Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973
  Paylaş
   

   Özel Sektör Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sonraki
  Carmenta
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Carmenta
  Game Master


  Başvuru İçin:

  Adınız ve Soyadınız :
  Karakter Bilgisi : (Bu alanı eksik dolduranların başvurusu kabul edilmeyecektir.)
  İstediğiniz Meslek* :
  Örnek Rp : (Spoiler içinde veriniz)

  *Kendi dükkanınızı açacaksanız;

  Dükkanınızın yeri ve bilgisi :


  Kurgusal Dükkanları Alamazsınız! - Kontenjanları:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Vincent Grindel
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Vincent Grindel
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız : Vincent Grindel
  Karakter Bilgisi : Gryffindor mezunu. Okuldan mezun olduğu yıl seherbaz olarak hemen iş başı yapması rağmen çalıştığı iki senenin ardından nedensiz bir şekilde oradan ayrıldı. Sonrasında yaklaşık olarak sekiz (veya on hala düşünüyorum) sene kadar ortalardan kayboldu. Bu süre boyunca yaşadığı maceraları veya yaptığı şeyleri kimse bilmiyor. Tıpkı kayıp olduğu zamanki gibi kimsenin haberi olmadan, bir anda, ortaya çıkıp Ejderha Hanı'nı açtı. Karakter olarak neşeli ve cesur. Herkesle yakınlık kurabilmesine rağmen gerçekten değer verdiği insan sayısı çok az ancak onlar için canını bile vermekten çekinmez.
  İstediğiniz Meslek* : Ejderha Hanı Sahibi
  Örnek Rp : (Spoiler içinde veriniz)

  Örnek Rp:
     *Kendi dükkanınızı açacaksanız;

  Dükkanınızın yeri ve bilgisi :

  Spoiler:
   

  Yukarıdaki resmin dışında birkaç açıklamam daha var. Ejderha Hanı Londra'da bulunuyor. Tercihen büyücülerin kolayca ulaşabileceği bir yerde. Çatlak Kazanın yakınlarında olması ideal olabilir. 


  Hanın üç katı var ve odaların hepsi özel olarak büyülendiğinden dışarıya dair herhangi bir geçirmiyor içeriye. Resimde görünen mekanın sağ tarafından giriş yapılıyor ve masaların aşağısında kalan kısımda ise bir adet sahne var. Zaman zaman gruplar gelip sahne alıyorlar. Ayrıca elbette ki resimdekinden çok daha geniş ve birçok büyücüyü misafir edebilecek durumda o kısım.  Ayrıca ,elbette, bir adet mahzeni bulunuyor.  İçeriyi gören pek kimse olmadığından nasıl bir yer olduğu bilinmiyor. Girişi pek ortada olan bir yerde değil ve özel bir şifreyle giriliyor. 


  Hanın dile getirilmeyen bir kuralı var. Ejderha Han'ında olduğun sürece asla çalışanlara asılamazsın. Kim olduğun veya ne pozisyonda olduğunun önemi yok. Vincent çalışanlarını ailesi olarak görüyor ve herhangi birisine öyle bir şey yapıldığında hoş karşılamadığını abartılı birkaç kere gösterdi. Han sahibinin korkutucu olduğu ender anlardan birisidir. Korkunun yanı sıra büyük şaşkınlıkta yaratmıştır ve hala daha asılan o birkaç kişiye Vincent'ın neler yaptığı dillere dolanmış bir şekilde konuşulur. Elbette her hikayede olduğu gibi bunda da anlatılan hikaye kişiden kişiye değişmektedir ve çok daha farklı boyutlar kazanmıştır. 


  Ayın belirli günleri Vincent herkese ücretsiz bir adet yemek ve içecek verir. Ayrıca yardıma muhtaç olanları asla geri çevirmez ve denkleri gibi muamele gösterir.


  Not: Handa anlatılan hikayeleri, odaları ve benzeri şeyleri daha detaylı yazmayı düşünüyorum. Bu karaktere ve geçmişine epey zaman harcayacağım. Eğer ihtiyaç olan başka bir şey varsa varsa buradan veya gruptan , face grubunda cantuğ olarak aratırlarsa, oradan iletişime geçerseniz sevinirim Smile Ayrıca bu yıllar önce bir yarışma için yazdığım bir hikayeydi. Renklendirmeyi hiç beceremedim sanırım Smile 
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  The Kronos
  Game Master
  Ailemize hoşgeldiniz..
  İsteğiniz üzerine dükkanınız Çatlak Kazan yanına açılmıştır.


  Dükkanınız Açılmıştır: http://www.hogwarts-rpg.com/f249-ejderha-han


  Özel Sektör Alımları ROZQO3
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Steve Jones
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Steve Jones
  Ölü


  Adınız ve Soyadınız :  Steve Jones
  Karakter Bilgisi : Hufflepuff mezunu. Okuldan mezun olduktan sonra babası çok ısrar etmesine rağmen handa hiç çalışmadı. Babasıyla aralarında sorunlar var. Babasıyla en son kavgasından sonra mısırda yaşamaya başladı. Mısır'a gitmeden önce insanların gözünde çok fazla arkadaşı olmayan sessiz bir tipti. Babasının vefat haberinden sonra Mısır'dan geri dönerek Sıçrayan Midilli Han'ını tekrar açıyor.
  İstediğiniz Meslek* : Han Sahibi

  Örnek Rp :
  Spoiler:
   

   Dükkanınızın yeri ve bilgisi :Hogsmeade. İki katlı oldukça eski bir han. Giriş katı bir çok masa ve bir bardan ibaret. Üst katta ise misafirler için odalar bulunuyor. Fazla eşya barındırmayan oldukça sade bir görünüme sahip.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  The Kronos
  Game Master
  Ailemize hoşgeldiniz..
  İsteğiniz üzerine dükkanınız açılmıştır.

  Dükkanınız Açılmıştır: http://www.hogwarts-rpg.com/f252-scrayan-midilli
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Catherine Heffernan
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 16

  Catherine Heffernan
  Ölü
  Adınız Soyadınız : Catherine Heffernan
  Karakter Bilgisi : 30 Yaşında ve İrlandalıdır. Slytherin mezunudur. Okuldan mezun olduğundan beri hiçbir işe girmemiş ya da böyle bir yeltenmesi de olmamıştır. Ailesi İrlanda’nın nüfuz sahibi ailelerindendir. Bu yüzden ailesinin herhangi bir torpiliyle bir yere girmeyi her zaman reddetmiştir. 3 kız kardeşin en küçüğüdür. Annesi her zaman ilk ikisi kutsal sonuncusu lanet der. Çünkü Catherine’nin 2 kız kardeşi şu anda gerçekten iyi bir mesleğe sahipler. Ailesiyle zorunlu olmadıkça görüşmez ve kendi başına küçük bir evde yaşamaktadır.Asosyal olduğunu bilir bunun farkındadır fakat bundan hep kurtulmak istemektedir.
  İstediğiniz Meslek* : Tipsy Bar sahibi
  Örnek Rp : (Spoiler içinde veriniz)

  Spoiler:
   


  *Kendi dükkanınızı açacaksanız;
  Dükkanınızın yeri ve bilgisi : Hogsmeade’de bir cafe – bar. Catherine İrlandalı olduğu için içerisi İrlanda publarını andırmaktadır. 


  Özel Sektör Alımları B8f830291e9f7b373216109f373f6706
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Tembellik iyi değildir Catherine'cim, bu bar en azından sana bir altın bilezik olur. Siftahın tez olsun.


  Özel Sektör Alımları BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Lorenzo Marcellus Belenus
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 2

  avatar
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız :  Lorenzo Marcellus Belenus
  Karakter Bilgisi : 

  Hayatı uç noktalarda yaşamayı seven, akıllı olduğu kadar deli bir adam Enzo. Bir şey veya biri çok çabuk ilgisini çekebilir, aynı hızda da ilgisini kaybeder. Maddiyata düşkündür. İçkiyi ve parayı sever. Genelde alaycı, nadirense duygusaldır. Gücü ve güçlüyü sever. Toplumda yer edinmiş, statü sahibi kadınlar ilgi alanındadır. Kendi şirketinin genç yöneticisi olarak geçmişi ve karıştığı olaylarla basına sık sık konu olur. Göz önünde olmaktan hoşlanır. Geçmişi kimilerine göre karanlık ve üzücü olsa da Enzo geçmişiyle gurur duyar. Onu bu günlere getirenin geçmişi olduğunun bilincindedir. Enzo'nun yaşam tarzının temelidir alaycılık. Gençliğinde sıkıntılı dönemler geçirir. Hayatla dalga geçerek aşar travmalarını, bu bir süre sonra alışkanlık haline gelir. Ama hala insan. Yani ciddi acılarla dalga geçecek kadar kötü bir karakter değil. -Babasını öldürmesini bu kategoriye sokmuyor, çünkü işlerin bu duruma gelmesinin babasının suçu olduğunu düşünüyor- Hayatla ilgili gerçekten ciddi bir amacı kalmadığı için (zengin olmaktı bu amaç, onu da başardı), insanların hayatına etki etmeyi, hoşuna giden insanlara yardım etmeyi falan sever. Bu biraz da içindeki gizli tanrı kompleksinin yansımasıdır. Babasının, Enzo'nun ihtiyacı olduğu dönemlerde hiç yardım eli uzatmamasının da etkisi vardır bu yardımseverlikte. Hayatta benzemek istediği son insan babasıdır çünkü. Etrafında insanlar eksik olmasın, ilgi odağında kalsın ister; ama insanlara bağlanmaktan da korkar. Bundandır ki pek fazla düzenli ilişkisi olmaz, genelde gönül eğlendirir. Gerekmedikçe yahut duygusallaşmadıkça iç dünyasını pek yansıtmaz, alaycı maskesinin ardında gizlenir. Bundan dolayı, dışarıdan bakanlar için itici biri olarak görünse de onu tanıyacak kadar yakınlaşmayı başaran nadir kişiler, Enzo'nun sakladığı yönünü -tabiri caizse gerçek Enzo'yu- keşfedebilirler. Annesinin babasını aldatması başka bir travmasıdır. Bu durum kadınlara pek de güvenmemesini ve bağlanma korkusu oluşmasını tetiklemiştir.  Geçmiş  Mart 1944: İtalyan cadı Berenice Andreoli ve İngiliz büyücü Martin Lucius Belenus'un oğlu olarak dünyaya geldi. Babası dünya çapında ünlü Belenus Enterprises kurucusuydu. Annesi ise İtalyan bakanlığında müsteşardı.  Eylül 1955: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun Slytherin binasında eğitim hayatına başladı.  Temmuz 1959: Babası ve annesi boşandılar, sebebi annesinin aldatmasıydı. Bu nedenle Enzo kadınlara pek güvenmez. O günden sonra Enzo annesini bir daha görmeme kararı aldı, babası ise daha agresif bir hale geldi.  1959-1961: Mezuniyetinin akabinde babasının yanında Belenus Enterprises bünyesinde çalışmaya başladı. Fakat gençti ve aklı bir karış havadaydı. Babasının istediği o ağırbaşlı, sakin iş adamı havasına bürünemedi. Daha çok zenginliğin keyfini çıkarıyor, alemlerden alemlere koşuşturuyordu. Bu sürecin sonucunda babası onu şirket bünyesinden ihraç etti ve ekonomik olarak tüm desteğini kesti, böylece Enzo hayatında ilk kez kendi parasını kendi kazanmak zorundaydı.  1961-1963: Para yavaş yavaş suyunu çekmeye başlayınca Enzo durumun vahametini fark etti. Lüks yaşama alışıktı fakat babasına boyun eğmeyecek kadar da inatçıydı. Bu yoksul haliyle basının odağı olduğu İngiltere'de kalamazdı. Rusya'ya yerleşti. Parası bittiğinde, sihirli uyuşturucu maddeleri geniş çevresine pazarlamaya başladı. İşleri kısa sürede epey büyüttü, fakat altında çalıştığı suç örgütü zamanla uyuşturucu maddelerin yanı sıra ticareti yasaklı sihirli eşyalar da satmasını emretti. Tehditler üzerine başka çaresi kalmayan Enzo söyleneni yaptı. Bir süre işler yolunda gitse de nihayetinde ihbar üzerine yakalandı. 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.  1963-1964: Sibirya'da bir büyücü hapishanesinde 7 aylık cezasını çekti.  1964-1965: İngiltere'ye geri döndü fakat geçmişi peşini bırakmadı. Hapise girmesine sebep olan örgüt, Enzo'nun yeniden kendileri için çalışmasını istiyordu. Babasından yardım istemeyi düşündü bu süre içinde, ama gururu izin vermedi. Rusya'daki yaşantısı hakkında basında haberler türemeye başladı. Rusya'da kazandığı parayla kendine Londra'da bir gece klübü açtı. İşleri iyi gidiyordu fakat rus örgüt tarafından yakalanması uzun sürmedi.  1965-1966: Enzo'nun oldukça büyük bir şirketin veliahtı olduğunu öğrenen örgüt planını değiştirdi. Artık kendisi için çalışmalarını değil, şirketin başına geçmesini ve kaçakçılığı yapılacak malların şirketin imkanlarıyla ulaştırılmasını istiyorlardı. Bunun içinse babasının ölmesi gerekiyordu. Enzo, planı kabul ettiğini söyledi fakat kendi planı babasından kurtulup, şirketin hisselerine çökmekti. Örgüt çok geçmeden Enzo'nun babası Martin Lucius Belenus'u öldürdü. Yasal olarak şirket hisseleri Enzo'ya geçti. İngiltere'de işlerin başına geçen Enzo, örgütün isteklerini yerine getirmiyordu. Enzo'yu tekrar alıkoyan örgüt adama işkence etmeye başladı. Günlerce süren işkenceler sonunda Enzo'nun akıl sağlığı zarar gördü. Hareketleri tuhaf ve mantıksız görünse de keskin zekası hala çalışıyordu. Örgüt tarafından atıldığı bir sokağın köşesinde bulundu ve St. Mungo Sihirsel Hastalıklar ve Sakatlıklar Hastanesi'ne yatırıldı.  1966-1967: Birkaç ay içinde çıkabilecek kadar kendini toparlasa da örgütten kurtulmadan hastaneden çıkmaya niyeti yoktu. Kendini deli gibi göstererek hastanede altı aya yakın bir süre yattı. Bu süre içerisinde servetinin küçük bir kısmını kullanarak özel detektifler ve kelle avcıları tuttu. Örgütün büyük bir kısmını yok etti. Zarar gören örgüt Enzo ile alakalı planlarını rafa kaldırdı.   1967-günümüz: Enzo, Londra'da işlerinin başına geçti. Çok geçmeden gençliğindeki gibi basının ilgi odağına yerleşti. Artık sadece yaptığı alemler ve uçarılıklarla değil, iş dünyasındaki başarısıyla da haber oluyordu.   İstediğiniz Meslek* : Belenus Enterprises Sahibi  Belenus Enterprises 1923 yılında "Belenus Tılsım Evi" ismiyle İtalya'nın Floransa kentinde, Martin Lucius Belenus tarafından kurulmuştur. Tılsım alanında çağın dehalarından biri olarak gösterilen Lucius, bu dükkanında sipariş üzerine çeşitli nesneleri belli işlevleri gerçekleştirebilmeleri doğrultusunda tılsımlamıştır. Bu küçük dükkanın kısa sürede dev bir şirkete dönüşmesini sağlayan şey ise Lucius'un kendi icadı olan "Güvenlik Haritası" isimli ürün olmuştur. Belli tılsım ve büyülerle bir binanın tamamını kusursuz bir şekilde anında parşömene haritalamayı başaran Lucius, aynı zamanda bu haritanın binaya girip çıkanların isimlerini ve binada kalma sürelerini kaydetmesini de sağlamıştır. Ürünün ismi kısa sürede yayılmış, bu küçük dükkandan çıkan haritalar zamanla güvenliğine önem veren hemen hemen her şirketin edindiği bir demirbaş haline gelmiştir. Öyle ki İtalyan Sihir Bakanlığı dahi resmi devlet binalarına bu haritalardan yaptırmıştır. Haritalardan gelen parayla yatırımlarına devam eden Lucius Britanya'ya açılmıştır. Zaman içerisinde sipariş üzerine üretilen özel ürünlerin yanı sıra, tüy kalem ve uçuş tozu seri üretimine de başlamıştır. Kuruluşundan kırk üç sene sonra, dönemin en stabil ve yüksek cirolu şirketlerinden biri haline gelmiştir.  Günümüzde şirketin üretimi ve yönetimi Londra'da yapılmaktadır. Floransa'daki o küçük dükkan ise müze olarak ilgililerin ziyaretine açılmıştır. Londra'nın dışındaki sihirle genişletilmiş alana kurulmuş şirket, ortadaki 'Belenus Tower' etrafında konumlandırılmış dört fabrikadan ibarettir. Kulenin kuzeyindeki fabrikada tüy kalem ve uçuş tozlarının seri üretimi yapılmaktadır. Şirkete ait patentli on iki farklı tüy kalem türü vardır. Uçuş tozlarının satımı ise İtalya Sihir Bakanlığı'na yapılmaktadır. Doğudaki fabrika İngiltere Sihir Bakanlığı ile ortak çalışmaktadır. Anahtar, Zaman Döndürücü gibi ürünlerin yapımı, tamiri burada gerçekleşmektedir ve bu binaya giriş çıkış Seherbazlar tarafından kontrol edilmektedir. Güneydeki bina, sipariş üzerine özel haritaların ve aile saatlerinin yapıldığı yerdir. Şirketin gelirlerinin önemli bir kısmını buradaki özel üretimler sağlamaktadır. Batıdaki bina ise araştırma amaçlıdır. Burada yeni tılsımlar denenmekte, deneyler yapılmakta, satışa sunulmayan ürünler üretilmektedir. Sadece şirket bünyesindeki tılsım uzmanlarının ve Lorenzo Marcellus Belenus'un girişine izin vardır. 'Belenus Tower' ise tüm bu işlemlerin denetlendiği, düzenlendiği, satışların yapıldığı yönetim kulesidir. Otuz üç katlı bu kulenin en üst katı şirket sahibi Lorenzo Marcellus Belenus'un ofisidir  Örnek Rp :


  RP:
     NOT: Renklendirmeye falan üşendim RP'yi, kodlu haline de ulaşamıyorum eskiden yazdığım siteden kendi isteğim üzerine banlandığım için. Okuduktan sonra silerseniz RP yi sevinirim.


  En son Lorenzo Marcellus Belenus tarafından 27.12.16 22:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Merhaba sevgili Lorenzo. Ören teyzen rol oyununu okudu ve isteğin üzerine rol oyunun okunduktan sonra kendini imha ediyor. Yalnız çok ufak bir ricam olacak. İstediğin rütbeyi almak için iş yerin hakkında biraz daha bilgi vermen gerekli. Başvurunu düzenleyip herhangi bir admine haber verdikten sonra isteğin işleme konacaktır.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Lorenzo Marcellus Belenus
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 2

  avatar
  Ölü
  Ekledim istenen kısmı, admin arkadaşların bilgisine. (kim admin henüz tam bilmediğimden buraya yazdım tekrardan arkadaşlarla iletişime geçmek yerine Very Happy )
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Özel Sektör Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  1 sayfadaki 15 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sonraki

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-