ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Özel Sektör Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki
YazarMesaj
The Kronos
Game Master

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 29.05.17 14:20

A. Elouise Winchester demiş ki:

Adınız ve Soyadınız : A. Elouise WinchesterKarakter Bilgisi : Tam olarak adım; Aprile Elouise Winchester 1 Nisan tarihinde Godric's Hollow'da dünyaya geldim. Burcum, her Nisan ayında doğan cadı, büyücüler gibi ikizlerdir. İlk adım olan Aprile adını bana en yakın arkadaşlarımdan olan April Desruisseaux babası takmıştır. Henüz yeni doğmuş bir bebekken beni vaftiz kızı ilan ederek kulağıma Aprile adını fısıldarken, kendi kızının adını da April koymuştur. Bizler Nisan ayında dünyaya gelen çocuklarız. Onu bunu bırakalım, azıcık kendimi tanıtayım. Elouise nasıl biridir? Görüp görebileceğiniz, sizi kimi zaman şaşkına çevirecek bir Gryffindor'um. Her şeyden önce iğrenç bir geçmişim var. İğrenç dememin sebebi ise kendi öz babam tarafından tecavüze uğramış olmam, lâkin bu duruma her geçen gün alışıyorum. Suskun bir yapıya sahip değilim, aksine sürekli konuşan biriyim. Derslere girip çıkmaktan nefret ederim, genel de Nisha beni derslere götürür. Bir keresinde Hogwarts'ın bahçesinin tam ortasına oturup saatlerce kalkmamıştım, Nisha ve April dayanamayıp beni kucaklamışlardı. Nisha, kollarımı kavrarken April ise ayaklarımdan tutarak beni taşımayı tercih etmişti. İki kardeşimde beni taşıma zahmetine girerken ben Ravenclaw'ların kitaplarını havaya uçurarak eğleniyordum. Sonuç olarak yine benim yüzümden geç kaldık. Yine bir ders gününü sabah uyanamadığım için kaçırdık. Aslında bir dakika uyanamadığım için mi? Yoksa kahvaltıyı silip süpürdüğümüz için mi? Şuan pek hatırlayamıyorum, biraz balık hafızalıyım. Kahvaltıyı ettik ve tekrar Kulelere doğru ilerlememiz gerekti. Gryffindor Ortak Salonun şifresini Nisha söylemişti ve sinir bozucu kapı açılmıştı. Nisha ile beraber Quidditch süpürgelerimizi binerek Profesör Vladimir'in dersine hızlı bir giriş yapmıştık. Derse giriş yapmıştık ama bütün sınıf kahkaha atıyordu. Ne halt yemeye gülüyor bunlar diye düşünürken, üzerimizde hâlâ pijamalarımızın olduğunu görmüştük ve hiç bozuntuya vermeden derse girmiştik. Profesör Vladimir, kardeşim Nisha ve beni çok güzel azarlamıştı. Anlayacağınız Hogwarts içerisinde ve dışarısında sürekli aynıyım ve başımı sürekli belaya sokmaktan çekinmiyorum. Cesaret mi? diye soracak olursanız, boşuna sormayın cesaret göbek adımdır. Arkadaşlarıma hiçbir şekilde bir şey olmasına izin vermem. Gerekirse bir saniye düşünmem canımı ortaya koyarım. Ne zaman ihtiyacınız olursa yada ağlayacak omuz ararsanız bana gelin, her şekilde size yardım edebilirim. Derslerden anlamam, aslında çok fazla da sevmem. Genellikle derslerde uyuyarak vaktimi geçiriyorum, ancak her öğrencinin deli gibi sevdiği bir ya da iki ders vardır. Bunlardan birisi Biçim Değiştirme, diğeri ise Karanlık Sanatlara Karşı Savunmadır. Hogwarts içinde genel olarak her şeye karşı olan kız diye tanınırım. En çok karşı olduğum şey; kurallardır. Kural dediğimiz kavram aşırı saçma bir kavram. Profesörler öğrencileri bu şekilde sıkarsa, bizler nasıl özgün, ileri görüşlü cadı ve büyücüler olacağız? Tabi ki olamayacağız... Aşırı derece de barışı savunan biriyimdir. Bir Slytherinle bile kardeş olabilecek kadar sevebilirim. Slytherin binasındaki hiçbir cadı ve büyücü bana kalırsa kötü değildir. Sizce ben %100 Gryffindor muyum? Asla! Gryffindor demişken sizlere esas gideceğim binayı söylemeliyim. Evet. Seçmen Şapka beni alsında Slytherin'e koyacaktı ama ben Gryffindor'u istedim. Bunun birkaç nedeni var. Ben gerektiği yerde Slytherin'leri kendi binamdakilere karşı savunan birisiyim. Haklı veya haksız aramaksızın, direk barış odaklı düşünürüm. Her neyse biraz da eğlenceli yanlarıma gelelim. Akranlarım genel olarak seherbaz, bakan, şifacı ve profesör olmak isterken ben ve ikizim şaka dükkânı açmak istiyoruz, hatta şuan açıldı bile ağabeyim Dyrus Winchester şuan Winchester'ların Şaka Dükkânını yönetiyor ve mezun olduğumuzda Belinda, Lance ve benim olacak. Şaka konusunda ne kadar ustaysam, seherbaz satrancı konusunda da o derece ustayımdır. Daha sonrasında okuldan kendi isteğim ile ayrıldım.İstediğiniz Meslek* : Dükkan SahibesiÖrnek Rp : Daha önceden RP yollamıştım.*Kendi dükkanınızı açacaksanız;Dükkanınızın yeri ve bilgisi : Winchester Şaka Dükkanı ikizlerin hayali olduğu için bir an önce açılması gerektiğine karar verirmiştir. Elouise'un abisi Dyrus Winchester tarafından açılan Winchester Şaka Dükkanının mimarisi oldukça modern bir mimaridir. Eğlenceli dekoratif öğeler bulunmaktadır. Şaka malzemelerinin olduğu standlar, yarım saate bir kere konfeti patlatarak herkesin aklını başından almaktadır. Kötü kokulu şaka malzemeleri ise yukarı kattadır. Hava sirkülasyonunun sağmalanması oldukça önemlidir. Şaka dükkanının içinde yiyecek ve içecekte satılmaktadır ama dikkatli olmanız gerekmektedir. Süpürge standlarındaki süpürgelere dikkat etmek gerekmektedir. Her an sizi yoldan saptırabilir.

Merhaba,

Araf'a düştüğünüz için sitenin en başında Araf'a Düşenler forumundaki adımlara göre hareket etmelisiniz. Ayrıca Araf'a düşen üyelerimiz Kontejanlı mesleklere gerekli özellikleri taşımadığı sürece başvuramazlar. Aktiflik & Pasiflik kurallarını gözden geçirerek, ARAF forumdaki açıklamaları takip etmenizi öneririm.

İyi Eğlenceler dilerim..
John Witcher
Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 30.05.17 16:47

Adınız ve Soyadınız : John Witcher
Karakter Bilgisi :  7 yaşında ailesi kaybeden John. Çevresinde asa bilimine düşkün olarak bilinirdi. Ailesinin öldüğü gün şans eseri Mr.Olivander tarafından sahiplenilip yetiştirilir. Oldukça hırslı ve kendinden emin olması onun en beğenilen özellikleridir. Kararları genellikle doğru çıkar. Duygularını bir kenara bırakıp kararlarını defalarca kafasında tartışarak verir.

İstediğiniz Meslek* : Asa Bilimci - Olivander's Asa Dükkanı İşletmecisi

Örnek Rp :
Spoiler:

Sülalem Rahat:

Merhaba!:

The Kronos
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 30.05.17 18:25

John Witcher demiş ki:
Adınız ve Soyadınız : John Witcher
Karakter Bilgisi :  7 yaşında ailesi kaybeden John. Çevresinde asa bilimine düşkün olarak bilinirdi. Ailesinin öldüğü gün şans eseri Mr.Olivander tarafından sahiplenilip yetiştirilir. Oldukça hırslı ve kendinden emin olması onun en beğenilen özellikleridir. Kararları genellikle doğru çıkar. Duygularını bir kenara bırakıp kararlarını defalarca kafasında tartışarak verir.

İstediğiniz Meslek* : Asa Bilimci - Olivander's Asa Dükkanı İşletmecisi

Örnek Rp :
Spoiler:

Sitede şu anda iki adet başvurunuz var? Seçmen Şapka ve burası! Hangi rütbeyi istediğinizi belirtir misiniz? Hangi mesleği istiyorsanız istekleriniz bölümünden başvurunuzun birini iptal etmenizi rica edeceğim.

Ayrıca RPG ile yeni tanıştıysanız, RPG Dershanesi formuna başvurabilirsiniz. Başvurunuzda ise Olivanders dükkanı ile ilgili kurgunuzda Olivander ile karşılaşmış olamazsınız. Sadece soy bağınız olabilir veya dükkanı satın almış olabilirsiniz. HP Karakterleri kurgusal olarak sitemizde yer almamakta, olan karakterlerde kurgumuz döneminde yaşamamaktadır.

Gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra lütfen tekrar başvurunuz.

İlginiz için teşekkür ederim, aramıza hoşeldiniz ve iyi eğlenceler dilerim...
Felix Cavanaugh
Özel Sektör

Ϟ Rp Beğenileri : 1

Mezuniyet
Ϟ Binası: R R

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 31.05.17 1:05

Felix Cavanaugh
Karakter Bilgisi : 29 yaşında, İrlandalı. Gençliğinde ailesi ortalama üstünde varlıklı olsa da çok zengin de sayılmazlardı. Pragmatist bir kişiliği var. Hayatta ne yapmak istese onu yapmasıyla övünür. Aşırı inatçı, ancak bununla zıt olarak oldukça rahat biridir. Hogwarts'tan mezun olmasının ardından birkaç yıl boyunca bir sürü işe girip hepsinden kovulduktan ve hayatını başarısızlıklarla ilerletmeye çalıştıktan sonra birkaç yıl arayla annesi ve babası öldüğünde aile evi kendisine kaldı, o da yapabileceği en iyi yatırımı yapıp evi Dollhouse'a çevirdi, o günden sonra mal varlığını 4 sene içinde iki buçuk katına çıkarttı.. Hogwarts'tan iletişimine devam ettiği arkadaşlarının biraz karanlık işlere -kaçakçılık, el altından dağıtımı yasak iksirler ve malzemeleri dağıtmak vs.- bulaşmasının ve tamamen keyfine düşkün biri olmasının birleşimiyle birlikte mekanı bir çeşit paravana dönüştü. Şimdi hem keyifle günlerini geçiriyor, hem de yasadışı yollardan kazandığının katlarcasını kazanıyor. 
İstediğiniz Meslek* : The Dollhouse Sahibi
Örnek Rp :
Spoiler:

Dükkanınızın yeri ve bilgisi :
The Dollhouse - görsellik için gif:

Londra'da bulunan The Dollhouse, ironik biçimde adının masumluğuna zıt olarak, bir pole dance/strip club. Çok odalı ve iki katlı binanın girişinde bar, ana dans pisti, bekleme ve sohbet alanları, vestiyer, tuvaletler bulunmakta. İkinci katta da özel pistler, localar ve gizli odalar yer alıyor. Mekanın bozulmaz kuralları arasında diğer misafirleri rahatsız etmemek var, bu nedenle karşı taraflardan ya da alakasız bir yelpazeden tüm büyücüler (bakanlık çalışanları, suçlular, yaşı tutan öğrenciler vs.) güven içinde mekanda bulunabiliyorlar. Konuklardan herhangi birinin huzursuzluk çıkartması ya da mekan sınırları içinde gördüğü birine dışarıda yaklaşmaları, bir tartışmayı başlatmak için mekandan çıkmaları, sınırlar dahilinde duyulan/öğrenilen/görülen kişilerle ilgili herhangi bir bilginin sızdırılması dahilinde belli yaptırımları olduğu girişte yapılan tılsımla beraber bilgi veriliyor, çünkü gizlilik ve güvenlik önceliği mevcut. Eğer bir konuk evine dönemeyecek haldeyse (npcler yardımıyla) evlerine ya da diledikleri yerlere güvenle ulaştırılıyorlar. The Dollhouse bir gösteri/eğlence mekanı olduğundan striptiz ya da özel dansların devamında cinsel birlikteliğe mekan içerisinde izin verilmiyor, ancak konukların ve çalışanların kişisel zamanlarında ve The Dollhouse sınırları dışında ne yaptıklarına da karışılmıyor. 
Not::

Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 31.05.17 2:47

Ah, kör olaydım da böyle şeyler görmeyeydim! Ayıp karı ve koca arasında olur. Yine de notun değerlendirilmiştir şekerim. Siteye erişimin için özel sektör rütbeni atıyorum fakat mekanı açmadan evvel özel mesaj yoluyla ya da skypedan bir konuşalım.

Vasiliy K. Dumanovsky
Vampir

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 27.06.17 22:53

Adınız ve Soyadınız : 
Karakter Bilgisi : Vasiliy K. Dumanovsky
İstediğiniz Meslek* : ВОДКА (Rusça karakter kabul etmiyorsanız eğer VODKA-ВОДКА olursa mutlu olurum. Olmazsa sadece VODKA) (Bar)
Örnek Rp : J. Constantine Wick

*Kendi dükkanınızı açacaksanız;

Dükkanınızın yeri ve bilgisi : ВОДКА Londra'nın göbeğine açılmış üst tabakadan insanlara hizmet vermekte olan bar - gece kulübüdür. 3 katlı olan ВОДКА'nın ilk katında müşteriler yoğun bir üst aramasının ardından içeri bar bölümüne alınırlar.  Üst katta ise gece kulübü kısmı vardır. Gelen müşteriler bar bölümündeki durağanlıktan sıkılıp üst kattaki gece kulübü kısmına gidebilirler. 3. katta ise Vasiliy'nin ofisi bulunmaktadır. Vasiliy'nin izni olmadan kimse giremez.

Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 29.06.17 22:34

Mekanını açıyorum canikom.

Colin Probin
Özel Sektör

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 12.07.17 23:06

Başvuru İçin:

Adınız ve Soyadınız : Colin Probin
Karakter Bilgisi : 25 yaşında, baltaya sap olamamış bir arkadaşımız Colin. Tembellik üzerine kurduğu hayatını olabildiğince rahat geçirmek istemektedir ancak şanssızlığı sağ olsun kendini hep bir takım belaların içinde bulur, ve onları sadece daha kötü hale getirir. Bunların yanında oldukça sadık bir dost, eğlenceli bir arkadaş ve açık sözlüdür. 
İstediğiniz Meslek* : Serbest Meslek (para karşılığı insanların işlerini yaptığı -hayır fahişelik değil- bir ev/dükkanı var. bu işler büyücülerin yapmaktan kaçındığı ya da bakanlığın kulağına gitmeden yapılmasını istediği işler olabilir. örneğin kaybolan evcil hayvanları bulmak vs.) 
Örnek Rp : (Spoiler içinde veriniz)
Spoiler:

*Kendi dükkanınızı açacaksanız;

Dükkanınızın yeri ve bilgisi :
Dükkanın adı "Yorozuya Lin-Chan" olacak. Diagon Yolunda olacak. Yorozuya insanların para karşılığı işlerini yaptırabildiği bir dükkan. Kaybolan evcil hayvanları, sihirli nesneleri aramak olsun, eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız onu takip etmek olsun, bakanlığa rapor edilmesini istemediğiniz dedektiflik işleri olsun, her şey için Yorozuya Lin-chan'a gelebilirsiniz.
Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 12.07.17 23:10

Merhabalar,
Bu kurguya göre bir dükkan açmak yerine sadece sana ait bir ofis açsak? Yani şu şekilde, legal olarak ofis değil. Burayı tutmuşsun ve insanların gelebilecekleri bir yer olarak kullanıyorsun. Tapuya göre ev olarak geçiyor. Sanki daha mantıklı olur böylesi kurgusal olarak.

Colin Probin
Özel Sektör

MesajKonu: Geri: Özel Sektör Alımları 12.07.17 23:11

Ören Bayan demiş ki:
Merhabalar,
Bu kurguya göre bir dükkan açmak yerine sadece sana ait bir ofis açsak? Yani şu şekilde, legal olarak ofis değil. Burayı tutmuşsun ve insanların gelebilecekleri bir yer olarak kullanıyorsun. Tapuya göre ev olarak geçiyor. Sanki daha mantıklı olur böylesi kurgusal olarak.

Aynen böylesi daha iyi olur.

Özel Sektör Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
9 sayfadaki 11 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki