ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Muggle/Kofti Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Bennet K. Rorke
Muggle

Ϟ Rp Beğenileri : 3

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 29.05.17 15:39

Adınız ve Soyadınız: Bennet K. Rorke
Karakter Bilgisi: Şu an 26 yaşında olan Bennet'ın dışarıdan bakıldığında rüya gibi bir hayatı var. Yıllar önce yakın bir arkadaşı yüzünden kovulduğu Interview Magazine'e geri dönüp en tepeden başlayalı üç yıl olmuş ve öncesinde kendi adını taşıyan bir marka ortaya çıkarmayı da başarmış. Aslında Manhattan'ın görkemli hayatının ardına sığınmış son derece yalnız ve mutsuz bir adam. Son zamanlarda hayatına giren bir ergen sayesinde küçük şeylerle mutlu olmanın nasıl bir şey olduğunu yeniden hatırlayacak.
İstediğiniz Rütbe (Kofti/Muggle): Muggle
İstediğiniz Meslek:  Moda Tasarımcısı
Online Süreniz: Çalışma saatlerime göre değişiyor. İki- üç saaat?
Örnek rp: (Spoiler içinde veriniz.)
Spoiler:

The Kronos
Game Master

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 29.05.17 16:45

Merhaba,

Rütbenizi onaylıyorum. Ancak Bildiğiniz gibi muggle karkaterler büyücedünyadan haberdar değillerdir. Bu nedenle rol oyunlarınızı yazarken bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak büyücedünyadan haberdar olmak isterseniz ve karakter gelişiminiz bu yönde ileryecekse Merlin'in Kazan'ına başvurarak bu konuyla ilgili görevler alabilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim...
Willy Lee
Kofti

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 12.07.17 23:08

Adınız ve Soyadınız : Willy Lee
Karakter Bilgisi : Willy, kofti olmanın verdiği agresiflikle birden çok kere suça teşebbüs etmiş,
birkaç kere de suç işlemiş bir genç oğlan. Muggle dünyasında arandığı için uzun zamandır uğramadığı büyücü dünyasında saklanmak zorunda. Arkadaşlarını çok sever ve sahiplenir. Onları korumak için her şeyi yapabilir. Büyücü olsa Gryffindor'a gireceği kesindir. İşte Willy böyle biri. Alıngan olduğunu da söylemem gerekir.

İstediğiniz Rütbe (Kofti/Muggle) : Kofti
Online Süreniz : Aktif
Örnek Rp : 
rp:

Ören Bayan
Game Master

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 12.07.17 23:12

Rütbeni işliyorum canikom.

Umay Bürkev
Kofti

Ϟ Rp Beğenileri : 1

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 04.08.17 23:21

Adınız ve Soyadınız :Umay Bürkev
Karakter Bilgisi :
Spoiler:

Rütbe: Şimdi rütbenin kofti olması gerekiyor ama özünde kızımız kofti değil. Sadece bir kaç kişinin ölümüne sebep olduğundan artık büyü yapmıyor. Ama rütbenin kofti olması gerek çünkü etrafında herkes öyle biliyor. Özellikle de babası. Bir de profile "Avcı" diye not düşülürse çok sevinirim.
Online Süreniz : Değişiyor ama günde 5-6 saat.
Örnek Rp : Perpehone De León bana ait efem.
http://www.hogwarts-rpg.com/t4091-burkev-karakter-kart#61195
The Kronos
Game Master

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 05.08.17 16:22

Merhaba Umay,

Kurgundan birkaç noktaya takıldım lütfen açıklar mısın?

1- Annesi ve babası muggle mı köfti mi? Evet muggle ise hogwarts'ı nereden biliyorlar? (İmkansıza yakın)

2- Bu sebeple döneminin en iyisi olan Hogwarts Büyücülük Okula göndermeyi tercih ettiler. Bu cümle tamamen yanlış. Hogwarts'a kayıt yaptıramazsın. Hogwarts hatta birçok büyücülük okulu öğrencisini kendi seçer. Şu an hiç olmazsa Hogwarts seötiği öğrencilerine mektup yollar, yani ailen araştırıp orayı bulamaz.

3- Yaşlı teyze ne? yani vampirler, büyücüler v.s bunları nereden biliyor. Muggleların çok çok çok nadiri yani bakanlıkların izin verdiği kişiler büyücedünyadan haberdar olabilir. Öyle rastgele haberdar olanı da zaten unutturma dairesi hafızasını siler. Hani bunu da tam anlamadım.

4- Babası hem onu hogwarts a yazdırıp hemde kofti sanmasını da tam anlamadım.

Yukarıdaki maddelere göre kurgunu düzenlemeni veya açıklamanı rica edeyim. Belkide ben eksik görmüşümdür ama şu haliyle kurgun ana kurguya, bazı sistemlerimiz ile çelişiyor.

Dönütünü bekliyorum.
Umay Bürkev
Kofti

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 05.08.17 17:07

The Kronos demiş ki:
Merhaba Umay,

Kurgundan birkaç noktaya takıldım lütfen açıklar mısın?

1- Annesi ve babası muggle mı köfti mi? Evet muggle ise hogwarts'ı nereden biliyorlar? (İmkansıza yakın)

2- Bu sebeple döneminin en iyisi olan Hogwarts Büyücülük Okula göndermeyi tercih ettiler. Bu cümle tamamen yanlış. Hogwarts'a kayıt yaptıramazsın. Hogwarts hatta birçok büyücülük okulu öğrencisini kendi seçer. Şu an hiç olmazsa Hogwarts seötiği öğrencilerine mektup yollar, yani ailen araştırıp orayı bulamaz.

3- Yaşlı teyze ne? yani vampirler, büyücüler v.s bunları nereden biliyor. Muggleların çok çok çok nadiri yani bakanlıkların izin verdiği kişiler büyücedünyadan haberdar olabilir. Öyle rastgele haberdar olanı da zaten unutturma dairesi hafızasını siler. Hani bunu da tam anlamadım.

4- Babası hem onu hogwarts a yazdırıp hemde kofti sanmasını da tam anlamadım.

Yukarıdaki maddelere göre kurgunu düzenlemeni veya açıklamanı rica edeyim. Belkide ben eksik görmüşümdür ama şu haliyle kurgun ana kurguya, bazı sistemlerimiz ile çelişiyor.

Dönütünü bekliyorum.

Efenim, annesi kofti. Babası ise savaş döneminde, yeni kurulan-karışık Türk Sihir Bakanlığının olmayan denetlenemelerinin istifade eden bir kaç büyücü görmüş. Özellikle bağımsızlık namına her şeyi yapabilecek olan bu vatandaşlar, küçük yerlerde bir kaç ufak büyüyle cepheye silah ve yiyecek taşıyormuş. Annesi ise bu konuda eşiyle ilgili bir şey paylaşmamış fakat adam yıllar önce gördüğü ufak tefek şeylerden ve kızının bu garip davranışlarından bazı şeyler anlamış olabilir. Çünkü dediğim gibi Türk kültüründe büyü, sihir, cin gibi fantastik şeyler günlük hayatımızda çok fazla göze çarpıyor.

Bildiğiniz üzere Türkiye'de veya yakınlarında bir büyücülük okulu yok. Drumstag var ama sadece erkeklerin eğitim gördüğü bir yer. Kızının bu yeteneğini farkeden ailesi özellikle kofti olan nnesinin de ısrarıyla; Hogwarts'a kabul edileceğini düşünerek, İngiltere'ye taşınıyor. Çünkü Hogwarts İngiltere dışına mektup yollamıyor ama okula yabancı uyruklu kişileri kabul ediyor. (bknz: Padma Patil, Parvati Patil, Cho Chang)

Yaşlı teyze de cadı efenim. 1969-1975 arası Türkiye sınırkapısı oldukça karışıktı. Buradaki karışıklığı fantastik dünyaya uyarladım, Bulgar ve Rum "vampir" çeteleri Türk azınlıkların bulunduğu köylere saldırıyor.

Babası, 1969 Kanlı Pazar (Yine gerçek bir olaydan esinlenildi) olaylarında yaşadığı şok ve yaralanmalarından dolayı sihir yeteneğini kaybettiğini düşünüyor. Hatta sınırda bulunduğu zaman zaafında,yaklaşık üç ay kadar, kızından haber alamıyor. Kayıp olduğunu düşünüyor. Sihir yeteneğini kaybetmiş değil. Fakat, yapmamayı tercih ediyor. Ayrıca yaşadığı sarsıntı sebebiyle çok güçsüz. Ufak büyüleri bile zorlukla gerçekleştirebiliyor.
Spoiler:

The Kronos
Game Master

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 05.08.17 19:01

Anladım. Rütbenizi veriyorum ancak Hogwarts'a siz kayıt olamazsınız size mektup gelmesi lazım bu konu dışında diğer açıklamalarınız tatmin edici.

İyi eğlenceler..
Umay Bürkev
Kofti

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 05.08.17 19:13

The Kronos demiş ki:
Anladım. Rütbenizi veriyorum ancak Hogwarts'a siz kayıt olamazsınız size mektup gelmesi lazım bu konu dışında diğer açıklamalarınız tatmin edici.

İyi eğlenceler..

Teşekkürler Smile

Yine de içinizin rahat etmesi için yazmam gerektiğini düşündüm:
Gidip Hogwarts'a kayıt olmuyor. Ailesi bir mektubun geleceğini umarak o dokuz yaşındayken Londra'ya taşınıyor. Hiç bir şey kesin değil. Bir büyücü olan teyzesi de zaten bu şekilde okula girdiğinden, neler olup bittiğinin farkında annesi. Sadece Türkiye gibi uzak bir yere mektup gitmediğinden taşınıyorlar kısacası.
Zaten on bir yaşında da sihir güçlerini farkeden müdür/e mektubu uçuruyor.
The Kronos
Game Master

MesajKonu: Geri: Muggle/Kofti Alımları 08.08.17 22:29

Umay Bürkev demiş ki:
The Kronos demiş ki:

İyi eğlenceler..

Teşekkürler Smile

Yine de içinizin rahat etmesi için yazmam gerektiğini düşündüm:
Gidip Hogwarts'a kayıt olmuyor. Ailesi bir mektubun geleceğini umarak o dokuz yaşındayken Londra'ya taşınıyor. Hiç bir şey kesin değil. Bir büyücü olan teyzesi de zaten bu şekilde okula girdiğinden, neler olup bittiğinin farkında annesi. Sadece Türkiye gibi uzak bir yere mektup gitmediğinden taşınıyorlar kısacası.
Zaten on bir yaşında da sihir güçlerini farkeden müdür/e mektubu uçuruyor.

İyi eğlenceler..

Muggle/Kofti Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki