Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Aytaşı tozu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Cooper J. Thompson
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 2

Cooper J. Thompson
Ölü

Elinde iksir kitabıyla söylene söylene ortak salondan ayrıldı Cooper. Profesör Lechkov'un ödev verdiğini daha bu sabah öğrenmişti. İksir derslerini sevse de kazanın karşısına geçtiğinde sık sık dikkati dağıldığından özellikle derslerin sonuna doğru tamamen profesörün anlattıklarından uzaklaşıyordu. O yüzden de ödevi duymadığına şaşırmadı. Bir daha unutmak korkusuyla ödevi hemen aradan çıkarmaya karar vermişti. O yüzden merdivenlerden ikişer ikişer atlayarak zindanların yolunu tuttu. Zindanların olduğu yerden nefret ediyordu. Her daim rutubetli olan sınıflıklarda alerjisi sık sık azıyordu. İksir sınıfına girdiğinde yine aynısı oldu. İçerideki hava direkt gözlerine hücum etmişçesine bir anda her ikisi de sulandılar. İçeride kimsenin olmaması büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Eğer birileri olsaydı onlardan yardım alıp, iksiri daha hızlıca hazırlayabilirdi belki. Ama şans ne zaman ondan yana olmuştu ki? Elindeki kalın kitabı kazanın hemen yana bıraktı. Kitabın masaya çarpması ile uçuşan toz zerrecikleri Cooper'ın gözlerini gıdıkladı. Kazanın içini kontrol edip, iksir kitabını açtı. Sayfaları hızla çevirerek huzur iksirinin olduğu sayfayı bulmaya çalıştı. Büyük harflerle 'Huzur Sıvısı' yazısını görünce hızla hareket etmekte olan eli durdu.

Huzur Sıvısı
Etkisi: Endişeyi geçirir ve içen kişinin heyecanını azaltır.

Adımları okumak için birkaç dakika ayırdı zira adımlardan birini atlarsa en başa dönmekle uğraşamayacaktı. Sonra malzemeleri raflardan toplayıp masanın köşesine doldurdu. İlk adıma tekrar baktı ve "Dünyanın en iyi huzur iksirine hazır olun." diyerek ellerini ovuşturdu. Aytaşını eline alarak tarifteki ezmeye başladı. Elindeki aletle taşı toz haline getirmesi dakikalar aldı. Tamamen toz haline kanaat getirdiğinde ise kaseye doldurarak kazana attı. Önündeki iksir tarifteki yeşile dönene kadar aytaşı parçalarını eklemeye devam etti. İksir iyice açık bir yeşil eline karıştırıcıyı alıp saat yönünde çevirmeye başladı. Mavi olana kadar karıştırın yazıyordu. İksiri hemen maviye dönmeyince endişelense de hemen pes etmedi. Neyseki sonunda iksiri deniz mavisi gibi bir renk aldı.  Kazanın altını yakıp iksirin uygun rengine ulaşması için beklemeye başladı. Bu sırada iksir kitabının üstüne yanında getirdiği tüy kalemle karalamalar yapmaya başladı.

"Ah, lanet olsun!" diyerek hızla iksirin altını kapadı. İksir pembe tonunu geçmiş hafif mora doğru dönmeye başlamıştı. Yine de pembe sayılır diye düşündü. Baştan başlamak gibi bir niyeti yoktu. Sonraki adımlarda daha da geç kalıp iksiri çöp etme riskine karşı kazanın başından  ayrılmamaya karar verdi. Kırk beş dakikanın sonunda ise emeği sonuç verdi. Üstüne doğru gelmekte olan buharı içine çekip gülümsedi. Sonunda iksiri tamamlamıştı. Kitapta yazdığı gibi gözüküyordu rengi.Raftalarda bulunan boş iksir şişelerinden birini aldı. Kepçesiyle şişeyi doldurup, kazanını temizledi. İksirinin üstüne adını yazdıktan sonra özgürlüğün verdiği hafiflikle sınıfı terk etti.
Aytaşı tozu  JlkNDj Aytaşı tozu  PW8k5q

Spoiler:
 
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Aytaşı tozu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-