Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: EKİM 1973
  Paylaş | 
   

   Sihir Bakanlığı Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sonraki
  Juliette Adelle Le Gall
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Ölü

  Juliette Adelle Le Gall

  “Tüm insanlar günahla doğar

  Tüm insanlar kendi yolunu seçer”
  Adınız ve Soyadınız :Erdem Erdoğdu


  Karakter Bilgisi : Karakterin ismi Juliette Adelle Le Gall.


  Ailesi:
  Fransız asıllı İngiltere'ye yerleşmiş safkan bir ailenin kızı. Annesi Fantastik yaratık kaçakçısı babası ise büyülü cisim hırsızıdır. Fransanın en zengin suçlularından olan ikili Fransa sihir bakanlığının gözüne batınca birleşik krallığa göçmüş ve çocukları Juliette'i burada dünyaya getirmiştir. Londra'nın en zengin sokağı olan Kensington'da 39 numaralı evi satın almışlardır. Juliette hayatının bu dönemki ilk şokunu birisi kendisine ailesinin mesleğini sorduğunda yaşamıştır. Çünkü cevap verememiştir. Normalde fazlasıyla rahat olan ailesi küçüklüğünde ona sürekli yabancılarla konuşmamasını öğütlemiştir bu olaydan sonra. Çocuk 9 yaşında abisini babasının kızdırdığı başka bir suç örgütünün saldırısında kaybetmiştir. Ailesinin kalanı sağ kurtulsa da çok sevdiği abisinin ölümü gelecekte fikirlerinin şekillenmesine sebep olmuştur.


  Okul Dönemi:
  Başarılı bir büyücünün isyeceği tüm erdemlere sahipti küçük çocuk. Çalışkan, adil, hırslı, kurnaz, cesur ve yeri geldiğinde soğuk kanlı. Bundandır ki seçmen şapka onu seçerken bir saniye için duraksada sa Slytherin'e gönderdi eninde sonunda. Kız başta biraz ön yargılı olsa da binaya alışması uzun sürmedi. Fazla arkadaşı yoktu. Aile sırlarının ortaya çıkmasından korkuyordu ve belki bu sebeptendir okul hayatı boyunca en iyi arkadaşları kitaplar, öğretmenleri ve bir iki tane kendisi hakkında çok az şey bilen dostu olacaktı. SBD sınavında muggle bilimleri ve kehanet hariç tüm derslerden olağanüstü ile geçen kız FYBS sınavında da kendisini Seherbazlıktaki en iyi adaylardan  olacak şekilde kanıtladı. Okulda sadece duello klübüne katılırdı sosyal aktivite olarak. Okul hayatının tamamını çalışmak ve büyü üretmekle geçirmiş ve okuldan giderken ürettiği büyüler ve iksir gibi derslerdeki basit yollarla ilgili onu başarılı kılan notların bir kopyasını içeren defterini okulda unutmuş ve almamıştır.


  İş Hayatı:
  Çok başarılı bir seherbaz olarak 18 yaşında işe başlayan Juliette'nin alışması çok uzun sürmedi. Anne ve babası gözünü kırpmadan tutukladığı ilk kişiler olmuştu. Ardından da abisini öldürenler. Bakanlığın oluşturduğu diktatöryanın en gözde piyonlarından birisi olarak yerini almış, kurnazlığı, acımasızlığı, duello kabiliyetleri seherbazların gözünü doldururken onu suçluluarın korkulu rüyası haline getirmişti. Gece gündüz hatta tatillerde bile çalışmaktadır. Son derece dakiktir. Saniyesi saniyesine  söylediği  yerde olur her koşulda.Okul ve iş hayatının bazı davasız dönemlerini de kendisi için büyüler yaratmaya adamıştır. Hatta Hogwarts'ta bir kitabını özellikle bırakmıştır. 20 yaşında bakanlığa yapılan saldırı sırasında abisinin katilini arıyordu ve Amerika'da bulmuştu. Gittiği yerin yasalarına uymuş ve bu acımasız katilleri ölümle cezalandırılmaları için ABD sihir bakanlığına teslim etmişti. İngiltereye döndüğünde ise her şeyi değişmiş olarak buldu. Seherbazlıktan ayrılıp bu suçlu yönetime isyan etmeyi de planladı fakat isyan başka kuralları da yıkması anlamına geliyordu. Kalacak ve yolunu bulduğu anda onları içten çökertecekti.


  Büyüsel Kabiliyetler: Tılsımlama, Biçim Değiştirme ve Savunma büyülerinde ustalaşmış olan Juliette'nin Duello klübünde edindiği bir dövüş kabiliyeti de vardır. Son derece hızlı olan cadı daha ziyade zekası ile öne çıksa da, aile mirası mıdır bilinmez şekilde iyi bir el hızına ve bunun doğurduğu bir asa kullanma hızına sahiptir. Hem Zihnifendar hem Zihnibendar'dır. Ürettiği büyüler vardır.


  Kişilik: Bir Slytherin kadar kurnaz, bir hufflepuff kadar çalışkan ve yasaya saygılı, bir gryffindor kadar zeki ve yeri geldiğinde bir Ravenclaw kadar sakin olabilen seherbaz içinde çok büyük bir boşluk taşır. Sanki yıkılmayacak bir gemi sanılan titanik kadar dayanıklı görülür dışarıdan. Fakat kanuna olan takıntısı ve içindeki sevgi eksiği onun en büyük zayıflığıdır. 21 yaşına kadar sadece dövüşmek, akademik başarı ve büyü ile hayatını dolduran büyücünün güldüğünü kolay kolay göremezsiniz. En fazla donuk bir gülüme ile gülümser arada. Bu gülümseme aynı zamanda onun acımasızlığını hatırlatır karşıdakine. Mesleki olarak onu yüceltecek her konuda gelişmiş cadı aslında geri kalan tüm alanlarda neredeyse bir hiç olduğu için tanıyan birinin aşağılamasına çok açıktır ruhu.  Onu tanıyan birisi aslında meslekten ve nefretten ibaret bir robot olduğunu rahatçaa söyleyebilir ve söylendiği olmuştur. Bunun karşısında güçlü şekilde dursa da eve gittiğinde göz yaşlarına hakim olamamıştır. Çünkü içten içe bunun böyle olduğunun kendisi de farkındadır fakat yine de kendisini suçlamıyor bu konuda. "Bu istediğim hayat" şeklinde görüyor. Ha hatırlatalım. Son derece dakiktir kendileri.


  Fiziksel: Sarışın cadı 1.68 metre boyunda ve atletik görünümlüdür. Geçmişte saçlarını normal şekilde uzatsa da suçluluar arasında fazla tanınınca solunu kazıtmış, vücuduna dövmeler yapmıştır ve abisini öldüren suç çetesine böyle sızmıştır. O dönemden beri sürekli bu kılığını kullanmaktadır.


  Lakaplar: Bayan Taş Kalp,


  İstediğiniz Rütbe : Seherbaz


  Online Süreniz : Yaz ayları. Tatiller kısaca.  Örnek rol oyunu aşağıdadır.


  En son Juliette Adelle Le Gall tarafından 26.07.17 20:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Juliette Adelle Le Gall
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Ölü
  Örnek Rol Oyunu
  Spoiler:
   


  "
  Pencerede hayalet yüzler
  Yerde hayalet gölgeler
  Boş masalarda boş sandalyeler
  Arkadaşlarımın bir daha buluşamayacakları yerde
                                                                           "
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Game Master
  Merhaba zihinfend ve zihinbend olabilmeniz için bu özel yeteneğe sahip olmanız gerekmektedir. Özel yetenek sistemi yakında güncellenecektir. Özel yeteneklere sahip olana kadar rol oyununuzda lütfen bu konudan bahsetmeyiniz. Bu konu dışında rütbenizi onaylıyorum.

  Aramıza hoşgeldiniz, iyi eğlenceler dilerim!
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Esmeralda Casee
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ölü
  Belinda Astrihtr Haugen
  Eğlenceli ,sürekli çılgınlık peşinde olan biridir. Özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olduğu için yaptıklarına karışılmasından ve Adaletsizlikten hoşlanmaz. Arkadaşlarına önem verir,onları ciddi derecede önemser. Mükemmel bir zekası vardır. Laf ebeliğine katılarak gülerken, birden durup düşünmenizi sağlayacak şeyler dökülür dudaklarından. Ancak kimseye söylemediği bazı şeyler var. Çoğu zamanını kütüphanede ya da odasında kitap okuyarak geçiriyor. İnsanlarla iyi olmaya çalışsa bile   hayatının çoğu  zamanında yalnız kaldı. Annesi  bir trafik kazasında öldü ve babası ona bakamadığı için yetimhaneye bırakmak zorunda kaldı. Belli bir yaşa geldiğinde  kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi İşine oldukça önem veren Belinda bu işte en iyisi olmayı hedefliyor
  Muggle irtibat daireesi başkanı
  Lavinia sieghardt
  hergün
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Game Master
  Rütbenizi onaylıyorum. Ancak duyduğuma göre yeni konsey işleri sıkı tutuyormuş! Uyarmadı deme sonra Merlin'e çok yalvarırsın işini sağlam ve düsürts yap. Çalışkan ol tamam mı Smile

  İyi eğlenceler.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Leslie Reid
  Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Leslie Charlotte Reid / Seherbaz / Muggle İstihbarat & Koruma Kuvvetleri Co. Ceosu
  Her gün online olabilirim
  Stu Wheeler diğer karakterim
  Soyu anne tarafından İngiliz Kraliyet ailesine dayanan Les, Hogwarts öğrenimi boyuncu çalışkan ve profesörlerin takdir ettiği bir öğrenci oldu. Hogwarts'ın ardından Seherbaz olmayı planlıyordu, ancak babasının ölümünden sonra tamamen İngiltereye yerleşti. İlk başlarda amacı tek başına Sihir Bakanlığı'na yerleşip hayatını İngiltere'de idame ettirmekti. Ancak babasının ölümü ailesini anne tarafının yerine çekmişti. Tek başına bir yolculuğa çıkmayı planlarken annesi ve erkek kardeşleri ile İngiltere'de yeni bir hayata başlamaları onun fikirlerine de etki etmişti. Muggle araştırmalarına büyük önem gösteren Reid ailesi onun bu anlamdaki düşüncelerinde büyük bir etki oluşturdu ve Les'in Muggle madurlar için gizli bir istihbarat şirketi açmasına yol açtı. Les kendi haline bir Seherbazken ve eski Muggle dairesi başkanı torunu olması münasebetiyle böyle bir karar almıştır.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Game Master
  @Leslie Reid demiş ki:
  Leslie Charlotte Reid / Seherbaz / Muggle İstihbarat & Koruma Kuvvetleri Co. Ceosu
  Her gün online olabilirim
  Stu Wheeler diğer karakterim
  Soyu anne tarafından İngiliz Kraliyet ailesine dayanan Les, Hogwarts öğrenimi boyuncu çalışkan ve profesörlerin takdir ettiği bir öğrenci oldu. Hogwarts'ın ardından Seherbaz olmayı planlıyordu, ancak babasının ölümünden sonra tamamen İngiltereye yerleşti. İlk başlarda amacı tek başına Sihir Bakanlığı'na yerleşip hayatını İngiltere'de idame ettirmekti. Ancak babasının ölümü ailesini anne tarafının yerine çekmişti. Tek başına bir yolculuğa çıkmayı planlarken annesi ve erkek kardeşleri ile İngiltere'de yeni bir hayata başlamaları onun fikirlerine de etki etmişti. Muggle araştırmalarına büyük önem gösteren Reid ailesi onun bu anlamdaki düşüncelerinde büyük bir etki oluşturdu ve Les'in Muggle madurlar için gizli bir istihbarat şirketi açmasına yol açtı. Les kendi haline bir Seherbazken ve eski Muggle dairesi başkanı torunu olması münasebetiyle böyle bir karar almıştır.

  hem seherbaz olup hemde şirket ceosu olamazsınız. Eğer eski bir seherbazsanız ve sadece şirket ceosu iseniz lütfen özel sektör alımlarına başvurunuz. Tam olarak istediğiniz rütbeyi anlamadım!
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Aaren Alrik
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Ölü
  @Aaren Alrik demiş ki:
  @The Kronos demiş ki:
  @Aaren Alrik demiş ki:
  Karakter Adı: Aaren Alrik
  Karakter Bilgisi: İskandinav asıllı safkan bir büyücüdür. 33 yaşındadır. Gizemli karanlık ve genelde yalnız olmayı tercih eder. Genç yaşlarda gizli bir suikast birliği tarafından yetiştirilip daha sonra birliğe kendi elleriyle son vermiştir. Hogwarts'da eğitimini tamamladıktan sonra bakanlığa başvurdu ve örgütten kalan bağlantılarıyla birlikte kolay şekilde Esrar Dairesi çalışanı olarak çekirdekten yetişti. 
  İstediğiniz Rütbe: Esrar Dairesi Başkanlığı
  Online Süresi: Ne kadar gerekiyorsa.

  Örnek Rol Oyunu:
  Spoiler:
   


  Merhaba bayım, aklımı kurcalayan bir durum sizin şu gizli örgütünüz. Mağlum ana kurgu gereği 1971 yılında sistem değişti ve zaten var olan bir örgüt yüzünden birçok kişi hayatını kaybetti. Birçok bol kalan kuruma da yeni yüzler ve gençler geçti. Sizin bu örgüt sayesinde orada olmanız biraz çelişkili gibi. Kurgunuzun bu kısmını ana kurgu ile ilişkilendirerek tekrar açıklar mısınız rica etsem. Bir de ana kurgu dışında bir örgüt olacaksa nasıl bir şey düşündüğünüzü açıklar mısınız? Olmadı örgüt kısmını revize ederek mesleğinizle ilişkilendirmeyebilirsiniz. Ama kurgunuz gereği bir örgüt olabilir.

  Tabi ben çok kısa bilgi olduğu için tam anlam veremedim. Sizde gelecek dönüte göre hareket edeceğim. Aramıza hoşgeldiniz..

  Efenim şöyle ki, bahsedilen örgüt kurgusal bir ögüt. Yani malum bir yerde gibi. Ana kurguya etkiyecek bir örgüt değil açıkçası karakter kurgusunda yer alan malum bir şey, farazi bir şey şeklinde. Küçük bir ögüttü sonlandı sadece öyle yani ^^


  Efenim yurt dışına çıktığım ve mazaret belirtemediğim için karakterim düşmüş yeniden canlandırayım derim. Tesekkurler.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Game Master
  Merhaba, arafa düştüğünüz için forumların en başında yer alan Araf kategorisindeki yönergeye göre hareket etmelisiniz.

  http://www.hogwarts-rpg.com/f244-arafta-kalanlar
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Kurt Avrosa
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız : Kurt Avrosa

  Karakter Bilgisi : Annesi muggle babası ise büyücüdür, annesi babasının büyücü olduğunu öğrendiğinde, yaklaşık bir hafta boyunca hastanede yatarak ironik şeyler yaşamıştır. Muggle annesinin mesleği veterinerdir. Babası ise İrlanda'da bir büyücü giyim dükkanı sahibidir.

  Mezuniyeti Hogwarts'ın Gryffindor evinden olmuştur. Her Gryffindor'da olan başlıca özelliklere sahiptir, cesaret, özgüven, çalışkanlık ve birazda haylazlık.

  (Rütbeyi isteme sebebim, ana karakterim Aranck Joiden'ın kurgusuna fayda sağlamaktır. Kendisi bilindiği üzere kedavra laneti ile üç satir öldürmüştür. Aynı zamanda önceden oynadığım sitelerde, bakanlıkta çalışma geçmişim bulunduğu için yabancılık çekmeyeceğimi düşünmekteyim.)

  İstediğiniz Rütbe : Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi Başkanı

  Online Süreniz : Rol oyunu planım yoksa 1-2 saat eğer rol oyunu planım mevcutsa 4-6 saat.

  Örnek Rp : Ana karakterim olan Aranck Joiden'da örnek rp yazmıştım. ^^
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Sihir Bakanlığı Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  11 sayfadaki 16 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sonraki

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-