Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
  • Şifre:

• HOGWARTS: AÇIK!
    TARİH: ARALIK 1973
    Paylaş | 

Hyungwon Chae | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
    Merlin
    Yüce Merlin
    Ϟ Rp Beğenileri : 15

Yüce Merlin

Sorgulama Başlıyor!

BYS sınavı arkasından yapılan şikâyetler ve usulsüzlük (tık)iddaları üzerine bakanlık tarafından soruşturma açılmıştır. Buna dâhil olarak cevapları şüpheli görünen sınava girmiş öğrenciler Büyücü Dünya Konseyi üyeleri tarafından yetkilendirilmiş Seherbaz Wabbit Whelve, ve Sayın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg tarafından sorgulanacaklardır.

Herriet Glassburg::

Wabbit Whelve::

Bilinmesi Gerekenler:

-Bu RP’ye cevap vermek için sekiz(8) gün süreniz vardır.
    -Sorgulama bitene kadar sorgulama altındaki karakteriniz ile (Hogwarts’da devam etmekte olan dersler dışında) başka başlık altında RP yayınlamanız ve/veya yeni başlık açmanız yasaktır.
    -Bu kurallara uymayan karakterler hakkında kurgusal ceza verilecek, yaptırımlar uygulanacaktır.

İYİ EĞLENCELER!

©️ HOGWARTS RPG

Merlin
    Yüce Merlin

Yüce Merlin
    Hyungwon Chae, Riley Jimin Lee, Jeremy Doukas, bu sabah erken saatlerde derslerinize gitmeye hazırlandığınız sırada müdirenin itirazlarına rağmen bakanlık görevlilerince haklarınız okunduktan sonra hep birlikte madalyon şeklinde bir anahtar kullanarak bakanlığa getirildiniz. Bakanlıkta sizi ayırdıktan sonra farklı sorgu odalarına getirdiler.
    Sorgu odasının içinde ahşap bir masa, üç sandalye ve başının üstünde sallanan çıplak bir ampul dışında bir şey yok. On beş dakika kadar süren yalnız bir bekleyişin ardından dışarıdan adım sesleri duyuyorsun. Çok geçmeden iki kişi sorgu odasına giriyorlar. Elli yaşlarına yaklaşmış pembe giyimli bir kadın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg, koyu tenli, çok iyi giyinmemiş uzun boylu adam ise Seherbaz Wabbit Whelve olarak tanıtıyorlar kendilerini. Herriet karşındaki sandalyeyi çekip düzgünce otururken Wabbit ayakta kalıp elinde tuttuğu dosyayı kapalı halde masanın üstüne bırakıyor. “Mümkünse bize sınav gününden bahsetmeni istiyoruz.”  
    Hyungwon Chae
    Gryffindor
    Ϟ Rp Beğenileri : 2

Gryffindor

Genç büyücü henüz yeni öğrendiği sınav notu yüzünden güne tatsız başlamıştı. Sınavı başarılı olarak geçmişti ama ailesi için bu başarının yeterli olmayacağını biliyordu. Yakın zamanda öğreneceklerini bildiği sınav notu yüzünden ailesi tarafından gelecek 'yetersiz çocuk', 'en başarılısı olmalısın.' laflarına kendini hazırlamaya çalışması o güne kadar günlerin tatsız geçeceğine bir sebepti. Arkadaşı Hyunwoo ile beraber yürüdükleri koridorda ona destek çıkan dostu ile dertleşirken müdirenin odasına çağırılması ile duraksadı. Henüz günün ilk saatlerinde bu durumuna anlam veremezken olumlu şeyler düşünmek isteyerek ilerledi. Genç büyücü dakikalar sonra müdirenin odasına girdiğinde karşısında gördüğü yüzler ile şaşkınlığına neden olamazken buruşturduğu surat ile bakakaldı. Onunla beraber çağrıldığını düşündüğü öğrencilerden birisi oda arkadaşı Jeremy iken diğer cadıyı tanımıyor sadece yüzünü bir yerlerden anımsadığını hissediyordu. Genç büyücü biraz sonra duyacağı açıklamadan bir haberken odada kendisiyle beraber bulunan üç öğrenci için durumun okul başarısıyla alakalı bir durum olacağını varsayıyordu.

Genç büyücü zannettiğinin aksine bunun bir sorgu olduğunu ve bir çalıntı durumuyla suçlandıklarını duyduğunda şaşkınlığını sorgu odasına gelene kadar atamamıştı. Büyücü diğer öğrencilerden ayrıldıktan sonra ürkütücü sorgu odasına girdiğinde stresten parmaklarıyla oynamaya başlarken kafasının üzerinde sallanan ampule bakarak bu durumu ailesine nasıl izah edeceğini düşünmeye başlamıştı. Ahşap masanın üzerinde ellerini birleştirmiş bir pozisyonda beklerken yaklaşık on beş dakika boyunca hızlanan kalp atışlarıyla bacağını titremişti. Genç büyücü odanın ürkütücü durumundan kurtaran içeriye giren iki farklı yüz olmuştu. Olduğu pozisyonu bozan genç büyücü ellerini masanın üzerinden çektikten sonra derin nefes alarak arkasına yaslandı ve stresini yenmeye çalışarak ilk soruyu cevapladı. "Sınav sabahı uyuyakalmıştım." dedikten sonra yaladığı dudaklarıyla devam etti, "Bu yüzden sınava son dakika yetiştim. Ve bakın bu sınava aylarca çalıştım ve tamamen kendi bilgilerimle başardım." Genç büyücü idealist alisinin sıkı eğitim baskısı yüzünden bütün eğitim hayatını hep üste düzeyde tamamlamış olsa da hayatında ilk defa böyle durumla karşılıyordu. Ailesinin öğrenmesi ve sonuçları konusuna ne kadar tedirgin olsa da sınav konusunda tamamen kendinden emindi ve öncelikle bunu ispatlamak istiyordu.

in the dark:

hyungwon:

my bae:

Merlin
    Yüce Merlin

Yüce Merlin
    Genç adam sınav gününden çok kendini anlatmaya girişince Herriet onun sınav gününde uyuyakalmasına yüzünü buruştururken Wabbit yavaşça masanın yan tarafına, genç adamın yanına oturdu. “Hyungwon, sınav öncesindeki notlarının sınavın ile tutarlı olduğunu biliyoruz, gerilmene, kendini ispatlamana gerek yok.” Diyerek gülümsedi adam. “Sınav için aylarca çalıştığını söyledin, bu çalışmalar ile fazlasıyla ilgili biri var mıydı? Belki de sınava birkaç gün kala gelip sana not ortalamanı soran biri?” Wabbit Hyungwon’a meraklı ama aynı zamanda sevecen gözlerle bakarken Herriet “Boş sınıfta sınav öncesi yerleşme konusunda sıkıntı oldu mu? Özellikle senin yakınlarında.” Diye sordu, ses tonu ve bakışları seherbazın sevecenliğinden uzaktı.
    Hyungwon Chae
    Gryffindor

Gryffindor

Genç büyücü yaşlı kadının masmavi gözleri ve ciddi bakışları sebebiyle daha fazla gelirken onu fark eden diğer adamın da sakinleşmesi için yardımcı olduğunu hissedebiliyordu. Arkasına yaslandığı sandalye de derin nefes aldıktan sonra ona yöneltilen diğer sual için kendisine biraz düşünme payı verdi. Sınava aylar önce çalışmaya başlamasının tek sebebi ailesinin baskısı iken okulda onunla ekstradan ilgilenen birisi olduğunu düşünmüyordu. Genç büyücü kısık gözleriyle masanın üzerine dalarken bu sorgudan aklanmak için de hiçbir şeyi atlamadan söylemek istiyordu. "Açıkcası.." dedikten sonra adama dönerek devam etti, "Size doğru cevaplar verdiğimden emin olmak için biraz düşünmek isterim." Genç büyücü ona yöneltilen soru için ciddi anlamda kafa patlattığı beş dakikadan sonra onu sabırla bekleyenler için kafasını hafifçe salladıktan sonra konuştu. "Sınava aylar öncesinden çalışmaya başladığım için bundan kimsenin haberi yoktu. Yalnızca her boş vaktimi kütüphaneye gidip biraz daha fazla araştırma yaparak geçirdim." dedikten sonra diğer soru için devam etti. "Notlarımla ilgilenen birisi de olmadı, evet başarılı sayılabilirim ama Hogwarts' da bir sürü rakibim olduğu için özellikle benimle ilgilenecek birileri olduğunu sanmıyorum." Genç büyücü soruları düzgünce cevapladığından emin olmaya çalışırken ellerini bağlayarak tekrardan masanın üzerine koydu, pozisyonunu değiştirdi. İşittiği diğer bir soru için kıstığı gözleriyle o günü hatırlamak için kendine yine biraz zaman tanıyan genç büyücü saniyeler sonra kafasını olumsuz yönde sallarken emin gözlerle devam etti. "Hayır bir sıkıntı olmadı. Dediğim gibi sınava dostum Hyunwoo(NPC) ile son dakikalarda yetiştiğimiz için sınıfa girdiğimde gözüme kestirdiğim ilk boş yere oturdum." Yanıtının ardından pek hoşlanmadığı mavi gözlü kadınla gözlerini birleştirmek istemeyen genç büyücü hem cinsi adama döndükten sonra "Sıraya oturur oturmaz nefes alışlarımı düzenlemekle ve sınav stresimi uzaklaştırmakla meşgulken kafamı kaldırmaya vaktim kalmamıştı ki önüme sınav kağıdı geldi." dedi ve yaptığı açıklama sonrasında yutkunarak tekrardan arkasına yaslandı.

in the dark:

hyungwon:

my bae:

Merlin
    Yüce Merlin

Yüce Merlin
    "Peki sınav sorularını daha önceden görmüş müydünüz veya çalıştığınız kaynaklar nelerdir. Zira arkadaşlarınızla ya zihniniz aynı çalışıyor ya da aynı kaynağı sular seller gibi ezberlediniz?" Sözlerindeki hırçınlığı dışa vuran uzun boylu adam, ellerinin kaşıntısında karşısındaki genç adamın korkmasını istiyordu. Tam bu sırada birbirlerine bakan iki sorgu ustası gözlerini aynı anda sorgu masasındaki genç sihirbaza döndürdüğünde pembelelerin efendisi söze girdi. "Çalıştığınız kaynakları ve sınava verdiğiniz cevapları öğrenmek istiyoruz. Zira arkadaşlarınız sizin kadar zeki çıkmadılar bu size kendinizi aklamanız için vereceğimiz son kredi. Eğer itiraf edersen genç adam cezan hafif olabilir?"
    Hyungwon Chae
    Gryffindor

Gryffindor
    Genç büyücü sorgunun gidişatının farklılaştığını gördüğünde sinirlenmeye başladı. Siyahî adamın sert tavırları ortamın daha fazla gerilmesine sebep olurken genç büyücü içinde bulunduğu durum için oflarcasına iç çekti. Yöneltilmiş olan soruya dair gözlerini adama çevirdiğinde kendine hakim olamadı, "Hepimizin kafasının aynı çalışıyor olması daha mantıklı  değil mi sizce de?" dedikten sonra kalkan tek kaşıyla pembeli kadına döndü, "Sonuçta aynı dersleri görüyoruz ya da aksine sizin profesörlerinizden şüpheniz var?" dedikten sonra uzayan sorgu stresinin artmasına sebep olurken bir an önce kurtulmak istiyordu. Genç büyücü olduğu durumdan oldukça rahatsız olmaya devam ederken ona pembeli kadın tarafından yöneltilen soru için sakin kalmaya çalıştı. Eğer böyle bir durumda yanlış bir şey söylerse haklılığının yanacağını biliyordu. Yaladığı dudağı sonrasında nefes alışlarını düzenledi. Yöneltilen soru ile kendine birkaç saniye düşünme payı verdikten sonra  çalıştığı kaynakları ve sınav cevaplarını söylemeye hatırladığı kadarıyla söylemeye başladı.

kaynaklar:

in the dark:

hyungwon:

my bae:

Merlin
    Yüce Merlin

Yüce Merlin
    Sorgulama esnasında her iki bakanlık çalışanı gençleri sıkıştırmaya çalışsa da ayrı ayrı sorgularda elde ettikleri tek bir somut bulgu dahi ortaya çıkaramamışlardı. Tüm bu hengamenin içinde sorgulama devam ederken pembelerin efendisine bakanlıktan bir acil posta geldi ve sorgulamayı bitirmesi gerekliliği konsey başkanı tarafından bizzat rica edilmişti. Kadın mektupları yazanları sadece kendisine saklamasının akabininde seherbaz gözlerindeki sinirliliği dışa vurmaktan çekinmiyordu. Tam bu sırada eğitim müşteşarı odanın tüm hakimiyetini eline aldı ve "Sorgulamanı burada bitiriyorum. Diğer arkadaşlarında pek farklı şeyler konuşmadılar senn gibi ancak bir sonraki hatada yine karşıma sizler çıkarsanız bu kadar kolay kurtulabileceğinizi sanmayın lütfen. Konsey ne düşünüyor veya başkan bilmiyorum ama benim gözümde hala aklanmış değilsiniz. Dosyayı tamamen kapatmıyorum sadece zamanaşımı için geriye bırakıyorum kararı." sözleri odanın her tarafında yakınlandı. Dudaklarındaki sesin bitmesinin ardından hışımla kapıdan dışarıya çıkarak sorgulamanın resmen bittiğinin sinyalini verdi.

Not: Sorgulama Konsey'in ricası ile askıya alındı ve sizlerin suçlu ve suçsuzluğunuzun şimdilik bir önemi yok. Eğer bu konuyla ilgili başka delil ortaya çıkarda 2 yıl içinde dosya tekrar işleme alınacaktır. Şimdilik özgürsünüz ve siciliniz temiz!

-SORGULAMA BİTTİ! -

Hyungwon Chae | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu
    Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
    1 sayfadaki 1 sayfası