ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:
Paylaş|

Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Wilhelmina Irving V.
Scuta de Ordine
avatarScuta de Ordine

Ϟ Rp Beğenileri : 2

MesajKonu: Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi 14.02.18 20:18BÜYÜCEDÜNYA TARİHİ MÜZESİ AÇILIŞI
TOPLU KURGU
13.02.1973

MEKAN BETİMLEMESİ: Girişi yerden bir metre yükseklikte olan müzenin kapısı bir kat uzunluğu kadardır ve önünde sekiz basamaklı bir merdiven vardır. Merdivenlerin gerisinde revaklı bir avlu ve sütun başlıklarının kompozit olduğu görülebilir. Avlunun içi yeşilliklerle doludur ve oturma alanları bulabilmek mümkündür. Modernlikten uzak bir yapı olup Roma esintileriyle karşılaşılmaktadır. Kapıdan girince insanı karşılayan büyük antre aynı zamanda galeri boşluğuna bakmaktadır. Bu mekanı ters dubleks olarak tasvir etmek yanlış olmayacaktır. Giriş katı ünlü büyü tarihçisi insanlarının heykelleriyle doludur ve bu heykeller ihtiyaç halinde yaptığı araştırmalar hakkında bilgi vermeye hazırdır. Girişin hemen ilerisinde kalan bölüm bu tarihçilerin yazdığı kitapların bir arşivi olarak görülebilir; burada tarihçilerin, bilim adamlarının ve sanatçıların el yazmaları bulunabilir. Burası aynı zamanda bir kütüphane işlevi de görecektir. Galeri boşluğunun gördüğü yerde dört büyük büyücünün, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff, Rovena Ravenclaw, Godric Gryffindor, heykelleri vardır. Etrafında yerleştirilen tablolar kendi hikayelerini anlatacaktır. İçerinin havası rustik olup, ahşap elemanlara sıkça rastlanılır. Heykellerin tümü mermerden yapılmıştır.

KURGU VE TARİH İLERLEYİŞİ: İlk atacağım giriş rol oyunundan sonra herkes birer kez ya da daha fazla, kurgusuna göre değişiklik gösterecek şekilde rol oyunu yazabilir. Bir hafta sonrasında, 21.02.2018 tarihinde, tablolar ve heykeller hakkında bilgi vermek için bilgilendirme postu atacağım. Bundan bir hafta sonra ise, 28.02.2018 tarihinde, ikinci tura geçeceğiz. Öğrenciler dahil hiçbir grup toplu halde bulunmak zorunda değil. Herkes dağılıp istediği sanat eserini inceleyebilir ve betimleyebilir, ilk hafta yazılacak rol oyununda.

NOT: Müzenin belirli noktalarından ulaşabileceğiniz Bakshi çaylarını rol oyununuzda kullanabilirsiniz.

KATILIMCI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Asuman S. Bakshi
Büyücü
avatarBüyücü

Ϟ Rp Beğenileri : 1

MesajKonu: Geri: Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi 27.02.18 23:22

"İlk tanıştığımızda bu pesimistliğinin o kedi sidiği kokan atölyede çalışmaktan kaynaklandığını düşünmüştüm ama yıllar bana aksini gösterdi." Elini yanaklarına götürdü ve o çok bilindik alaycı bir edayla yanaklarını sıvazladı. Ne vardı yahu Şam Büyükelçiliğinin hazırladığı resepsiyona onur konuğu olarak Peggy Lee'yi çağırdıysa. Bayan Lee herkes tarafından sevilen saygın bir sanatçıydı. Aksi iddia edilemez bir swing kraliçesi, kırık kalplere pansuman yapan bir iyilik meleği. "Bayan Lee'nin yedi yirmi dört bhangra yapan bir millete konser vereceğinin farkındasın öyle değil mi? Swing ile bhangra arasında düşündüğünden daha fazla benzerlik var." Araba Asuman için tanıdık olmaktan öteye gitmeyen bir bulvarın ortasında git gide yavaşladı ve sağa çekti. Bu esnada Ubaid, Bayan Lee'nin yaklaşık 10 yıl önceki resepsiyonda misafirleri epey eğlendirdiğini lakin 10 yıl önce güncel olan bir sanatçıyı bürokratik bir yemeğe onur konuğu olarak davet etmenin ne kadar aptalca olduğu hakkında birşeyler geveleyip duruyordu. "Tamam bir dahakine senin için Line Monty'i çağırırım. Ana yemekte ne olsun? Kuskus?" Ubaid bu şakaya pek gülmedi. Arabanın sağ kapısını açmış, yerdeki su birikintisine basmadan ayaklarıyla kaldırıma uzanmaya çalışıyordu. Bunun yerine Asuman arabanın sol kapısından indi (bu esnada yolun ortasında yürüyen sarıklı adamı tasvip etmeyen birkaç araç korna çalmıştı pek tabi), sağ kapıya dolandı ve arkadaşını ellerinden tutup birikintinin üzerinden atlattı. Ana girişe giden merdivenleri arşınlarken Asuman gece boyu yapacakları kritiklerin ilk tohumunu arsaya salıverdi. "Ne diyorsun? Sence konseyin işi mi?" Orta yaşlı büyücünün cevabından bunun konsey ile alakalı bir organizasyon olmadığını düşündüğü anlaşılıyordu. Varmış oldukları revaklı avlu Hindistan mimarisinden oldukça farklıydı. Yani Hindistan'da da böyle avlular vardı elbet. Hatta buradakinin iki katıydı belki de. Fakat avlunun çeperindeki sütunlar yapıyı yoğun bir Roma esintisine maruz bırakıyordu. Etraf kalabalıktı lakin Asuman ne yazık ki sadece siyasi kişiliklere ve mankenlere aşinaydı. Popülaritesinin yüksek olmadığı bir organizasyona geldiğinin farkındaydı. Bu sebepleydi ki Bakshi çayları açılışa sponsor olma teklifi ile çıkagelmiş ve müzenin orasına burasına konumlanmış çay poşetleri soyadını varlığından önce tüm alana yaymıştı.Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t3996-asuman-siddarth-bakshi-karakte
Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
avatarSihir Basın & Yayını

Ϟ Rp Beğenileri : 13

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Geri: Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi 28.02.18 1:04

Toptan karton kutuların aksine işlemeleri metal kutulara istiflenmiş olan çaylardan bir tanesini parmaklarının arasına sıkıştırdı. Paketi köşesinden açtı ve kokladı zira "Prens Raja" ismi içerik hakkında pek az bilgi veriyordu. Yüzünü buruşturdu. Tam olarak algılayamamıştı ama meyveli olmadığı kesindi. Çayı diğerlerinin olduğu masaya açık bir halde geri bıraktı. Tabi ki kendisine hastane koridorlarını hatırlatan bu çayı içmeyecekti. Çöp kovası neredeydi? Böyle bir organizasyonda her masanın yanında bir çöp kovası olmalı. Bir an için bunu makalesine eklemeyi düşündüyse de görev başındayken bu tarz saçma düşüncelere sık kapılıyordu.

Sütlü kahveye çalan dore takımının göğüs kısmını düzeltti. Bu kıyafet o gece de olduğu gibi içine sadece sütyen giydiğinde göğüslerini epey iri gösteriyordu. Nitekim Ylberia yansımasındaki bu detayı istemem yan cebime koy mealinde bir tavırla karşılamıştı. İçkisini dudaklarına götürdüğü sırada akranı olan kadınların giyimlerine kısacık göz gezdirdi. Her zamanki gibi 40 yaş üstü nüfusun büyük bir çoğunluğu siyah abiyelerini çekip eşlerinin aldığı bir çift zevksiz fakat pahalı küpe ile şenlendirmişti kombinini. "Şu kadının kulağındaki damla küpeleri görüyor musun? Hani yakut, etrafı elmas kaplı olanlar. En bilindik "aldatılıyorum" mücevheridir o küpeler. Her iddiasına varım ki bu gece o küpenin en az 10 tane varyasyonunu göreceksin." Nevissa kendisi ile çalışmaya başlayalı henüz bir hafta olmuştu. Kendisine gelen onca deneme metni arasında Nevissa'nınkinin en azından gelecek vaad etme nezaketini gösterdiğini düşünmüş, kızı görüşmeye çağırmıştı. Uzun kara saçları ve mütemadiyen meymenetsiz suratı ile biraz soğuk bir tipti ama Ylberia bunun artı bir özellik olduğu kanısındaydı. Görüşme esnasında lafına girilmesi ve kafası doluyken kendisinden ilgi beklenilmesi hoşuna gitmezdi. Bu sebeple kafasında oluşan soğuk algısını ketum ile değiştirmenin kendi yararına bir olumlama olacağını düşünmüş, iş arkadaşlarına da Nevissa'yı böyle tanıtmıştı. Geniş ağızlı bardağının içinde yüzmekte olan zeytini dişleri ile kürdanından çekti. "Hepsi siyah giymişler. Sanki o kiloları saklamaya yetiyormuş gibi..." diye söylendi ağzı doluyken. Az öne eleştirdiği siyah giyimli elmas küpeli kadınlardan biri ve eşine sıcak bir selam verdi. "İçime fenalık geldi. Eserlerin olduğu yeri açsalar da bir an evvel alacağımızı alıp gitsek."
senin için dokuduğum basma ve pazen
denizin yeşilinden süzdüğüm balık
göğün mavisinden çaldığım kuş

senin için.

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t3837-ylberia-troshani-dhurim-karakt
Wilhelmina Irving V.
Scuta de Ordine
avatarScuta de Ordine

Ϟ Rp Beğenileri : 2

MesajKonu: Geri: Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi 08.03.18 20:57Su içinde kalan ellerini nereye koyacağını bilemiyor, bu yüzden de oldukça rahatsız hissediyordu. Saçlarını açık bıraktığı için ayrıca pişmandı. Sabahın dokuzunda, açılışına şahit olduğu kuaför haklıydı. Saçlarını toplaması gün boyu onu rahat ettirebilirdi, fakat Wilhel güzelliği seçti ve şöyle söyledi: "Omzumdan aşağı inen şelale gibi görünsün." Bay Pumpkin'in alaycı gülüşünü görmemiş gibi saçlarının büyülenmesine izin vermişti, fakat şelale kadar uzun olmayan saçları bu görüntüyü kabul etmedi. Şimdi hem çirkin hem rahatsız hissediyordu. Plan yapmaktan hoşlanmıyordu, bütün bunlar ona bunu hatırlatmıştı. Gece boyunca giyeceği kıyafeti kafasında değiştirip durmuş ve sonunda en alakasız olan mor dantelli elbiseyi seçmişti.
Yaptığı planlar yolunda gitmeyince panikliyordu Wilhel. Bu yüzden cisimlenme için bütün büyücülere minnettardı. Bir şeyini unutmuş olması onu diğer şeyler kadar strese sokmuyordu böylelikle.
Elini sonunda kolyesiyle buluşturdu ve yeni parlatılmış zeminde topuklu ayakkabı sesleri oluşturarak pencereye yaklaştı. Ön bahçede bir grup insan oluşmuştu. Tanımadığı insanlardı, büyücedünyanın yarısına mektup yollandığı düşünülürse, bugün tanımadığı pek çok insan görecekti. İçinde, elini pencereye yaslama dürtüsü doğdu, bu dürtüyü bastırmasının tek nedeni pencerelerin yeni temizlenmiş olmasıydı. Bu sabah olabildiğince erken gelip mekanı tekrar gözden geçirmiş ve pencerelerin silinmesi gerektiğine kanaat getirmişti. Böylece eserlere yansıyan ışık kırılmaya uğramadan doğrudan gün ışığı olacaktı.
İçeriye tekrar göz atarken içi ürperdi. Heykellerden ve tablolardan kendisine atılan laflara cevap vermedi, onları saymazsa içeride tekti. Evinde de tekti; kağıt üzerindeki evliliği, sadece orada olduğundan tek yaşıyordu. Ailesini de bir süre önce kaybetmişti. Yalnızlığa alışık olduğu söylenebilirdi; tek fark, evi bir oda ve bir salondan oluşuyordu ve yetmiş beş metrekare falandı.
Kapıya yaklaştı. Dışarıdan gelen seslere bakılırsa, kokteyl insanların hoşuna gitmişti ve Hogwarts öğrencileri de gelmişti. Derin, sakinleşme nefesini alırken ellerini birleşti. Sonra bunun saçma olduğunu düşünüp geri açmasıyla birlikte elleri kapıya gitti ve kapı kanatlarını iki yana ittirdi. Sesini olabildiğince yüksek tuttu. "Büyücedünya Tarihi Müzesi'ne hoş geldiniz, bugün beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim." Kendisine meraklı gözlerle bakan kalabalığı bekletmeyecekti. Konuşma yapabilecek kadar pozitif hissetmiyordu. Hem de bekleyen kişi olmanın verdiği sıkıcılıktan emindi. "İçeriye girebilirsiniz. İki saat sonra sizinle galeri boşluğunun baktığı yerde buluşacağım. İyi eğlenceler."

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Violeta Lechkov
İksir
avatarİksir

Ϟ Rp Beğenileri : 82

Mezuniyet
Ϟ Binası: H H

MesajKonu: Geri: Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi 16.03.18 22:24

Yeşilliklere bürünmüş avluda oturduğu uzunca bir süre kafasını dolduran düşüncelerden kaçmak için etrafını incelemeye çalıştı, fakat bir türlü odaklanamıyordu. Aslında bu müze açılışı pek de ilgisini çekmiyordu fakat henüz birkaç gün evvel yediği akşam yemeğini tekrar tekrar gözden geçirdiği için dört duvar arasında sıkılmıştı ve bir etkinliğe katılmanın kafasını toplamasına yardımcı olabileceğini ummuştu. Velhasıl da yanılmıştı. Ne kadardır oturduğunu bilmiyordu fakat serin havanın ciğerlerine nüfuz ettiğini hissedebiliyordu. Üzerinde uzun gri kumaş paltosu vardı ve pek de sıcak tutmak için yapıldığı söylenemezdi. Paltosunun altındaysa kumaş pantolonu ve ince bluzuyla soğuktan korunmak için ideal seçimleri yapmış sayılmazdı. Kabul etmişti. Bunu düşünmek midesine krampların girmesine sebep oluyordu. Anlık bir galeyan halindeyken karar verip büyük bir pişmanlığa gark olmak istemiyordu. Fakat yine de biliyordu ki adamın dudaklarından dökülen kelimeleri sanki uzunca bir süredir bekliyormuş gibi hissetmişti; bu öyle bir histi ki sanki içinde büyüyen bir kurtçuktu. Kendisi bile farkına varamamıştı fakat ufak ufak ısırıklarla büyüyen bu kurt en küçük bir hareketle saklandığı yerden çıkmıştı ve onu artık görmemek mümkün değildi. Titrek bir nefes aldı; eli paltosunun cebine gitti. Çıkardığı tabakadan bir dal aldı parmaklarının arasına ve ateşledi. Gözü tırnaklarına takıldı. Lavanta gülü rengindeydiler ve bir hayli süredir olmadıkları kadar düzgündü şekilleri. Öyle daralmıştı ki evde, kuaföre bile gitmişti. Dönemin açılmasına iki gün olmasına seviniyordu zira en azından artık kendisine yapacak işler bulabilecekti.

Müze müdürü belirdiğinde Violeta çayın tadının neye benzediğini bulmaya çalışıyor ve müzeyi finanse edenin çay firması olup olmadığını düşünüyordu. İlk dikkatini çeken şey kadının saçları olmuştu. Neyin ters gittiğini bilemedi ama eğer sorun kabarıklığıysa belki de kadına bir şişe iksir yapabilirdi. Ufak bir miktarı bile nice heybetli saçları uysal kedilere çevirmeyi başardığından şişesinin ömrü bir hayli uzun oluyordu. Fakat Violeta’nın ihtiyacı yoktu, aksine o hacimli görünmesi için iksir hazırlıyordu kendine. Biraz da parlak görünmesi için. Bazen de uzun. Başını düşüncelerini dağıtmak ister gibi iki yana salladı. Elbisesinin morunu beğendiği kadın onları içeri buyur ettikten sonra bir müddet bekledi. İnsanların süzülüşünü izledikten sonra kendisi de kalabalığa karıştı ve bir müddet anlamadığı –anlamak da istemediği şeylerin arasında dolandı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t1534-violeta-lechkov

Açılış - Büyücedünya Tarihi Müzesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: İngiltere :: Büyücedünya Tarihi Müzesi-
.