Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 | Barthélemy Ailesi |

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Valéria Éloïse Barthélemy
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 23

Valéria Éloïse Barthélemy
Sihir Basın & Yayını
Aile Bireyleri ve Bireylerin Kurgusal Bağı:
 

 • Baba(NPC): Nicolas Dylan Barthélemy
 • İkizler(erkek): Auguste Marcel Barthélemy 
 • İkizler(kız): Valéria Éloïse Barthélemy
 • En Küçük Kardeş: Zoé Ambre Barthélemy
 • Büyük Amca'nın Kızı(Kuzen): Athénaïs Barthélemy 
 • Küçük Amca'nın Kızı(Kuzen): Héira Barthélemy 


Aile Hakkında: Barthélemy Ailesi


Barthélemy Ailesi'nin geçmişi çok eskiye dayanır. Neredeyse yüzyıllardır varlığını sürdüren Barthélemyler Fransa'da yaşayan önemli büyücü ailelerinden biridir. 1928 yılında ailenin 4 çocuğundan sonuncu erkek kardeş de dünyaya gelir. Tüm kardeşler hayatları boyunca eğitimlerini en lüks seviyede görür, büyük bir büyücü okuluna gitmek yerine en başarılı öğretmenleri evlerine çağırarak ders alırlar.  Böyle bir eğitim tarzının iyi olacağı düşünülse de 20'li yaşlarına gelene kadar hiçbir kardeş gerçek bir dostluk veya ilişki edinemez, bu yüzden de kendi başlarına hayata atılamazlar. 
Küçük kardeş bir gün evlerinin yanındaki ormanda dolaşırken, bir kızla karşılaşır. Kızın bembeyaz saçları, pürüzsüz teni, buz mavisi gözleri ve kıvrımlı vücuduna bakakalır ve o anda kıza tutulur. Gidip konuşurlar ve bir Veela olduğunu öğrenir ama bu o sırada umurunda bile olmaz. Kız Nicolas'a ilişkilerini saklamak istediğini söyler ve bu yüzden aylarca ailesine kız hakkında tek bir kelime etmez. Sonunda düşünceleri ciddileşip de kızla evlenmek istediğinde ailesine de söylemek zorunda kalır bu isteğini. Ailesi oğullarına Veela'nın büyüsüne kapıldığını ve o kızdan uzaklaşması gerektiğini sert bir dille emrederler. Fakat Nicolas, kızın güzelliği dışında bir şey düşünemediği için onlara kızar. Akşam olduğunda gidip Veela'yla konuşur ve ailesinin onu reddettiğini ama kendisinin hala kızla birlikte olmak istediğini söyler. Kız da kaçma fikrini sokar Nicolas'ın aklına. Böylece kimseye haber vermeden çeker giderler oralardan. Barthélemy ailesinin kolu uzun olduğundan Fransa'da kolayca bulunacaklarını düşünür ve İngiltere'ye kadar giderler ve orada yaşamaya başlarlar.
Yıllar geçer, 4 tane çocukları olur fakat onlara bakmak o kadar kolay iş değildir çünkü eskisi gibi zengin bir ailenin çocuğu değildir Nicolas. Evden kaçarken aldığı bir miktar parayı da İngiltere'ye geldikleri ilk senede eğlenceye verip çar çur etmişlerdir. Bu zaman içinde de ailesi bir kez bile gelip eve dönmesi için konuşmamıştır Nicolas'la. Bu durumlardan artık sıkılan Veela ise en küçük çocuğu 2 yaşındayken çeker gider. Veela'nın gitmesiyle, Nicolas'ın üzerindeki büyü de kalkar. Ne yapması gerektiğini düşünür ve Fransa'daki aile fertleriyle iletişime geçip af diler. Ailesi hem oğullarının üzerindeki büyü kalktığından hem de onu fakir, evsiz ve 4 çocukla ortada bırakamayacak olduklarından affını kabul ederler fakat Fransa'ya da dönmesini istemezler. Bu yüzden ona İngiltere'de büyük bir ev alırlar ve kendi düzenini kurana kadar maddi destekte bulunmaya başlarlar. 
Bu Barthélemy ailesi de İngiltere'de yaşayan Nicolas'ın çocuklarıyla arada sırada İngiltere'ye gelip onlarda kalan kuzenleri.
Malikanenin Konumu: İngiltere/Londra


Ailenin Tarafı/Görüşü: Özellikle "Bakanlık Savaşı" dönemlerinde gizli gizli Bellatores'e yardımda bulunan aile, diktatörlüğün olmadığı bir yönetim biçimi için varını yoğunu ortaya serebilir. Fakat bu eski Barthélemyler için geçerli. İngiltere'de yaşayan ailenin bu konuda pek bir düşüncesi yok.

Açılacak Malikane Başlığı İçin Kısa Bir Yazı: 3 katlı bir Fransız Malikanesi. En alt katta salon, yemek odası ve mutfak varken üst katlar odalarla dolu. 1. katta 4 tane yatak odası + banyo, 2. (yani en üst) kattaysa büyük bir ebeveyn odası ve 2 tane normal yatak odası + banyo var. Ek olarak bir de bodrum katı var, kocaman bir kütüphane olarak kullanılıyor burası da.
| Barthélemy Ailesi |  Valimza

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
The Kronos
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 0

The Kronos
Game Master
Aile başvurunuz resmi olarak onaylanmıştır. Büyücedünya içerisine hoşgeldiniz! Beklenmedik bir anda Merlin tarafından ailenize görev gelebilir bu konuyu lütfen unutmayın.

İyi eğlenceler dilerim..

Malikaneniz: https://www.hogwarts-rpg.com/f207-ingiltere
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Auguste Marcel Barthélemy
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 36

Auguste Marcel Barthélemy
Sihir Basın & Yayını
5 YIL SONRA GÜNCELLEME


Oyuncu Aile Bireyleri ve Bireylerin Kurgusal Bağı


 • Auguste Marcel Barthélemy: Aile reisi. Gelecek Postası Yazarı. Valéria'nın ikizi. Allison, Sebastian, Parfait'nin kuzeni. Uthena'nın üvey kuzeni.
 • Valéria Éloïse Barthélemy: Aile reisi yardımcısı. Dırdırcı Yazarı. Marcel'in ikizi. Allison, Sebastian, Parfait'nin kuzeni. Uthena'nın üvey kuzeni.
 • Allison Darci Barthélemy: Hogwarts şifacısı. Sebastian'ın ablası. Marcel, Valéria, Parfait'nin kuzeni. Uthena'nın üvey kuzeni.
 • Sebastian Barthélemy: Hogwarts, Hufflepuff öğrencisi. Allison'ın kardeşi. Marcel, Valéria, Parfait'nin kuzeni. Uthena'nın üvey kuzeni.
 • Parfait Chance Barthélemy: Hogwarts, Gryffindor öğrencisi. Uthena'nın üvey kardeşi. Marcel, Valéria, Sebastian, Allison'ın kuzeni.
 • Uthena Barthélemy: Hogwarts, Ravenclaw öğrencisi. Parfait'nin üvey kardeşi. Marcel, Valéria, Sebastian, Allison'ın üvey kuzeni.Barthélemy Ailesinin Şimdiki Durumu

Barthélemy ailesinin İngiltere kolunun yaşadığı o güzelim malikane bir yangından dolayı yerle bir olmuştur. Bu yangında ailelerini kaybeden Marcel ve Valéria Fransa'ya dönmek zorunda kalmıştır. (Bu olay sitede rp olarak yapılmış/yapılmaktadır) 4 sene boyunca orada saklanmış olan ikizler evde eğitim almışlardır. Hayati tehlike olarak adlandırıldığı için aile dışarı çıkmalarına bile izin vermemiştir. Bu sırada da Hogwarts'a giden üyeler Fransa'dan direkt olarak oraya gönderiliyorlardır. 4 senenin sonunda hem ikizler büyüdüğü, hem de artık gitmek istedikleri için tekrar İngiltere'ye geri dönmelerine izin verilir. Bakanlık'tan alınan izinlerin ardından eski boş malikanelerinin yerine yenisini yaparlar ve burada yaşamaya başlarlar.

Fransa'daki aileden daha da fazla insan gelir malikanede kalmaya ve bu sefer çok daha dikkatlidirler. Üstelik Nicholas Dylan Barthélemy'nin yaşadığı aileyi yok sayma olayını yapmadıkları için, aile tam destek olarak arkasındadır İngiltere kolunun. Safkanlıkları, aile bağları ve zenginlikleri ile övünürler. Ailede sorun çıkaran biri bile olsa arkasındalardır ve başkalarının akrabalarına zarar vermesini engellerler. Bunu yapmak için legal ya da illegal her yola başvurabilirler. Yangın konusu araştırılmamıştır, ancak aile bunun bir kundaklama olduğunu düşünür.


Malikanenin Konumu: İngiltere/Londra (Eski yerinin üstüne inşa ediliyor)


Ailenin Tarafı/Görüşü: Ailenin üyeleri ilk olarak aile bireylerini korumalılardır. Bunun yanında ailenin başına Marcel'in geçmesi ile siyasi tarafı Scuta olmuştur.

Açılacak Malikane Başlığı İçin Kısa Bir Yazı: 4 katlı bir malikane. Önceki yangın yüzünden tamamen taştan inşa edilmiş. Bahçesi devasa. Arka tarafında büyüleyici bir serası var. Malikane'nin kapısından girdiğinizde içeride sizi kocaman bir hol karşılıyor. Burada üst katlara çıkan güzel bir merdiven var. Üst katlarda yatak odaları ve ofisler var. Çatı katında da bir tane yatak odası bulunuyor. Zemin katında salon, yemek odası ve mutfak bulunuyor. Bir de bodrum katı var. Bu kat eskiden gelen alışkanlık ile, devasa bir kütüphane olarak kullanılıyor.


Şöyle de resim atayım:
 
Daha güzel yazı yazmayı bulunca değiştirecem bunu
| Barthélemy Ailesi |  Rtehgf
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t2214-your-master-marcel
 
| Barthélemy Ailesi |
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Aile Seçimleri-