ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Sihir Bakanlığı Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki
YazarMesaj
Persephone De León
Seherbaz

Ϟ Rp Beğenileri : 8

Mezuniyet
Ϟ Binası: G G

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 05.07.17 16:48

The Kronos demiş ki:

merhaba kurgunuz uygulanabilir bir halde ve şahane benim açımdan! Ancak birkaç noktayı merak ediyorum.

Mağlum sihir bakanı diye bir şey yok sitemizde şu an konseye mi bağlısınız yoksa eski örgütlerden birine mi? Öyle ise scuta veya bellatores casusu şu noktada olmanız kurgumuza ters. Ancak 1972 yılından itibaren olabilirsiniz tabi. Çünkü savaştan sonra tüm bürokrasi ince ince elenip tasfiye edildi.

Bunun dışında casus diye bir rankımız mevcut değildir. İsterseniz büyücü/cadı ya da kamufle olmak istediğiniz bir mesleği seçerseniz profilinize özel olarak Bakanlık Casusu diye ekleyebiliriz.

Birde nereden casusuluk yapacaksınız. Ve anladığım kadarıyla seherbaz bürosuna rapor vereceksiniz. Bu durumda kimliğinizi nasıl saklıyacaksınız?

Bana biraz kurgunuzdan ve yapmak istediklerinizden biraz bahseder misiniz? Birde rütbe olarak kamufle bir rütbe seçmenizi isteyeceğim. Hani bir bakanlık çalışanı bile sizi kamufle edebilir.

Dönütünüze göre cevap vereceğim. Aramıza hoşgeldiniz!

1972 yılından sonra geçtiğim bir meslek olacak hatta bakanlığın elenip tasfiye edilmesinden de sorumlu olabilirim. Örgütlerle çalışmamın sebebi ise örgütler daha politik konularla ilgilenirken benim hem diğer suçlarla ilgilenmem hem de konseydeki bazı üyelerin hala örgütlere güvenmeyecek kadar tutucu olması. Tek kişilik CIA'yim anlayacağınız.

Kendi kafamdaki kurguya göre biraz da büyü narkotiğiyle uğraşmayı planlıyordum. Malumunuz bakanlık karışmış durumda. Etrafta sihirli otlarla ilgilenen, kafayı bulmuş bir sürü genç ve bakanlıktaki bu karışıklıktan faydalanan uyuşturucu, silah ve iksir kaçakçıları var. Seherbazlardan çok uzak çalışmıyorum. Hatta özel görevlerde birlikte çalıştığım güvenilir seherbazlar var. Sürekli isim değiştirdiğimden ve beni destekleyen çalışanlar sayesinde bir sürü kimliğe sahibim. O yüzden kamufle olmam zor olmuyor. Gizli kimliklerle onlara raporumu sunuyorum. Yada kurguya bağlı olarak bir seherbazla iş birliği yapmayı planlıyorum.

Bakanlık çalışanı yada sizin için uygun değilse cadı rütbesi alabilirim. Fakat bakanlık casusu olduğumu da profilime eklerseniz çok sevinirim.
http://www.hogwarts-rpg.com/t3791-de-leon-lejand
The Kronos
Game Master

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 05.07.17 16:57

Persephone De León demiş ki:
The Kronos demiş ki:

merhaba kurgunuz uygulanabilir bir halde ve şahane benim açımdan! Ancak birkaç noktayı merak ediyorum.

Mağlum sihir bakanı diye bir şey yok sitemizde şu an konseye mi bağlısınız yoksa eski örgütlerden birine mi? Öyle ise scuta veya bellatores casusu şu noktada olmanız kurgumuza ters. Ancak 1972 yılından itibaren olabilirsiniz tabi. Çünkü savaştan sonra tüm bürokrasi ince ince elenip tasfiye edildi.

Bunun dışında casus diye bir rankımız mevcut değildir. İsterseniz büyücü/cadı ya da kamufle olmak istediğiniz bir mesleği seçerseniz profilinize özel olarak Bakanlık Casusu diye ekleyebiliriz.

Birde nereden casusuluk yapacaksınız. Ve anladığım kadarıyla seherbaz bürosuna rapor vereceksiniz. Bu durumda kimliğinizi nasıl saklıyacaksınız?

Bana biraz kurgunuzdan ve yapmak istediklerinizden biraz bahseder misiniz? Birde rütbe olarak kamufle bir rütbe seçmenizi isteyeceğim. Hani bir bakanlık çalışanı bile sizi kamufle edebilir.

Dönütünüze göre cevap vereceğim. Aramıza hoşgeldiniz!

1972 yılından sonra geçtiğim bir meslek olacak hatta bakanlığın elenip tasfiye edilmesinden de sorumlu olabilirim. Örgütlerle çalışmamın sebebi ise örgütler daha politik konularla ilgilenirken benim hem diğer suçlarla ilgilenmem hem de konseydeki bazı üyelerin hala örgütlere güvenmeyecek kadar tutucu olması. Tek kişilik CIA'yim anlayacağınız.

Kendi kafamdaki kurguya göre biraz da büyü narkotiğiyle uğraşmayı planlıyordum. Malumunuz bakanlık karışmış durumda. Etrafta sihirli otlarla ilgilenen, kafayı bulmuş bir sürü genç ve bakanlıktaki bu karışıklıktan faydalanan uyuşturucu, silah ve iksir kaçakçıları var. Seherbazlardan çok uzak çalışmıyorum. Hatta özel görevlerde birlikte çalıştığım güvenilir seherbazlar var. Sürekli isim değiştirdiğimden ve beni destekleyen çalışanlar sayesinde bir sürü kimliğe sahibim. O yüzden kamufle olmam zor olmuyor. Gizli kimliklerle onlara raporumu sunuyorum. Yada kurguya bağlı olarak bir seherbazla iş birliği yapmayı planlıyorum.

Bakanlık çalışanı yada sizin için uygun değilse cadı rütbesi alabilirim. Fakat bakanlık casusu olduğumu da profilime eklerseniz çok sevinirim.

Anladım. O halde Cadı olarak kalmanız ve kimliğinizi kamufle etmeniz daha iyi olur. Profilinize Casus olduğunuzu belirteceğim. Kurgularınızla ilgili sitede yer alan seherbazla ile birlikte kurgular yapabilirsiniz. Ayrıca kurguda tıkanır veya farklı şeyler isterseniz Merlin'in Kazanından görev alabilirsiniz.

İyi eğlenceler..
Amethysta A. Mortensen
Daire Başkanı

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 2:11

Adınız ve Soyadınız :Amethysta A. Mortensen
Karakter Bilgisi : 
Annesinin ölümünden sonra eski bakanın yakınında bulunan ve bu işten de yıllar boyunca fayda sağlamış dedesi ve bu konuda her zaman onun karşısında yer almış babası arasında kalmış bir karakter Amethysta.Hogwarts'tan mezun olalı henüz sadece iki yıl olmasına rağmen böyle önemli bir vazife için görüşmeye çağrılmasında  hiç şüphesiz dedesinin etkisi büyüktü.Başka koşullarda olsaydı mutluluktan havalara uçardı.Oysa şimdi sadece sıkışmış hissediyordu.Böyle bir vazife sadece belirli beklentiler karşılığında verilirdi.Annesinin acısını henüz unutamamışken,şimdi de babası ve dedesi arasında seçime zorlanıyordu.Düşünmek istemiyor ,bu kararsız tutumunu olabildiğince uzatmak istiyordu.Zaman zaman bu gerilim onun olduğundan daha sinirli görünmesine yol açsa da ,o sadece kararsızdı.

İstediğiniz Rütbe : 
Sihrin Uygunsuz Kullanımı Dairesi Başkanı
Online Süreniz :
Günde en az 2 saat çevrimiçi olabilirim. 
Örnek Rp :

Spoiler:

Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 2:16

Merhaba Amethysta!

Vazife derken başvurduğun görevi kast ediyorsun öyle değil mi? Yani deden sayesinde torpille mi girmiş olacaksın bu işe? Yanıtladıktan sonra rütbeni vereceğim sadece anlayamadığım için soruyorum Smile

Amethysta A. Mortensen
Daire Başkanı

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 2:19

Very Happy Evet ..Dedemin beni bu vazifeye sokmak için çabalamasının altında farklı nedenler var kurgum gereği.Ancak karakterim henüz kararını verebilmiş bir karakter değil.
Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 2:19

Rütbeni veriyorum şekerim. Siteye hoşgeldin. Kurallara bir göz atmanı öneririm. İyi eğlenceler Razz

Ashley Wulfking
Bakanlık Çalışanı

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 2:58

Adınız Ve Soyadınız: Ashley Wulfking

Karakter bilgisi: Rus bir aileden gelip aile soyu tamamen saf kan dır. Ashley her insana kolayca alışan, hemen kanı ısınan bir karakteristik yapıya sahiptir. Ama kendini geçmişte yaşadıkları olaylarda çok iyi disipline etmeyi başarmış birisidir. En çok gitar çalmaktan hoşlanır ve bu yeteneğinin oldukça üstüne düşmüştür. Ne kadar da parmakları küçük olsa da. Okulda herkes tarafından sevilen ve çalışkanlığı ile parmakla gösterilen Ashley babasının sürekli yer değiştirmesinden dolayı küçük bir depresyona girmişti. Ergenliğinde çok uysal bir çocuktu. Ve neredeyse bütün her yer de hiçbir kuralı çiğnemez di. Kendi sorumluluklarının bilincindeydi. Ailesi İngiltere de bir kafe açmışlardı. Zamanla annesi babası yaşlanınca emekliye ayrılmışlardı ve bir süre ashley kafeyi kendisi işletmek zorunda kaldı fakat maddi imkansızlıklar dan dolayı kafe ne yazık ki battı. 

İstediğiniz Rütbe: Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Çalışanı

Online süreniz: 12 - 13 Saat

Örnek rp:

Spoiler:

Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 3:15

Merhaba sevgili Ashley,

Yine karşılaştık! Ören teyzenin sorularından bıkmamana sevindim Razz Seni bu işe neyin ittiğini merak ediyorum. Biraz açıklayabilir misin? Bir kafe işletmişsin. Peki sonra nasıl bakanlığa geçtin. BYS sınavında seni bakanlığa yönlendirmişlerdir belki ve Hogwarts'dayken stajını bakanlıkta yapmışsındır? Bana bu süreci biraz anlatır mısın? Eminim seni almak için bazı sebepleri vardır. Yoldan geçene maaş bağlamıyorlar ya Razz

Ashley Wulfking
Bakanlık Çalışanı

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 3:22

Karanlık taraftan  olmaktan ise bakanlık ta çalışmayı yeğlerim.  Ve ayrıca bakanlıkta çalışmanın bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Bakanlıkta daha da sosyalleşme imkanımın olduğuna inanıyorum ayrıca. Kafe işlettik ten sonra kafemiz battığı için deminde bahsettiğim gibi bu sebeplerden dolayı bu işe yöneldim.  Stajyerlik'te bakanlıkta çalıştığım zaman bir kaç iyi arkadaş edinmiştim ve onların aracılığıyla da tabi ki de bence saf kan olmamın da bir ayrıcalığı var diye düşünüyorum direkt olarak alındım BYS sınavında iyi notlar da almışlığım vardır. Bu yüzden de bakanlığa girmem kolaylaşmıştı..
Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Sihir Bakanlığı Alımları 10.07.17 3:36

Anlıyorum. Yalnız bu evrende aydınlık ve karanlık taraf yok. Scuta ve Bellatores var. Ana kurguya göz atmanı öneririm. Böylece karakterin içinde bulunduğu dünyaya daha entegre olur. Peki bu senin ilk senen mi olacak bakanlıktaki? Öyleyse epey genç olmalısın. Aklımda yeni mezun biri canlanıyor. Yaşını öğrenebilir miyim?

Sihir Bakanlığı Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
9 sayfadaki 13 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki