daha sonra 2010 yılında Disney bu kanalları tamamen yenileyerek yerlerine Disney XD ve Playhouse Disney'i (Daha sonra Disney Junior) getirmiştir.

Fox 2012 yılında Finlandiya'daki kanalında Fox Kids'in özgün logosu ve yeni içeriklerle kuşak yayınına başlamıştır. Böylece Fox Kids markası yeniden canlanmış oldu.

*WikipediaSayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t1814-o-l-i-v-i-a-s-c-a-r-l-e-t-t-i
Noah Voerman
Stajyer Öğrenci
avatarStajyer Öğrenci

Ϟ Rp Beğenileri : 49

MesajKonu: Geri: #foxkids 21.08.16 9:38

Jetix e değiştiği gün televizyonu iki saat turlamıştım Fox kids nereye gitti diye, sonrada anneme ağlamıştım hatırlıyorum, neyseki çizgifilmlerin çoğu aynı şekilde devam etmişti, ama bir nevi veletlikten çıkıp çocukluğa geçişimin resmi ilanıydı bu değişim, ondan hatırlayınca az biraz duygulanırım.overdosed on overthinking:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t1711-noah-voerman-vin-kent-lejanti

#foxkids

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: HW Sözlük-
.