ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Halk Torpil Diyor

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını

Ϟ Rp Beğenileri : 12

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Halk Torpil Diyor 22.08.17 23:08

Halk Torpil DiyorGelecek Postası

"Bakanlıktan kötü kokular geliyor."

İkinci genel seçimleri geride bırakırken yeni konseyin yapmış olduğu ilk atamalar bakanlığın tekrardan dedikodu batağına gömülmesine sebep oldu. Bakanlık tarafından yayınlanan kararnameye göre Baş Hakimlik makamına oy birliği ile Liliana Ivy Black, Başseherbazlığa Lucifer Helios ve yardımcılığına Alex Aegis atandı. Peki ya Leonardo Maqe'nin seherbazlık bürosunun başına gelmesi konuşulurken ne oldu da beklenmedik bir şekilde Lucifer Helios yönetime geçti? Acaba Adras Helios ile arasındaki soy ortaklığı mı buna vesile olan? Bilenler bilirler benzer bir durum tam on iki yıl önce Mollie Butler ile yeğeni Skye Booth arasında yaşanmış, Esrar Dairesi başkanlığına gösterilen adayların isimlerinin çöpte bulunması ile gözler önüne serilerek müthiş bir rezalete sebep olmuştu.

Bu sabah saatlerinde tüy kalemlerimize yakalanan Adras Helios konu hakkında şu açıklamayı yaptı; "Torpil mi? Sanıyorum on yılı aşkın bir süredir bu meslekte Lucifer. Eminim ben bu mevkide olmasaydım da yine o seçilirdi."

Bay Helios'un (Adras olan) açıklamaları halkı tatmin etmezken bu olay akıllara önemli bir soru getiriyor; Konsey üyeleri yeni yapılanmaları engellemek için atamaları sadece yakın çevresindekilerle mi idame ettirmek istiyor? Yeni yönetim yeni bir iç savaşla baş edememe düşüncesiyle bu şekilde mi başa çıkıyor?

Bu hususta konsey görüşmelerinin halka açılması her ne kadar güzel bir opsiyon gibi görülse de şu anda ne yazık ki böyle birşey mümkün görülmüyor. Esrar Dairesi içerisinde özel bir yapılanmaya gidilip konsey görüşmelerinin her bir konsey üyesinin düşünseli sıvısı ile kontrol altında tutulması mantıklı bir seçenek.

Ylberia Troshani

Editör

İki Altın Tüy sahibi, bir çocuk annesi, yirmi yılı aşkın gazeteci. Bir zamanların sağlık habercisi olan Troshani, Ezekiel Harris ile yaptığı röportajla tarafsız haberciliği büyücedünyaya göstermiş, Casey Shaffer suikastini kadrajına yansıtarak dünya çapında ses getirmiştir. Kariyerine Gelecek Postası Editörü olarak devam etmektedir.

http://www.hogwarts-rpg.com/t3837-ylberia-troshani-dhurim-karakt

Halk Torpil Diyor

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası