Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
 • Şifre:

 • HOGWARTS: AÇIK!
  TARİH: ARALIK 1973

  Paylaş
   

   Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
  Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
  Annabelle
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Annabelle
  Game Master
  İkisi de onaylandı.


  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları - Sayfa 3 KbAGzc
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Bart Windermere
  Ölü
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Bart Windermere
  Ölü
  Bart Windermere.

  Bart, kırsalda yaşayan bir aileden geliyor, kendisi melez sayılır. Annesi de babası da melez. Ailenin parası olmaması sebebiyle Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan gelen mektuba karşın kitap masraflarını vesaire karşılayamayacakları düşüncesi ile okula gönderilmedi. Onun yerine, muggle okullarında -ki bunlar da köye uzaktı ve arkadaş edinemiyordu- belirli bir sınıfa kadar okuduysa da mezun olabilmiş değil. Ailesi, büyücülerle dolu bir köyde yaşadığı için büyürken az biraz çevreden bir şeyler öğrendi büyü konusunda. Köydeki serseri çocuklarla dostluklar kurdu. 17 yaşında, babasının elden düşme asa ve süpürgesini çalıp birkaç arkadaşı ile Londraya kaçtı. Kendi aralarında süpürgeler ile eğlenen bu grup, Londra'da hayatta kalmak adına kriminalleşme gösterdiler ve bir Süpürge Çetesi kurdular. Çok becerikli olmasalar da -uçmak belki de yapabildikleri en iyi şeylerdendi- süpürgeleri ile gasp, kapkaç gibi olaylara giriştiler. Şimdi 20lerinin çok başında. Hâlâ bu işlerle uğraşıyor. Başı birkaç kez seherbazlarla derde girse de ciddi suçlar işlediği kanısına varılmadı, çete ile bağlantısı çözülmedi diyebiliriz. Hatta böyle bir çeteden haberleri olup olmadığını da bilemem, seherbazlara sormak lazım.
  Magnus Aksnes.
  Büyücü.
  S.C.A.L.L.Y. Üyesi

  SCALLY bir kısaltma, tam şeyapamadım şu an...
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Carmenta
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Carmenta
  Game Master
  Aman bizim cebimizden uzak dur da...
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Akira Yuuto
  Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!
  Ϟ Rp Beğenileri : 0

  Akira Yuuto
  Akira Yuuto.
  1. Kısım: Yuuto'lar
  Yuuto, kabaca çevirecek olursak Üstün/Aşkın İnsan anlamına gelmektedir. Edo dönemi Japonya'sında, mugglelar, kendilerini kutsayan, onlara yardım eden büyücülere bu ismi taktılar ve bu gelenek süregeldi. 1800lü yıllarda, Meiji döneminin başlaması ile Yuuto adı verilen büyücüler, belirli merkezlere toplandı -devlet tarafından- ve daha sonra da kendi içlerinde klanlaşma/sosyalleşme gösterdi. İmparator Shōwa'nın tahta çıkması ile -büyücüler ve muggle hükümeti arasındaki sosyal kontrakt gereği- bu kişiler, Asya kıtasına sürülmeye başlandı; fakat bir kısmı, klanı korumak adına Avustralya'ya kaçmayı başardı.

  2. Kısım: Avustralya
  Sitede, herhangi bir açıklama görmediğim için, Avustralya'nın muggle bağımsızlığını (dekolonizasyon, 1900ler başı) takiben, 1905-1910 civarlarında, büyücü Avustralya -ve Okyanusya'ya bağlı Yeni Zelanda'lı büyücüler- da İngiltere'den bağımsızlığını ilan ediyor ve Okyanusya Büyücü Konfederasyonu kuruluyor. Her 4 yılda bir, seçim ile başa gelen bir hükümet sistemi olsun istiyorum. Bu da, 1905-1910 arası kurulan hükümet de dâhil olmak üzere 16. hükümette olduklarını gösteriyor.

  3. Kısım: Akira
  Tam doğum tarihini bilmiyorum şu an, fakat 40-60 arası bir yaşta olacak. Kendisi, ya çok küçük yaşta Avustralya'ya taşınıyor ya da -daha çok tercih ettiğim şekilde- orada doğuyor. Eğitimini, çok kaliteli bir okulda almıyor; zira Avustralya'da böyle bir okul yok. Daha ziyade yerel bir kurumdan, adını sonra bulacağım. Çocukluğundan bu yana Konfederasyon Başkanı olmak gibi bir hayali olsa da bundan genç yaşlarında vazgeçti. Eğitim konusunda reformalara gidilmesi konusunda çok ısrarcı. Okyanusya özelinde kaliteli bir okul açılması için gençliğinde çok fazla çalışma yaptı. Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi modunda bir şeyde çalıştı; fakat Japonya ile olan ilişkiler -Japonya'nın Yuuto klanına mensup birinin uluslararası statüde üst pozisyonlarda olmasını istememesi ve notaları- sebebiyle açığa alındı. Bu esnada, Yuuto klanının illegal işlerini de ailesinin yarısından çoğunu hapse atarak bastırdı. Böylelikle, seherbaz kariyeri başladı. En son, geçtiğimiz 2-3 yıl içerisinde baş seherbazlığa terfii ettirildi. Ayrıca Japonya tarafından da klanın hapse atılması gibi sebeplerle "resmi olmayan biçimde" affedildi diyebiliriz.

  Hoş biri. Sevimli mi soğuk mu çözmek zor. Kararlı, hırslı, yenilikçi, zeki. Düello konusunda, büyülerde, aritmanside *burası karışık mevzular* vesaire oldukça becerikli. İksir yapmakta falan ise ortalamanın altında. Batının en hızlı asa çeken insanı aklfjlaskda. Şaka, batıda bile değil lol. Yine de iyi biri işte.

  Umarım kabul edersiniz...

  Magnus Aksnes.

  Büyücü.
  Okyanusya Büyücü Konfederasyonu Baş Seherbazı
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Carmenta
  Game Master
  Ϟ Rp Beğenileri : 1

  Carmenta
  Game Master
  Selam! Yine harika bir kurguyla gelmişsin, okurken çok hoşuma gitti. Ancak kabul edemeyeceğimiz birkaç nokta var ki onlar da kurgunun temelini oluşturuyorlar. Avustralya ve Japonya için özel bir kurgu oluşturulmadığı için bölgelerin tarihleri ve tüm siyasi düzenleri günümüz/tarihi düzenle dengeli olacak şekilde düşünülüyor. Yani şuan neyse o. Haliyle sitemizde buna göre yaratılmış Avustralyalı veya Japon karakterler varken "bakın sizin geldiğiniz yer böyle böyle" diye bir değişiklik yapmak içimize pek sinmiyor. Bu kurgunun ilk iki kısmı iki ülkeyi ve bu ülkelerle bağlantılı kurguları olan bütün karakterleri etkiliyor. Buna da izin veremeyiz. :/ Bu bahsi geçen organizasyonlar ve konfederasyonlar özel birer yapılanma olsa bir sorun teşkil etmeyebilirdi zira ekstra bir güç sağlamıyorlar. Ama işte... :/
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Büyücü/Cadı/Gezgin Alımları
  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
  3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-