Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Paylaş | 
 

  Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 14

avatar
Yüce Merlin


Sorgulama Başlıyor!

BYS sınavı arkasından yapılan şikâyetler ve usulsüzlük (tık)iddaları üzerine bakanlık tarafından soruşturma açılmıştır. Buna dâhil olarak cevapları şüpheli görünen sınava girmiş öğrenciler Büyücü Dünya Konseyi üyeleri tarafından yetkilendirilmiş Seherbaz Wabbit Whelve, ve Sayın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg tarafından sorgulanacaklardır.

Herriet Glassburg::
 
Wabbit Whelve::
 


Bilinmesi Gerekenler:

-Bu RP’ye cevap vermek için sekiz(8) gün süreniz vardır.
-Sorgulama bitene kadar sorgulama altındaki karakteriniz ile (Hogwarts’da devam etmekte olan dersler dışında) başka başlık altında RP yayınlamanız ve/veya yeni başlık açmanız yasaktır.
-Bu kurallara uymayan karakterler hakkında kurgusal ceza verilecek, yaptırımlar uygulanacaktır.


İYİ EĞLENCELER!
©️ HOGWARTS RPG
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 14

avatar
Yüce Merlin
Hyungwon Chae, Riley Jimin Lee, Jeremy Doukas, bu sabah erken saatlerde derslerinize gitmeye hazırlandığınız sırada müdirenin itirazlarına rağmen bakanlık görevlilerince haklarınız okunduktan sonra hep birlikte madalyon şeklinde bir anahtar kullanarak bakanlığa getirildiniz. Bakanlıkta sizi ayırdıktan sonra farklı sorgu odalarına getirdiler.
Sorgu odasının içinde ahşap bir masa, üç sandalye ve başının üstünde sallanan çıplak bir ampul dışında bir şey yok. On beş dakika kadar süren yalnız bir bekleyişin ardından dışarıdan adım sesleri duyuyorsun. Çok geçmeden iki kişi sorgu odasına giriyorlar. Elli yaşlarına yaklaşmış pembe giyimli bir kadın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg, koyu tenli, çok iyi giyinmemiş uzun boylu adam ise Seherbaz Wabbit Whelve olarak tanıtıyorlar kendilerini. Herriet karşındaki sandalyeyi çekip düzgünce otururken Wabbit ayakta kalıp elinde tuttuğu dosyayı kapalı halde masanın üstüne bırakıyor. “Mümkünse bize sınav gününden bahsetmeni istiyoruz.”

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Riley J. Lee
Slytherin
Ϟ Rp Beğenileri : 2

avatar
Slytherin
Cadı tam sınavın stresi bitti, rahatladım derken önce berbat notunu görmüş ve ailesine nasıl açıklayacağını düşünmeye başlamışken, ailesi ile daha da papaz olacağı bu sorgu olayı başlarına gelmişti. Derse gidecekken müdirenin odasına çağrılmış orada karşılaştığı bakanlık çalışanları sayesinde olayı öğrenmişti. Ve bunu ailesinin duymaması imkansızdı. Riley'nin ardından odaya Jeremy ve onun ardından da adını dahi bilmediği diğer Gryffindorlu büyücü girdiğinde müdireleri ne kadar itiraz etse de üç öğrenci de bakanlığa götürülmüştü. Bakanlığa getirilip sorgu odasına alınırken tek düşündüğü bu iki Gryffindorlu ile nasıl bir şeyler yaptığını düşünebiliyor olduklarıydı. Gözlerini devirmemek ve sakin kalmak için fazlasıyla çaba göstermek zorunda kalacaktı anlaşılan cadı. Fakat pespembe kıyafeti ile gelen yaşlı kadın cadının gözlerini devirme ihtiyacını ve gülmesini güçlükle tutmasına sebep olmuştu. Yaşlı cadı yanında bir de seherbazla gelmiş ve sorguya başlamışlardı.

Riley soruyu duyduğu gibi o günü hızla hatırına getirmeye çalıştı ve dudaklarını aralayıp konuşmaya başladı. "Sınav saatine kadar yatağımdaydım. Sınav saati yaklaştığında hazırlanıp sınavın yapıldığı boş sınıfa gittim. İnsanları pek sevmiyorum, bu yüzden iletişimi en aza indirmek amaçlı sınıfa gittiğimde başımı sıraya koyup gözlerimi kapatıp sınavın başlamasını bekledim." dedi gözlerini pembe kıyafetli cadıya dikmişken. Kadının kıyafeti, masmavi gözleri ve sıkmış olduğu dudakları her ne kadar dikkat dağıtıcı olsa da neyse ki şimdilik bir sorun yaşamıyordu cadı.  "Sınav kağıdı önüme geldiğinde bir kaç kez okuduktan sonra cevaplayıp sınıftan ayrıldım. Hepsi bu." diye eklemişti tereddüt etmeden.Riley Jimin Lee:
 
Love:
 
Slytherin's Pride:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t4235-riley-j-lee#63169
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 14

avatar
Yüce Merlin
Herriet kızın sözlerini ellerini kucağında, ufak çantasının üstünde kenetlemiş, ince dudaklarını birbirlerine bastırmış halde dinledikten sonra “İlginç.” Diyor. “Sınav saatine kadar odanda olduğun hakkında şahitlik yapabilecek bir tanık var mı?”
Wabbit “Eminim sonra oda arkadaşıyla da konuşabiliriz.” Diyerek kadının sözünü kesti. “Buraya birlikte geldiğimiz arkadaşlarını görmüş olmalısın. Onları tanıyor musun? Haklarında düşüncelerini bizimle paylaşabilir misin?”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Riley J. Lee
Slytherin
Ϟ Rp Beğenileri : 2

avatar
Slytherin
Yaşlı kadının sözlerine onun yerine yanıt verdiği için adama minnettardı. Çünkü kadının yüzündeki ifade ve tavrı ciddi anlamda cadıyı rahatsız ediyordu. Seherbaz adam konuşmaya başladığında cadı, yaşlı kadını süzmeyi bırakıp bakışlarını ona çevirmişti. "Aynı yaşta olduğumuz için derslerimiz genelde ortak. O yüzden ikisini de sima olarak biliyorum. Uzun boylunun adını dahi bilmiyorum ama daha kısa olan Jeremy Doukas. Gryffindor Bina Başkanı. Ben de Slytherin Bina Başkanı'yım, mecburen aynı yerde bulunduğumuz çok oluyor. Ve haklarındaki düşüncelerime gelecek olursam, açıkçası az önce de dediğim gibi insanlarla iletişim kurmaktan hoşlanmıyorum. O yüzden haklarında ne diyebilirim bilmiyorum. Tek bildiğim Doukas'ın popüler olduğu." demişti. Kadının rahatsız edici suratına bakmadan bakışlarını seherbazda tutmayı yeğliyordu. Adam en azından direkt suçlu muamelesi yapmıyor, bir şeyleri anlamaya çalışıyordu.


Riley Jimin Lee:
 
Love:
 
Slytherin's Pride:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t4235-riley-j-lee#63169
 
Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: İngiltere :: ZEMİN KAT / SİHİRSEL EĞİTİM DEPARTMANI-