Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973
  Paylaş
   

   Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Sonraki
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Konuşma Sihirli Yaratık Alımı başlığına sıçradığı için buraya nokta koyuyorum Razz Sıradakiiii!


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 32 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Mert J. Shelly
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Mert J. Shelly
  Büyücü
  Adınız ve Soyadınız :Mert J. Shelly
  Karakter Bilgisi : Aile geçmişi ve kurgusu

  Shelly Ailesi çok zengin ve köklü bir aile değildi. Hatta akrabaları ile araları oldukça kötü nerede bağlantısı yokmuşçasına dağınıktır. Her kıtada bir Shelly ile karşılaşabilirsiniz mesela. Mert ise bu dağınıklığın bir parçası olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası bir gezgin ve her yeri dolaşan özgür ruhlu bir bireyken annesinin dizginlemesi ile yerleşik hayata geçebilmiş ve uzun süre İstanbul’da yaşamıştır. Annesi muggle bir Türk, Babası ise Yarı Amerikalı Yarı İngiliz  bir büyücüydü. Baba tarafıyla anlaşamamasından ötürü kendinin Amerikalı olduğunu iddia ettiği için Mert’te kendini Amerikalı olarak tanıtmaktadır. Zira bu durumla şu bağlamda karşılaşılacak babasının ikizi olan arları bozuk olduğu kardeşi kendini İngiliz olarak tanıtmış ve kuzeni İrene Shelly İngiliz iken Kendisi Amerikalı olma durumu söz konusu gibi görülmektedir. “Nerelisin?” Sorusu bu yüzden karışık bir soru haline gelmekte.
  1940 yılının temmuz ayında gözlerini dünyaya açtı. Çelimsiz ve oldukça zayıf doğması ailesinin özen göstererek büyüttüğü bir çocuk olmasına neden oldu. İlvermory’den mektup gelene kadar İstanbul sokaklarında arkadaşlarıyla oyun oynayarak okula giderek geçirdi hayatını. Mektuptan sonra ailesiyle beraber Amerika’ya gittiler. Burada eğitiminin bir kısmını gördükten biraz yaramazlıktan dolayı bir arkadaşıyla araları bozulmuş ve büyük bir tarttışmaya neden olmuş. Okuldan atılma ile sonuçlanmasın diye ailesi erkenden Hogwarts’a geçiş yapabilmesi için birkaç aracı kanal aramış ve sonunda Hogwarts’a geçip eğitimini burada tamamlamış. Stajını okulda bir kısmını Aritmansi profesörünün yanında bir kısmını da kehanet profesörünün yanında yapmış. Bys sonuçları eşit çıkınca iki dal arasında seçim yapmak yerişinde ikisinde de uzmanlaşmayı seçmiş. Mezun olunca bir süre Aritmansi ve Kehanet ilişkisi üzerine araştırma yapmak ile uğraşmış ama başarılı bir çalışma çıkartamamış ve Makatura’da Aritmansi üzerine iki sen profesörlük yapmış. Çok sıkılgan ve hevesli tavrı diğer yandan da mezun olamadığı İlvermory okuluna görü dönme isteği ile şu an İlvermory Cadılık ve Büyücülük okulunda eğitim vermektedir. Bir yandan tamamlayamadığı araştırması için arkadaşı Maksimillan Romanov’dan (kehanet profesörü) yardım istemiş ve beraber ortak deneyler gerçekleştirmekte bu nedenle bir ayağı Amerika’da bir ayağı Birleşik Krallıkta kalmış günleri öyle geçmektedir.

  Karakter özellikleri

  • Enerjisi yüksek, sevdiği konularda aşırı istekli, özgürlüğüne düşkün , yeni şeyler araştırmayı ve keşfetmeyi sever
  • Her zaman en yükseği hedefler. Hedeflerini yüksek belirle ki bir anlamı ve bir amacı olsun.
  • Hareketli ve değişken bir ruh hali olabilir. Ama genelde mutlu ve esprili görmeniz muhtemel..
  • Özgürlük onun için önemli ruhunun bitmek tükenmek bilmeyen hareketliliğini sağlayan, yaşama isteğini hevesini kamçılayan körükleyen bir arzusundadır. Ancak bu durum ilişkileri için sorun oluşturmamakta. Çünkü ilişkiyi bir özgürlük kısıttı olarak görmemektedir. Ailesine ve arkadaşlarına olan düşkünlüğü onları koruyup kollama arzusunun aynısını sevdiği kadın içinde yapma eylimindedir. Hafif bir kıskaç yanı da yok değil yani.
  • İçten, açık yürekli, neşeli ve kötülük düşünmeyen (yani olabildiğinde ama hafif bi paranoyak tarafı var bunu gizlemeye ve engellemeye çalıştığından çok yansıtmıyor) iyi niyetlilikleriyle her zaman çevresindekilere iyilikte bulunmak için çabalarlar. İyilik olsun diye değil canı öyle istemiştir.
  • Eğer gerçeği duymaya dayanamayacaksanız, onun fikrini sormasanız daha iyi olur zira azcık patavatsız ve dürüst olabilmektedir.
  • Her ne kadar aşk ilişkilerinde mükemmel bir geçmişe sahip olmasa da romantik ve sahiplenici olabilir. Belirli bir standart hoşlandığı kadın tipi yok.
  • Değşken ruh hali olsa da yerine ve mekanına göre davranan bazen ondan beklenmeyecek derecede ciddi ve ağır başlı biri olabilmektedir.
  • “Eğer hayal etmeye cesaretin varsa uygulamaya da cesaretin olmalı” gayesi güttüğünden çeşitli bilimsel çalışmalar içinde de bulunmakta 

  açıklama:
   


  Örnek Rp :  İrene Shelly/ Coltrane J. Woo/ Archaim Marceola/ Alessandra Venüs Galen
  Rütbe: Büyücü 
  İstediğiniz Meslek: İlvermory Aritmansi Profesörü
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t5671-mert-j-shelly-ll-karakter-kart
  Carmenta
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Carmenta
  Game Master
  Ilvermorny Aritmansi Profesörlüğünüz veriliyor.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Achille St. Pierre
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Achille St. Pierre
  Büyücü
  Achille Percival St. Pierre
  1853'te doğdu. Fransız bir aileden geliyor. Annesi İngiliz. Paris'te doğdu ve büyüdü. On yaşında Londra'ya taşındı. Hogwarts'ta okudu ve Slytherin binasından mezun oldu. Derslerinde oldukça başarılıydı. Aldığı tüm dersleri neredeyse Olağanüstü notu ile geçti. Okul ikincisiydi. Mezun olduğunda pek bir şey yapmadı doğrusu. Bakanlık'ta çalışmayı vesaire hiç düşünmemişti. Daha sonra Büyü Teorisi üzerine çalışmaya başladı diyebiliriz. Modaya düşkünlüğü ile biliniyordu. Hırslı, vurdumduymaz, eğlenceli. Genel olarak güler yüzlü. İnsanları pek takmıyor. Başarılı. Başkalarını düzeltmekten büyük keyif alıyor. Yazdığı kitapları bile durmaksızın düzeltiyor, basılsa dahi. Pembe cübbesi ile tanındığını düşünebiliriz. Saçlarına sim dökmekten hoşlanıyordu gençliğinde.
  Büyücü.
  Büyü Kuramcısı.

  Rol oyunu için: Bengt Ljunggren.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Leonardo P. Maqe
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 6

  Leonardo P. Maqe
  Büyücü
  Leonardo P. Maqe
  Merhaba sevgili adminler. Şuan için rplerde geçmedi ama geçmiş kurgusu olarak kaldı ve Julia adlı karakter öldü aslında Leo da ölecekti ama avada sıyırdı diyelim. Julia'yı öldüren onun eski örgütü Leo da onunla beraberdi. Leo ölmedi ama hafıza kaybı geçiriyor.
  Benim isteğim Büyücü rütbesi alıp Kayıp yazılmasını istiyorum buradan yola çıkarak rplerde devam edeceğim ve şu üstteki olayı rplerin birinde anlatacağım. Baş seherbaz ile konuşuldu elbette kaybolan seherbazı arıyorlar kurgusal olarak. Bulunsa da hafıza kaybı ve seherbazlığa geri dönüp dönmeyeceği bilinmiyor. Elbette Bl ye devam edeceğim
  Örnek rp: Azrael Slater
  İstediğiniz Meslek: Büyücü/Kayıp BL Ajanı(bu rütbem kalsın hala devam ediyorum)


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 32 ZjmR8j
  Spoiler:
   
  Spoiler:
   
  Spoiler:
   
  Spoiler:
   


  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t2456-leonardo-lejant
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  İkinizi de onaylıyorum canlarım.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 32 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Marie EL Perto
  Cadı
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Marie EL Perto
  Cadı
  Adınız ve Soyadınız : Marie El Perto 
  Karakter Bilgisi : Büyü dışı insanlar ile çok iyi geçinen Marie büyücü ve cadılar ile pek iyi geçinemez hatta Hogwarts ve diğer büyü okullarında okuyan bir öğrenci ile tanışırsa onu kıskanır ve egoist bir hava takınır. Hatta o öğrenci gıcığına giderse onu lanetliyebilir. Sadece iki hobisi olan Marie şarkı söylemeyi ve kitap okumayı çok seviyor. Bazen sahnelere bile çıkıyor ve diğerlerinden yaşlı bile olsa harika bir ses ile ortalığı büyülüyor. Bazen iyi bazen kötü bir durumda oluyor ve kötü tarafında birinin gözlerini hiç korkmadan çıkarabilecek duruma geliyor. Fazla sinirli ve fazla mutlu olabilmesi dışında pek bir ani duygu değişimi yaşamıyor yinede dikkat edilmesi gereken birisi.
  Örnek Rp : 
  Spoiler:
   
  Rütbe: Cadı
  İstediğiniz Meslek: -
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Rütbe verilmiştir efenim. Gecikme için kusura bakmayınız.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 32 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Sonje Mårdh
  Cadı
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Sonje Mårdh
  Cadı
  Adınız ve Soyadınız : sonje mårdh
  Karakter Bilgisi : her şeyden önce değişken bir yapıya sahiptir. çekici bir kişiliği olmasının yanı sıra oldukça zeki ve beceriklidir. çok yönlü bir insandır. tek kişilikli biri değildir, çift kişiliği vardır. ve zaman zamam daha fazla kişiliğe bürünebilmektedir. soyu vikinglere dayandığından dolayı ruhundan gelen bir yağmalama, kavga huyu vardır. bunu durdurmak gerektiğini çok iyi biliyor olsa da durduramamaktadır. meraklıdır ve her şeyi öğrenmek, her konuda bilgi sahibi olmak ister. yaptığı her şey aniden gelişen bir durumdur ancak çoğu insan sonje'nin bunu daha önceden düşünmüş veya planlamış bir durum olduğunu düşünebilir. akıllı yorulmak nedir bilmez bir özelliğe sahiptir. kendisine özgü davranışları vardır. espri yeteneği oldukça iyidir ve bu nedenle çevresinde bulunan insanları sürekli eğlendirebilir, güldürebilir. bu huyundan bazen hoşlanmaz. ciddi yönünü, kendisine en yakın olan insanlara bile çok nadir bir şekilde gösterir. görünüşü ve konuşması her zaman gençlik doludur. ruhu yaşlanmak nedir bilmez. çocuksu bir saflığı vardır. o kadar çekicidir ki buna kimse karşı koyamaz, bu durum doğuştan gelen özelliğidir. derin konulardan çok yüzeysel konular ile ilgilenen sonje'nin konuşma yeteneği parlak ve üst düzeydedir. ancak ciddi bir konuşma yapacaksa zorlanmaya başlar. tam anlamıyla sessiz bir kişiliğe dönüşmektedir.
  Örnek Rp : rowan lievremont adlı karakterim ile paylaştım.
  Rütbe: cadı
  İstediğiniz Meslek: hırsız
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Rütbelendin tatlım.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 32 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  32 sayfadaki 33 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Sonraki

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-