Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Connor Mordred
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 14

Connor Mordred
Hufflepuff

PANZEHİR YAPIMI

İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı 2ay1nNİksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı Z3WkMk
İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı DJudPc
a sweet peace:
 

Hogwarts is my home:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Connor Mordred
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 14

Connor Mordred
Hufflepuff
Ekim ayının gelişiyle hafif kış esintileri kendini gösteriyordu. Connor gün geçtikçe Hogwarts'a alışıyordu. Arkadaşlar ediniyor, boş zamanlarında çoğu zaman avluda zaman geçirerek temiz hava almaya çalışıyor, çoğu zamanda ortak salonun en sessiz köşesinde kitaplarını okuyordu. Bunları genellikle hafta sonu yapabiliyordu. Henüz birinci sınıf olduğu için mi bilmiyordu, ama bir aydır kütüphaneyi ezberlemişti. Verilen ödevleri zamanında yetiştirmeye çalışıyor, öğrenmek için üstün çaba harcıyordu. Bazı zamanlar bu tempo rahatsız edici oluyordu, ama genel olarak bundan memnundu. Şimdiye kadar bir sürü büyü öğrenmişti bile. Çalışmalarının karşılığını veriyor olmak, okula daha sıkı sarılmasına neden oluyordu. Tılsım dersinde Alannah ile yaşadıkları takıldı aklına bir anda. İlk zamanlar ondan uzak durmak için ne kadar çabalasa da bunun yararlı olmayacağını fark etmişti. Nasıl olduysa olmuş, Tılsım dersinde partner olmuşlardı. Bu durum, ilk önce Connor'ın dikkatini dağıtmıştı ve büyüyü başaramamıştı, ama sonradan şaşırtıcı bir şekilde Alannah'ın onunla konuşması ve nasıl yapılacağını söylemesi üzerine büyüyü gerçekleştirmiş, bir dersi de başarıyla geçmişti, ama birkaç öğrencinin büyüyü dikkatsizce yapmaları yüzünden Alannah'ın eline kırık tabak parçası batmıştı. Connor ilk önce bunu Profesör'e göstereceğini düşünmüştü, ama Alannah hiçbir şey yokmuş gibi dersten çıkmıştı. Connor ise peşinden gitmiş, olanları öğrenmeye çalışmıştı. Aslında, okula geldiği bir ay içerisinde aksiyonları hep Alannah ile yaşıyordu. Bu kızın nasıl bir özelliği vardı da tüm sıkıntıları üzerine çekebiliyordu? Onunlayken, Connor'ın da başı beladan kurtulmuyordu. Hoş, bundan rahatsızlık duymuyordu sarışın sarışın büyücü. Aksine, nasıl olduğunu bilmediği bir şekilde bu belirsizlikler onu sarışın cadıya çekiyordu. Aralarında daha nasıl bir durum oluşacaktı bilmiyordu, ama onunla geçirdiği vakitleri sevmeye başlıyordu. Öyle ki, İksir sınıfında olmasına rağmen Profesör'ün verdiği ödevi yapmak yerine oturmuş Alannah'ı düşünüyordu. Ah, bu kesinlikle iyi değildi.

Boş iksir sınıfında, Profesör'ün de izni ile kazanının başında öylece duruyordu. Kafasını silkeledi. Odaklanması gerekiyordu. Profesör Violeta, bu ödevi vermeden önce zehirler ile ilgili haftalarca anlattı. Onu dinlemesi çok keyifliydi Connor için. Kadının aynı zamanda Hufflepuff mezunu olması onu sevmesinin bir tık daha artmasına neden oluyordu. Kadının kızıl saçları ve güler yüzü pozitif enerji ile doluydu. İşini severek yaptığı belli oluyordu. Bir yandan dersi Connor için zor gelse de, sırf Profesör Lechkov için dersine girmek istiyordu. Tabii, doğru yapmaya da özen gösteriyordu. Ne kadar doğru yaparsa, o kadar gözüne girerdi. Derin bir nefes aldı. Yeterince vakit kaybetmişti. İksir sınıfında olduğu için ne kadar zamanının olduğunu pek bilmiyordu, bu yüzden iksiri hızla yapmak istiyordu. Zihninden tüm ders dışı düşünceleri savurmaya çalıştı. Masanın üzerindeki iksir kitabını açarak, ortak antidotların olduğu bölüme kadar geldi. Antidot ile ilgili anlatımların altında yapılışı ve malzemeleri yazılıydı. Daha önce yapmamıştı, ama yazılanları uygulayabilirse ve tamamen odaklanabilirse başarabilirdi. En azından, deneyecekti. Kendine olan güvenini tazelemek için yeniden derin bir nefes aldı. Nedensiz yere heyecanlanmıştı. Geçen sene olsa buralara gelebileceğini düşünmezdi, ama şimdi hayallerindeki okulda, hayallerinin binasında okuyor, sevdiği şeyleri yapıyordu. Bu olağanüstüydü. Buraya kadar gelebilmek bile mucizeydi. Ailesiyle birlikte geçirdiği çoğu kötü anılar bazı zamanlar zihnini kurcalasa da, bunları düşünmemeye çalışıyordu. Önünde parlak bir geleceğin olduğuna inanıyordu ve inanırsa her şeyi yapabilirdi.

Panzehiri yapabilmek için, kitabın en altında yazan malzemeleri mırıldanarak okudu. Sınıfta tüm malzemelerin olduğunu biliyordu. Profesör bu yüzden İksir sınıfının ona yardımcı olabileceğini söylemişti.

Malzemeler;
+ 1 adet Bezir
+ Standart malzemeden iki ölçü
+ Bir tutam unicorn boynuzu
+ 2 adet ökseotu meyveleri


Dolaptan uygun malzemeleri almadan önce kazanın altını yaktı ve gereken malzemeleri çabucak alıp geri döndü. İksirin yapımına nihayet başlayabilirdi. Sınıfın boş olması ve kimsenin onun gibi iksir yapmıyor olması tamamen tesadüftü. Bu duruma çok mutlu olmuştu. Kucağındaki malzemeleri kazanının yanına koyarken yeniden kitabına dönerek yapılışını okumaya koyuldu. Kazanı ısınmıştı. İlk olarak önündeki beziri alıp, tokmakla ince toz haline gelene kadar ezdi. Yeterince olduğunu düşündüğünde dört ölçek kadar kazana bezir koydu. Ardından iki ölçek kadar, standart malzeme koydu ve kazanın ısısını orta dereceye alarak beş saniye kadar beklemeye koyuldu. Kitapta yazılanları uygulamaya çalışıyordu ve bunları yaparken de çok eğleniyordu. İlk başta zor olacağını düşünmüştü, ama tahmin ettiği kadar zor olmamıştı. Malzemeleri bulmak o kadar da zor olmamıştı. Daha sonrasında yapılışı yazıyordu, ama yine de ne kadar yazsa da, herkesin ölçüsü farklıydı. Beş saniyesi düşünceler içerisinde ve önündeki yazılanları okumakla geçerken, şimdi asasını kullanması gerektiğini fark etti. Cübbesinden asasını çıkarttı yavaşça ve asasını kazana doğru salladı. Ardından karıştırmaya başladı. Daha sonra yazılanlara bakılacak olursa biraz beklemesi gerekiyordu. Kazanı bakırdan olduğu için otuz dakika kadar beklemesi gerektiği yazıyordu. En azından, bu süre zarfında ikinci bölümü okuyabilir ve bekleyebilirdi. Okul epey sessizdi. Sınıfa ilk geldiğinde dışarıdan bir sürü sesler geliyordu, ama şimdi çoğu kaybolmuştu. Hava hafiften kararmaya başlıyordu, ama geç kalacağını sanmıyordu Connor, ama yine de fazla geçe de kalmak istemiyordu. Malum yılanların bulunduğu zindanlardaydı ve geç saat olduğunda onlardan birisine rastlamak istemiyordu. Aksi takdirde iksirini dahi bozabilirlerdi. Bu düşünce aklına gelirken bir anda panik oldu ve zamanın daha hızlı geçmesini diledi. Yeterince zamanın geçtiğini düşündüğünde yeniden kazanının başına döndü. Bezir su ile karışarak hafif bir kıvam elde edilmişti bile. Bu durum Connor'ı gülümsetti. Ardından diğer malzemeleri yapmaya koyuldu. Bir tutam unicorn boynuzu ekledi ve saat yönünde iki kez yavaşça karıştırmaya başladı. İksirin son malzemesi olarak da kazana masada bulunan iki adet ökseotu meyvesini de attı ve bu sefer iki kere saat yönünün tersine doğru karıştırmaya başladı. Sonunda iksir tamamlanıyordu. Beklediğine değmişti. Güzel görünüyordu ve suyun rengi de hafiften değişmişti sanki. Bir süre bekledikten sonra iksir tamamlandı. Masanın üzerinden antidotu koyabilecek minik cam bir şişe aldı. Dökmeden dikkatle bir miktar iksiri şişenin içerisine doldurdu. Başarılı olup olmadığını bilmiyordu. İlk başladığında hiç umudu yoktu, ama şimdi az da olsa umutlanmaya başlamıştı. Profesör Lechkov'un iksiri hakkında ne söyleyeceğini merak ediyordu. İksiri vermek için sabırsızlanıyordu.
©️ RPG SONU
İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı 2ay1nNİksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı Z3WkMk
İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı DJudPc
a sweet peace:
 

Hogwarts is my home:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-