ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Ne Oldu Ne Bitti? ~ Lennox Wells

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Lennox Wells
Ölü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Ne Oldu Ne Bitti? ~ Lennox Wells 14.09.16 22:04

Lennox Wells

Gelecek Postasının en yakışıklı, en karizmatik ve en sempatik yazarı Lennox Wells'den hepinize selamlar.

Amacım, olan bitenden siz değerli okurlarımı haberdar etmek.

Bilmeniz gereken ya da gözüme çarpan her konu hakkında ayrıntılı bir araştırma yapacağım ve sizleri bilgilendireceğim.

Gizli saklı hiçbir şeyin kalmaması hayattaki tek amacım. Eğer tamamen saydam bir yönetim, bir yaşam şekli varsa herkes mutludur, güvendedir. Halkın olanların arkasındaki nedeni bilmesi gerekir.

Sizlerin önemli olayların nedenini araştırmanız gerekli değil, çünkü ben varım. Sizin için en açık haberleri yazacağım. Umarım siz de bundan memnun kalırsınız.

Eğer kafanıza takılan ve araştırmamı istediğiniz bir konu varsa bana aşağıda vereceğim adrese baykuş yollayarak ulaşabilirsiniz. Bir insan hakkında da araştırma yapabilirim, bir olay hakkında da.

İletişimde kalın.
Lennox Wells.

BURAYA TIKLAYIP ULAŞIN BANA!

En son Lennox Wells tarafından 26.09.16 0:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Lennox Wells
Ölü

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Ne Oldu Ne Bitti? ~ Lennox Wells 14.09.16 22:04

Hogwarts'taki Açılış Merasimi Rezaleti!

Olayı kısa bir şekilde anlatmak gerekiyor. Bilindiği üzere Hogwarts'ın açılış tarihi geldi çattı. Öğrenciler o meşur 9¾ peronuna kim bilir ne heyecanlarla bindiler. Bunca senedir başımızda olan bu karışıklıktan kurtulmak ve Hogwarts'ın güvenli kollarına sığınmayı ben bile isterdim açıkçası. Bir Hogwarts klasiği olan açılış merasimini her büyücü bilir. Her zaman coşku ile kutlanır. Ancak bu sefer ne olmuş dersiniz? Öğrencilerin söylediklerine göre ortak salona ne olduğu belli olmayan garip bir illüzyon büyüsü yapılmış. Bu büyünün öğrencileri rastgele etkiledikleri biliniyor. Büyüden etkilenenlerin ve etkilenmeyenlerin anlattıkları tutarlı. İllüzyona kapılan öğrenciler bir nevi kriz geçirmişler ve kendilerini Bakanlık'ta olan o karanlık savaşta bulmuşlar. Çığlıklar, korku, ölüm... Etkilenen öğrencilerin ağzında bu kelimeler dönüyor. Peki olayın asıl yüzü ne?

Yönetim şekli değişimi sayesinde Bakanlık'taki kadro değişiminin aynısı Hogwarts'a da yapıldı. 71' eğitim-öğretim yılında görev alan Profesörlerin neredeyse hepsi yerine yeni geçmiş kişiler. Bakanlığın bu öğretmenleri büyük bir araştırma sonucu yerlerine getirdiğini umuyorum ancak Profesörler daha okulun ilk günününden çok olumsuz bir görüntü çizmeyi başardılar. Yani anlayacağınız olayın nedeninin Profesörlerin beceriksizliği olduğunu düşünüyorum. Üstelik olayın sorumlusunun bulunduğu gibi bir bilgi kulağımıza gelmedi. Çocuklar gelirken böyle bir büyü yapılmış olabilir. Hatta çok daha kötüsü bu olayı bir matem amacı ile Profesörler yapmış olabilir ki, bu Profesörlere dava açılmasını bile sağlayabilecek bir öğretme sistemi. Daha yaşları küçük olan öğrencilerin böyle bir travma ile karşılaşması çok ciddi bir durum. Üstelik bizim gibi kişilerin kafasında da soru işaretleri oluşuyor. Hogwarts gerçekten güvenli mi? Yeni Profesörler sene içinde ne yapacaklar. Şahsen artık bir sonraki çuvallamalarını bekliyor olacağım. Şimdi diyeceksiniz Profesörlere bu kadar yüklenmek doğru mu? Tabi ki! O mevkiye gelmelerinin nedeni kendi branşlarında en iyilerden olmaları. Daha açılış töreninde, kocaman salondaki büyüyü farkedip buna karşı önlem alamıyorlarsa. Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü Maximiliano Lerici'den şüphe duyarım ben. Bu ismi daha sonra duyacağımıza eminim. Bir yere not alın sayın okuyucular. Acemiliklerine vermek isterdim ancak geleceğimizi emanet ettiğimiz büyücü ve cadılardan bahsediyoruz. Üstelik beni en çok endişelendiren durum şu; müdür, müdür yardımcısı ya da herhangi bir Profesör medyaya açıklama yapmadı. Olaydan sonra Hogwarts yönetimi sessizliğe büründü! Hayra alamet değil gibi. Merlin bizi korusun!
Yeni gelişmeler olduğunda haberdar edeceğim.
İletişimde kalın, Lennox.

Lennox Wells
Ölü

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Ne Oldu Ne Bitti? ~ Lennox Wells 26.09.16 2:31

Bir haftadır yazmıyorum. Nasılsınız hayırsızlar. Beni özleyip özlemeyeceğinizi test etmek için yaptım. Ne arayan var ne soran. Çekip gideyim de habersiz kalın! Her neyse okurlarıma daha çok sevgili tribi atmak istemiyorum ve bu haftaki yazıma geçiyorum!

Hızlı Haber Turu

Şimdi beyler bayanlar. Buralarda olmadığım şu son haftada neler olmuş basit başlıklarla bildireyim size, çünkü gündem konuları hakkında yazmayı planlamıyorum şimdi.

• İlk olarak Hogwarts Müdürü Darence Elias'nın ortadan kaybolmasını gündemin en önemli haberi. Adam kimseye bir şey demeden yok olmuş, Hogwarts'ı başıboş bırakmış durumda. Müdürün nerede olduğu bilinmemekle beraber geri gelip gelmeyeceği de bir muamma. Bakanlık bu durum hakkında ne yapacak göreceğiz.
  • Okulun açılışında olan rezillikten bahsetmiştim. Bu rezilliğin bir güvenlik ihlali olmaması içimizi rahatlatsa da, öğrencilerin bir ders çıkarması için yapılmış olması akıl işi değil. Veliler çok sinirli. İlk hafta hastane kanadında yatmaktan derslere giremeyen öğrenciler var.
  • Olanlar karşısında pasif kalan Bakanlığa karşı da insanlar tepkili. Ben bunu yenilenen kadronun ne yapacağını bilememesine bağlıyorum. Çok zor dönemlerden geçiyoruz sevgili okuyucular.

Bunlar bu haftanın önemli konuları. Ben ise size başka bir şey hakkınde yazmak istiyorum.

Profesör-Öğrenci aşkları

Doğru duydunuz! Şimdi buradan isim vermek istemiyorum ama baş harfi H, bir profesör ile bir öğrencinin aralarındaki ilişki kulağıma ilişti. İlk olarak inanmak istemedim. Yok dedim, Hogwarts'ta bu kadar rezillik bir anda olamaz dedim. Ancak yanılmışım. Bu öğrenci, baş harfi J, profesör ile olan aşkını gururla dile getiriyormuş. Tabi ki öğrenciye değil, profesöre bela getirir bu ilişki. Ah profesör H! Ne işlere bulaştınız siz. Kafanız nerede ha? Gençsiniz, tecrübesizsiniz ama hiç mi düşünmezsiniz?

Bana sorarsanız yeni bir profesör özellikle bu zamanlarında adını kirletmemeye çalışmalı. Profesör H ise daha okul yeni başlamış olmasına rağmen çamura battı bile! Daha önce bir çok kez söylediğim gibi, ÇOCUKLARIMIZI GÜVENDE OLSUNLAR DİYE HOGWARTS'A YOLLUYORUZ. Onları böyle sübyancıların ellerine gönderiyorsak vay halimize.

Profesör H olayının daha derinlerini araştırayım demiştim ki aynı durumda olan başka isimlere rastladım. Hogwarts'ın değişen kadrosu sadece profesörlerden ibaret değil. Çalışanları da değişti! Bu çalışanlardan bir tanesi, baş harfi J, profesör H'nin izinden ilerlemiş ve öğrencilerden bir tanesi ile romantik ilişki kurmuş. En azından onlar ilişkilerini gizli tutmaya çalışmışlar. Bu yüzden onların isimlerine ulaşmak gerçekten zor oldu. Tabi benden kaçmaz! Yaşları genç olmasına rağmen gene de ilişki kurdukları bu öğrenciler reşit değil! Üstelik işlerine duygularını karıştırmaları affedilemez! Bakanlıktan gerekli incelemeyi yapıp bu konuda bir yaptırım uygulamaları için dilekçe vereceğim. Eğer ben öğrendiysem, koskoca Bakanlık haydi haydi öğrenecektir.

Hogwarts'tan umudu kesmemiz mi gerekiyor? Bu kişileri kimse uyarmıyor mu? Başlarında müdür yok diye mi oluyor bu olaylar?

Gelecek yazımda Müdür Yardımcısı Violeta Lechkov'dan bahsedeceğim. Eğer yapabilirsem onunla bir röportaj da yapmayı planlıyorum.

İletişimde kalın, Lennox.

Ne Oldu Ne Bitti? ~ Lennox Wells

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası