ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

kaos büyüsü.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Maizie Harlow Estrella
Ölü
avatarÖlü

Ϟ Rp Beğenileri : 0

MesajKonu: kaos büyüsü. 27.02.17 17:17

Adınız ve Soyadınız : Maizie Harlow Estrella
Mesleğiniz : VI. Sınıfı, Öğrenci.
Karakter Kurgunuz : Maizie Harlow Estrella süper güçlü bir büyücü olan çingene Magdadan olan kızıdır. Annesi doğumdan önce kocasının güçlerinden korkup kaçmıştır. Magda Wundagore dağlarında Bova adlı bir kadının yanına sığınarak orada ikiz çocuklarını doğurmuş (Harlow ve Pietro) da sonra oradan da kaçmıştır.
Bova iki normal bebeğin hayvan insanlar arasında büyütülemeyeceğini anlayınca çocukların birisine verilmeleri geretiğini bağlı olduğu yüksek evrime anlattı.
Yüksek evrim çocukları Django ve Marya Estrella'nın yanına verdi.Bunlar kendi ikiz çocuklarını yitirmiş başka bir çingene ailesiydi. İkiz çocuklara Harlow ve Pietro adları verildi.Onlara kendi çocukları gibi bakan Estrella'lar çocuklar büyümeye başladıklarında değişik güçleri (aslında büyüleri) olduğunu fark ettiler.
Django ailesini doyurabilmek için hırsızlığa başlayınca köylüler çingene grubuna saldırdılar. Pietro öğrenme ve yanılma yoluyla öğrendiği büyüleri kullanarak kardeşiyle birlikte oradan kaçtı ve iki kardeş Avrupa'yı dolaşmaya başladılar.
Bir gün Harlow kontrol edemediği büyü güçleriyle bir evi yok edince kentte oturan insanlar onlara saldırdılar. Son anda Woal tarafından kurtarıldılar.Kendi çocuklarını bulduğunu bilmeyen Woal onları kendi arkadaşları olan Ölüm Yiyiciler grubuna kattı. İki kardeş aylar boyunca Woal'ya hizmet ettikten sonra bir gün Woal Redan tarafından kaçırıldı.
Harlow ve kardeşi Pietro Ölüm Yiyiciler grubundan ayrılarak Hogwarts'a katıldılar. Harlow daha sonra gerçek bir cadı olan Sellan'den büyücülük hakkında bilgiler aldı. O sırada da Pietro Ölüm Yiyiciler tarafından öldürüldü.
Maizie Harlow tahminsel güçleri vardır. Kendi kendine geliştirdiği büyülerle enerji engelleri oluşturabilir ve enerji ışınları gönderebilir. Bir mermiyi eritebilecek kadar garip olayları olabilir. Harlow aynı zamanda iyi bir atlet ve yakın dövüş uzmanıdır. Fakat yine de yakın dövüşlere pek girmez.
İstediğiniz Büyünün İsmi : Kaos Büyüsü
İstediğiniz Büyünün Detaylı Açıklaması : Kaos büyüsü, çizgisi olmayan ve yaratma sistemi olan, gerçekliği bir anda silip yeniden yazabilecek güçte, merkez otoriteli ve kontrolü de oldukça zor bir büyü çeşididir. Önceden ne olunacağını bilebiliyor ve bu gerçekleşse bile sonradan o yapılan olayı düzeltebiliyor. Kendi dünyasını oluşturabiliyor ve istediği şeyleri büyü geliştirildiğinde yapabiliyor. Mesela çocuğu olmayan birinin, Kaos Büyüsüyle zamanı kırıp bir çocuk dünyaya getirebiliyor. Bir nesneyi istediği yere ve zaman kavramına götürebiliyor. Enerji akımlarıyla savunma ihtiyacını gideriyor gelecek ile geçmişi karıştırabiliyor. 
Büyünün Kurgunuzdaki Yeri : Harlow, dönemin yaşayan en güçlü ve en kadim büyücüleri tarafından mağlup edilip bir dağın derinliklerine hapsedilmeden önce kaos tanrısı takma adı taşıyan büyücü olarak dünyaya hükmetmeye çalışan Chthon isimli güçlü büyücü tarafından, kendini yeniden dünyaya getirmenin yollarını aramış, hapishanesinin hemen yakınında doğmuş olan ikizlerden Maizie Harlow Estrella’yı da bunun için kullanmak istemiştir. Harlow, henüz daha bebekken, çok güçlü bir büyücü tarafından kapı olarak kullanılmak üzere kaos büyüsüyle donatılmıştır. 

Kaos büyüsü, sınırları neredeyse olmayan, bilinen tüm gerçekliği bir anda silip yeniden yazabilecek güçte ve kontrolü de oldukça zor bir büyü çeşididir. Sırf bu yüzden, Chthon’un hapsedilmesinden sonra dünyada, kaos büyüsüne dair bilinen her kaynak ortadan kaldırılmış ve bu büyünün adı dahi unutulmuştur.

Maizie Harlow, zamanla bilinçsiz veya yarı bilinçli bir şekilde gerçekliği bükme, maddelerin formunu değiştirme ve yaşananları yeniden yazmaya kalkışmış ve bu yüzden dünyanın dengesini oldukça değiştirmiştir. Mazie Harlow, kaos büyüsüne bu kadar yakın bir yaşam sürdükten bir süre sonra elbette ki gerçeklik algısı değişmiş; hayallerle gerçekler, onun için birbirine girmiştir.

Bir büyücü için öğrenimi yılları alan büyülerle birlikte, sözsüz ve asasız büyü yapabilmektedir. Ve bunun ilk örneği de yok ettiği ev ile gösterilebilir. Akıl sağlığına oldukça zarar vermiştir. Kafasından geçenlerin gerçekler mi hayaller mi olduğunun anlaşılmaması, o anda büyüyü kullanıp kullanmadığının belirsizliği ve geçmişinde yaşadığı travmalar; onun psikolojik açıdan sağlıklı bir birey olmasının önüne geçmiştir. Hatta bazen kaos büyüsünden dolayı kişiliği değişkenliğe uğrar.

Not: Eğer kabul edilirse, Chthon'un ağzından rp yazılacak.I know I can’t… but she can:
 

But that’s not what everyone else sees:
 

I can’t control their fear, only my own:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Carmenta
Game Master
avatarGame Master

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: kaos büyüsü. 23.03.17 1:27

Merhabalar. Maalesef istediğiniz şey bir büyüden çok daha öte. Büyü türü yaratımı konusunda da biraz kapalı olsak da göz ardı etmemiz mümkün olabilirdi ancak yaratmak istediğiniz büyü türü maalesef Tanrısal bir güç ve site sistemimizce bu onaylanmamakta.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

kaos büyüsü.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Büyü Yaratma Başvuruları-
.