Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: TEMMUZ 1975

Paylaş
 

 Vızıltı Gazetesi | Eylül 1971

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Vızıltı Gazetesi | Eylül 1971 5LE2Jz

EYLÜL 1971 SAYISIAdı
SİMURG BASIN AĞI

İmtiyaz Sahibi
Edmund Tailer Ellinor

Basım & Yayın Yeri
Gökkuşağı Mah., No:124, Simurg Evi,
Londra İNGİLTEREOkuyucu Yorumları: TIKLAYINIZ!

Baykuş Postası: TIKLAYINIZ!


Vızıltı Gazetesi | Eylül 1971 An8gav

En son Edmund Tailer Ellinor tarafından 10.01.17 19:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Eylül 1971 Imgpsh_fullsize
HOGWARTS HABERLERİ, EKİM 1971


HOGWARTS YENİ BİR DÖNEME BAŞLADI!

Genç Müdür Bu Yıl Dönemi Kendisi Açtı!

   Kimsenin hatırlamak istemeyeceği savaşın ardından büyük bir oranda düzenlenen büyücedünya sistemi kervanına Hogwarts'ta eklendi. Geçen dönem açılışta okulun yeni müdürünün dönemi açması beklenirken hiç olmadık olaylarla Hogwarts ciddi soru işaretleri bırakmıştı arkasında... Ancak, bu dönem her şey yerinde olarak Hogwarts yeni döneme genç müdürü öncülüğünde açıldı.

Bu yıl daha önce çok nadir bir şekilde birkaç basın mensubunun katılabildiği Hogwarts açılış yemeğine bu yıl okulun müdür yardımcısının izni ile basının büyük çoğunluğuna izin verildi. Bu durumdan çokta memnun gözükmeyen profesör Darence Elias, açılış boyunca yardımcısının yüzüne bir kez dahi bakmadı. Umarız bu izin okulun baş yöneticisi izni ile verilmiştir. Yoksa okulda yönetim konusunda Darence Elias'ın otoritesi konusunda büyük sorunlar mı var? Şimdilik bu soruların cevapları için çok erken olsada şimdilik her şey yolunda gözüküyor.

Açılış konuşmasında müdür Elias'ın "Büyücedünya her ne kadar normale dönsede bazı tehlikeler hala devam etmektedir. Bu nedenle dönem içerisinde profesörlerinizden ve bakanlıktan gelecek olan kurallara son derece dikkatlice uymanızı öneririm." sözleri bu yıl okulda bazı önlemler alınacağını ön görüyoruz.

Her şeye rağmen, yeni dönem için Hogwarts'a ve öğrencilere başarılar dileriz..

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Eylül 1971 Imgpsh_fullsize
HOGWARTS HABERLERİ, EKİM 1971


LİYAKAT NEREDE?

Geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir olayla karşılaşdık ve bunun sonuncunda böyle bir haber yapma gereksinime karar verdik. Sevgili okuyucular bizlere gelen vızıltılara göre Hogwarts bildiğimiz eski günlerinden epey bir uzaklaşmış sanırım. Çok değerli K.S.K.S profesörü Sam Watsen büyücedünyanın içinde bulunduğu karmaşıklıktan yararlanarak bakanlıktaki soy kütüğü ile oynama yapmış gibi!

Bize ulaşan bilgilere göre Sam Watsen aslında 25 yaşında olmasına rağmen kendisini Hogwarts gibi saygın bir kuruma atmak için yaşını kayıtlarda 35 yapmış. Porfesörün fiziksel görünüşüde bu durumu desteklesede uzun zamandır katıldığı toplantılarda bildiği gizli bir iksir, büyü veya genetik yapısından kaynaklı konuşmalara sıkça rastlamasına rağmen bu konuyu sürekli geçiştirmiştir.

Sorumlu gazetececilik anlayışı gereği bu haberi yaparak ilgililerin dikkatini çekmek istiyoruz. Zira bu olayın gerçekliğini sorgulamak içim sayın profesörle iletişime geçmek istememize rağmen kendisine ulaşmak imkansızlaşmıştır. Umarız biz haksız çıkarız ve profesör liyakat sistemine göre okula davet edilmiştir.

İlgili makamların bu konu hakkında neler yapacağını takip edeceğiz.

E.T. Ellinor

ÖĞRENCİLER MEMNUN!

Sayın K.S.K.S Profesörü Sam Watsen hakkında tabikide bu vızıltı dışıda birkaç küçük araştırmada biz yaptık. Profesörün yaşının dışında dersler ve öğrencilerle ilişkilerinde nasıl bir tavır takındığını araştırdık.

Evet, öğrenciler hallerinden son derece memnun!

Özellikle Hogwarts'taki kız öğrenciler profesörün dersinde geçen yıllara göre daha fazla şey öğrendiklerini söylerlerken, erkek öğrenciler ise profesörün diğerlerinden bir farkı olmadığı görüşünü ortaya koydular. Özellikle öğrenci ilişkileri konusunda anlayışlı ve abican tavırları ile dikkat çeken profesör, Hogwarts'ın son yıllarda gördüğü en gülen yüzlü K.S.K.S profesörü olduğu sonucunu ortaya koymaktadır.

Eeee, bizlere düşence profesörü tebrik etmek. Ancak yaş konusunda böyle bir hata varsa öğrencilerin desteği bile kendisini Azkaban'a atılmaktan kurtaramayacaktır!

E.T. Ellinor

HER ŞEYİN SEBEBİ YOKSA AŞK MI?

Aşk Her Şeye Değer Mi?

Uzun bir aradan sonra gazetemizi yayına sokmaya hazırlanırken son dakikada bir baykuş postası çalışma masamın üzerine düştü. Bugünlerde Profesör Watsen hakkında haberimizi araştırırken, geçtiğimiz günlerde profesörün yine Hogwarts'ın bir başka profesörü Freya Ruby Phyllis ile Hogsmeade'de gizlice buluştuğunu öğrendik. Bu haber üzerine civarda görgü tanıkları ilede görüştükten sonra bu buluşmanın gerçekliğinden emin olduk.

Sayın SYB Profesörün yaşıda göz önüne alınırsa iki profesöründe aynı dönem mezunları olma olasılığı çok yüksek bir ihtimal olmaktadır. Eğer profesör Watsen gerçekten yaşı ile ilgili bir sahtekarlık yaptıysa bunu AŞK için yaptığı konusunda iddialar güçlü birer destek bulacaktır.

İşin ciddi kısmından uzaklaşırsen bizce iki profesörde birbirine son derece yakışmaktalar. Hatta yılın medya ödüllerinde en yakışan çift ödülüne dahi aday olabilirler. Bakalım ilerleyen günlerde profesör Watsen hakkındaki iddialar bize neler gösterecek. Umarız Hogwarts'ın saygınlığı ve genç müdürün yetenekleri sorgulanmaz!

E.T. Ellinor
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Eylül 1971 Imgpsh_fullsize
BAKANLIK HABERLERİ, EKİM 1971


BÜYÜCÜ KONSEYİ'NE NE OLDU?

Sverre Vagnar Rosenkraft Ortalarda YOK!

   İngiltere büyücedünya tarihinde daha önce görülmemiş biçimde tüm büyüce halkı oyları ile seçilen büyücü konseyi üyeleri başkanlığına geçtiğimiz aylarda sayın Sverre Vagnar Rosenkraft seçilmişti. Kendisinin geçmiş tecrübeleri ve tarafsızlığını vurgulayan çevreler içinden geçtiğimiz sıkıntılı dönemlerde bay Rosenkraft'ın olgunluğunun son derece önemli olduğunu söylemektedirler.

Peki ya seçilmiş Konsey Başkanı nerede? Seçildiği gün basına yazılı demeç veren konsey başkanı o günden sonra medyada yer almadı. Aldığımız bilgilere göre bozulan bakanlık düzeni ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının sistemini düzeltmek için yoğun bir mesai harcadığını öğrendik. Kendisini uzun süredir basında göremesekte bakanlıkta şu an için herhangi bir sorun olmaması konsey başkanının başarısını ispat etmektedir.

Kendisinden yakın bir zaman sonra röportaj sözü aldığımızı sizlere bildirirken bir sonraki sayımızda konsey ve büyücedünyanın durumu hakkında detaylı bilgilere yer vereceğimizi duyururuz.

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Eylül 1971 Imgpsh_fullsize
MAGAZİN HABERLERİ, EKİM 1971


HOGSMEADE'DE KAFA DAĞITMA!

Gizli Bir Şeyler Mi Oluyor?

   Geçtiğimiz günlerde Hogsmeade'nin ünlü barı Tipsy'de kalabalık bir grubun bir masa etrafında ilginç konuşmalar yaşadığını öğrendik. Bu haberi ilginç kılan taraf ise o  akşam barda bakanlık müsteşarından, Gringtoss müdür yardımcısına kadar birçok bakanlık çalışanı ve özel sektör çalışanı birlikteydi. Katılımcıların neler konuştuklarını görgü tanıkları hatırlamakta zorlandıklarını beyan ettiler. Sanırız bu güçlü topluluk gecenin sonunda kendilerini görenlerin zihinlerindeki o tarafta ufak bir büyü tahribi yapmış olacaklar.

Scuta ve Bellatores gibi örgütlerin gölgesinden yeni kurtulan Büyücedünya bu üst düzey toplantının konseyin gizli görevi mi yoksa yeni bir oluşumun gölgesi mi olduğu yönünde yaşadığımız tecrübeler ışığında tedirginlik yarattı. Bar'ın yakınından geçen görgü tanıkları o gece gülüşme seslerinin gece boyu devam ettiğini söylediler. Belkide konseyin istihbarat içinde yeni bir çalışmadır. Ya da...

Umarız bu toplantı sadece arkadaşların kendi arasında eğlenmesidir.

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Vızıltı Gazetesi | Eylül 1971
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Sımurg-