Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973
  Paylaş
   

   Hogwarts Profesör Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
  Moterda Olisya
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Moterda Olisya
  Ölü
  Karakter Adı-Soyadı: Moterda Olisya

  Karakterin Geçmişi: Moterda 1948 yılında Blackwood Malikanesinde dünyaya geldi. Ailesi tarafından katı ve sert kurallar eşliğinde yetiştirilip, karanlık sanatlar ile ilgili dersler aldı. Annesi ve babası birer safkan olup, bu konuda bayağı bir takıntılıydılar.  8 yaşına kadar onlar ile yaşayıp, 8 yaşında büyükannesinin yanına gönderildi. Karanlık sanat derslerine olan eğitimine devam ederken, büyükannesinin desteği ile de tılsım dersleri almaya başladı. 

  Eğitim hayatını bir Slytherinli olarak Hogwartsta geçirdi, Mezun olduğu dönemin bina birincisi oluşu ve Tılsım Sanatı üzerine denemeler yazması tanınmasında önemli roller oynadı. Mezun oluşundan bir süre sonra Tılsımlar üzerine özel dersler vermeye başlamış, Bir çok öğrencinin karmaşık ve gereksiz olarak nitelendirdikleri bu derste başarılı olmalarını sağlamıştır.


  Karakterin Kişilik Özellikleri: Özel dersler vermesi ve öğretmen kimliğinden dolayı karakterini ikiye bölmüştür, Bu yüzden ayrı ayrı incelemekte daha mantıklı olacaktır.


   Öğretmen kimliği : Kuralları her zaman katıdır, Disiplin ve saygıya herşeyden fazla önem verir. Eğer öğrenciler başarılı olmak istiyorsa yapacakları tek şey soluksuz dinlemek ve uygulamaktır. Eğitim süresi boyunca molalara ve sınıf içinde rahatlığa izin vermez, Kuralları unutan veya çiğneyen öğrenciler onun nezdinde başarısızlığa mahkumdur ve ona göre muamele görürler. Her yeni öğrencisine şu sözleri mutlaka söyler : '' Yeteneğinizin olmadığını düşünebilirsiniz, ya da bilgilerinizin eksik olduğunu. Bunların hiçbiri önemli değil, sadece öğrenmek isteyin. ''


   Asıl Kimliği : Öğretmen kimliğinin aksine normal ilişkilerinde gayet eğlenceli ve aktif biridir. Hırsı, istediği şeyi elde etmek için her yola başvurması, kindarlığı ve modaya olan ilgisi en belirgin özelliklerindendir. Parlak taşlı takılar, Zarif elbiseler, Ahududu aromalı tatlılar ve iltifat almak en büyük zaaf noktalarından sayılır. Modası geçmiş kıyafetlerden, mugglelardan ve gül kokusundan pek haz etmez. İksirler üzerine özel bir ilgisi vardır, özellikle aşk iksirlerine belli bir dönem yoğunluk vermiştir. 


  İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Tılsım

  Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: İlk olarak kurguladığım rp için önemli. Hem tılsım derslerine güzel bir katkım olacağını düşünüyorum, Hem de genel işleyişe farklı bir renk getireceğimi düşünüyorum ..

  Aktiflik Süreniz : Günde 6 - 7 saat / Bazen 8 - 9

  Örnek RP : 
    
  Spoiler:
   


   #Not1: Aslında daha önce yazdığım bir kaç şey olduğundan, çok yabancı değilim rp konusuna. Ama siteye alışma sürecinde olduğum için biraz heyecanlandım yazarken. Normal bir rp de daha iyisini başaracağımdan emin olabilirsiniz .. 

   #Not2: Düzenledim ve az önce ki sorun benim Lumosu yanlış anlamamdan kaynaklanıyormuş :')
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t4942-moterda-olisya-lejant#82606
  Banana Panda
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 3

  Banana Panda
  Game Master
  Rütbeler veriliyor sevgili taze profesörler. Müdire hanım yakında sizinle iletişime geçecektir.


  Hogwarts Profesör Alımları - Sayfa 3 MdLXa7
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master


  İKSİR, TILSIM, BİÇİM DEĞİŞTİRME VE SYB İÇİN BAŞVURULAR AÇILMIŞTIR!  Hogwarts Profesör Alımları - Sayfa 3 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Cornelius Baskerville
  Tılsım
  Ϟ Rp Beğenileri : 2

  Cornelius Baskerville
  Tılsım

  Karakter Adı-Soyadı: Cornelius Baskerville

  Karakterin Geçmişi: Lejant. Ana hatları etkilemeyen ufak tefek değişiklikler yapacağım.

  Karakterin Kişilik Özellikleri: Cornelius oldukça çalışkan ve öğrenmeye açık bir büyücü. Tılsım alanındaki yeteneklerini bilim insanı olan babasını asiste ettiği zamanlarda kazandı. Genç yaşında yalnız kalması onu biraz daha açık gözlü ve girişken olmaya itti. Bunun dışında oldukça eğlenceli ve dışa dönük biri, yeni şeyler denemeyi ve keşfetmeyi çok seviyor. Çok sık seyahat ettiği ve farklı maceralar yaşadığı için kriz yönerimi konusunda oldukça başarılı.  

  İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Tılsım Profesörlüğü

  Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: Karakterimin zaten tılsımlarla oluşturduğu büyülü gereçler sattığı bir dükkanı var ve küçük yaştan beri kendini bu alanda geliştiriyor. Hogwarts'ta olmak istemesinin başlıca sebepleri Hogwarts'ın bilgi kaynaklarına erişim sağlayabilmek ve bir deneyim daha kazanmak. Eğitimini burada tamamlayamamış olmasının verdiği üzüntü gibi duygusal bir sebebi de var.

  Aktiflik Süreniz : Çokça buralardayım.

  Örnek RP : Zaten rütbeliyim vermeme gerek yok sanırım.


  Not: Dükkanım kalırsa sevinirim.

  Hogwarts Profesör Alımları - Sayfa 3 DBGgmV
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Valentin Diavol
  İksir
  Ϟ Rp Beğenileri : 58

  Valentin Diavol
  İksir
  Karakter Adı-Soyadı:Valentin Diavol
  Karakterin Geçmişi: Neredeyse doğduğundan beri evde eğitimle muggle tarihi, büyüce dünya tarihi, karanlık büyüler ve iksir yapımı hakkında bilgi birikimi edinmiştir. Genç yaşına rağmen kendi yarattığı bir kaç tılsım, iksir ve ufak tefek büyü ile yavaş yavaş büyüce dünyaya nam salmaktadır.
  Karakterin Kişilik Özellikleri: Analitik bir zekaya sahiptir Valentin, genel olarak her şeyi, her mimiğinin sonuçlarını ölçüp biçer, neredeyse obsesif kompülsif bir hale gelmiş, basit bir dürtüdür bu. Fiziksel hareketlerinde olduğu gibi insan ilişkilerinde de hareketlerini planlar, bu planlama ve hep yedek bir planı olması durumu ona insanlar arasında ‘Şeytan tüyü var’ sözlerini kazandırmıştır. Dışarıdan çok rahat ve umursamaz görünmesine rağmen bu hep istediğinin olması durumu aslında şans değil, basitçe planlamadır. Bu planlama takıklığına rağmen ani ve garip kararlar verebilir Valentin, bu biraz deliliğinden gelmektedir, sadece eğleneceği için kendisini tehlikeye atabilecek bir duruma girebilir, yada kendisi için tehlikeli olacak bir insana sataşabilir. Geçmişte ciddi denebilecek kişiliği bebek bedeninde tam bir yetişkin bilinci ile geçirdiği yıllarda biraz bozulmuş, daha çarpık ve laubali bir hale gelmiştir. Teatral bir hava ile konuşup hareket etmeyi çok sever, zaman zaman hiperaktif olabileceği gibi çok hareketsiz olduğu dönemlerde vardır. Parmaklarını düz zeminler üstüne vurmak, otururken sıkıldığında bir bacağını sallamak, yüzükleri ile oynamak gibi çeşitli tikleri vardır.
  İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: İksir
  Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: Yan kurgular dolayısıyla hogwarts da bulunması gerekiyor, eski yazıtlardansa iksirin karaktere daha çok uyduğunu düşündüğüm için transfer istiyorum. Kurgusal olarak da işlediği konular çok ağır geldiği için branşından alınmış, fakat torpili yüzünden okuldan atılmamış olabilir dfghj
  Aktiflik Süreniz : buralardayım genel olarak (sınav bitti yes)
  Örnek RP : (Spoiler içinde veriniz) bu karakterin hali hazırda bir çok rpsi var, eğer profluk hakkında rp kast ediliyorsa müdire ile başladığımız rp var


  Hogwarts Profesör Alımları - Sayfa 3 QW0LVR
  Serra psd'si


  yes it hurt when i fell from heaven but that was before i received my throne:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t4032-valentin-zeptor-diavol#60088
  Horace Rufus Allison
  Biçim Değiştirme
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Horace Rufus Allison
  Biçim Değiştirme
  Karakter Adı-Soyadı: Horace Rufus Allison
  Karakterin Geçmişi: Geçmişi soylu bir aileden gelmektedirler. Safkandırlar. Büyücü dünyasının en gözde ailelerinden biridir. Safkan olmalarına rağmen büyücüler arasında ayrım yapmazlar, fakat muggle'larla çok da iyi anlaştıkları söylenemez. Allison ailesi oldukça prensip sahibi bir ailedir, her şeyi yerli yerinde ve doğru zamanda yapar.Yanlışlıklar onlar için affedilmezdir. Ailenin her üyesi dikkatle yetiştirilmiş ve okullarını başarıyla bitirmişlerdir. Hogwarts'ta çoğunlukla Gryffindor ve Hufflepuff binasından mezun verirler fakat bazenleri diğer binalara öğrenci verdikleri olur tabi ki. Allison ailesi terbiyesi, dürüstlüğü, cesareti ve prensip sahibi bir aile olması nedeniyle birçok aileye kendisini örnek etmiş ve büyücü dünyasının en sevilen ailelerinden biri olmuştur.
  Karakterin Kişilik Özellikleri: En belirgin özelliği her şeye karşı çok cesaretli olmasıdır. Hiç bir şeyden asla kolay kolay vazgeçmez. Oldukça tutucu bir yapısı vardır, cesurdur, azimlidir ve zorluklara karşı her zaman mücadele etmiştir. İçindeki o cesur duygu korku denilen duyguyu adeta içinde yok etmiştir. Kendine oldukça güvenen, yılmayan, azimli, hırslı, güvenilir ve oldukça prensip sahibi bir kişidir. Her türlü ortama çabuk ayak uydurabildiği gibi istemediği ortamlardan da çabuk ayrılabilir. Slytherin öğrencilerinden adeta nefret eder,onlara karşı hep bir savunma içerisinde olmuştur. Rufus doğru kararlar almayı huy edinmiş,kendine oldukça güvenen bir kişidir. Rufus her ne kadar sessiz ve uysal görünse de o her zaman planlarını içinden kurar ve bunu dışarıya yansıtmaz, bu sayede kurduğu planı başarıyla gerçekleştirir. Planlarını yalnızca güvendiği arkadaşlarına anlatır.Ayrıca Rufus, sezgilerine ve hislerine çok güvenen bir kişidir. Kendisinin her işte çok da yetenekli olduğu söylenemez fakat tuttuğu bir işinde asla öyle kolay kolay yakasını bırakmaz. Düello yapmak onun için doyumsuz bir tattır. Çok cesurdur, cesaret edemeyeceği hiç bir şey yoktur. İyi huylu ve bencillikten uzak biridir. Kendini çok iyi ifade eden, uysal, cesur ve prensip sahibi kişidir. 
  İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Biçim Değiştirme Profesörü ya da Tılsım Profesörlüğü
  Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: Kendimde bir öğretmen adayı olarak gerekli sorumlulukları bilen ve bunu en iyi şekilde gerçekleştirecek bir karaktere sahibim. Profesörlük konusunda birçok sitede bu görevi gerçekleştirdim. Beni profesörlük mesleğinde tanırlar. Derslerimde yaratıcı, yenilikçi ve eğlenceli kurgular işleyeceğimden şüpheniz olmasın. Biçim Değiştirme ve Tılsım derslerini çok severim ve bu konularda kendime bir kurgu geçmişi de oluşturmak istiyorum. Bitkibilim, Syb ve diğer derslerle de ortaklaşa dersler gerçekleştirmek isterim. Bu görevi eksiksiz ve sorumluluklarını bilerek en iyi şekilde gerçekleştireceğim.
  Aktiflik Süreniz : Günlük 6-8 saat aktif olabilirim. Tatil zamanlarımda bu süre daha da uzar. Okul günlerimde de maksiumum 5 saat olur.
  Örnek RP : 
  Spoiler:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ören Bayan
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Ören Bayan
  Game Master
  Toplu taşıma ucuza geldi hadi yine iyisiniz.


  Hogwarts Profesör Alımları - Sayfa 3 BLDMk9

  Herkesi mutlu edemezsiniz, çünkü siz lahmacun değilsiniz.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Ianthe Hummingbird
  Özel Sektör
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Ianthe Hummingbird
  Özel Sektör
  //kullanıcı editi, silindi.


  En son Ianthe Hummingbird tarafından 21.07.18 18:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  http://www.hogwarts-rpg.com/t5352-ianthe-hummingbird-karakter-ka
  Laken Hummingbird
  Astronomi
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Laken Hummingbird
  Astronomi
  Karakter Adı-Soyadı: Laken Hummingbird.
  Karakterin Geçmişi: Gryffindor mezunu olan Laken, Muggle doğumludur. Hogwarts yıllarını başarıyla geçirir ancak temizlik takıntısı sebebiyle pek arkadaş edinemez. Kendisiyle aynı yılda okuyan Ianthe Lake ile şaşırtıcı -en azından ona göre- bir şekilde sevgili olurlar ve ilerleyen yıllarda evlenirler. Mezun olduktan sonra, bir asa yapımcısının yanında altı yıl geçirir ve ardından Aritmansi ve Astronomi üzerine çalışmalar yapan, servetli bir ailenin kurduğu bir araştırma bürosunda işe girer. Ketum ve aşırı disiplinli yapısı sebebiyle iş arkadaşları ve patronları onu kendi işyerlerinden uzak, aritmansi ve astronomiye yakın bir yerde -katkıları yadsınamayacak kadar değerlidir- görmek isterler ve Laken'ı şişirilmiş tavsiye mektupları ile Hogwarts'a yollarlar. 
  Karakterin Kişilik Özellikleri: Katı bir mizacı, özverili bir disiplini ve sarkastik bir sohbeti vardır. Asık suratlıdır. Ona yaklaşan kişilere ilk tepkisi genellikle, neden benimle konuşuyorsundur. Temiz ve düzen hastalığı yüzünden kırdığı kalpler sayısızdır. (Laken o kırıkları anında süpürge ile yok eder.) Kolayca sinirlenir ancak öfkesinin kontrolünü sağlar.
  İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Astronomi.
  Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: (Öğrencilerin nefret edecekleri bir profesöre ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.) Laken iş ve çalışma disiplini yüksek, gerektiğinde doğru kararlar verebilecek, genç yaştaki büyücü ve cadılara yol gösterebilecek donanımda biri. Üstelik bakarsınız bazılarına darmadağın olmuş yatakhanelerini toplama motivasyonu verir.
  Aktiflik Süreniz : Her gün, 2-3 saat.
  Örnek RP : Ana karakterim Lucille N. Morag. (Bu karakterle birlikte sınırıma ulaşıyorum.)


  Ben sizin yaşınızdayken...:
   
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Banana Panda
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 3

  Banana Panda
  Game Master
  Sevgili Ianthe Hummingbird, mitoloji kadromuz doludur efendim. İlgilenebileceğiniz başka bir alan var ise bekleriz.

  Sevgili Laken Hummingbird, rütbeniz veriliyor.


  Hogwarts Profesör Alımları - Sayfa 3 MdLXa7
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Hogwarts Profesör Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  3 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-