ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Özel Sektör Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
YazarMesaj
Carmenta
Game Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 20.04.17 22:09

Rütbeniz veriliyor. (Bay Valentin ile konuştuk, onayını aldık.)
Frederick Welch
Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!

Ϟ Rp Beğenileri : 0

Mezuniyet
Ϟ Binası: R R

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 23.04.17 3:31

Adınız ve Soyadınız: Frederick Welch
Karakter Bilgisi: Annesi Bakanlık'ta fors sahibi bir Büyüceşura hakimiydi. Babası ise bir zamanlar çok satan iki roman yazmış; ancak kendini geliştirip yeni bir şeyler üretemediği için ününü zamanla kaybeden bir muggle yazarıdır. Annesi birkaç yıl önce hayatını elim bir kazada kaybettikten sonra, Frederick babasıyla daha az görüşmeye başladı. Şöyle ki babası kendini bir şeyler üretebilmek için çalışma odasına kapatan, verimli olmadıkça ailesiyle daha az vakit geçiren bir adamdı. İlk iki romanının başarısının çıtayı yükseltmesi sebebiyle kendini baskı altında hisseden adam zamanla ailesinden uzaklaştı ve Frederick Hogwarts'a gidecek yaşa geldiğinde babası duygusal açıdan iyice kopuklaşmıştı. Bu sebepten babasıyla hiç doğru düzgün iletişimi olmadı; ayda yılda bir görüşüyorlar ve muhabbetleri oldukça yüzeysel. Öte yandan İskoç annesinin parlak kariyerinin parlaklığını kendine hedef edinen Frederick, yaşamının çoğunu onun yolundan ilerleyerek harcadı. Kadının mükemmelliğinden etkilenmemesi imkansızdı, İskoç annesi onun için tabiri caizse bir ilahtan farksızdı. Bu şekilde yakalayacağı başarılar sayesinde aynı zamanda babasının da gözüne girebileceğini umuyordu.
Annesi gibi Ravenclaw öğrencisi oldu. Hogwarts'ta iyi bir öğrenci olmaya çalıştı ve iyi derecede pek çok FYBS elde etti. Bu durum babası için hiçbir fark yaratmamış olsa da hedeflediği kariyerin ilk adımını atması için yeterliydi. Mezun olduktan sonraki bir zaman bunun için hazırlandı. Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi çalışanı olduğu yıl annesi öldü. Bir süre daha Bakanlık'ta çalışmaya devam etse de takdirini almak için çabaladığı annesi olmadığı için mesleği gözüne fazlasıyla boş görünmeye başladı. Babasının ilgisizliği bu durumla birleşince ortada memnun edecek birinin olmadığını fark etti ve istifa etti. Birkaç ay garsonluk gibi idare edecek işlerde çalışsa da annesinin bir arkadaşının ona verdiği teklifi geri çevirmedi. Bir sanat galerisi sahibi olan kadının yanında çalışmaya başladı. Yazar olan babası ve zevkli bir kadın olan annesi sayesinde sanata yakın bir çevrede yetişen Frederick, tatmin edici bir iş sahibi öldü. Bir iki ay önce ölen cadı, mirasını bırakabileceği bir çocuğu olmadığından varlığının önemli bir kısmıyla birlikte galeriyi de Frederick'e bıraktı. Kadının uzak akrabası olan varisleriyle arasında galeri yüzünden bir husumet vardır.
İstediğiniz Meslek: Galeri Fabien - Sahibi
Örnek RP:
:

Dükkanınızın yeri ve bilgisi: Diagon Yolu'nda Gringotts'a yakın bir dükkan olan Galeri Fabien, davetkar, sıcak ışıklandırmalı ve zengin renk tonlarıyla ancak sade döşenmiş vitriniyle dikkat çeker. Vitrinde bir eser bulundurulsa da ekseriyetle göz doldurucu bir parça seçilmiştir. Cilalı parke zemine sahip galeri geniş bir yüz ölçümüne sahiptir. Galeride ağırlıklı olarak çağdaş eserlere yer verilir ve eserlerin geniş bir fiyat aralığından satışa sunularak olabildiğince çok kişiye ulaşmasına özen gösterilir. Dükkanın arka kısmında yönetim ofisi bulunur, bu ofis haricindeki her bir metrekare ise eserlerin sergilenmesine ayrılmıştır. Duvarları koyu yeşildir ve açık olduğu saatler boyunca mekanda kısık sesle müzik çalar. Galeri her gün açık olsa da Frederick pazartesileri orada bulunmaz, diğer günlerde dışarıda işi olmadığı takdirdeyse zamanını ofiste çalışarak geçirir.

En son Frederick Welch tarafından 23.04.17 12:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 23.04.17 10:31

Dükkanını açıyorum şekerim. Haki gözlerinin rengini açacak!

Julius V. Agrippa
Özel Sektör

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 27.05.17 1:03

Adınız ve Soyadınız : Julis V. Agrippa

Karakter Bilgisi : Julius, 1940 yılında İngiltere'nin kuzeyinde dünyaya geldi. Tanınmış ve bir hayli zengin ve nüfuslu bir aile olan safkan Agrippa ailesinin tek varisi olarak dünyaya gelen Julius'tan beklentiler oldukça fazlaydı. Julius'un babası Edward ve annesi Joan Hogwarts'da Slytherin'de öğrencilerken tanışıp mezun olduktan sonra evlenmişlerdi. Julius tek çocuktu. Annesi oldukça popüler ve dikkat çeken bir kızdı, Slytherin Quidditch takımında Vurucu olarak oynuyordu. Edward ve Joan evlendiğinde herkes bu çocuğun nasıl bu kızı kaptığını merak etmişti. Edward fazla dikkat çeken biri değildi, genelde sakin ve ağırbaşlıydı. Joan ise tam tersi. Julius 11 yaşında Hogwarts'a başladığında büyük bir gelenek bozuldu ve ailesinde nesillerdir neredeyse istisnasız herkesin seçildiği Slytherin yerine Seçmen Şapka'nın uzun bir süre düşünmesinden sonra Ravenclaw'a seçildi. Annesi bundan pek hoşnut olmamıştı ama Julius'a belli etmemeye gayret etti. Joan'ın her zaman safkanlık ve diğer bir kaç konu da daha biraz tehlikeli fikirleri vardı. Oğlunu da bu şekilde oldukça elitist olarak yetiştirmişti ama Julius'da bu görüşleri yer yer içinde taşısa da, gerek Hogwarts'daki çevresi gerekse kendi kişiliği nedeniyle bu tarz kan durumu tartışmalarını basit ve saçma bulurdu.

Julius'un en büyük ilgi alanı antik dünya ve eski antik rünlerdi. Hogwarts'da en sevdiği ders üçüncü yılda başlayan seçmeli derslerden olan Antik Rünler dersiydi. Derste olağanüstü bir başarı göstermişti ve mezun olduktan sonra bir kaç yılı Mısır, Türkiye, Suriye, Yunanistan gibi Doğu Akdeniz ülkelerinde antik şehirlerin harabelerini gezerek ve çeşitli koleksiyonculardan antik büyü kitapları toplayarak geçirdi. Hogwarts'tayken başarı gösterdiği diğer bazı derslerin başında da Sihir Tarihi ve İksir geliyordu. Bazıları onun Hogwarts'da büyük bir aşk yaşadığını ve sonra da daha da büyük bir kalp kırıklığı yaşayarak ülkeyi terkettiğini söyler.

Babasının vefatı üzerine İngiltere'ye dönen Julius, ona miras kalan Knockturn Alley'deki dükkanı restore etti ve bir Antik Rünler ve Efsunlar dükkanı açtı. Dükkan babası hayattayken genellikle ailenin ülkenin dört bir yanındaki gayrimülklerini ve mallarını yönetmek için kullanılan bir büroydu ve White Wyvern barının hemen yanındaydı. Dükkanda bir sürü tozlu ve kapkalın eski kitap, yarısı yırtılmış yarısı sağlam papirüsler, çeşitli efsunlu antik büyü eşyaları ve antik büyücülerin biyografilerini anlatan ansiklopedik tarih kitapları serisi vardı. İşin doğrusu pek müşterisi yoktu ama Julius'un da paraya ihtiyacı olmadığı için çok umrunda değildi. Sanki burada kendi dünyasında bir şeylerden ya da birilerinden saklanıyor gibiydi. Julius artık günlerini dünyanın çeşitli yerlerinden topladığı antik eşyalar, kitaplar ve unutulmuş antik rünler ile dilleri inceleyerek geçiriyor ve günün çoğunda da dükkanın yanındaki barda kaymak birası içerek demleniyordu.

*Kendi dükkanınızı açacaksanız;

Dükkanınızın yeri ve bilgisi : Knockturn Alley, White Wyvern Barı yanı, "Antik Rünler ve Efsunlar" Dükkanı.
Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 27.05.17 1:23

Merhabalar canım,
Rütbeni onaylıyor dükkanını açıyorum fakat bu esnada küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Sitemizin büyü yaratma prosedürü ayrıdır. Yani karakterin eski rünleri inceleyebilir fakat bunlara bağlı olarak yeni büyüler yaratmak için büyü yaratma sistemine başvurman gerekmektedir.

İyi rol oyunları Smile

Edit: Ayrıca dükkanını açmam için bana kısa bir bilgi metni yazman gerekiyor. Diğer kategorilerden yardım alabilirsin bunu yaparken. Bana ÖM ile ulaştığın takdirde dükkanını açacağım.

Hypatia Vorenus
Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!

Ϟ Rp Beğenileri : 1

Mezuniyet
Ϟ Binası: S S

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 27.05.17 2:01

Başvuru İçin:

Adınız ve Soyadınız : Hypatia Vorenus
Karakter Bilgisi :  

Doğuştan şanslı olduğunu düşünürdü Hypatia, öyle ki hamile olan annesini öldüren, nesilden nesile aktarılan bir lanete rağmen hayatta kalmayı başarabilmişti. Tüm bu uğursuzluk, lanet olaylarından dolayı olacak, kimse ona asla annesinden bahsetmezdi. Babası tarafından sorduğu sorular da hep cevapsız bırakılmıştı, tabi onu görebildiği zamanlarda. O,  isimleri muggle dünyasında çoktan tarihin tozlu sayfalarında kaybolmuş, unutulmuş yerlerde kendi işleriyle hep fazlasıyla meşguldü. Hypatia da annesinin büyücüler için bile fazlasıyla garip olan akrabaları tarafından büyütülmüştü. Aslında onun için kendi kendini büyümüştü denilebilir. Gene de annesi hakkında bildiği birkaç şeyi de onlardan öğrenmişti.

Babasının ölüm haberi ulaştığından Hypatia Hogwarts’ta son sınıftaydı. Mektubu okudukça sözler kafasında bir mantığa bürünüyordu. Zindanlarda yer alan bu ortak salondaki son günleriydi ama sonrasında işte buydu hali; koca bir servet sahibi bir kadın ama servetini harcayacak kimsesi yok.

Okul bitmişti, eve dönmüştü. Hayatında ileriye dönük hiçbir planı yoktu. Onu tek heyecanlandıran şey vefat haberini getiren mektupla birlikte gelen anahtarın nereye ait olduğuydu. En azından bu bir gizem yaratıyordu. Babası evet ketum biriydi ama çok da akıllı olduğu söylenemezdi. Anahtarla birlikte evin mahzenine indi. Her şeyin bu kadar tahmin edilebilir oluşuna aslında biraz üzülmüştü ama anahtar deliği işte oradaydı, anahtar elindeyken karşısına çıkmıştı. Mahzendeki  gizli odanın derinliklerine gizlenmiş olarak bulduğu parşömen rolularını açtı. Bu kayıtlar kendi ailesinin asırlar boyu süren gelişimini anlatıyordu. En müthiş şey aile tarihini keşfetmek , ailenin bütün kollarını takip ederek asırlarca geriye giden sayısız deri ciltli defter olduğunu öğrenmek olmuştu.  Bazı bölümlerde sadece isimlerle dolu listeler, kayda değmeyecek olan olayların betimlemeleri vardı. Bir kısmında ise Knockturn Yolu’nda sahip oldukları dükkanda yer alan eşyaların, ölümcül olabilecek eşyaların açıklamaları yer alıyordu. Babası tarafından bir koleksiyonculuk ruhuyla tutulmuştu bu parşömenler ve Hypatia’nın ilgisini çekmeye başlamıştı.

Mahzendeki odada bu parşömenleri bulduğu günden beridir de karanlık sanatlara saplantılı hale gelmiştir ve şimdilerde vaktinin çoğunu Knockturn Yolu’nda yer alan dükkanda geçirmektedir.

Dükkanınızın yeri ve bilgisi : Kahşin Antika Dükkanı: Knockturn Yolu’nda bulunan dükkan bundan 12 yıl öncesine kadar Rubio Vorenus tarafından işletiliyordu. Şimdilerde ise sahibi kızı Hypatia’dır.  Dışarıdan bakıldığında daha çok bir antikacı görünümündedir. Sadece çok özel müşterilerinin bildiği, karanlık sanatlar konusunda aranılan pek çok eşyanın bulunduğu bir zemin katına da sahiptir. Her ne kadar onun kadar talep görmüyor olsa da Borgin ve Burkes’e oldukça yakın bir konumdadır ve benzer bir atmosfere sahiptir.
The Kronos
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 27.05.17 13:18

Merhaba Rütbeni onaylıyorum. Ancak büyü işlerinde sistemiz büyü yaratma sistemini okumayı unutma lütfen!

Dükkanının Linki: http://www.hogwarts-rpg.com/f280-kahsin-antika-dukkan

İyi Eğlenceler
Julius V. Agrippa
Özel Sektör

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 28.05.17 0:36

@Ören Bayan demiş ki:
Merhabalar canım,
Rütbeni onaylıyor dükkanını açıyorum fakat bu esnada küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Sitemizin büyü yaratma prosedürü ayrıdır. Yani karakterin eski rünleri inceleyebilir fakat bunlara bağlı olarak yeni büyüler yaratmak için büyü yaratma sistemine başvurman gerekmektedir.

İyi rol oyunları Smile

Edit: Ayrıca dükkanını açmam için bana kısa bir bilgi metni yazman gerekiyor. Diğer kategorilerden yardım alabilirsin bunu yaparken. Bana ÖM ile ulaştığın takdirde dükkanını açacağım.

Henüz ÖM atamıyorum yeterli mesajım yok diye,

Dükkan Bilgisi: "Knockturn Alley'de bulunan bu eski dükkan nesillerdir Julius'un ailesine aitti. Dedesi zamanında bir kiracıya kiralanmıştı. Dükkan babası hayattayken ise genellikle ailenin ülkenin dört bir yanındaki gayrimülklerini ve mallarını yönetmek için kullanılan bir büroydu. Babasının vefatından sonra ülkeye dönen Julius yıllar boyu yaptığı geziler ve araştırmalar sırasında topladığı çeşitli rünleri, antik kalıntılar ile eski kitapları ve değerli antikaları hem saklayabileceği hem de ilgilenenlere satabileceği bir dükkan olarak kullanmaya karar verdi. Dükkanın esas odaklandığı konu Antik Rünler'di. Başta Britanya tarihi boyunca kullanılmış rünler olmak üzere tüm Avrupa ve Orta Doğu bölgesinde hem sihirli hem de sihirsiz rün alfabelerini ve antik dillerini öğreten çeşitli kitaplar, sözlükler ve tercüme yapmaya yardımcı olan ders ve bilim kitapları bulunmaktadır. Konum olarak Knockturn Alley'de White Wyvern barının hemen yanındadır. Eğer Antik Rünler ile ilgili daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, eski diller üzerine araştırma yapmak istiyorsanız, efsunlanmış rünleri ve efsunlu antikaları görmek veya satın almak istiyorsanız bu dükkan tam olarak size hizmet vermek üzere tasarlanmış oldukça niş, biraz karanlık, biraz havasız, bir mabed.
The Kronos
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 28.05.17 1:11

Merhaba,

Dükkanınız Açılmıştır: http://www.hogwarts-rpg.com/f281-antik-runler-ve-efsunlar-dukkan

İyi Eğlenceler
A. Elouise Winchester
Ölü

Ϟ Rp Beğenileri : 17

Mezuniyet
Ϟ Binası: G G

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 29.05.17 14:16

Adınız ve Soyadınız : A. Elouise Winchester
    Karakter Bilgisi : Tam olarak adım; Aprile Elouise Winchester 1 Nisan tarihinde Godric's Hollow'da dünyaya geldim. Burcum, her Nisan ayında doğan cadı, büyücüler gibi ikizlerdir. İlk adım olan Aprile adını bana en yakın arkadaşlarımdan olan April Desruisseaux babası takmıştır. Henüz yeni doğmuş bir bebekken beni vaftiz kızı ilan ederek kulağıma Aprile adını fısıldarken, kendi kızının adını da April koymuştur. Bizler Nisan ayında dünyaya gelen çocuklarız. Onu bunu bırakalım, azıcık kendimi tanıtayım. Elouise nasıl biridir? Görüp görebileceğiniz, sizi kimi zaman şaşkına çevirecek bir Gryffindor'um. Her şeyden önce iğrenç bir geçmişim var. İğrenç dememin sebebi ise kendi öz babam tarafından tecavüze uğramış olmam, lâkin bu duruma her geçen gün alışıyorum. Suskun bir yapıya sahip değilim, aksine sürekli konuşan biriyim. Derslere girip çıkmaktan nefret ederim, genel de Nisha beni derslere götürür. Bir keresinde Hogwarts'ın bahçesinin tam ortasına oturup saatlerce kalkmamıştım, Nisha ve April dayanamayıp beni kucaklamışlardı. Nisha, kollarımı kavrarken April ise ayaklarımdan tutarak beni taşımayı tercih etmişti. İki kardeşimde beni taşıma zahmetine girerken ben Ravenclaw'ların kitaplarını havaya uçurarak eğleniyordum. Sonuç olarak yine benim yüzümden geç kaldık. Yine bir ders gününü sabah uyanamadığım için kaçırdık. Aslında bir dakika uyanamadığım için mi? Yoksa kahvaltıyı silip süpürdüğümüz için mi? Şuan pek hatırlayamıyorum, biraz balık hafızalıyım. Kahvaltıyı ettik ve tekrar Kulelere doğru ilerlememiz gerekti. Gryffindor Ortak Salonun şifresini Nisha söylemişti ve sinir bozucu kapı açılmıştı. Nisha ile beraber Quidditch süpürgelerimizi binerek Profesör Vladimir'in dersine hızlı bir giriş yapmıştık. Derse giriş yapmıştık ama bütün sınıf kahkaha atıyordu. Ne halt yemeye gülüyor bunlar diye düşünürken, üzerimizde hâlâ pijamalarımızın olduğunu görmüştük ve hiç bozuntuya vermeden derse girmiştik. Profesör Vladimir, kardeşim Nisha ve beni çok güzel azarlamıştı. Anlayacağınız Hogwarts içerisinde ve dışarısında sürekli aynıyım ve başımı sürekli belaya sokmaktan çekinmiyorum. Cesaret mi? diye soracak olursanız, boşuna sormayın cesaret göbek adımdır. Arkadaşlarıma hiçbir şekilde bir şey olmasına izin vermem. Gerekirse bir saniye düşünmem canımı ortaya koyarım. Ne zaman ihtiyacınız olursa yada ağlayacak omuz ararsanız bana gelin, her şekilde size yardım edebilirim. Derslerden anlamam, aslında çok fazla da sevmem. Genellikle derslerde uyuyarak vaktimi geçiriyorum, ancak her öğrencinin deli gibi sevdiği bir ya da iki ders vardır. Bunlardan birisi Biçim Değiştirme, diğeri ise Karanlık Sanatlara Karşı Savunmadır. Hogwarts içinde genel olarak her şeye karşı olan kız diye tanınırım. En çok karşı olduğum şey; kurallardır. Kural dediğimiz kavram aşırı saçma bir kavram. Profesörler öğrencileri bu şekilde sıkarsa, bizler nasıl özgün, ileri görüşlü cadı ve büyücüler olacağız? Tabi ki olamayacağız... Aşırı derece de barışı savunan biriyimdir. Bir Slytherinle bile kardeş olabilecek kadar sevebilirim. Slytherin binasındaki hiçbir cadı ve büyücü bana kalırsa kötü değildir. Sizce ben %100 Gryffindor muyum? Asla! Gryffindor demişken sizlere esas gideceğim binayı söylemeliyim. Evet. Seçmen Şapka beni alsında Slytherin'e koyacaktı ama ben Gryffindor'u istedim. Bunun birkaç nedeni var. Ben gerektiği yerde Slytherin'leri kendi binamdakilere karşı savunan birisiyim. Haklı veya haksız aramaksızın, direk barış odaklı düşünürüm. Her neyse biraz da eğlenceli yanlarıma gelelim. Akranlarım genel olarak seherbaz, bakan, şifacı ve profesör olmak isterken ben ve ikizim şaka dükkânı açmak istiyoruz, hatta şuan açıldı bile ağabeyim Dyrus Winchester şuan Winchester'ların Şaka Dükkânını yönetiyor ve mezun olduğumuzda Belinda, Lance ve benim olacak. Şaka konusunda ne kadar ustaysam, seherbaz satrancı konusunda da o derece ustayımdır. Daha sonrasında okuldan kendi isteğim ile ayrıldım.
    İstediğiniz Meslek* : Dükkan Sahibesi
    Örnek Rp : Daha önceden RP yollamıştım.

Dükkanınızın yeri ve bilgisi : Winchester Şaka Dükkanı ikizlerin hayali olduğu için bir an önce açılması gerektiğine karar verirmiştir. Elouise'un abisi Dyrus Winchester tarafından açılan Winchester Şaka Dükkanının mimarisi oldukça modern bir mimaridir. Eğlenceli dekoratif öğeler bulunmaktadır. Şaka malzemelerinin olduğu standlar, yarım saate bir kere konfeti patlatarak herkesin aklını başından almaktadır. Kötü kokulu şaka malzemeleri ise yukarı kattadır. Hava sirkülasyonunun sağmalanması oldukça önemlidir. Şaka dükkanının içinde yiyecek ve içecekte satılmaktadır ama dikkatli olmanız gerekmektedir. Süpürge standlarındaki süpürgelere dikkat etmek gerekmektedir. Her an sizi yoldan saptırabilir.

WHILST YOU IMAGINE, I MAKE IT HAPPEN.

sister:

Özel Sektör Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
8 sayfadaki 11 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki