Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
  • Şifre:

• HOGWARTS: AÇIK!
    TARİH: ARALIK 1973
    Paylaş

Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
    Sayfaya git : Önceki  1 ... 18 ... 31, 32, 33
    Darci F. Silverswan
    Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!
    Ϟ Rp Beğenileri : 0

Darci F. Silverswan
    Darci Silverswan
    Ravenclaw mezunu. İşitme engelli bir cadı ile muggle bir babanın çocuğu. Annesi ile olan yakın ilişkisi nedeniyle Hogwarts'a gelene kadar büyük oranda işaret dili ile iletişim kuruyordu. Bunda Güney Afrika Cumhuriyetinde yaşamasının ve yaşadığı ortamın sınırlılıkları da etkin. Hogwarts eğitiminin ilk 3 yılında sessiz, sakin ve kendi halinde biri iken dördüncü sınıftan sonra neşeli, koridorlarda bağırarak şarkı söyleyen ve dans eden bir parti kızına dönüştü. Bunun nedeni ilk kez sarhoş olması ve sarhoş olduğunda rahatladığını ve rahat davranabildiğini fark etmesi. Okulu zar zor bitirdi ve ardından birkaç yerel gazetede çalıştı. Bazı gazetelerden ayık ve çok sıkıcı yazılar yazdığı, bazı gazetelerden çok öznel ve düşüncesizce yazılar yazdığı eleştirilerini aldı ve bu iş bana göre değil diyerek işten ayrıldı. Ailesi ile görüşmediği için beş parasız bir şekilde çeşitli yerlerde çalıştı. Garson olarak çalıştığı kafenin wifisi ile çektiği fotoğrafları, seyahat yazılarını ve bazı kişisel hikayelerini yazarak ufak bir kitleye ulaştı. 
    Seyyah / Blogger

" Reyonlarda "Katkı maddesi kullanılmamıştır" yazan ürünlerin içindekiler kısmının hayli geniş olması hoşuma gidiyor. Tüm bunlara inanan insanlar ve inanmış gibi davrananlar ile hala bir şansım var. "Bu ürünlerde olan şeyler zaten katkı maddesi değilse ben de alkolik değilim." diye düşünüyorum, buna inanabiliriz. İşte sırf bu nedenden koca bir içindekiler maddesine sahip olan konserve mısır ile ilgilendim ve mısır market arabamda olmaya yer kazandı. Marketleri seviyorum, seyahatlerimi ucuza getirmek için kurtarıcı oluyor. Aynı zamanda reyonlar arası dolaşmanın anlamsızlığı beni sakinleştiriyor. Bir de müşteri olmanın verdiği haz ve kabul hoşuma gidiyor. Büyü dünyasının en önemli insanını öldürsem ve arananlar listesinin en başında olsam da yeni çıkan peynir markasının açtığı stantta yer alan o minik kızlar için dünyanın en önemli insanısın; peyniri tadacak ve akşam parasını almasına katkı sağlayacak kutsal müşteri.
    Yanlış bir izlenim oluşturmak istemem, yalnız değilim. İnanamayacağım kadar çok arkadaşım var. En azından sosyal medyada, partilerde ve birkaç önemli gazetede. Şehirler arasında yalpalanarak süren hayatımın boyunca tek bir amacı var: anlaşılmak. Bahsettiğim arkadaşların bir çoğu beni alkolik ve eğlence düşkünü olarak tanımlayabilir ama tam olarak bu kişi değilim. En azından böyle olmamın bir sebebi var. Eğer Hogwarts'taki ilk günümde "Selam ben Toffy." diyen kıza işaret dili ile kendimi tanıtmak yerine "Selam ben de Darci." diyebilseydim Toffy bana sinsi gözleri ile "Konuşmayı bilmiyor musun? O halde nasıl bir şeyler öğreneceksin?" demezdi. Ve adını hatırlamadığım bir çocuk rahatlamam için bana ilk içkimi içirmeseydi ilerleyen yıllarda Toff'nin başına bela olmaz, onu dolaplara kilitlemez ve onun adına farklı insanlara ve gelecek postasına saçma sapan yazılar yazmazdım. Görüyorsunuz, her şey benden kaynaklı sanılıyor ama aslında her şey herkesten kaynaklı. 
    Annem işitme engelli olmasaydı, Güney Afrika Cumhuriyeti'de yaşamasaydım çocukluğumda birkaç arkadaşım olabilirdi ve hayatımın ilk 6 yılını tek bir kelime etmeden geçirmezdim. Afrika'yı sömürmek için İngiltere'den yollanan pislik adamın kızıydım, sırf bu sebepten bana dokunmayan binlerce insan gözleri ile üzerimdekileri çıkarır gülümserdi. Annem devamlı ağlardı ve iyi bir anne olamadığını düşünürdü. Düşünürdü diyorum çünkü hayatım annemin bana yazdığı suçluluk hissi dolu mektupları okumakla ve annemin ağlamasını izlemekle geçti. Tüm bunlardan sonra Hogwarts benim için büyük bir yerdi; ürkütücü, aynı zamanda heyecan vericiydi. Kolay olmadı, pek çok kez marketlerde boş boş dolandığım gibi anlamsızca okulda dolanır ve huzur dolardım. Konuşmamaya, dağınık saçlarıma ve başımı öne eğmeye o kadar alışmıştım ki bu koca bina ve yüksek tavanlar beni bulutların üstüne taşımaya yetiyordu. Tabiki bu hale gelmem kolay olmadı, hiçbir şey kolay olmazdı. Adını hatırlamadığım o çocuk için arada kadeh kaldırıyorum. Eğer ürkekliğim sapıklığının uğraşmak istediği bir şey olsaydı hala çekingen, kimsenin fark etmediği ve sesi çıkmayan biriydim. Konuşurken bile istemsizce parmaklarımla işaret dili kullanırdım ve saç bandım olurdu. O isimsiz kahraman, bu kadehin beni rahatlatacağını söyledi ve haklı çıktı. O kadar rahatladım ki o gün XF-C adlı barın altını üstüne getirdim. Dilediğimce konuştum, bağırdım ve dans ettim. Sizin için iyi olan şeyi bulduğunuzda kaybetmemek için elinizden geleni yaparsınız. Müzeler gezip asil takılmak yerine gündüz açık bir bar bulmaya çalışmakla meşguldüm. O kadar çok ayaklarım ağrıyordu ki barın ortasında yere yığılıp kaldım. İnsanlar ayakları ile beni iteledi, bundan zevk aldım. Anlamış olmalısınız ki ben alkolik değilim; rahat olmak ve kendimi ifade etmek için bunu yapıyorum. Çünkü ayık olursam kendim olurum, ürkerim, korkarım, kaçmak isterim. İnsanlar neden konuşmadığımı sorar. "Ayık olmamak için hapis yatar. Gençler için kötü örnek." diyen Geveze dersinin yazarı Celine Sanches'e inanabilirsiniz. Gençler beni örnek alacaksa, durumları hayli vahimdir zaten. İşte, pek çok şişe ile dolu koca bir alışveriş sepeti ile konserve gıda bölümünde bulunan resmimin olayı budur. O reyonda bulunan insanların şaşkın ve kınayıcı bakışlarımdan haberim yoktu, soğanlı soğansız menemen tartışmasına dönüştürmenize gerek yoktu. -Darci "
    Yazdıklarını okudu ve yüzünde bir gülümse oluştu cadının. Hogwarts'tan sonra ufak çaplı birkaç gazetede çalışmış, hiçbir yazısı yayınlanmamıştı. Belki de bu iş bana göre değil diyerek rutinleri olan bir yerde yapamayacağını bahane ederek işi bırakmıştı. Beş parasız bir şekilde oradan oraya sürüklenirken fakirler için bedava hayat sunan sanal aleme dalmış, paylaştığı fotoğraflar ve gezi yazıları ile kendine ufak çaplı bir kitle oluşturmuştu. Öyle ki bir markette çekilen fotoğrafında market arabasının şarap şişeleri -market arabasını taşıracak şekilde üst üste dizilmiş şarap şişeleri- ile dolu olması eleştiri oklarını üzerine yöneltmişti. Eskiden çalıştığı gazetelerden biri de en sert eleştiriyi yapıyordu: " Ayık olmamak için hapis yatar. Gençler için kötü örnek!" Bu yazının sahibi Hogwarts'da iken sürtüşme yaşadığı ve cadıyı ravenclaw binasının kalitesini düşürmekle suçlayan Celine Sanches idi. Yazdıklarını tekrar okudu ve sildi. Celine'in istediğini yapmayacaktı. Birkaç dakika aralıklarla şunları yazdı:
    "Beni ünlü yapmaya devam et, eski patron!"
    "Gençler markete gitmeyin, sarhoş çıkabilir ;) "
    "Kırmızı rujun gücü, markette bile seksi!" 

Not1: Eski bir yazımdan esinlenerek yazdım. 
    Not2: spoiler yaparken sorun yaşadım  Embarassed

Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları
    Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
    33 sayfadaki 33 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 18 ... 31, 32, 33