Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973
  Paylaş
   

   Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1, 2
  Magnús Aksnes
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Magnús Aksnes
  Büyücü
  Magnús Aksnes.
  Magnus, altmışlarının ortasında. Durmstrang'dan, dönem birincisi olarak mezun olmuş parlak bir büyücüydü. Akabinde, İskandinav Sihir Bakanlığı'nda Seherbaz olarak işe girdi. 15 yıl kadar önce kariyerine ara vermişti; şu sıralar İskandinav Sihir Bakanlığı Baş Seherbazı olarak görevine dönmekte. Suratsız olması ile biliniyor. Aslında tatlış biri. Ketum. Geçmişi hakkında hiç mi hiç sevmiyor konuşmayı. Biraz meraklı, iyi bir gözlemci. Sarhoş olunca asla susmuyor. Genelde pek sevilmez. Bazen tam bir dumb-bitch olabiliyor; ama aslında zeki. Yazık. Düellosu pek iyi değil; ama seherbazlıkta iyi iş çıkardı hep. Yine de yara bere içinde aslında vücudu. Güç, şan, şöhret, para umurunda değil değil; ama ön planda olmadığını dile getirmekten yana. Biraz çirkef. Bazen de komik.
  Bengt Ljunggren.
  Büyücü.
  İskandinav Sihir Bakanlığı Baş Seherbazı
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Annabelle
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Annabelle
  Game Master
  Onaylandı, Hoş geldiniz.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 2 KbAGzc
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Yevgeniy Valkov
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Yevgeniy Valkov
  Büyücü
  Yevgeniy Valkov.
  Rusya'nın köklü büyücü ailelerinden olan Valkovlar, Bolşevik İhtilali'ne değin Muggle dünyasından pek de izole olmayan bir yaşam sürmüşlerse de devrim sonrasında yalnızca büyücüler ile irtibatlarını devam ettirmişlerdi. 1927 yılında, Stalin'in başa geçmesinden pek de memnun olmayan aile, kendisini Sovyetler'den uzakta konuşlandırmak istese de Moskova'daki pek meşhur villalarını kaybetmelerine sebep olan rejimin belki de en totaliter liderinin iktidarında, Sibirya'ya sürülmüş ve gözetim altında tutulmuşlardı. Asaları da dâhil olmak üzere büyülü gereçlerinin her birine el konulması eşliğinde Sibirya'nın Tomsk şehrine biraz uzakta, geniş bir arazinin üzerine inşa edilmiş -bir çeşit yüksek güvenlikli hapishane- bir binada yaşamaya mecbur bırakılmış olan Valkovlar, ne bir başka büyücü ailesi ile görüşme hakkına sahiplerdi ne de onları gözetlemekte olan görevliler haricinde konuşabilecekleri insanlar vardı. 1945 yılında sona eren II. Dünya Savaşı'nın akabinde Almanya'nın dört ülke tarafından işgal edilmesi ve ikiye ayrılması sonucunda -ki burada Valkovlardan bazılarına bahşedilen kıvrak zekâ, ikna yeteneği ve bazılarına göre zihin ile oynama becerisi de rol alıyordu- Doğu Almanya içerisindeki bir yerleşim merkezine taşınmalarına izin verilmiş ve on bir yaşına gelen çocukların Koldovstoretz'e gönderilmesine göz yumulmuştu. Aile, yeri hiçbir zaman tam olarak tespit edilememiş Koldovstoretz dışında büyü yapma hakkı tanınmaksızın -bir büyücü için- sefalet sayılabilecek koşullara bırakılmıştı. Birkaç Valkov, Doğu Almanya'dan Batı'ya kaçmaya çalışırken öldürülse de aile, kendisine biçilen rolü üstlenmiş durumdaydı.
  Yevgeniy Valkov, 1908 yılında dünyaya gelmiş ve 1919 yılında, Koldovstoretz'de eğitim almaya başlamıştı. Fevkalade yetenekli sayılabilecek bu büyücü, pek de yüksek bir ortalama yapmıyor; -ve bazı profesörlere göre- alışılagelmişin dışında düşündüğü için pek de anlaşılamıyordu. Mezuniyeti sonrasında, evine dönmesinin akabinde ailesi ile birlikte sürgüne gönderilen Yevgeniy, ulaşabildiği hiçbir yazılı kaynak olmadığından ailesinin büyüklerince anlatılan hikâyeleri dinleyerek kendisine yeni ilgi alanları araştırıyor; asası olmadığından da ona ihtiyaç duymaksızın büyü yapabilme yöntemlerini arıyordu. Bu dönemlerde, kendisini en çok kaptırdığı konu, iksirler oldu; zira, pek çok malzemeyi bulamıyor olsa da elinde olanlarla yetinerek yapabildiği birkaç iksir, onu hayata bağlıyordu. Ailenin, İngiltere'de işlediği suçlar sebebiyle Azkaban'da yatması gerekmiş yaşlı bir üyesinden de o hapishane konusunda bilgi edinmek, hobisi olmuştu. Doğu Almanya'ya geçilmesi akabinde Batı Almanya'ya kaçmayı başardı ve orada, birkaç yıl içerisinde hem büyülerde, hem de iksirlerdeki başarısı ile adından söz ettirmeyi başardı.

  Örnek rol oyunu için Bengt Ljunggren.
  Büyücü.

  Okulu Durmstrang'dan, Koldovstoretz'e değiştirdim. Editlendi.


  En son Yevgeniy Valkov tarafından 10.09.19 0:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Annabelle
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Annabelle
  Game Master
  Onaylandı.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 2 KbAGzc
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Mattias Otto
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Mattias Otto
  Büyücü
  Mattias Otto.
  Bay Otto, Almanya henüz bir bütünken dünyaya gelmiş bir Muggle idi. Ensdüstriyelleşmiş dünyanın belki de en popüler meslek gruplarından biri olan mühendislik için oldukça tutkulu olan Michael, yükselmekte olan ırkçı tutumun farkına vardığı için mi yoksa I. Dünya Savaşı akabinde, kendisini burada geliştirebileceğine inanmadığı için mi bilinmez, Amerika Birleşik Devletleri'ne göçtü. Burada Marie adında bir kadın ile evlendi ve bir süre sonra, çocukları oldu. Kadın, bir sır ile yaşamını sürdürüyordu. İngiltere'nin safkan büyücü ailelerinden birinin kızı olan Marie, bir koftiydi. Bunun açığa çıkmasını hiç istemiyor olduğundan, oğlu Mattias'ın bir büyücü olduğunu anladığında pılısını pırtısını toplayıp Birleşik Devletler'i ve pek sevdiği kocası, Zalman'ı terk etti. Yanında bir tek oğlu ve kenara ayırdığı, yeterli sayılmayacak miktarda para vardı. Korkunç geçen gemi yolculuğu sonrasında, oğlunu ailesine teslim ettikten sonra travmalarından kurtulamayan Marie, kendisini asarak intihar etti.
  Çocukluğundan bu yana İngiltere'de, annesinin ailesi tarafından büyütülmüş olan Mattias, büyü ile pek içli dışlı olsa dahi, Muggle babasının ilgilerini de benimsemişe benziyordu -zira büyük babası, birkaç adam tutup Zalman'ı araştırtmış, birkaç tane de fotoğrafını çektirip getirtmişti ve birinde, adam, koskoca bir uçağın önünde duruyordu; lakin uçağın pek az bir kısmı gözüküyordu. Bunların ne olduğunu, Muggle dünyasını vesaire araştırtan büyük babası, pek de safkan olmayı önemsiyor gibi gözükmemekteydi ve Mattias'a öğrendiği her şeyi anlatmaktan da geri durmadı.
  Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na başlayan Mattias, Ravenclaw binasına seçildi. Olağanüstü bir öğrenci değildi; fakat ortalamanın bir tık üzerinde olduğu da gözlerden kaçmıyordu. Uçuş dersi, çocukluğunda, babası hakkında öğrendikleri de düşünüldüğünde, onun için en önemli derslerden biri hâline gelmişti; fakat biçim değiştirme ve tılsım derslerine de oldukça ilgi duyuyordu. Kehanet dersinde, iç görüsü olmadığı vurgulandığı için bir daha derse katılmamıştı; fakat pek yakın arkadaşlarından biri, ona daima fal bakarak bu konudaki meraklarını gideriyordu. Mezun olması sonrasında, uçan süpürgeler üzerine oldukça derin bir araştırma yapmaya başlayan Mattias, şu anda süpürge biliminin geliştirilmesi konusunda araştırmalarını sürdürmektedir. Şu an Ellerby ve Spudmore* adlı süpürge şirketinde çalışmaktadır.
  İlginç olarak, kendisi hiçbir zaman Quidditch konusunda meraklı olmadı; fakat 4. yılında, uçuş becerileri beğenildiği için, Ravenclaw takımında -bir oyuncunun sakatlanması sonrasında- tutucu pozisyonunda oynadı.
  Sıradan, tatlı, sevimli biri.

  *Ellerby ve Spudmore için tık

  Örnek rol oyunu için Bengt Ljunggren.
  Büyücü.
  Ellerby ve Spudmore Çalışanı.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Annabelle
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Annabelle
  Game Master
  Onaylandı.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 2 KbAGzc
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Paul Waugh
  Büyücü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Paul Waugh
  Büyücü
  Paul Waugh.

  Bir yetimhanede yaşayan 16 yaşındaki bir kızın bebeği olarak dünyaya geldi Paul. Annesi, maalesef doğumdan sonra kendi hayatına kıyan çocuk, on yaşına değin yetimhanede kaldıktan sonra, bir çift tarafından evlat edinildi. Waugh çifti, son derece sıradan görünen Mugglelardı. 11 yaşında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan mektup alana değin büyücü olduğu konusunda pek de fikir sahibi olmayan çocuk, neredeyse hiçbir büyü yapmadığı çocukluğundan sonra kendisinin nasıl tespit edildiğini hâlâ sorgulamaktadır. Hogwarts'ta Slytherin binasında okudu. Son derece hırslı ve çalışkan bir çocuktu. Mezun olmasının akabinde, kendisini evlat edinen ailenin -babasının- memuriyeti sayesinde bir Muggle kurumunda eğitim gördüğüne dair belgeler almış olan Paul, eğitimini bir Muggle üniversitesinde sürdürdü. Büyü dünyası ile etkileşimi son derece kısıtlı olan Paul, daha sonra İngiltere'nin İç İşleri Bakanlığı'nda çalışmaya başladı ve kariyerinde hızlıca yükseldikten sonra İstihbarat Şube'ye katıldı. Büyücü kimliğini herkesten gizlemektedir. MI5 ve MI6 benzeri bir teşkilat olan MI13* içerisinde yer alan Paul'ün hızlı yükselişi burada da devam etti ve MI13'in başına, on yıl kadar kısa bir süre içerisinde geçti. Henüz otuzlarının ortalarında.
  MI13, Directorate of Military Intelligence bünyesinde yer alan -yanlış hatırlamıyorsam 19 bölümden- bir bölüm; fakat kullanılmıyor. Ben de kurguma katmak adına, bu bölümü, Muggle Hükümeti'nin büyücüleri araştırması üzerine ve büyü dünyası ile irtibat hâlinde olması** üzerine kurguladım. Eğer sizler için de sorun olmayacak ise. MI13, Military Intelligence, Section 13, bu açıdan benim için mühim bir yer kaplıyor olacak. Kurgusal olarak Büyücedünya'ya karışmak gibi bir derdim yok kişisel ilgiler dışında.
  Paul, dediğim gibi etrafındaki herkes*** tarafından muggle olarak biliniyor.
  *MI13, oldukça gizli. İngiliz Muggle Hükümeti içerisinden çok az insanın bildiği bir bölüm.
  **Muggle İrtibat Birimi'nin Muggle Hükümeti ile paylaşmak istediği konularda devreye giriyorlar.
  ***Ailesi, ofise yerleştirdiği benzer durumdaki büyücüler ve Hogwarts yıllarından arkadaşları/büyücedünyadaki tanıdıkları hariç diyebiliriz.

  Örnek rol oyunu olarak Yevgeniy Valkov ya da eski karakterlerimden Bengt Ljunggren.
  Büyücü.
  MI13 Yöneticisi
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Carmenta
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Carmenta
  Game Master
  MI13'ü site kurgusuna veya diğer kurgulara direkt müdahale edilmeyeceği teminatı doğrultusunda onaylıyorum. Gelecekte elbette yöneticilerin de doğrultuları ile kurguya müdahil olabilir, ancak şimdilik pasif kalması daha yararlı olacaktır. Yöneticilik veriliyor.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-