ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Sihir Basın & Yayın Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
YazarMesaj
Banana Panda
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Sihir Basın & Yayın Alımları 11.01.17 2:09

Rütbenizi veriyorum ama rica ederim lütfen ithal muzların sağlığa zararlarıyla ilgili spekülasyonları aydınlatır mısınız?


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
avatarSihir Basın & Yayını

Ϟ Rp Beğenileri : 5

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Geri: Sihir Basın & Yayın Alımları 08.07.17 15:41

Ad ve Soyad : Ylberia Dhurim
Karakter Bilgisi : Troshani ailesi oldukça dindar bireylerden oluşmaktadır. Yoruba inanışlarına göre ulvi sayıldığı için şifacılığı meslek edinen aile üyeleri, tabi ki aralarına 1938 yılında katılan küçük Ylberia için de aynı geleceği temenni ettiler. Çocukluğunu ne varlık ne de yokluk içinde geçiren genç cadı, Hufflepuff binasından çok da yüksek olmayan bir ortalama ile mezun olduktan sonra ailesinin isteği üzerine St. Mungo'da çalışmaya başladı. Bu sırada bir kumarhane sahibi olan Bedri Dhurim ile evlendi. Erken yaşta Zhanet adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Fakat adalet için atan kalbi git gide yozlaşan büyücedünya karşısında günden güne soluyordu. Doyumsuzluğun olmadığı, servet düşkünlüğünün yerini endüstriyel değil öz bilim arzusunun aldığı, üreticilerin kolektif mülkiyetine geçtiği, taşra ile kent/kadın ile erkek arasındaki ayrımın kalktığı, toplumsal iş bölümünün makul bir düsturda ilerlediği, sınıfsız ve sınırsız bir dünyaya özlem duyan Ylberia çareyi yüreğindeki çatlakları "sosyalizm" denen şeyin her bir rengi ile doldurmakta buldu. Kısmen ütopik dünya görüşü sebebiyle St. Mungo'daki kariyerini yarıda bırakan genç kadın radikal bir karar ile Gelecek Postası'nda çalışmaya başlar ve güvenilir bir haberci olarak kariyer basamaklarını arşınlamaya koyulur.

Ylberia'nın genç yaşta anne oluşu kızıyla ilgili bazı problemleri de beraberinde getirmiştir. Benmerkezcidir. Kendi sorunları her daim "en" önemlidir. Kızının dert edindiği her şey "çocukca sorunlar"dan öte değildir. İş çıkışı arkadaşları ile içki molası vermekten hoşlanır fakat çocuğu olduğundan beri buna pek vakit bulamamaktadır. Günümüz mülkiyet anlayışından hoşlanmaz. Muggleların, büyücedünyanın yüzyıllardır bildiği şeyleri keşfetmeleri onu heyecanlandırır zira ütopyasındaki öz bilim kavramı büyü gücü olmayan canlılar tarafından daha sağlıklı bir şekilde icra edilmektedir. Yozlaşmaya yüz tutmuş basın organları ve aspragas haberler onu rahatsız eder. İnsanları acındırma amacı güden haber fotoğraflarından haz etmiyor. Bu sebeple Gelecek Postası'nın fotomuhabir kadrosunun tamamen değişmesi gerektiğini düşünmektedir. Bağımsız halk rapsodilerine, rus edebiyatına, beyaz açelya ve nergis çiçeğine bayılır.
İstediğiniz Basın/Yayın Kuruluşu : Gelecek Postası
İstediğiniz Görev* : Editör
Örnek Radyo veya Haber Çalışması* Zorunlu : Cabiria de la Cruz (Önceki basın karakterimin haberi başvurularda mevcut. Kendisi kurgusal olarak öldü.)
senin için dokuduğum basma ve pazen
denizin yeşilinden süzdüğüm balık
göğün mavisinden çaldığım kuş

senin için.

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t3837-ylberia-troshani-dhurim-karakt
Banana Panda
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Sihir Basın & Yayın Alımları 08.07.17 15:46

Sitede annelerin çoğalması beni mutlu etti! Hoş geldiniz ylberia hanım abla.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sihir Basın & Yayın Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-
.