Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 to make a potion

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Meredith Goldenstone
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Meredith Goldenstone
Ölü


To make a potion...


"Selam Mere!" başını kaldırdığında özgüven patlaması yaşıyor gibi görünen arkadaşına acelesi olduğundan yarım yamalak selam vermiş, seri adımlarla kütüphaneye gitmişti. Huzur sıvısı hakkında bir iki kitap okumuş - ki normalde çalışmak gibi bir huyu yok - ve bazı notlar almıştı.


Profesör Lechkov'un söylediği gibi boş bir saatte iksir sınıfına gelmiş, malzemelerini alarak tezgaha geçmişti. İşine başlamadan önce etrafı hazırlamış, kendisini rahatsız edebilecek yahut dikkatini dağıtacak şeyleri arka sıradaki tezgaha koymuştu. Malzemeleri doğru sırayla ve miktarda koyması gerekiyordu. Karışımın ille de belli sayıda ve önce saat yönünde, sonra da saatin aksi yönde karıştırılması gerekiyordu; son katkı maddesi eklenmeden önce de, karışımın üzerinde kaynadığı alevlerin, belirli bir süre boyunca tam da gereken düzeyde tutulması şarttı. Huzursuzca "Umarım bu işi düzgün yaparım." diye mırıldanarak işe koyuldu.


İlk iki adımda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamış, şimdi en zor olduğunu düşündüğü üçüncü adıma sıra gelmişti. Karışıma ay tozu eklemeli, saatin aksi yönünde üç kez karıştırmalı, yedi dakika kaynamaya bırakmalı ve çöpleme şurubunu eklemeliydi. Bu adımı tamamladıktan sonra - her şeyi kusursuz yaparsa - iksirinden açık gümüşi renkte buhar yükseliyor olmalıydı. Üçüncü adımı tamamladığında iksirinden gümüşi renkte buhar yükseliyordu ancak olması gerekenden biraz daha koyuydu.


Başında boncuk boncuk terler oluşmuş, iksirine devam ederken profesörün söylediklerini ve okuduklarını hatırlamaya çalışıyor, birilerini zehirleyebilecek bir iksir yapmaktan korkuyordu. Her adımda iki üç saniye duraksayarak kitabı yokluyor, felaket yaratmadığına emin oldukça gerginlikle tuttuğu nefesini bırakıyordu. Son adıma kadar korkunç bir durumla karşılaşmamış, şimdi alevleri gereken düzeyde tutmaya çalışıyordu. Bu kadar uğraştan sonra iksiri mahvolursa diye ödü kopuyor, gözünü kırpmaktan bile çekiniyordu.


Süresi dolduğunda olması gereken iksire yakın bir iksir elde ettiğini düşünerek rahatlamış, olağanüstü olmasa da başarılı olduğunu ummuştu. İksirini özenle şişeledikten sonra üzerine adını yazmış ve söylenen yere bırakmıştı. Tezgaha dönüp etrafı toplamış, bir şey unutmadığına emin olunca çantasını alarak sınıftan çıkmıştı.

to make a potion 0BNZRW
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t3672-meredithlejant#53966
 
to make a potion
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-