ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Sihir Bakanlığı Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sonraki
YazarMesaj
Liam Arai
Ölü
avatarÖlü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

Mezuniyet
Ϟ Binası: G G

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 21.04.17 21:19

Adınız ve Soyadınız : Liam Arai
Karakter Bilgisi : Liam çocukluğunun büyük bölümünü mutlu bir ailenin küçük çocuğu olarak geçirmiştir.Büyüyünce kendisinden 7 yaş büyük abisi gibi zeki, başarılı biri olacağının hayalini kurmuştur. Ancak 10 yaşına geldiğinde her hafta yaptıkları akraba-dost çevresinin toplandığı akşam yemeğinde babası, ailesi dahil oradaki bütün herkesi öldürünce hayatı bambaşka bir yöne doğru ilerlemeye başladı. Ertesi yıl Hogwarts'tan mektup gelene kadar aklında tek bir düşünce vardı ' Neden sadece kendisi öldürmemişti?'. O yıldan sonra Liam tamamen içine kapanık, çevresini umursamayan, etrafındaki insanlar yokmuş gibi, daha doğrusu kendisi o insanların içinde değilmiş gibi yaşayan bir karaktere büründü. Tek amacı güçlenip babasından intikam almaktı. Hogwarts'ta Gryffindor'a seçildiğinde kendisi dahil çevresindeki herkes nasıl o binaya seçildiğine anlam verememişti. İçinde az da olsa bastıramadığı iyi yönünü her zaman inkar etmeye çalışarak büyüdü. Başarılı bir şekilde mezun olduğunda tek hedefi Seherbaz olmaktı. Bu onun için 'asıl amacına giden' önemli bir basamaktı.


İstediği rütbe: Seherbaz

Online Süreniz :Günde çok saat


Örnek Rp :  
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
The Kronos
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 21.04.17 21:48

Hoşgeldiniz.

Rütbenizi onaylıyorum. (Unutmadan, baş seherbaz beyefendi size rahat verir mi bilmem kendisi zamana bile meydan okuyor. Aklınızda bulunsun!)

İyi eğlenceler..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Boris Zdravko
Ölü
Ölü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 01.05.17 14:43

Adınız ve Soyadınız: Boris Zdravko
Karakter Bilgisi: Umursamaz bir yapısı olan Boris, bu umursamazlığı en yakın arkadaşıymışçasına koluna takıp gezmekten ve herkesin gözüne sokmaktan çekinmez. Suçluları sadece suçlu olarak gören seherbazlardan değildir. Neden suçlu olduklarıyla ilgilenir. Geçmişleri, yaptıkları, yapacakları, amaçları onun için önemlidir. Bir suçluyu yakalamadan önce onunla sohbet etmekten çekinmez hatta ahlaki değerlerini dahi unutabilir. Bir çoğuyla yatabilir dahi. Bir suçlunun doğuştan suçlu olmadığı gibi bir inancı vardır; ancak zaman zaman sorgulayıcı bir tavır da takınıyordur. Muggle doğumlu olan büyücünün ailesi Sırbistan'da yaşamaktadır. Pek ziyaretlerine gitmiyor olsa da ailesine ve tek kardeşi olan kız kardeşine karşı kendisininde farkında olmadığı bir sevgi beslemektedir. Ravenclaw binasından mezun olmuştur. Binalara ve sembollere pek önem vermemiştir. Bağnaz insanlardan son derece nefret etmekte hatta tiksinmektedir.
İstediğiniz Rütbe: Seherbaz
Online Süreniz: Sınav haftalarım da bölümümden dolayı giremesem ve bu yaklaşık 3 hafta olsa da diğer dönemler giriyorum fazlaca.
Örnek Rp : Iro Paraskevi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Banana Panda
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 01.05.17 17:16

Rütbeniz veriliyor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Ptolemy Chávarria
Ölü
avatarÖlü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 08.05.17 21:43

Adınız Soyadınız: Ptolemy Chavarria.

Karakter Bilgisi: Fazlasıyla adalet düşkünü ve başını belaya sokmakta da aşırı yetenekli. Uzun boyu ve iri yapısı yüzünden ilk görüşte insanları korkutmasına rağmen aslında özellikle sevdiklerine karşı bir yavru köpekten farklı yok, neşeli ve şirin, biraz da çocuksu bir ruha sahip. Kalabalık bir ailede en büyük erkek çocuk olarak büyüdüğünden korumacı tavrı fazlasıyla belirgin. Küçüklüğünden beri ne olmak istediğinin farkında ve bunun için gerektiğinden bile fazla çalışan, sadece güçten ibaretmiş gibi gözükse de aynı zamanda fazlasıyla zeki bir büyücü ancak en öne çıkan özelliği cesareti: Gryffindor'dan mezun oluşu da bunun bir kanıtı olarak gösterilebilir. Mesleğine ve ailesine tapıyor denebilir, kısaca.

İstediğiniz Rütbe: Seherbaz.

Online Süreniz: Sınav zamanları ve yoğun ödev verilen haftalar dışında günde bir iki saat.

Örnek RP:
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Ören Bayan
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 08.05.17 21:53

Rütbeni veriyorum şekerim. Kolay gelsin.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
A. Julian Aylmer
Ölü
avatarÖlü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 12.05.17 13:55

Adınız ve Soyadınız : A. Julian Aylmer
Karakter Bilgisi : Tutucu ailesinin her türlü inancına karşı gelen bir kara koyun olarak özetlenebilir Jules. Öyle ki bu durum Hogwarts yıllarında ailesinden reddedilmesine bile yol açmıştır. Küçüklüğünden beri KSKS derslerine duyduğu ilgi nedeniyle profesörleri tarafından seherbazlığa yönlendirilmiş, bu mesleğin kendisine en uygun şey olduğunu fark edince de bu hayale ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapmıştır. Fazlasıyla umursamaz ve alaycı dış görünüşünün altında aslında gayet ciddi ve düşüncelidir, sevdiği kişilere karşı da gayet korumacı denebilir. Seherbazlığın getirdiği tehlike ve heuecana bayılsa da, oğlu doğduğundan beri mesleği bırakıp bırakmama konusunda kararsız.
İstediğiniz Rütbe : Seherbaz.
Online Süreniz : Sınav haftaları dışında günde bir iki saat.
Örnek Rp : Ptolemy Chávarria, ancak o karakterin rütbesinin aldırılması için başvuru yapmıştım, rpyi tekrar söyle iliştireyim.
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Banana Panda
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 12.05.17 17:09

Hoş geldiniz!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Yulia Doukas
Daire Başkanı
avatarDaire Başkanı

Ϟ Rp Beğenileri : 11

Mezuniyet
Ϟ Binası:

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 30.05.17 4:12


Başvuru İçin:

Adınız ve Soyadınız : Yulia Doukas
Karakter Bilgisi : 26 yaşındadır. Annesi ve babası köklü safkan büyücü ailelerindendir.Kendilerinin Merlinin soyundan da eski antik büyücülere dayandıklarını idda etmişlerdir.Bununla hep övünürler.Sovyetler birliği kurulmadan önce çarlık rusyasında kimlik kayıtları tutulmadığı için ailesi gelenek olarak her doğan kişinin kaydını o sene aldıkları değerli bir incilin arkasına not almışlardır.Her iki aile bu usulle soylarının safkanlı olduğunu kanıtlamayı gurur sayarlar.Rusyadaki diğer ailelerle olan münasebetleri sadece toplumsal düzeyde kalmıştır.
Annesinin sülalesi Rurikler ile babasının sülalesi Doukaslar tarihleri boyunca hep birbirleriyle evlenmişler aksi durumları kabul etmeyip başkaları ile evlenenleri maalesef katletmişlerdir.Zaman zaman bu yeni doğmuş çocukları bile kapsamıştır.Lakin şaşılacak şey ailesi bunu da bir övünç kaynağı olarak görmektedir.

Ailesinin zoruyla eğitimini çinde tamamlamıştır.İyi bir büyücülük eğitiminden sonra çinin kendine özgü büyücülük okulunda hukuk eğitimi almıştır.Oradaki okul 7 senelik eğitimi içerisinde son 2 sene öğrencileri branş seçmek zorunda bırakır büyü dünyasına özgü mesleklerden birine öğrencileri yetiştirirdi.

Hayatı üzerinde hemen hemen hiç bir kontrolü bulunmamaktaydı.O daha doğmadan evvel nerede okula gideceğinden ne meslek yapacağına kadar büyükbabası tarafından karar verilmişti.Zaten çinde aldığı eğitim sonrasında Rusya da işe başlayana kadar kendisinde ''seçme'' iradesini bulmamıştı bir türlü.

Rusya Sihir Bakanlığında 2 sene çalıştıktan sonra ailesinin bu kokuşmuşluğu , sürekli yaptığu usulsuzlükler ve bunları kendisine örtpas ettirmeye çalışmaları aralarında derin uçurumlar oluşturmuştu.

Ailesi prensip gereği bela olan evlatları öldürme eğiliminde olduğu için aile yadigarları olan ve ailenin her şeyden öte değer verdiği doğum kayıtlarını gizlice çalmış.Dedesi ile pazarlığa girişmişti.Dedesinin bir kaç başarısız ele geçirme girişiminden sonra kayıtları kurtaramayacağını anlaması üzerine bir daha asla Rusyaya ayak basmama sözü ile birlikte can güvenliğini temin edip Rusyadan hatırı sayılır bir servetle ayrıldı.

Özgürlükler şehri Amerikaya gitti burada aynı işi olan hakimliğe devam etmedi.Bakanlığın çeşitli rütbelerinde daire başkanlıkları da dahil olmak üzere bir çok görevde yer aldı.Lakin hiç bir işin kendisini mutlu etmediğini anlayınca tekrar eski işine başvurdu ve kabul edildi.Rütbe alarak baş hakimliğe yükseldi.

Amerikada ailesine çalışan veya ailesinin isteği üzerine her şeyi yapabilecek Rus,bulgar büyücülerin fazlalaşması üzerine dedesinin fikir değiştirdiğinden endişe edip İngiltereninde bakanlıkta bir takım arayışlar içinde olduğunu anlayınca bir gece istifa mektubunu yazıp , iyi referans mektubunu aynı anda alıp sırra kadem bastı.Tabi ki hedefi ingiltere idi. Yeni bir dünya , yeni bir yaşam diyip İngiltereye ayak bastı.

Çok uysal bir yapısı vardır.Hemen hemen her olay karşısında soğukkanlılığını korur.Asla sinirlenmez.Karşısında duran insanın psikolojisini anlamaya yönelir.Konuşurken veya karar verirken çok temkinli ve itinalı davranır.Onun için vazgeçilmez tek prensip adalettir.Adaletli olmayı her şeyin üstünde tutar .İnsanların yalan söylediğini anlasa bile bunu belli etmez.Aksine vakti geldiğinde koz olarak kullanmak için bir kenara not eder.

Onu sinirlendirebilecek tek şey , geri dönüşü olmayan zararlar verilmesidir.Zira çaresizlik şu hayatta korktuğu en büyük kabusudur.
Patronusu hayvanların en merhametlisi olarak gördüğü yunustur.Kendisine her ne halukarda olursa olsun sadık bir ev cini de vardır. Cinin adı Roytidir.


İstediğiniz Rütbe : Başhakimlik (eğer bu olmuyorsa unutturma dairesi başkanı)
Online Süreniz : Artık 14 saat
Örnek Rp : Rym Aksandefor benim karakterimdi.

Kontenjan için tık.
Spoiler:
 

Spoiler:
 

Spoiler:
 

Spoiler:
 

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t4015-yulia-doukas
The Kronos
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 30.05.17 15:46

Baş hakimlik rütbesi kapalıdır. O halde Unutturma Dairesi'ne Hoşgeldiniz..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sihir Bakanlığı Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
6 sayfadaki 14 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-
.