ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Değişik Bir Mekan

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Rym Aksandefor
Ölü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

Mezuniyet
Ϟ Binası:

MesajKonu: Değişik Bir Mekan 02.01.17 0:14

Rym gezerken kendini bir anda Diagon yolunda buldu.Dışardan dükkanları tek tek gözleriyle tararken bu mekan dikkatini çekti.Pek bir şey çıkartamamıştı bu yüzden direk içeri daldı.Kapısından içeri girerken bile mekandan çok etkikenmişti.Her yer ışıl ışıl parlıyor içerisi ise çok kalabalık olmamakla birlikte hatırı sayılır müşterisiyle derin bir ses ahengi içinde dalgalanıyordu.Rym buna şaşırdı çünkü dışarıda hiç bir ses yokken burada kahkaha atan atana bağıran bağıranaydı.

Rym bunun bir sihir olduğunu anladı zaten anlamamak için çocuk olmak gerekirdi.Gözleriyle yer taradı ama herkes neredeyse 2 li küçük gruplarla tüm masaları işgal etmişti.Bu yüzden kalabalık gözükmüyor fakat tüm masalarını dolduruyordu.

İçinden pff çektikten sonra tam dışarı çıkacakken mekanın merdiveni fark etti.İçini bir sevinç kapladı lakin pekte bu sevince tutunmak istemiyordu çünkü yukarının da bu şekilde olma ihtimali çok yüksekti.Yinede bir şans diyerek merdiven tarafına yönelip yürüdü.Merdivenleri ağır aksak çıktıktan sonra yukarıda bir köşede boş bir masa gördü.Oh be dedi ve adımlarını hızlandırdı masanın kapıla riskinden korkuyordu.Neyseki beklediği gibi olmadı ve masaya oturdu.

Cüppesini ,çantasını boş bir sandalyeye koyduktan sonra asasını masanın üstüne koyup bir garson aramaya koyuldu.Garsonu bulduktan sonra karnının çok acıktığını fark etti.Garsona:

-Lütfen bana yiyecek bir şeyler getirebilir misiniz ? Mümkünse en çabuk ne gelebiliyorsa o olsun.

dedi.Garson şaşkınlıkla müşteriye baktı.Zira pek bir şey anlamamıştı.''En çabuk ?'' Menüdeki neredeyse her şey aynı zaman aralığında hazırlanıyordu.Garson şaşkın bir dakika kadar bekledikten sonra Rym'e dönerek :

-Efendim her şey aynı sürede hazırlanıyor ne arzu ettiğinizi söylerseniz ona göre hazırlatalım.

dedi.Rym bu cevaba bozulmuştu.Sinirli sinirli garsonun yüzüne baktı.

-Anlayamıyor musunuz ? Ne getirirseniz getirin ama çabuk olsun açlıktan ölmek üzereyim.

Garson verilen cevaba içerlemişti bir şey demeden çekip gitti.Rym garsonun bozulduğunu muhtemelen kendisinden bir üst rütbede şef garson vs. birini çağıracağını anladı.Çünkü garson daha fazla cevap verirse artık bu kavgaya dönüşecekti bu da işletmeler tarafından istenmeyen bir durumdu.

Bu durum Rym'in canını sıktı zaten aç olarak bekliyordu bir de işi yoksa şef garsona derdini anlatacaktı.Kendisi 2 3 dakika servis süresi hesaplarken şimdi bu iş büyümüş neredeyse 10 dakikayı bulmuş daha da ilerliyordu muhtemelen Rym yarım saatten evvel bir şey yiyemeyecekti.

Şansına küfür ederken az evvel garsonun başka biriyle yaklaştığını gördü.Gözlükleri gözünden hafif aşağı düşmüştü parmağıyla onu yukarı itip kavga pozisyonunu aldı ve beklemeye başladı.

Elijah J. Mc'Reid
Ölü

Mezuniyet
Ϟ Binası: S S

MesajKonu: Geri: Değişik Bir Mekan 07.01.17 0:11

Hava çok soğuk değildi ama yine de hatırı sayılır bir esinti mevcuttu. José ellerini paltosunun içine sokmuş, bir eliyle de asasını sıkıca kavramış vaziyette sokağa dalıverdi. Nihayet boş duran sokaklar kendisine ve kedilere kalmıştı. Geçen yazın başından beri buralara uğramamıştı. Soğuk sinir harbini tetikliyordu, çocukluktan kalma bir alışkanlıktı galiba. Gitgide de artacağı gerçeği zihninde buzdan siluetler oluşturuyordu kafasında. Ekim, kasım, ocak derken soğuklar daha da artacaktı ve soğuk kelimesi bile yeterince beynini dondurmuştu.

Kafasını inkar eder gibi sağa sola sertçe sallayarak karşısında duran ilk hana girdi. İçerisi çok kalabalıktı ve kahkahalarla eko yapıyordu. Kapıyı sertçe kapatıp ayaklarındaki botların tok sesine odaklanarak yürümeye başladığında, kalabalık kısa süreliğine sessizliğe büründü. Garsonlardan birisine boş yer olup olmadığını sormak için yaklaşıyordu ki kendisini fark etmelerini beklemek istedi. Çünkü kendisi ortadan konuşmaya başlarsa, dinlemeyeceklerini düşünmek bile yeterince ürpertici gelmişti ona. Konuyu kısaca dinlemeye çalışırken üst kat detayını yakalamıştı. Üst katta bir cadının herhangi bir yemeğin acil siparişini vermek gibi ütopik teklifi olduğunu anlamıştı.

Garsondan önce üst kata gitmeye koyuldu. Merdivenlerin başına vardığında şef garsona doğru hamle etmeden önce gözleriyle etrafı taramaya başladı. Esmer genç cadılar, göbekli ikinci birasını istemeye hazır yaşlı büyücüler ve… Sarışın bir hatun. Kalbinin ritmi uzun zamandan sonra tekleyerek atmıştı. Yutkunarak garsona baktı.“-Pardon problem çıkartan müşteriniz şurada sarışın hanımefendi mi? Eğer oysa bize iki mantarlı ravioli ve birer kaymak birası lütfen” derken net konuşmuştu. O sırada garson sarışın cadıya doğru yürür pozisyondayken birden seyrini değiştirerek aşağıya inmek için döndü.

Sarışın cadı kafasını kaldırmış, gözlüklerinin arkasından tehditkâr bakışlarla José’ye bakıyordu. Sanki kavga etmeden kendini müdafaa etmeye hazır gibi bakıyordu. José’nin adımı tekledi, eski bir şarkıyı hatırlayıp defalarca dinlemek istiyormuş ama sanki dinlerse daha fazla dibe batacakmış gibi. Ya da eski bir kokunun burnunda bıraktığı sızıyı hissetmişti sanki, bitmesin diye yalvarmak istersin ama bir yerde ciğerlerinin doluluğuna yenik düşersin de kokuyu kaybedersin ya, öyle işte.

“-Pardon? Bizim için iki kişilik bir sipariş verdim, sizin için sakıncası yoktur umarım?”derken aklında kadını tavlamak vardı kafasında. Fakat küçük bir sorun vardı -ki sanki bir yerlerden tanıdık gibilerdi- José kaşlarını odaklanırmış gibi çatarak kadına bakıyordu. Daha önce karşılaştılarsa José hatırlamayabilirdi çünkü ailesini kaybettikten sonra güçlü durmakla, travma yaşamanın arasında kalan yarım bir hayatı yaşamaya başlamıştı. Kendini kariyerine vermeye başladığından beri eskilere dair pek bir şey görmek istemiyordu. Sadece bakıyordu, gözlüklerin ardından ki yeşil gözlere bakıyordu.

En son Elijah J. Mc'Reid tarafından 07.01.17 1:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Rym Aksandefor
Ölü

Mezuniyet
Ϟ Binası:

MesajKonu: Geri: Değişik Bir Mekan 07.01.17 0:36

Rym az evvel gelen yabancıdan duyduğu '' -Pardon? Bizim için iki kişil bir sipariş verdim, sizin için sakıncası yoktur umarım?'' sözünü şaşkınlıkla karşıladı.Lakin kendisine yaklaşan bu genç büyücüyü gözü bir yerden ısırıyordu.Bir kaç saniye dikkatle inceledi,inceledi.Tam olarak çıkartamadı , lakin aklının bir köşesinde eski bir bilgiyi arayıpta bulamayarak sürekli o konuya odaklanan tarafı öylece kalmıştı.Vereceği cevabı bir yandan düşünürken bir yandan da zihnini zorluyordu:

-Benim için hiç bir sakıncası yok misafiriniz ile size afiyet olsun.

dedikten sonra koltuğunu , ön yüzünün dönük olduğu yabancı tarafından diğer tarafa doğru düzeltti.Gözünün bir ucu istemsizce yine o tarafa bakıyordu.Yabancının gidip gitmeyeceğinden pek emin değildi.Daha doğrusu neden yanına bu şekilde yaklaşmıştı ? Tanışmak için mi ? Tanışmak için olamazdı çünkü Rym aklının derinliklerinde hissettiği gibi bu yabancıyı bir yerden tanıyordu.En azından bir veya daha fazla görmüştü.Lakin spontane görmeler miydi yoksa tanışıklı görüşmeler miydi bir türlü bunu tayin edemiyordu.

Garson az sonra siparişi verilen yemekler ile birlikte geri geldi.İki kişilik servis açtı ve yemekleri masaya koydu.Rym ağzını açıp ''hayır beyfendi burada oturmayacak'' diyemeden garson çoktan ortadan kaybolmuştu.Zaten yabancının bu girişkenliğinden sonra garsonun bu pervahsızlığı karşısında Rym'in nutku iyiden iyiye tutulmuştu.Ne yapacağını ne diyeceğini bilemedi.

Artık yabancı olarak isimlendirdiği adam gelip yemek yese bile buna ses çıkartır mıydı bilmiyordu.Zaten adamın oturup oturmamasını veya gitmesini beklemeden kendisi önüne gelen yemeğe dayanamadı bir parça yedi.Çünkü açlığı düşüncelerinden bile derin bir dürtüyle onu yönlendirmişti.Rym o parça yemeği yutkunurken çok utandı.Bir anda kıpkırmızı kesildi boğulacak gibi hissetti.Az evvel yaşadıklarını sanki olmamış gibi yemeğe koyulmuştu.Bu bir nevi yabancıya davet niteliğindeydi ama olan olmuştu.

Boğazında kalan parçayı yutkunamadı ve yemekle gelen kaymak birasından hatırı sayılır miktarda yudumladı.

Elijah J. Mc'Reid
Ölü

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Değişik Bir Mekan 07.01.17 20:00

Sakin kalamayacak kadar gerilmişti José, kadının küstahlığı tıpkı büyük halasını hatırlatmıştı. Önüne gelen yemeği nezaket kurallarına uymadan yemeye başlaması genç adamın içinde nefret etmesini sağlıyordu. Sandalyesini çekip eldivenleri çıkartırken, âsâsınıda masaya gelişigüzel bıraktı. Gözlerini kadından ayırmadan yerleşmeye başladı. Yakalarını düzeltip, gömleğinin kollarını da sıvadı. Tam kumaş peçeteyi dizlerinin üzerine sermekle uğraşırken merakına yenik vaziyette sordu

“-Çantanız kabarık ve üstünde Bakanlık arması var. Bakanlıkta sizi mübaşir olarak falan mı çalıştırıyorlar?” derken gülmeden edemedi. Uzun zamandır kasılmayan yanak kasları gülümserken sanki görünmez bir çıtırtı çıkarttı. Bir kaşık yemek ağzına attıktan sonra birasından bir yudum aldı. Kadın boğulacakmış gibi yerken kendini tanıştırmadığı aklına gelince duraksadı. Yüzü eski, sert halini alınca sol kaşımı kaldırarak ciddiyet sağlayarak elini uzattı."-Merhaba ben Elijah José Mc’Reid. Bu kadar agresif ve bir o kadar etkileyici hanımefendinin kim olduğunu merak etmiyor değilim doğrusu?”

Yerlerde yılanlar geziniyordu ve sanki güvendeymiş gibi hissediyordu. Hogwarts’tayken ortak alanda bazen ormandan getirdiği yavru yılanları serbest bıraktığındaki görüntü aklına gelmişti. O kadar kafasında canlandırmıştı ki bir gün yılan bakmayı, sürekli hareket halinde olduğundan onlara bakamayacağı da aklına gelince görüntü bulanıklaştı hemen. Kadının bedeni çok yorgunmuş gibi ileri geri giderek nefes alışlarını sıklaştırırken, gözleri hala bir kazan yemek daha yiyebilirim der gibi aç bakıyordu.  

Teni o kadar güzeldi ki camdan vuran güneş ışığı adeta elmas parlaklığı yaratıyordu. Beyaz… Sanki böyle Beyaz Ruslar gibiydi. Ruslar… Rusya! Soğuk, beyaz, terkedildiği, çocukluğundaki Rusya. İçinde fırtınalar koparken olgunluğa vurup yutkunur gibi cevabı beklemeye başladı. Bu kadını tanıdığından emindi, özellikle Rusya’da tanıştığına emindi. Anıları aklına geldi, kardan adam yaparken, sokaklarda koşuşturmacaları, Fransa’da göremediği kadar kar, boynundan uçuşan Slytherin atkısı, sonrası silik anılar… Belki de beyin kötü anıları siliyordur kafasından insanların. Ona benzer bi’ şeyler işte.

En son Elijah J. Mc'Reid tarafından 09.01.17 0:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Rym Aksandefor
Ölü

Mezuniyet
Ϟ Binası:

MesajKonu: Geri: Değişik Bir Mekan 07.01.17 22:04

Rym iki dirseğini masaya koyup yemeğini bir yandan yerken genç büyücünün oturup muhabbete devam ettiğini farketti.Açıkçası şaşırmıştı lakin bir yandan da mutlu olmuştu.Tam ağzına lokmasını atacaktı ki ''Elijah José Mc’Reid '' ismini duyunca istemsiz bir şekilde çatalı tabağına düşürdü.Çatal düştüğünde çatalın ucundaki yemek tabağın içine yuvarlanmıştı.Rym bir kolunun boşluğa geldiğini hisseder gibi oldu.Kolu boşlukta değildi ama bir anda bu hissin yarattığı vehamet ile öyle sanmış ve kendini olduğu yerde düşmekten kurtarır gibi garip bir halde bulmuştu.

-Pardon eğer yanlış anlamadıysam Elijah José Mc’Reid dediniz değil mi ? Bendeniz Rym Aksandefor.Ayrıca bakanlıkta mübaşir değil eğitim müsteşarıyım hoş mübaşir olmak ayıp değil olsam söylerdim.

Rym genç adamın kendisini hatırlamasına fırsat vermeden sözlerini aynı serilikle sürdürdü.Konuşurken karşısındaki kişi ile ağız dalaşına girip seri cevaplar vererek onu yıldırmaya çalışan bir tavır vardı.Tabi ki ortada ne bir ağız dalaşı ne de o türevde bir konuşma cereyan etmiyordu .Rym'in bu tavrının sebebi genç adama olan hıncı idi.

-Eğer hafızanızı zorlayıpta hatırlamazsanız diye diyorum size yardımcı olmak adına.Rusya'da kafanıza asamı dayamıştım ve o gün o asayı kullanmadan indirdiğime o kadar pişmanım ki !

Rym ''o kadar pişmanım ki ''  sözlerine derin bir vurgu katmıştı.Bu sözü söylerken aynı zamanda içindeki nefesi olanca kuvveti ile verdi.Hıncı yerini garip bir duyguya bıraktı.Genç adamın ismini duyunca başından aşağı kaynar sular dökülür gibi olmuştu.Lakin son cümlesinden sonra Rym'in bütün vucudunu sanki karıncalar istila etmiş gibi bir hissiyatı vardı.Gözleri bir anda buğulanmıştı lakin bunu farkettirmek istemiyordu.

-Eğer geçmişte olduğu gibi çekip gidecekseniz az evvel ki sözlerimi kavga kabilinde sayabilirsiniz en azından bahaneniz hazır olur.Hesap için endişelenmeyiniz.

bu sözleri söylerken suratında alaycı bir hava vardı.Lakin hissettikleri bu alaycılıkla uzaktan yakından alakalı duygular değildi.Aklının bir köşesinden genç adamın yaptığı geçmişteki çirkin davranışa bir gönderme hissi geçerken diğer köşesinde ise kendi kendine sitem ediyordu.Şimdi yemeği bırakmış derin bir hiddetle karşısındakinin suratına odaklanmıştı.

Artık alacağı cevap her ne olursa olsun en azından bir cevap alacağını bildiği için en azından bir kazanımı olacağını biliyordu.

Elijah J. Mc'Reid
Ölü

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: Değişik Bir Mekan 09.01.17 1:22

Gülmemek için yine kendini zor tutuyordu genç adam. Kadının sözleri nefret doluydu. Aslında kendisi de bu hararetli kavgayı uzatmaktan yanaydı fakat hatırladığı kadarıyla ailesi José’ye bir mektupla gidişinden, terk ettiğinden bahsetmişti. Çocukluktu işte, inandığın tek şey ailenin söyledikleriydi. Muggle çocuklar kadar rahat ve sürekli sokaklarda dolaşacak vakti hiç olmamıştı. Dışarısının ne demek olduğunu okula başladığında anlamıştı. Dışarı kavramının da sadece Hogsmeade ile Hogwarts arasında olduğu düşünülürse ailesinden başka inanacak pek bir şeyi kalmıyordu.

Rusya’dayken yaşadıkları net bir şekilde kafasındaki zemine bütün berraklığıyla oturmuştu şimdi. Rym’i evine kadar takip etmişti. Sonrasında bir anda kaybolduğunu, daha sonrasında da ensesinden nişan alıp José’yi lanetlemeyi düşünmüştü. Aslında tekmeyi indirdiği gibi yere serip, o felç edici karların üzerinde işkence etmesi kulağa daha hoş geliyordu. Neden yapmamıştı ki? Aşık mı olmuştu? Kesinlikle evet! José’nin bakışlarından etkilenmişti. Çünkü ilk sözleşip oturmalarının ardından birbirlerine açılmışlardı. O kadar inatçıydı ki Rym, çocuk aklıyla José her buluşmalarında farklı renklerde çiçekleri büyüleyip o soğukta ellerine dikenleri bata bata Rym’e getiriyordu fakat kız asla ondan hoşlandığını ağzını açıp bir kere söylememişti. Sevdiğini belli belirsiz ifade edip durmuştu.

Sonrası malum gitmelerine çok az kalmıştı, ailenin son günlerini hep beraber yemek yemek, sohbet etmek için değerlendirmek istemesiyle birlikte José pek buluşma forsatı bulamamıştı. Mrs. Mc’Reid çok zeki bi kadındı, José’yi sormak bahanesiyle bir gece önceden abisinin ağzından Rym Aksandefor diye bir kızla buluştuğunu kaçırmasını sağlamıştı. Annesi asla Rus bir asilzadeyle takılmasını istemezdi. Ruslar çok fazla otoriter ve disiplinli olacakları için José’nin kendi benliğini unutmasına sebep olacağını düşündüğü için düzgün bir Rusçayla yazılmış mektupla Rym’in onu terk ettiğine inandırmıştı.

”-Keşke o asayı indirmeseydiniz sayın müsteşar. Belki de bugün çok daha yakışıklı bir beyle çekişmeden yemeğinizi keyifle yerdiniz. Ama ne yapalım bugünlük menümüzde ben vardım. gözlerini şımarık hareketlerle devirip yemeğini bitirdi. Hala José’nin onu terkettiğini düşünmesi çok komikti. Gerçi o zamanlar çok da güzel olduğunu düşünmüyor değil hani. Neyse diye iç geçirdi, sonuçta çocuklukta kalmış basit bir olaydı bu. Ama Rym’in yüz ifadesine bakılırsa gevşekçe masası taciz edilmiş, üstelik bunu yapanın onu terk eden bir şımarık olması, mesleğini alaycı bir tavırla tahminlere sürüklemiş, vasfını dahi bilmediği bir gıcıkla yemek yiyordu. Dayanamadı yine açıklama ihtiyacı hissederek onu kahve içmeye zorlamak istiyordu. Belki yolda gerçeklerle yüzleşeceklerdi. O esna da Rym’in yüzünün alacağı ifade paha biçilemez olacaktı.

“-Neyse yemeğiniz bittiyse kalkalım mı? Belki kahve içeriz. Hem şöyle bir gerçek var ki o zaman sizi terkedip giden ben değildim. Mektup bırakıp giden sendin. Şimdi kalkmış seni terk edenin ben olduğumu, ikinci kez de bırakırsam hiç şaşırmayacağını söylüyorsun? Söylesene muggle anti-depresanlarıyla falan mı ayaktasın?” hayatında daha önce bir kadına hesabını ödetmeyecek kadar centilmen biri olmuştu José, kaşla göz arasında garsona hesabı işaret edip ödemeye koyuldu. 20 Galleon bırakıp kalkmaya hazırlandı. Ceketini giyip, atkısını arkaya attıktan sonra hesap bekler gibi Rym’e baktı. "-Ben hesabın kapandığını düşünüyorum. Aksi ihtimal hala varsa bunu burda konuşmak istemiyorum. Sesimin yükselmesi an meselesi, bence çok zorlamayalım. Çünkü geçmişim senden sonra olduğu gibi kalmadı. Ailem diyebileceğim bir ailem yok. Şimdi şu lanet yerden kalkalım artık.” anksiyetesi başlamıştı. Gözü döndüğü zaman buraları darmadağın edebilirdi. Fakat mekan yapı gereği bakımından buna müsait değildi. José en azından bunun bilincinde olacak kadar sakindi. Bir ihtimali gözünden kaçırıyordu. Rym kalmak isteyebilir ve José bir daha karşılaşmamak üzere buradan gidebilirdi. Karar kadının iki dudağının arasından çıkacak olanlara bağlıydı.

Rym Aksandefor
Ölü

Mezuniyet
Ϟ Binası:

MesajKonu: Geri: Değişik Bir Mekan 11.01.17 4:48

Rym konuşulanlardan en çon ''Ailem diyebileceğim bir ailem yok. Şimdi şu lanet yerden kalkalım artık.'' sözüne takılmıştı . Ne demekti bu ? Acaba ailesini dışlamış mıydı ? Pek olası değildi.Onu tanıdığından beri annesine olan düşkünlüğünün farkındaydı.Ailesinin de onu dışlayacağını pek sanmıyordu.Zira annesi çocuklara çok düşkün ,zeki biriydi.

Rym hiç bir şey elde etmek istemiyordu.Aslında içinden kalkıp o yabancı ile gitmek gelmiyor değildi.Lakin bunun yakışık alır bir tavır olup olmayacağını zihninde tartamıyordu.Bir yanı gitmek bir yanı kalmak istiyordu.Lakin az evvelki cümleler zihninde yankı etkisi yarattı.Sürekli aklında çınlayıp duruyordu.Usulca ayağa kalktı.

-Sesini yükseltsen ne olur be ?Hadsiiz. Bana muggle-antidepresanları kullanıyor musun diyorsun ama sen kendin onlarsız hareket edemez olmuşsun.Ne oldu sana böyle ? Ne zırvalıyorsun bilmiyorum ama ben kimseye mektup yazmadım.Kahve teklifini bu yüzden kabul ediyorum en azından gerçekleri karşılıklı öğrenmemizin hakkımız olduğunu düşünüyorum.

Rym hesabı genç adamın ödemesine göz yummuştu.Zira o ortamda para muhabbeti yapmak bir nevi densizlik sayılabilirdi.Asasını masadan alıp giydiği giysinin kolundan içeri soktu.Giysi kollarının iç tarafına asa tutacağı şeklinde yer yaptırmıştı.Aynı şekilde tüm giyeceklerinde montlar vs. hepsinde bu vardı.Çocukluktan gelen bir alışkanlıktı bu onda.Kalemleri de kaybetmemek ve hızlı ulaşmak için orada saklardı.Hem asa ile fiziksel temasını kolaylaştırıyor ufak ve zahmetsiz bir hareketle onu kullanabiliyordu.

Çantasına uzandı sağ bileğine geçirdi ve ayağa kalktı.Az evvel arasında bir nevi ağız dalaşı yaşadığı garson ile göz göze gelmişti.Ona ''şimdi gitmek zorunda olmasam sen günün görürdün'' manasına gelen sert bir bakış attıktan sonra hazırlığını tamamlayıp önden yürümeye başlayan genci takip etti.

RP SONU

Değişik Bir Mekan

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası