Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973
  Paylaş
   

   Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sonraki
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Rütbeni işliyorum şekerim.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Sigmund Falk
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Sigmund Falk
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız : Sigmund Hivju
  Karakter Bilgisi: Sigmund, gerçekte bir Alman. Babası Nazi idi. İstihbarat için çalışıyordu etc. Bu esnada Norveç'te görev de yaptı. Almanya'nın yenilgisi sonrasında da buraya taşınıp kimliğini gizlemekte epey başarılı oldu. Sigmund, tabii ki tüm bunlardan haberdar ve kendisi de aslında Nazizmi gizliden gizliye destekliyor. Safkan. Muggle dünyası ile bağlantısı çok. Hırslı bir çocuk. Eğitimini Durmstrang'da aldı. Yaşı daha 30 olmamasına karşın İskandinav Sihir Bakanlığı'nın İstihbarat Teşkilatı'nda "Aurora" adlı timin liderliğine atanmış durumda. Aurora, iş bitirici bir takım olarak adlandırılabilir. Epey elit bir takım. Doğrudan teşkilat başkanına bağlılar. Genel olarak devlet sırlarına erişme, komplolarla insanların ayağını kaydırma ve geçmişte birkaç suikast planlama gibi şeyleri var denebilir. Tamamen devlete bağlı. Öyle bir örgüt gibi değil. Araştırmalarını ya da kararlarını kendi kendilerine değil, istihbarat teşkilatının onayıyla yapıyorlar yani devlet açısından aslında çok da tehdit değil diye uzuyor burası.
  Sigmund'a dönersek kendisi çocukluğundan beri Almanlığının (ve İskandinavlığının) ne kadar yüce olduğuyla yetiştirildiği gibi Safkanlığın da ne kadar mühim olduğu gibi şeyleri de duyuyor. Bunlar kesinlikle katıldığı fikirler olsa da ırkçı tutumunu gizlemekte babasından öğrendiği taktikleri uyguluyor. Dışarıdan bakıldığında uysal görünse de kızdırıldığında neler yapılabileceğinden kimse emin olamıyor. Sinsi. Aritmansi en başarılı dersi denebilir okul yıllarında ama neredeyse her dersi mükemmeldi -ki istihbarata girmek kolay olmuyor hak verirsiniz ki-. Kendisi, başarılarından çok birilerinin ayağını kaydırmak suretiyle çok hızlı yükseliyor ve çok iyi network kuruyor diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl, Durmstrang'da Aritmansi ile alakalı ders verdi -konuk profesör gibi birkaç ders-. Daha detay istenirse anlatabilirim. Tabii ki istihbarat üyesi olduğunu belli etmemek için cover meslek olarak bir şeyler buluyor insanlara karşı.  
  Örnek Rp : (Spoiler İçinde) Min Liu, Wisdom Purdie etc.
  Rütbe: Büyücü
  İstediğiniz Meslek: İskandinav Sihir Bakanlığı İstihbarat Teşkilatı Aurora Timi Başkanı*

  *Olmazsa --> İskandinav Sihir Bakanlığı İstihbarat Teşkilatı Çalışanı falan da olabilir

  Edit: Ağır bi konu olduğu için bildirme gereği duydum. Rol oyunlarımda nazizm propagandası olmayacak, haber veriyim.......... hatta eleştirilere denk gelebilirsiniz


  discipline makes individuals
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 VPO9jA
  the chronicle of a man, the account of his life, his historiography, written as he lived out his life formed part of the rituals of his power. the disciplinary methods reversed this relation, lowered the threshold of describable individuality and made of this description a means of control and a method of domination.
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 NDzPj5
  visibility is a trap:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Sorun yok efenim o sizin görüşünüz bu bizim görüşümüz. İsterseniz KKK olun siz de Merlin'in bir kulusunuz.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  René R. Huber
  Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  avatar
  - René Rainer Huber
  - René, Berlin'de doğmuştu; fakat daha çok küçükken yaşadığı şehir bir duvar ile ikiye bölündü. Annesinin akrabaları Doğu Berlin'de yaşarken kendi ailesi batıda kalmıştı bir anda. Babasının akrabaları Bayern'de idi. Annesi, Doğu Berlin'e geçmeye çalışırken kontrol noktaları yakınlarında çıkan bir çatışmada vuruldu ve bir süre komada kaldıktan sonra destek ünitesinden koparıldı. İyileşmeyeceği düşünüldüğü için. René, belki de bu sebeple ailesine çok bağlı olsa da Durmstrang'da eğitim gördüğü yıllar sonunda iyice içine kapanmış, sosyal açıdan çok da becerikli olmayan bir insan hâline gelmişti. Kendisi daha sonra Almanya'ya dönmüş ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında bölünen Muggle Almanyası'nın aksine bir bütün olarak kalan Alman Büyücedünyasına ait bakanlığa başlamıştı. Öncelikle unutturma dairesinde çalışsa da -bu durum savaştan çıkmış insanlarla bir arada olduğu düşünülürse gerçekten de zorlayıcıydı- sonradan Seherbaz olma kararı aldı; fakat burada da işi beklediğinden zordu. Yaşadığı travmaların ötesinde bir de diğer insanların anıları ile ilgilenirken onların travmalarına maruz kaldığı için bir süre psikolojik destek aldı ve görevinden uzaklaştırıldı. Daha sonra İstihbarat Birimi tarafından işe alındı. Kendisi 34 yaşında. Biraz hırslı. Becerikli. İçine kapanık ve çeşitli takıntıları ve paranoyaları olan birisi. Hâlâ Batı Berlin'de yaşıyor.
  - Min Liu, Wisdom Purdie
  - Büyücü
  - Almanya Sihir Bakanlığı İstihbarat Bürosu Çalışanı
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Veriyorum rütbeni tatlım.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Stephen Newton
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Stephen Newton
  Ölü
  Stephen Newton.
  Stephen Newton, 1940’ta Oxford’da doğdu. Doğumundan üç yıl sonra, annesi ve babası boşandı. Safkan. Annesi Seherbaz olarak Sihir Bakanlığı’nda çalışıyor, babası ise Oxford Üniversitesi’nde matematik profesörlüğü yapıyordu. Babası ile çok zaman geçiremediği için onun işini daima çok ilgi çekici bularak büyüdü ve akademi ile arasında çözemediği bir ilişki başladı. Daha sonra Hogwarts’a gitti. Ravenclaw. 1956’da iyi bir derece ile okulu bitirdi ve Botterill Büyü Bilimleri Üniversitesi’nde* babasının izinden gitmek için Matematik ve Aritmansi bölümüne girmiş olsa da ikinci yılının sonunda, yapmak istediği şeyin bu olmadığını fark etti ve profesörleri ile görüşerek Tıp ve Anatomi bölümüne geçiş yaptı. Zorunlu olarak okuduğu Büyü Felsefesi yılını tekrar etmek zorunda kalmadı. Tıp ve Anatomi bölümü, toplamda 6 yıl olduğu için geriye 5 yılı daha kalmıştı. 1963’te büyük bir başarı ile (bölüm 3.sü) mezun oldu. Daha sonra, Paris’teki “Notre Dame’ın Hastalıkları” olarak da bilinen, resmi adı “Notre Dame Fiziksel ve Psikolojik Yardıma Muhtaçları İyileştirme ve Ölümü Sorgulama Amacıyla Büyü Kullanımı İçin Araştırma Hastanesi” olan okulda Adlî Tıp konusunda uzmanlaştı. Bilenler bilir, burası büyücülerin tıp konusunda doktora alabileceği kurumlar arasında ilk 5’tedir dünyada. Bu eğitimi de 5 yılda tamamladıktan sonra, 1968’de mezun oldu ve St. Mungo’da doktora sonrası araştırmaları için bir yıl kadar çalıştı. 1969’da Botterill’e yardımcı doçent olarak işe başladı ve sonrasında 1971’de doçent oldu. Kendisi, bugüne değin pek çok adli vakada çalışmış ve pek çok yayın yapmıştır.
  Kendisi hırslı, çalışkan, zeki ve biraz arkadaşsız. Oldukça sıkıcı biri olarak görülebilir. Genelde kendini bir şeyler araştırmak, yazmak ve anlatmakla uğraşırken buluyor. Öğrencileri arasında pek sevilmez.
  Örnek rol oyunu için Wisdom Purdie.
  Büyücü | Botterill Büyü Bilimleri Üniversitesi Tıp  ve Anatomi Bölümü Öğretim Üyesi | Doçent

  *inş böyle uydurduğum şey olurdu:
   

  Not: büyücü dünyasında üniversite zorunluluğu yok iş dünyasında; ama biraz orta çağ modunda, soyluluk, zenginlik ve entelektüellik göstergesi olarak giriliyor, akademik hayata dahil olmak isteyenleri tatmin ediyor şeklinde kurguladım ben kafamda çünkü i need this


  my sorrow is my castle
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 9NnnA3
  if then, if you have lived in despair, then whatever else you won or lost, for you everything is lost, eternity does not acknowledge you, it never knew you, or, still more dreadful, it knows you as you are known, it manacles you to your self in despair.
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 Qv55pD
  he makes saints out of sinners:
   


  En son Stephen Newton tarafından 28.10.18 0:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Rastus Sculfor
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 4

  Rastus Sculfor
  Ölü
  Rastus Sculfor.
  1921 yılında, Londra’da dünyaya gelen Rastus, babasının bir diplomat olması sebebiyle hayatını Paris’te geçirmek zorunda kaldı ve Beauxbatons’da eğitimini tamamladı (1938). Akabinde Paris Büyücü Üniversitesi’nde (en eski büyücü üniversitesi) “büyülü matematik” bölümünü (fr. mm olarak kısaltılır) ve fizyoloji eğitimini tamamladı (1941), doktorasını** ise İsviçre Federal Büyü Enstitüsü, Lozan’da yaptı (1945). Daha sonra iki yıl Zürih ve bir yıl Berlin’de doktora sonrası araştırmalarını tamamladı ve akabinde Botterill Büyü Bilimleri Üniversitesi’nde* işe başladı (1948). 1953’te doçent, 1961’de profesör oldu. 1969'da bölüm başkanlığına geldi.
  Kendisi oldukça sinir bozucu, bencil ama bir o kadar da tatlı dilli. Babasının diplomatlığından aldığı bir özellik olsa gerek. Sinirbilime olan ilgisi sebebiyle birkaç kişinin canlıyken kafasını kestiği ile ilgili söylentiler her zaman söylendi. Hakkında Nazi Almanyasına yardım ettiği ile iligili dedikodular döndü ve daha da ötesi, bu konuda dava açıldı; ama kanıt bulunamadığı için düşürüldü. Matematik ve aritmanside de oldukça başarılı olduğu için bazen devlete yardım etti geçmişte. sessiz sakin ve sıkıcı. yazık. bir de insanları genel olarak küçümsüyor...
  Wisdom Purdie for rp.
  *üstteki mesajda var spoiler
  **Doktora tezi: Latince Temelinde Oluşturulmuş Büyülü Şifrelemelerin Beyinde İşlenmesi ve Kriminal Çözümlemede Kullanımı

  Büyücü | Botterill Büyü Bilimleri Üniversitesi Sinirbilim Bölümü Başkanı | Profesör


  visibility is a trap
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 Ras-copy
  the chronicle of a man, the account of his life, his historiography, written as he lived out his life formed part of the rituals of his power. the disciplinary methods reversed this relation, lowered the threshold of describable individuality and made of this description a means of control and a method of domination.
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 NDzPj5


  En son Rastus Sculfor tarafından 29.10.18 5:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t5568-rastus-sculfor-karakter-kart
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Rütbelerinizi onayladım efenim.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Min Liu
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 7

  Min Liu
  Ölü
  Adınız ve Soyadınız: Min Liu
  Karakter Bilgisi: seçmen şapka, meslek başvurusu#1, karakter gelişimi için de düşünseli
  Örnek Rp: Min Liu, Wisdom Purdie
  Rütbe: Cadı
  İstediğiniz Meslek: Liu Güvenlik Büyüleri Şirketi Yöneticisi | Wen Suç Organizasyonu Lideri*

  *Wen Suç Organizasyonu, tamamen NPClerden oluşacak ve Min'in kişisel suç planlamalarında yardım eden, bir çeşit mafyavari oluşum. Site kurgusunu etkileyecek bir örgütleşmeden bahsetmiyorum tabii. Mafyababası tiplemesinde bir durumdan bahsediyorum... İnş olurdu. Zaten 3-5 kişiden oluşuyor ama kiralık katillerle falan ortaklık yapılıyor denebilir. genelde eğlence amaçlı min için.
  Liu Güvenlik Büyüleri Şirketi: Min Liu'nun, babasından kalan mirasını kullanarak açtığı bir şirket. Adından da anlaşılacağı üzere güvenlik büyüleri üzerine çalışmalar yapılıyor. Kasa, kapı, alarm gibi şeyler de üretiliyor. Evinize hırsız girmesin, canınız tehlikeye atılmasın diye sizler için büyülüyoruz. Londra'da. Biraz paravan şirket modunda olsa da arada sırada iş teklifleri alıyor, alacak.

  İlgili rol oyunu için tık.


  the basis of optimism is
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 G9YBV2
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 Z0A3XY
  sheer terror:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Senin gibi kötü yola düşen hanım kızlara çok üzülüyorum.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 30 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  30 sayfadaki 33 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sonraki

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-