Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Spica Whinchester / Kehanet Görevi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Spica Whinchester
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Spica Whinchester
Ölü

Kehanet / Yıldızlar ve Gelecek

Spica, insanların karakterlerinden, davranışlarından, düşüncelerinden veyahut dış görünüşlerinden nasıl insanlar olduklarını ve hayatlarını tahmin edebilecek kadar güçlü bir ön yargıya sahipti. Bu yüzden görücülük yeteneği olmamasına rağmen kehanet dersinde başarılıydı. Spica için kehanet, dinlendirici bir dersti. Hogwarts'ta isteksizce makaleler yazıp zoraki ezber yapmaktansa kehanet dersinden görev almayı tercih eden Spica, önceden yıldızlarla ilgili bir araştırma yapmış olduğunu Profesör Romanov'a söylemeyerek görevini seve seve kabul etmişti. Bu görev için Spica teleskop kullanacaktı. Gezegenlere, yıldızlara, gök cisimlerine... Kısacası evrene ve evreni oluşturan her şeye karşı bir merak içerisinde olan Spica'nın hayatında aldığı ve alabileceği en güzide görev bu olmalıydı. Spica, zaman kaybetmeden elinde bir not kağıdı ile Astronomi Gözlemevi'ne çıktı,  en ortada duran teleskoba doğru ilerleyerek not kağıdını yanındaki küçük masaya bıraktı. Teleskobu boyuna göre ayarlayan Spica için macera şimdi başlıyordu. Bir süre gezegenlerin hareketlerini inceleyen Spica, başak ve terazi burcu yakınlarında, kendi adını taşıyan yıldızı gördüğünde duraksadı. Bir süre yıldıza bakmayı sürdürdü derken bir meteorun "Spica'ya" yaklaştığını gördü. Bu benim için bir tehlike işareti mi acaba? diye düşündü kendi kendine, sonrasında gülümsedi. Bu sadece kendi adını taşıyan bir yıldızdı, kendisini temsil eden bir yıldız değildi. Üstelik, Spica akrep burcuydu. Kendi burcunu temsil eden Scorpius'a doğru teleskobunu çevirdi. Bir süre gözlemledikten sonra gözlemlerini kaleme almaya başlayan Spica, işi bittiğinde Gözlemevi'ni terk ederek diğer ödevlerini yapmak üzere alt kata indi.Notlarım

Yıldızların yer olayları üzerinde birtakım etkleri olabilir ve bu etkiler göz önünde tutularak gelecek önceden bilinebilir. Kullanılan gözlemler, ölçümler ve hesaplamalar birtakım sembolik kalıpların çevresini belirlemek için kullanılır. Astroloji (yıldız ve gezegen bilimi) hayatın sosyal, ekonomik, politik, duygusal ve diğer önemli alanlarını incelememize ve bu konularda tahminlerde bulunmamıza yardımcı olur. Kehanet ile ilgilenenlerin -at adamlar dahil- yüzyıllarca süren gözlemleri ve çalısmalarıyla astrolojinin yoruma dayalı açıklamalarını kapsayan genis bir bilgi agı olusturuldu.


Gözlemlerim.


Jupiter, akrep burcuna geçti ve Jupiter'in yavas hareket etmesi sebebiyle bir seneyi askın süre Jupiter, Akrep üzerinde etkili olabilir. Aynı zamanda Venüs gezegeni de Jupiter'i izlemekte. Aşkı sembolize eden Venüs, Akreplerin oldukça aksiyonlu bir ay geçirmelerine sebep olabilir.
Spica Whinchester / Kehanet Görevi 5G1o9l
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Spica Whinchester / Kehanet Görevi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-