Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973
  Paylaş
   

   Sihir Bakanlığı Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Sonraki
  Liam Arai
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Liam Arai
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız : Liam Arai
  Karakter Bilgisi : Liam çocukluğunun büyük bölümünü mutlu bir ailenin küçük çocuğu olarak geçirmiştir.Büyüyünce kendisinden 7 yaş büyük abisi gibi zeki, başarılı biri olacağının hayalini kurmuştur. Ancak 10 yaşına geldiğinde her hafta yaptıkları akraba-dost çevresinin toplandığı akşam yemeğinde babası, ailesi dahil oradaki bütün herkesi öldürünce hayatı bambaşka bir yöne doğru ilerlemeye başladı. Ertesi yıl Hogwarts'tan mektup gelene kadar aklında tek bir düşünce vardı ' Neden sadece kendisi öldürmemişti?'. O yıldan sonra Liam tamamen içine kapanık, çevresini umursamayan, etrafındaki insanlar yokmuş gibi, daha doğrusu kendisi o insanların içinde değilmiş gibi yaşayan bir karaktere büründü. Tek amacı güçlenip babasından intikam almaktı. Hogwarts'ta Gryffindor'a seçildiğinde kendisi dahil çevresindeki herkes nasıl o binaya seçildiğine anlam verememişti. İçinde az da olsa bastıramadığı iyi yönünü her zaman inkar etmeye çalışarak büyüdü. Başarılı bir şekilde mezun olduğunda tek hedefi Seherbaz olmaktı. Bu onun için 'asıl amacına giden' önemli bir basamaktı.


  İstediği rütbe: Seherbaz

  Online Süreniz :Günde çok saat


  Örnek Rp :  
  Spoiler:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  The Kronos
  Game Master
  Hoşgeldiniz.

  Rütbenizi onaylıyorum. (Unutmadan, baş seherbaz beyefendi size rahat verir mi bilmem kendisi zamana bile meydan okuyor. Aklınızda bulunsun!)

  İyi eğlenceler..


  Sihir Bakanlığı Alımları - Sayfa 6 ROZQO3
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Boris Zdravko
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız: Boris Zdravko
  Karakter Bilgisi: Umursamaz bir yapısı olan Boris, bu umursamazlığı en yakın arkadaşıymışçasına koluna takıp gezmekten ve herkesin gözüne sokmaktan çekinmez. Suçluları sadece suçlu olarak gören seherbazlardan değildir. Neden suçlu olduklarıyla ilgilenir. Geçmişleri, yaptıkları, yapacakları, amaçları onun için önemlidir. Bir suçluyu yakalamadan önce onunla sohbet etmekten çekinmez hatta ahlaki değerlerini dahi unutabilir. Bir çoğuyla yatabilir dahi. Bir suçlunun doğuştan suçlu olmadığı gibi bir inancı vardır; ancak zaman zaman sorgulayıcı bir tavır da takınıyordur. Muggle doğumlu olan büyücünün ailesi Sırbistan'da yaşamaktadır. Pek ziyaretlerine gitmiyor olsa da ailesine ve tek kardeşi olan kız kardeşine karşı kendisininde farkında olmadığı bir sevgi beslemektedir. Ravenclaw binasından mezun olmuştur. Binalara ve sembollere pek önem vermemiştir. Bağnaz insanlardan son derece nefret etmekte hatta tiksinmektedir.
  İstediğiniz Rütbe: Seherbaz
  Online Süreniz: Sınav haftalarım da bölümümden dolayı giremesem ve bu yaklaşık 3 hafta olsa da diğer dönemler giriyorum fazlaca.
  Örnek Rp : Iro Paraskevi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Banana Panda
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 3

  Banana Panda
  Game Master
  Rütbeniz veriliyor.


  Sihir Bakanlığı Alımları - Sayfa 6 MdLXa7
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ptolemy Chávarria
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ptolemy Chávarria
  Ölü
  Adınız Soyadınız: Ptolemy Chavarria.

  Karakter Bilgisi: Fazlasıyla adalet düşkünü ve başını belaya sokmakta da aşırı yetenekli. Uzun boyu ve iri yapısı yüzünden ilk görüşte insanları korkutmasına rağmen aslında özellikle sevdiklerine karşı bir yavru köpekten farklı yok, neşeli ve şirin, biraz da çocuksu bir ruha sahip. Kalabalık bir ailede en büyük erkek çocuk olarak büyüdüğünden korumacı tavrı fazlasıyla belirgin. Küçüklüğünden beri ne olmak istediğinin farkında ve bunun için gerektiğinden bile fazla çalışan, sadece güçten ibaretmiş gibi gözükse de aynı zamanda fazlasıyla zeki bir büyücü ancak en öne çıkan özelliği cesareti: Gryffindor'dan mezun oluşu da bunun bir kanıtı olarak gösterilebilir. Mesleğine ve ailesine tapıyor denebilir, kısaca.

  İstediğiniz Rütbe: Seherbaz.

  Online Süreniz: Sınav zamanları ve yoğun ödev verilen haftalar dışında günde bir iki saat.

  Örnek RP:
  Spoiler:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Rütbeni veriyorum şekerim. Kolay gelsin.


  Sihir Bakanlığı Alımları - Sayfa 6 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  A. Julian Aylmer
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  A. Julian Aylmer
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız : A. Julian Aylmer
  Karakter Bilgisi : Tutucu ailesinin her türlü inancına karşı gelen bir kara koyun olarak özetlenebilir Jules. Öyle ki bu durum Hogwarts yıllarında ailesinden reddedilmesine bile yol açmıştır. Küçüklüğünden beri KSKS derslerine duyduğu ilgi nedeniyle profesörleri tarafından seherbazlığa yönlendirilmiş, bu mesleğin kendisine en uygun şey olduğunu fark edince de bu hayale ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapmıştır. Fazlasıyla umursamaz ve alaycı dış görünüşünün altında aslında gayet ciddi ve düşüncelidir, sevdiği kişilere karşı da gayet korumacı denebilir. Seherbazlığın getirdiği tehlike ve heuecana bayılsa da, oğlu doğduğundan beri mesleği bırakıp bırakmama konusunda kararsız.
  İstediğiniz Rütbe : Seherbaz.
  Online Süreniz : Sınav haftaları dışında günde bir iki saat.
  Örnek Rp : Ptolemy Chávarria, ancak o karakterin rütbesinin aldırılması için başvuru yapmıştım, rpyi tekrar söyle iliştireyim.
  Spoiler:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Banana Panda
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 3

  Banana Panda
  Game Master
  Hoş geldiniz!


  Sihir Bakanlığı Alımları - Sayfa 6 MdLXa7
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Yulia Doukas
  Daire Başkanı
  Ϟ Rp Beğenileri : 11

  Yulia Doukas
  Daire Başkanı

  Başvuru İçin:

  Adınız ve Soyadınız : Yulia Doukas
  Karakter Bilgisi : 26 yaşındadır. Annesi ve babası köklü safkan büyücü ailelerindendir.Kendilerinin Merlinin soyundan da eski antik büyücülere dayandıklarını idda etmişlerdir.Bununla hep övünürler.Sovyetler birliği kurulmadan önce çarlık rusyasında kimlik kayıtları tutulmadığı için ailesi gelenek olarak her doğan kişinin kaydını o sene aldıkları değerli bir incilin arkasına not almışlardır.Her iki aile bu usulle soylarının safkanlı olduğunu kanıtlamayı gurur sayarlar.Rusyadaki diğer ailelerle olan münasebetleri sadece toplumsal düzeyde kalmıştır.
  Annesinin sülalesi Rurikler ile babasının sülalesi Doukaslar tarihleri boyunca hep birbirleriyle evlenmişler aksi durumları kabul etmeyip başkaları ile evlenenleri maalesef katletmişlerdir.Zaman zaman bu yeni doğmuş çocukları bile kapsamıştır.Lakin şaşılacak şey ailesi bunu da bir övünç kaynağı olarak görmektedir.

  Ailesinin zoruyla eğitimini çinde tamamlamıştır.İyi bir büyücülük eğitiminden sonra çinin kendine özgü büyücülük okulunda hukuk eğitimi almıştır.Oradaki okul 7 senelik eğitimi içerisinde son 2 sene öğrencileri branş seçmek zorunda bırakır büyü dünyasına özgü mesleklerden birine öğrencileri yetiştirirdi.

  Hayatı üzerinde hemen hemen hiç bir kontrolü bulunmamaktaydı.O daha doğmadan evvel nerede okula gideceğinden ne meslek yapacağına kadar büyükbabası tarafından karar verilmişti.Zaten çinde aldığı eğitim sonrasında Rusya da işe başlayana kadar kendisinde ''seçme'' iradesini bulmamıştı bir türlü.

  Rusya Sihir Bakanlığında 2 sene çalıştıktan sonra ailesinin bu kokuşmuşluğu , sürekli yaptığu usulsuzlükler ve bunları kendisine örtpas ettirmeye çalışmaları aralarında derin uçurumlar oluşturmuştu.

  Ailesi prensip gereği bela olan evlatları öldürme eğiliminde olduğu için aile yadigarları olan ve ailenin her şeyden öte değer verdiği doğum kayıtlarını gizlice çalmış.Dedesi ile pazarlığa girişmişti.Dedesinin bir kaç başarısız ele geçirme girişiminden sonra kayıtları kurtaramayacağını anlaması üzerine bir daha asla Rusyaya ayak basmama sözü ile birlikte can güvenliğini temin edip Rusyadan hatırı sayılır bir servetle ayrıldı.

  Özgürlükler şehri Amerikaya gitti burada aynı işi olan hakimliğe devam etmedi.Bakanlığın çeşitli rütbelerinde daire başkanlıkları da dahil olmak üzere bir çok görevde yer aldı.Lakin hiç bir işin kendisini mutlu etmediğini anlayınca tekrar eski işine başvurdu ve kabul edildi.Rütbe alarak baş hakimliğe yükseldi.

  Amerikada ailesine çalışan veya ailesinin isteği üzerine her şeyi yapabilecek Rus,bulgar büyücülerin fazlalaşması üzerine dedesinin fikir değiştirdiğinden endişe edip İngiltereninde bakanlıkta bir takım arayışlar içinde olduğunu anlayınca bir gece istifa mektubunu yazıp , iyi referans mektubunu aynı anda alıp sırra kadem bastı.Tabi ki hedefi ingiltere idi. Yeni bir dünya , yeni bir yaşam diyip İngiltereye ayak bastı.

  Çok uysal bir yapısı vardır.Hemen hemen her olay karşısında soğukkanlılığını korur.Asla sinirlenmez.Karşısında duran insanın psikolojisini anlamaya yönelir.Konuşurken veya karar verirken çok temkinli ve itinalı davranır.Onun için vazgeçilmez tek prensip adalettir.Adaletli olmayı her şeyin üstünde tutar .İnsanların yalan söylediğini anlasa bile bunu belli etmez.Aksine vakti geldiğinde koz olarak kullanmak için bir kenara not eder.

  Onu sinirlendirebilecek tek şey , geri dönüşü olmayan zararlar verilmesidir.Zira çaresizlik şu hayatta korktuğu en büyük kabusudur.
  Patronusu hayvanların en merhametlisi olarak gördüğü yunustur.Kendisine her ne halukarda olursa olsun sadık bir ev cini de vardır. Cinin adı Roytidir.


  İstediğiniz Rütbe : Başhakimlik (eğer bu olmuyorsa unutturma dairesi başkanı)
  Online Süreniz : Artık 14 saat
  Örnek Rp : Rym Aksandefor benim karakterimdi.

  Kontenjan için tık.


  Sihir Bakanlığı Alımları - Sayfa 6 LbBbjX


  Spoiler:
   

  Spoiler:
   

  Spoiler:
   

  Spoiler:
   

  Spoiler:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t4015-yulia-doukas
  The Kronos
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  The Kronos
  Game Master
  Baş hakimlik rütbesi kapalıdır. O halde Unutturma Dairesi'ne Hoşgeldiniz..


  Sihir Bakanlığı Alımları - Sayfa 6 ROZQO3
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Sihir Bakanlığı Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  6 sayfadaki 17 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Sonraki

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-