ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Ϟ Rp Beğenileri : 18

MesajKonu: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 21:03

HEY SEN!
EVET, SANA SESLENİYORUM
ŞU AN HER NE YAPIYORSAN
BIRAK VE KULAĞINA GELEN
VIZILTILARI DİNLE!

Yapımcı & Sunucu: E.T. Ellinor
Program: Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar
Gün: 02 Ağustos 1972 Cumartesi
Saat: 21: 21

Demek buradasın ve frekansımızdan sana doğru gelen vızıltıları dinliyorsun! Şahane bir şeyin başlangıcındasın. Radyo Her Şeydir! Hadi arkana yaslan ve buradan yükselen vızıltılara kulak kesil! Heh, unutmadan! SEN DE BİZE KATILABİLİRSİN!

MESAJ ve İSTEKLERİN İçin Seni BEKLİYORUZ!

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 21:09

Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar

Evet, sevgili Vızıltı Fm sakinleri yeniden bir radyo yayını ile sizlerleyiz. Biliyorum bir mühdet sesimden sizleri mahrum bıraktım. Ancak ciddi bir ses sorunu yaşadım ve sevgili St. Mungo şifacılarının ellerinde güzel bir tatil geçirdim. (Gülüyor) Evet, evet, evet! yine bomba gibi bir yayınla sizlerin karşısınızdayım işte. Bu sefer ki konuğumuz ise Büyücedünya Konseyi tarafından Hogwarts'ın baş yöneticiliğine atanan sevgili profesör bayan Maqe konuğumuz. (Alkış)

Şimdi herkes yerlerine yerleşsin ve istek hattındaki yerini alsın. Bu gece Bayan Jollyn Maqe ile Yeni Başlangıçlar üzerine güzel bir sohbet yapacağız. . Önce kısa bir müzik molası...

VIZILTILARLA KALIN!

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 21:18

Evet, Sevgili Vızıltı Fm sakinleri kısa bir aradan sonra tekrar karşınızdayız. Öncelikle baştan belirteyim bugün karşımızda her şeyden önce bir kadın olduğunu unutmayalım. Saçma sapan soru yağmurlarını ve trol mesajlarınızı bugün yayınıma konuk etmeyeceğim. Sonra bana karşı cephe almayın lütfen. Zira yanımda çok güzel bir kadın var ve aynı zamanda ülkemizin en köklü, saygın kurumunun taze yöneticisi. (Öhömm) Neyse efendim, benim çenem yine düştü sanırım. Öncelikle bayan Maqe çakma yayın organlarına gitmeyip ilk olarak Simurg Basın Ağı, Vızıltı FM'i tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Bizim için Hogwarts'ın müdiresini ağırlamak büyük bir şeref! Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum (Alkış).

Ama sizede baştan belirteyim biz vızıltıları konuşuyoruz ve kamuoyundan gelen tüm vızıltıları sizlere paylaşıyoruz. Bazen canınızı sıkan ve güzel yüzünüzü asmanıza neden olacak sorularımız olursa şimdiden özür diliyorum. O halde ilk soru ile başlıyorum. Jollyn Maqe kimdir ve neden Hogwarts'ı kariyer olarak tercih etti?

Jollyn Maqe
Hogwarts Müdiresi

Ϟ Rp Beğenileri : 59

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 21:43

Öncelikle herkese iyi akşamlar. Açıkçası çok heyecanlı olduğumu belirtmek istiyorum, yayına başlayana kadar ellerimin titremesine engel olamadım ah, insan her gün radyo yayını yapmıyor değil mi? *Ellerini öne doğru uzatarak hafifçe güler* Siz bunu nasıl başarıyorsunuz? Neyse, heyecanım yüzünden konu başka yerlere sapmak üzere, üzgünüm, heyecanlanınca azıcık konuşma gibi bir özelliğim var da. *Mahcup bir biçimde gülümser* Eminim sizin sayenizde bu heyecanımı atacağım. Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim Bay Ellinor.

Sorunuza gelecek olursam eğer, aslında bu konuya nasıl gireceğimi bilmiyorum, çünkü kendimi anlatmasını pek sevmiyorum, bilmiyorum. Ben daha çok, beni anlayan insanlarla olmaktan daha çok memnun oluyorum. Belki de bu kendimi övmeyi sevmediğimden kaynaklanabilir, daha çok insanların beni anlamasını isterim. Sanırım bu da biraz kendimden bahsetmek gibi oldu, ama ben daha kariyere yönelik kendimi tanıtmak istiyorum. Geçtiğimiz sene Hogwarts'ın Sihir Tarihi dersi Profesörüydüm. Sanırım bunun büyük bir payı da, yıllar sonra okuduğum okulda Profesör olmak istememdi, bir de okulun eski Müdürü, bilirsiniz, Bay Elias'ı da kırmak istemedim. Kendisinden bu teklifi aldığımda ne kadar heyecanlandığımı anlatamam size. Biraz karışık cevap vermiş gibi oldum, ama umarım sorunuza doğru cevap verebilmişimdir.

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 21:51

Ah, hiç sorun değil bayan Maqe (gülüyor) Heyecanınızı anlıyorum, burası topluluk önünde konuşmaya benzemiyor tabiki de, düşünsenize bir odanın içinde sadece ikimiz varız ama bizi frekansımıza bağlanan herkes dinliyor. Kendi kendine konuşmanın aynılığında ama değişik. Bu arada frekans demişken çok özel birinden bir mesaj gelmiş hemen iletmek istiyorum. Büyücedünya Konseyi Başkanı Bay Darence Elias, "Sayın Ellinor sizin nezdinizde Bayan Maqe'i yeni görevi için kutlar, sizlere iyi yayınlar dilerim. Kulaklarım bu gece sizin frekansınızda olacak." diyerek bizlere bir mesaj iletmiş. Sanırım bu gece resmi makamların gözetimindeyiz (Tebessüm ediyor ve bayan maqe bakıyor).

O halde biraz heyecanızı almak için izin verin size yudumlayacak bir şeyler ikram edeyim. (Yanındaki içkiden bir bardak dolduruyor) Evet sevgili vızıltı fm dinleyenleri bu geceki konuğumuz bayan Maqe ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bayan Maqe şu an resmi gazetede yayınlandığı üzere resmi olarak Hogwarts'ın baş yöneticisi oldunuz. Böyle bir şey bekliyor muydunuz? Sonuçta en güçlü aday bayan Violeta gösteriliyordu. Bir de bu haberi nasıl aldığınız ve müdire olduğunuzu öğrendiğiniz an tepkiniz ne oldu bize biraz duygularınızdan bahseder misiniz?

Jollyn Maqe
Hogwarts Müdiresi

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 22:01

Ah, açıkçası bu durum heyecanlanmam için daha büyük bir sebep. Konuşmalarıma ekstra dikkat etmeliyim. *Bay Ellinor'a göz kırparak gülümser* Şaka bir yana, hazır kendisinden bahsetmişken, Bay Elias'ın mesaj göndermesi de çok güzel oldu. Kendisinin beni dinlediğini bilmek beni ekstra mutlu etti, çok teşekkür ederim. Belirtmek isterim ki, kendisini Hogwarts öğrencilik yıllarımdan bu yana ağabeyim olarak görüyorum. Şimdi sorunuza dönmek istiyorum. Açıkçası müdire olacağımı beklemiyordum. Bunu daha önce de düşünmemiştim. Sadece, kendi kendime neden olmasın, ben de yapabilirim, diyerek aday olmaktan zararlı çıkmayacağını düşündüm. Violeta benim değerli bir dostumdur. Kendisiyle de öğrencilik yıllarımda aynı binadaydık. Onu kardeşim gibi seviyorum. Eğer bizi dinliyorsa, ona buradan sevgilerimi iletiyorum ve kocaman öpüyorum. Bu yüzden, ben değil de o olsaydı buna hiç üzülmezdim. Aksine sevinirdim. Haberi aldığımda, yanımda değerli bir arkadaşım vardı ve itiraf edeyim duygularıma hakim olamayarak ağlamış olabilirim. *Güler* Geçmişte kehanette bulunup bana gelecek yıllarda sevdiğin okulun yöneticisi olacaksın deseler hayatta inanmazdım. Hala, birisi şaka yapıyor gibi geliyor. *Ellinor'a bakarak gülümsemeye devam eder*

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 22:10

İçten cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu an gözümün biri yayında sizde iken diğer taraftan dinleyici mesajlarına bakıyorum. Merlinin gnz eti rumuzlu bir okuyumuz, sanırım bir ergen olması gerek bu rumuzu seçtğine göre (gülüyor) uzunca bir mesaj göndermiş. Ancak yayının başında söylediğim gibi bu gece güzel yüzünüzü asma niyetinde değilim. Ama dinleyicimizi kırmakta istemiyorum. Size bu mesajı biraz kendi yorumumla soruyorum. Az önce kendinizde söylediğiniz abim, kardeşim vs. Peki bu durum sizin yönetiminizi etkileyecek mi? Profesyönel bir durumda duygularınız mantığınızın önüne geçip kardeşim, abim gibi kavramlarla yanlı bir karar verebilir misiniz? Ayrıca kalbinize eş olarak seçtiğiniz biri varsa, duygusal iniş çıkışlarınızı nasıl kontrol edeceksiniz.

Biliyorum yine çok fazla soru peş peşe oldu ama tüm bunların sonunda nasıl bir yönetim sergileyeceksiniz? Siz biraz düşüne durun, kısa bir müzik arasından sonra mikrofon sizde efendim. Bu arada sevgilizi vızıltıcanlar sıradaki parçamız sayın Darence Elias'ın isteği olacaktır. İyi dinlemeler ve bizimle kalın!

Jollyn Maqe
Hogwarts Müdiresi

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 22:27

Öncelikle müzik çok güzeldi Bay Ellinor. Sevgili Darence'in en sevdiği müzik, kendisine teşekkür ediyorum. *Bay Ellinor'un uzattığı içkiden rahatlamak için bir yudum içer* Sorduğunuz soruya gelirsek eğer, buna net bir şekilde cevap verebilirim. Ben, deyim yerindeyse eğer, iş başka arkadaşlık başka düşüncesinde bir insanım. Elbette, yeri geldiğinde insan abisiyle kardeşiyle güzel şeyler yaşayabilir, ama konu ciddi olaylara geldiğinde, her zaman olduğu gibi adaletten yanayımdır ve insanların bu gibi konularda kendi düşüncelerini, karşısındaki insan ne düşünür diye sorgulamadan, üstelik başka isimlere sığınarak kendilerini gizleyerek yorumlamalarından hoşlanmıyorum. Sizin de dediğiniz gibi, bu rumuzdaki isimlerle yazılan yazıları pek dikkate almamak. Sorularınıza geri dönecek olursam eğer, insan, yeri geldiğinde hiç yapmam dediği şeyleri yaparken buluyor kendisini. Benim şuan bulunduğum durum, hafife alınacak bir mevki değil farkındayım, bu yüzden de, artık bazı eski alışkanlıklarımı düzeltip, kendime daha fazla çeki düzen vermem gerekiyor. Az önce de söylediğim gibi, insanların kötü sözlerini kafaya takan bir insan değilim, ama ben insanlara kötü davranmazken, onların da bana aynı davranışta bulunmasını isterim. Tabii, her zaman zor olanı istiyorum, biliyorum. Bu da benim ayrı bir özelliğim. *Güler*

Nasıl bir yönetim sergileyecek konusunda, açıkçası son derece adaletli olmaya özen göstereceğim. Aslında işim oldukça zor. Geçtiğimiz dönemlerde, Bay Elias'ın Hogwarts'ı son derece adaletli bir şekilde yönettiğini biliyoruz. Bu yüzden, ben de işimi layıkıyla yapmaya çalışacağım. Hatta, buradan çıkınca Bay Elias'ın yanına gidip ondan birkaç taktik almayı dahi düşünüyorum. Darence, beni dinlediğin için sana buradan rahatça seslenebilirim değil mi? *Kahkaha atar*

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 22:36

Umarım sizin hakkınızdaki şüpheli vızıltıları boşa çıkarır ve Hogwarts'ın derin tarihinde kendinize güzel bir yer edinirsiniz. (tebessüm eder) Şimdi bayan Maqe size benimde merak ettiğim ve kamuoyunuda aydınlatmak istediğim bir soru sormak istiyorum. Sanırım biraz ciddileşmem gerek (oturduğu yerde doğrulur ve ellerini masanın üzerinde birleştirerek bayan Maqe bakar).

Geçtiğimiz dönemlerde Bay Elias Hogwarts'ı adil yönetti dediniz ancak onun döneminde istifa eden profesörler oldu. Sizin her zaman onun aldığı kararları onayladığınız konuşuluyor. Hatta kosey seçimlerinde dahi violetayı seçtirmektense sizin üzerinizde diğer üyelere baskı kurduğu konuşuldu. Ancak son haberde Darence Elias'ın Hogwarts atamasından ülke dışında olduğu ve konseyi sekterin yönettiği haberi resmi olarak onaylandı. Bazı kesimler eski müdür olarak, şu an var olan sanırım profesör AAliyah hariç diğer tüm profesörleri kendisi göreve getirdiği için, profesörler arasından objekliğini korumak ve bu seçime karışmamak üzere bilerek toplantıya katılmadığı yönünde. Diğer bir kesim ise profesör Aaliyah ile ilişki bağından dolayı profesörler konseyinde sizin isminizin çıkmasında bayan Aaliyah'ı etkilediği. Siz bu iddialar karşısında ne diyorsunuz. Sizce bay Elias büyüceedünya üzerinde gizli planlar yaparak bir oluşum içinde mi? İyi ya da kötü?

Jollyn Maqe
Hogwarts Müdiresi

Mezuniyet

MesajKonu: Geri: VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar 06.09.17 22:52

*Cevap vermeden önce Bay Ellinor'un yaptığı gibi sırtını dikleştirir ve bacak bacak üzerine atarak gülümser* Cümlenizin ilk kısmı ne kadar da güzeldi. Benim için geleceğe dair sözleriniz onurlandırıcı, ama şimdi bu söylediğiniz oldu mu, Bay Ellinor? Beni köşeye sıkıştırmaya çalışıyorsunuz, ama bugün değil. *Güler* Size az önce de söylediğim gibi, insanların söyledikleri hiçbir zaman tükenmez. Bir Muggle atasözü ne demiş, 'insanların ağzı torba değil ki büzesin,' ne kadar da doğru söylemiş değil mi? İnsanlar, bence bazı konularda başkalarına değil de kendilerine bakmalılar ki, bir şekilde daha iyi bir hayat yaşayabilsinler. Söylediklerinizin çoğu belki de doğru olabilir, bilmiyorum Bay Ellinor. Bunları cevaplamak bana düşmez bu yüzden kendime dokunan kısımları genel olarak cevaplandıracağım. Bay Darence'in insanların üzerinde baskı kurduğunu düşünmüyorum. Hogwarts'taki tüm profesörler, oraya geldikleri için mutlu oluydular ve bir şekilde düzene ayak uydurmak için ellerinden geleni yaptılar, buna ben de dahilim. Orada kimse zorla tutulmuyordu elbette, değil mi? İsteyen gidebilirdi, ki şuan da öyle olacak. Zorla yapılan hiçbir şey, istenilen performansı vermez. Kararlar doğrultusunda ise, her zaman oylama neticesinde oldu ki, benim Hogwarts'a Müdire olarak atanmam da yapılan toplantı sonucunda gerçekleşti. Söylediğim gibi, ben değil de Violeta da seçilebilirdi ki, dediğiniz gibi Bay Elias, daha adaletli bir oylama için, daha çok açık konuşmak gerekirse eğer, insanların ağzını kapatmak için oylama için sekreterini görevlendirmiş olabilir. Bakın, bir konuda güzel düşünmüş, ama bizler hala kötü bir yaklaşımmış gibi algılıyoruz, demek istediğim bunlar işte. Hogwarts'ta hiçbir zaman zorunlu ve kötü yaklaşımlar olmadı ve bence bu iddiaları siz de göz ardı edin Bay Ellinor, daha güzel içimizi açan sorularla devam edebiliriz. *Gülümser ve soluklanmak için önündeki bardaktan yudum alır*

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki