ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Alfred Rösch ~ Schlangenhaut

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Alfred Rösch
Ölü
avatarÖlü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Alfred Rösch ~ Schlangenhaut 14.12.16 18:42

Adınız ve Soyadınız : Alfred Rösch
Mesleğiniz : Slytherin VI. Sınıf Öğrencisi & Bina Başkanı
Karakter Kurgunuz : 1955 yılının Ocak ayında, soğuk ve karlı bir gecede dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda bile büyülere meraklı birisi olmuştur. Öyle ki büyüleri anlamak için büyük büyük babalarından kalma günlüklerin ve notların büyük bir çoğunluğunu okumuştur. Hatta bu notların birisinde tüm aile fertlerini etkileyen  fakat çok eski bir büyü olduğundan kimsenin hatırlamadığı bir büyüyü bile keşfetmiştir. Yine büyülere meraklı olduğu kadar yılanlara da meraklı olduğundan ailesinden gizli olarak biçim değiştirme büyüleri ile uğraşmış ve yine bir gün kendisini yılana dönüştürmeye çalışırken yaptığı bir hata sonrası sol gözü, yılan gözü şekline dönmüştür. Bu kazadan sonra tamamen değişmiş, hırslı, kara büyü ve lanetlere meraklı bir büyücü haline gelmiştir. Hogwarts'a kabul mektubu geldiğinde büyünün incelikleri ile ilgili dev bir kitap ve eski yazıt kaynağına gideceği için sevinçten uyuyamamıştır. Ayrıca karakter Salazar Slytherin'e ve yarattığı büyülere çok meraklıdır.Hatta Salazar Slytherin'in yaşadığını ve bir gün ortaya çıkıp tüm büyü dünyasını yöneteceğini düşünmektedir.  

İstediğiniz Büyünün İsmi: Schlangenhaut
İstediğiniz Büyünün Detaylı Açıklaması : Bu büyü Salazar Slytherin'in yardımıyla karakterimin büyük büyük büyük babası tarafından yaratılmıştır. İlk başta amacı Salazar Slytherin'in bildiği yılan dilini Rösch ailesinin genlerine işlemek olsa da tamamen başarılı olmamıştır. Büyünün sonucunda Rösch ailesindeki bireylerde doğum lekesine benzer bir kobra yılanı(bazılarında basilisl) deseni oluşmuştur ve hiç bir yılan türü(buna basiliskte dahil) Rösch ailesinin hiç bir üyesine zarar verememektedir. Aynı şekilde Rösch ailesinin herhangi bir üyesi de yılanlara zarar verememektedir(öldüren lanet hariç). Büyünün bir başka etkisi ise yılanların Rösch ailesini korumasıdır. Yani Rösch ailesinin herhangi bir üyesi saldırıya uğradığında etrafta bir yılan varsa karşıdaki kişiye saldırmaktadır.
Büyünün Kurgunuzdaki Yeri : Karakterim büyüye ve yılanlara çok meraklı. Bu büyüyü öğrendiğinde de bu büyüyü geliştirip, yılanlarla anlaşabileceği bir büyüye çevirmeyi kafasına koyuyor. Bu şekilde Salazar Slytherin hakkında daha çok bilgi bulabileceğini düşünüyor.

Rol Oyunları: Part I


En son Alfred Rösch tarafından 18.12.16 3:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Carmenta
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Alfred Rösch ~ Schlangenhaut 14.12.16 21:22

Büyü Yaratma başvurunuzu birtakım değişiklikler ile kabul ediyorum.

Öncelik olarak, Basilisk'e bile kısmını maalesef silmek zorundayız. Zira Basilisk efsanevi bir yaratık olarak geçmekte. Bir Hortkuluk, yani ruh taşıyan bir eşyayı bile yok edebildiğini bildiğimiz bir yaratığı engelleyecek bir büyü, lanet seviyesinden bile yüksek karşılanabileceğinden fazlasıyla imkansız olacak. Tabii bu ekstra özelliğe ısrar ederseniz büyüyü Lanet seviyesinde düşünerek büyü yaratma sistemini ona göre ayarlayabiliriz.

İkinci olarak, yılanın sizin saldırdığınız kişiye saldırması farklı bir büyü sayılacaktır normalde. Ama büyülerin birbiriyle bağlantısı göz önüne alındığında, ufak bir değişiklik yapacağız sistemde bu duruma özgün. iki adet 'büyü yaratma' aşaması olacak. Yani son aşama için iki kez rol oyunu yazacaksınız. Bu vesileyle önceki aşamaları atlamış olacağız.

Sonuç; Büyünüz 'Yüksek Düzey Büyü' olarak sınıflandırılmıştır. 3 normal aşama + 2 son aşama olmak üzere toplam 5 oyun olması beklenmektedir. Rol oyunlarınız büyüyü bulan büyük büyük dedenizin ağzından yazılacaktır. İlk üç aşama DM gerektirmeyecek. Dördüncü aşamada DM olarak bizzat ben görevli olacağım.

İyi oyunlar ve başarılar!


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Alfred Rösch
Ölü
avatarÖlü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: Geri: Alfred Rösch ~ Schlangenhaut 18.12.16 3:41

Ein Echo aus der Vergangenheit
Buyrun efenim. İlk part burada. Ayrıca basilisk ile ilgili söylediğiniz kısmı okuyunca yazdığım şey bana da saçma geldi bu yüzden de değişikliğiniz uygundur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Alfred Rösch ~ Schlangenhaut

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Büyü Yaratma Başvuruları-
.