Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Kürede ki Ay

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Shailene Croft
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Shailene Croft
Ölü
Shailene astronomi ödevini istemeden son güne bırakmıştı. Hogwarts’ta dersler çok ağır ve yoğundu. Shai hala bu düzene alışamamıştı. Koşarak profesörün ona verdiği küreyi almak üzere ortak salonun yolunu tuttu. Bugün son günüydü ve  teslim etmesi gerekiyordu. Merdivenleri koşarak çıktı ve hızlı bir şekilde portreye dönüp parolayı söyledi. İçeri girdi, yeni tanıştığı arkadaşı Jue şöminenin yanında oturuyordu. Hızlıca ona selam verdi ve ödevinin olduğunu, bugün bitirmesi gerektiğini söyleyip yatakhanenin merdivenlerini tırmandı. Yatağın baş ucunda duran saydam küreyi aldı ve aynı hızda ortak salondan çıktı. Ona göre ödevini yapması için en uygun yer astronomi kulesiydi. 5. Katta ki astronomi kulesinin yolunu sonunda şaşırmadan buldu. Çantasını yere bıraktı ve elinde ki küreye öylece baktı.  Profesör havada asılı iken işlem yapılmasını söylemişti. Küreye dokunmaması gerekiyordu. Profesör ondan ayı çizmesini istemişti. Shailene bunu başarabileceğinden pek emin değildi ama yapana kadar denemek zorundaydı. Shailene asasını salladı ve küre aniden havalandı. Bu işlem tamamdı. Ayı çizeceği için Shailene ödevini akşam vakti yapmak zorundaydı. Bu akşam dolunay vardı ve gerçekten muazzam görünüyordu. Shai teleskopun arkasına geçti, gözünü dayadı ve ayı incelemeye başladı. Bir süre baktıktan sonra asasıyla hafifçe küreye ayı çizmeye çalıştı.
Shailene Croft 1 atış yaptı Kürede ki Ay ResizeApi (Genel (d10).) :
1
Kürede ki Ay A97bca10


Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Shailene Croft
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Shailene Croft
Ölü
Shailene ilk denemesinde beceremedi. Silip en baştan başlaması gerekiyordu ama bunu nasıl yapacağını unutmuştu. Kulede bir sağa bir sola yürümeye başladı. Bunu nasıl yapacaktı. Yanlış yaptığı ayı nasıl silecekti. Profesör bunu ona söylemişti ama Shailene unutmuştu.  Asasını küreye sert bir şekilde dokundurursa asası kürenin içine girerdi ve böyle bir hata yapmaktan korktuğu için denemek istemiyordu. Shailene birden not tuttuğunu hatırladı. Belki de nasıl sileceği konusunda bir şey yazmış olabilirdi. Çantasının yanına koştu ve defterlerini çıkardı, karıştırmaya başladı. Ödev ile ilgili yazdığı notu buldu ve okumaya başladı. “Tabi ya! Bu kadar basit bir şeyi unutmam komik” dedi kendisiyle dalga geçercesine. Tek yapması gereken küreye çok hafif bir şekilde dokunmasıydı. Korkarak asasını küreye doğru hafifçe dokundurdu ve  yaptığı yanlışı sildi. Tekrar denemeden önce tekrar teleskopun başına geçti ve uzun bir süre aya baktı. Kafasına da kazımaya çalıştı. Bu sefer daha iyi bir şey yapmak istiyordu. Derin bir nefes aldı ve tekrar küreye yaklaşarak çizmeye başladı.Shailene Croft 1 atış yaptı Kürede ki Ay ResizeApi (Genel (d10).) :
5
Kürede ki Ay A97bca10


Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Shailene Croft
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Shailene Croft
Ölü
Yine olmamıştı. Yanlış yapmıştı ve Shailene hiç olmadığı kadar derin bir of çekti. Gerçekten bu kadar zor muydu. Alt tarafı ayı çizecekti. Profesör ona anlatırken kulağa kolay geliyordu ama anlatıldığı gibi değilmiş diye düşündü. Tekrar derin bir nefes aldı ve biraz mola vermeye karar verdi. Gökyüzüne baktı. Yıldızlar muhteşem bir şekilde parlıyordu. Onların büyüsüne kapılan Shailene uzaklara dalıp gitti. Eski okulunu düşünüyordu. Orada ki arkadaşlarını özlüyordu. Şuan ne yaptıklarını merak ediyordu. Çoğu arkadaşı ona sık sık mektup yollasa da onların yanında olmak gibi değildi. Yıldızları izlerken gözüne büyük ve parlak ay takıldı ve ödevinin başına dönmesi gerektiğini düşündü. Yavaş adımlarla küresine asasıyla hafifçe dokundu ve çizimi sildi. Tekrar teleskopa geçti. Tekrardan dikkatlice ayı izlemeye koyuldu. Sonra teleskopu bıraktı ve gökyüzüne doğru kafasını kaldırdı. Ay çok parlaktı ve kocamandı. Bir süre öylece baktı ve sonra gözlerini kapadı. Ayı birebir gözünün önünde canlandırmaya çalışıyordu.Parlak, çukurlu, büyük bir dolunay. Gözlerini açtı ve küreye yaklaştı. Asasını kaldırdı ve küreye dokunarak ayı tekrar oraya yerleştirmeye çalıştı.
Shailene Croft 1 atış yaptı Kürede ki Ay ResizeApi (Genel (d10).) :
8
Kürede ki Ay A97bca10


Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Shailene Croft
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Shailene Croft
Ölü
Shailene“Evettt!” diye bir çığlık attı. Bu sefer başarmıştı. Shailene bunu başaracağına inanmasa da odaklanması yetmişti. Bu ödevi gerçekten başarmayı çok istiyordu. Ayı gözünün önüne getirmiş ve odaklanarak çizmişti. Küreyi dikkatlice inceledi. Gözlerini küreden alamıyordu. Gerçekten çok güzel görünüyordu. Bir yandan başardığına inanamıyor, bir yandan da kendiyle gurur duyuyordu. Böylesine zor bir büyüyü bu kadar kısa sürede başarmasına çok şaşırmıştı. Bir süre daha sevincini yaşadıktan sonra ödevini artık teslim etmeliydi. Profesörün masası asma üst kattaydı. Shailene asasını hafifçe salladı ve küreye doğrulttu. Küre yavaşça havada süzülmeye başladı ve Shailene ile beraber asma kata yönlendi. Shailene Profesörün masasına yaklaştı. Küreyi havada tutan asasını tekrar salladı ve küre masada ki demirden bir tutacağa yerleşti. Shailene asasını indirdi ve rahatlamışcasına bir nefes verdi. Ufak bir kağıda adını, soyadını ve sınıfını yazarak, tutacağın üzerine yerleştirdi. Artık her şey tamamdı. Bir ödevi daha başarıyla atlatmıştı. Tabi profesörün  kanaatini bilmeden başarılı olarak nitelendirmek pek doğru olmazdı ama yine de Shailene’nin üzerinden büyük bir yük kalkmıştı. Ödevi son güne bırakmasının verdiği stres her şeyden beterdi ve bütün gününü mahvetmişti. Yüzünde büyük bir gülümsemeyle asma kattan aşağı indi ve teleskobu düzeltti. Dağıttığı defterlerini yerden topladı ve düzenleyerek siyah sırt çantasına koydu. Bir şey unutup unutmadığını kontrol etmek için etrafına iyice bakındı. Her şey tamamdı. Çantasını sırtına asarak kuleden aşağı indi.

Kürede ki Ay A97bca10


Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cletus Cynesige
Büyücü
Ϟ Rp Beğenileri : 20

Cletus Cynesige
Büyücü

//Başarısız olunan kısım için 8 -Çünkü asayı dokundurmanız gerekiyordu-
//Başarılı olan kısım için 10
//Dersiniz olduğu için 5
//Kanaat notu olarak 3

Toplamda 26 puan Gryffindor'un hanesine yazdırmış bulunmaktasınız Bayan Croft
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Kürede ki Ay
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-