Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Tırtıllar ve Sülükler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Olivia Mae Lewis
Hayalet
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Olivia Mae Lewis
HayaletLiv olabildiğince sessiz bir şekilde iksir dersliğinin kapısını açıp kafasını uzattı. Normalde öğrencilerle dolu olan dersliği boş bulduğunda rahat bir nefes aldı. İksir dersi için hazırlaması gereken bir ufalma iksiri vardı, Profesör iksir dersliğini kullanabileceklerini söylemişti. Liv kimsenin olmadığı bir zamanı yakalamaya çalışmıştı çünkü normalde arkadaşlarıyla çalışmayı sevse de, dikkat dağınıklı sebebiyle birine laf yetiştirmeye çalışırken iksir patlattığı çok olmuştu. Liv ilk senesini hatırlayıp suratını buruşturdu. İksir dersini hafife almıştı, her bir malzemenin ne kadar dikkatli hazırlanması gerektiği ve enine ya da boyuna kesilmiş bir malzemenin fark yaratabileceğini yaşayarak öğrenmişti. Sınıfta normalde oturduğu sırasına geçip eşyalarını bıraktı. Herhangi bir adıma başlamadan önce talimatları baştan sonra okuyacak sonra da bütün malzemeleri hazırlayacaktı. Ancak başlamadan önce beline dek uzanan saçlarını bükerek tepesinden gevşek bir topuz yaptı. Daha önce bu aşamayı unuttuğunda özellikle zor geçen bir iksir dersinden saçının uçları yanım bir şekilde ayrılmıştı. “Bakalım neler varmış?” diye mırıldandı. Yalnız çalışmak istemesinin sebeplerinden biri de kendi kendine konuştuğu zaman bir şeyleri atlaması çok daha zor oluyordu.Genç kız odaklanmaya başlayarak talimatların bulunduğu kitabı ve parşömenini çıkarıp yazmaya başladı.

Malzemeler: Doğranmış papatya kökleri, soyulmuş büzüşmüş incir, dilimlenmiş tırtıllar, sülük sıvısı, bok böceği

Olivia listesini yaparken bir yandan da homurdanıyordu. “Zaten bir kere de çiçek özü, çam dikeni falan kullansak olmaz. Yoo, tabii ki büyü yaparken kurutulmuş böcekler ve büzüşmüş incir kullanmalıyız.” Genç Hufflepuff hala babasının iksirlerin en yaygın malzemelerini duyduğundaki şoku hatırlıyordu. Kendi kendine gülümseyerek malzemelerini hazırlamaya koyuldu. Eldivenini taktıktan sonra papatya köklerini önüne çekip dikkatlice doğramaya koyuldu. Köklerin her bir parçasının diğerleriyle eşit olmasının önemi Profesör bir önceki derste vurgulamıştı. Liv sessiz sınıfta başka bir şey düşümeden kök doğramanın garip bir şekilde terapatik olduğunu düşündü. Köklerle işi bittikten sonra tırtılları alarak kesmeye başladı ve kesinlikle minik yaratıkları doğramanın huzur verivi bir yanı yoktu. Tırtılları kestikten sonra en yapmak istemediği kısıma gelmişti, sülüklerin suyunu çıkarmak. Oyalanmadan bunu da hallettikten sonra her bir malzemeyi gerekli ölçülerde ayırdı.

Öncelikle sülük sıvısını kazana ekleyerek kısık ateşte ısıtmaya başladı. Aynı zamanda sıvıyı, üç kez saat yönünde, üç kez de saat yönünün tersine karıştırdı. Doğranmış papatya köklerini de kazana ekledikten sonra bir defa karıştırarak kaynamaya bıraktı. İksir kaynamaya başladığı an bok böceklerini ekledi ve saat yönünde karıştırmaya başladı. Karıştırmaya devam ederken soyulmuş büzüşmüş incirleri ekleyip kazanın ateşini küçülttü. Yavaş haraketler 5 kere karıştırdıktan sonra bir süre dinlenmeye bıraktı. Tırtılları eklemeden önce nefesini tutu, tırtılları ekledikten sonra iksirin asidik parlak bir yeşil olması gerekiyordu. Genç kız son malzemeyi de koyduktan sonra talimatları takip ederek hızlıca kazanı karıstırmaya başladı. İksirin yavaş yavaş köpükler çıkararak yeşerdiğini görğnce rahat bir nefes aldı. Karıştırmayı bırakıp kazanı söndürdü ve dikkatlice iksiri şişeye boşalttı. “Hımm, rengi bir koyu mu kaçmış?” Liv iç çekerek zindanların karanlığından olduğunu umdu. Dikkatlice şişesinini etiketledikten sonra malzemelerini toparladı ve asasını kazana doğrulttu. “Aklapakla.” Kazanda kalan iksir yok oldu, masa Liv gelmeden önce olduğu haline dönmüştü. Genç kız sınıftan çıkarken yavaşça kapıyı çekti.Tırtıllar ve Sülükler G9o7NbI was alive once, than i took an arrow in the knee
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Tırtıllar ve Sülükler
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-