Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Yıldız Takımı - Kehanet Ödevi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 3

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Yıldız Takımı - Kehanet Ödevi Tumblr_ny12etpO001qjkokao1_500

Kehanet derinden sonra genç adam profesörün yanına uğramış ve ödev almıştı. Gryffindora ve kendisine kazandırması gereken artı puanlar vardı. Ödev yaptıkça notlarının yükseleceğini biliyordu en azından araştırma ödevleri bile ona katkı sağlıyordu. Gerçi baya da yorulmasını sağlıyordu genç büyücünün çünkü aldığı dersler yetmez gibi birde ödevler ile uğraşıyor kendine pek fazla zaman ayıramıyordu. En azından girdiği bu yoğun haftalar da böyleydi. Odasına sadece uyumak için çıkar olmuştu bazen onu bile kütüphanede kitapların arasında yapıyordu. Yorgun düşen bedeni  göz kapaklarına çöken ağırlıkla beraber uykuya teslim oluyor birkaç saat uyuduktan sonra yine kaldığı yerden devam ediyordu. Şu birkaç hafta böyle gidiyordu hayatı ama dişini biraz daha sıkması gerekiyordu bu dönemin bitmesine çok az kalmıştı. Arkadaşı olan cadıyı da göremiyordu ders dışında arada bir kütüphanede uzaktan görür gibi oluyordu ama o da çok yoğundu anlaşılan gerçi kendisinin de başını kaşıyacak hali yoktu. Profesörün istediği yıldızlardan gelecek bulma hakkında bilgileri araştırıyordu. Çoğunluğu burçlar ve gezegenler yıldız uyumları arasındaki bağı anlatıyordu.

Astrolojide 12 adet burç bulunur. Bu sayının akıldan uydurulmuş olduğunu düşünen bireyler çok yanlış düşünmektedir. 12 sayısı gezegen sayısına eşittir. Her gezegenin hakim olduğu bir burç kuşağı bulunmaktadır. Astrolojide gezegenlerin burçlar üzerinde bıraktığı etkiler bilinmezse hiçbir ilerleme kaydedilemez burçların yönetici gezegenlerinin ve bu gezegenlerin hangi burç üzerinde nasıl bir etki yaptığının bilinmesi gerekmektedir. insanoğlunun en çok etkisi altında bulunduğu ve bildiği en büyük yıldız olan güneş ile başlayıp gezegen olduğu hakkında belirli şüpheleri beraberinde getiren Plüton’a kadar ilerleyen bir liste bulunmaktadır.

Oğlak Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Oğlak burcunun yıldızı VEGA ve OENEB'dİr.
VEGA: Kendini beğenme, gösteriş meraklılığı, havai olmayı temsil eder. Vega etkisinde olan burçlar insanlara tepeden bakar.
OENEB: Disiplin düzen ve otoriteyi temsil eder. Oeneb etkisinde olan oğlaklar gevşeklikten hoşlanmaz esneklik tanımaz, belirlenmiş kurallara kendide uyar başkalarınında uymasını sağlar.

Kova Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Kova burcunun yıldızları ALTAİR VE GİEDİ'dir.
ALTAİR: Aşırı istek, beklentileri ve ihtirasları temsil eder. Altair yıldızı etkisinde olan kova'lar bulunduğu mekana göre karakteristik özellikleri değişir. Hırs, ihtiras, aşırılık vs. gibi...
GİEDİ: Fedakarlık ve Tanrı sevgisini temsil eder. Giedi etkisinde olan kova'lar Dinine bağlı, inançlı, yardımsever olup gerekirse kendi isteklerini erteler ama yardıma ihtiyacı olana koşar. Daima başkalarını ön planda tutar. Yani başkalarına yardım etme isteği ile başkaları önce gelir, daha sonra kendini düşünür.

Balık Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Balık burcunun yıldızı, DENEBADİGE ve SCHEAT'ır.
DENEBADİGE: Bilgiyi ve öğrenmeyi temsil eder. Denebadige etkisinde olan balıkların öğrenme isteği ve okuma aşkı çok fazladır. Balıklara göre en zengin insan okuyup bilgi sahibi sahibi olan insandır. Bilgelik, alimlik okuma aşkından dolayı tamda balıklara göredir.
SCHEAT: ölümü temsil eder. Scheat etkisinde olan balıklarda zorluklar, kayıplar, sarsıntılar yaşanır.

Terazi Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Terazi burcunun yıldızı SPİCA ve VİNDEMİATRİS'tir.
SPİCA: Tam anlamıyla başarıyı temsil eder. Spica etkisinde olan teraziler hedefledikleri ne varsa başarıya ulaşmak için tüm engelleri aşar. spica yıldızının etkisinden dolayı teraziler çokta adil'dir. Çalışkanlığı ve hırsı sebebi ile arzu ettikleri mevkiye ulaşabilirler.
VİNDEMİATRİS: Hilekarlığı, yalancılığı, aldatıcılığı sembolize eder. Vindemiatris etksinde olan teraziler, hilekar yalancı gibi karakteristikte olabilir. Vindemiatris yıldızının etkisinde olan terazilerin hayatları zorluklarla ve büyük sıkıntılarla geçmeside söz konusu olabilir.

Akrep Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Akrep burcunun yıldızları GÜNEY KİFFA,KUZEY KİFFA ve BUNGULA'dır.
GÜNEY KİFFA: Şanssızlığın sembolize eder. Güney kiffa etkisinde olan akreplerin şanssızlık nedeni ile bütün işleri ters gider.
KUZEY KİFFA: Güney kiffa nın tersine bu yıldız şansı temsil eder. Kuzey kiffanın etkisinde olan akrepler çok şanslı olurlar.
BUNGULA: Bungula asaleti ve kibarlığı sembolize eder. Bungula etkisinde olan akrepler, bir çok insan tarafından aranılan arkadaştır. Kişilik olarak ters biri gibi görünsede insanlar tarafından sevilirler.

Yay Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Yay burcunun yıldızları ANTARAS ve SİNİSTRA'dır.
ANTARAS: Antaras, zayıflığı akılsızlığı sembolize eder. Antaras etkisinde olan yaylar zayıf karakterdedirler. Doğru ve isabetli düşünceden yoksundurlar.
SİNİSTRA: Ahlaki zayıflığı ve ahlak bozukluğunu sembolize eder. Sinistra etkisinde olan yaylar, ahlak dışı davranışlarda bulunur ve toplum tarafından bu davranışları tasvip edilemez yapıda olurlar.

Yengeç Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Yengeç burcunun yıldızları SİRİUS ve PROCYON'dur.
SİRİUS: Şöhret ve nam sembolize eder. Sirius etkisinde olan yengeçler, er yada geç şöhrete sahip olur. Sirius yıldızı etkisindeki yengeçler çok meşhur olurlar. Bu şöhret ve nam iyi yönde olabileceği gibi kötü yöndede olabilir.
PROCYON: Gençliği, canlılığı, kuvvet ve enerjiyi sembolize eder. Procyon etkisindeki yengeçler, her türlü aktivitede yaratıcılıklarını gösterebilirler. Çok çabuk sinirlenebilirler ve şiddette yatkındırlar.

Aslan Oğlak Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Aslan burcunun gezegenleri ASELLUS ve ALPHARD'dır.
ASELLUS: Ateşli hastalıkları ve İltihabik hastalıkları temsil eder. Asellus etkisinde olan aslanlar, çok çabuk ateşlenebilir ve ateşleri çok çabuk yükselebilir. Asellus etkisindeki aslan'lar görme ile ilgili büyük sorun yaşayabilir.
ALPHARD: Ölümsüzlüğü sembolize eder. Alphard etkisinde bulunan aslan'ların ömürleri genellikle uzun olur. Kalıcı sanat eserleri bulunabilir. Alphard etkisindeki aslanların yaptıkları daima kalıcı olmaya adaydır.

Başak Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Başak burcunun yıldızları, ZOSMA ve DENEBOLE'dir.
ZOSMA: Kötü ve kabul edilemeyen tavır ve davranışları sembolize eder. Zosma etkisindeki başaklar bencil olabilir. Ayrıca Ahlaksız tutumlar sergileyebilir. Zosma yıldızının etkisinde olan başaklar; madde bağımlılığına yatkın olabilirler.
DENEBOLE: Pişmanlıkları ve şanssızlığı sembolize eder. Denebole etkisinde olan başakların aşk hayatları başladığı gibi bitebilir.Denebole etkisinde bulunan başaklar yaptıkları şeylere göz attıklarında aşırı pişmanlıklar yaşar.

Koç Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Koç burcunun yıldızları, DIFDA ve ALPHERAZ'dır.
DIFDA: Kendine karşı acımasızlığı ve sert davranışı sembolize eder. Dıfda etkisinde olan koç'lar engeller, kısıtlamalar ve hastalıklarla karşılaşabilir.
ALPHERAZ: Özgürlüğü, talihi sembolize eder. Alpheraz etkisindeki Koç'lar talihi açık olurlar. Bolluk içinde yaşabilirler. Özgürlüğüne düşkündürler. Özgürlüklerine aşırı düşkünlükleri beraberinde bir takım sorunlarda yaşatabilir.

Boğa Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
Boğa burcunun yıldızları; SHARATAN ve ALDEBARAN'dır.
SHARATAN: Sertliği, acımasızlığı, kabalığı ve şiddeti sembolize eder. Sharatan etkisinde olan boğa'ların tutumları sert olur. Sharatan etkisinde olan boğaların hayatının çoğu kısmı zorunlu ve tatsız geçebilir. Boğa'lar sharatan yıldızının etkisi ile zorluklarla ve sert davranışlarla savaşmak zorudada kalabilir.
ALDEBARAN: Bu yıldız öncülük, atılım ve cesareti temsil eder. Aldebaran etkisinde olan boğalar mevkilerin en yükseğine gelebilirler. Aldebaran gezeninin etkisiyle boğalar rütbe, şan, şöhret, şeref gibi üstün niteliklere sahip olabilirler.

İkizler Burcunun Yıldızı-Gezegeni:
İkizler burcunun yıldızları; BELLATRİX ve BETELGEUZE'dir.
BELLATRİX: Parasal ve çıkar evlilikleri sembolize eder. Bellatrix etkisindeki ikizlere hile, çıkarcılık ve art niyetler verebilir. Belletrix etkisindeki ikizler iyi mevkilere gelebilir fakat tersi durumda zorluklar ve felaketlerle savaşabilirler.
BETELGEUZE: Rahatlığı, mutluluğu ve şansı sembolize eder. Betelgeuze etkisindeki ikizlerin yaşamları çok rahat, mutlu olabilir. Ayrıca şansı yüksek olur. Betelgeuze etkisinde olan ikizler bolluk içinde yaşayıp maddi anlamda da zengin olabilirler.

Genç büyücü burçlar, yıldızlar ve gezegenler hakkında bu bilgileri parşömene döktü. Hepsinin yanlarında özellikleri yazıyordu. Kütüphanede ki bu ödevini bitirdiğinde çantasını topladı ve Astronomi kulesine çıkmak için kütüphaneden dışarı çıktı. Yaptığı ödev ile profesörün ona bu dönem kullanmaya izin verdiği teleskopu genç büyücünün işine yarayacak gibi gözüküyordu. Hızlı adımlar ile kuleye tırmanırken midesinin guruldamasını duydu. Çantasını kurcalarken özenle sarılı sandviç'i eline aldı ve merdivenlerden çıkarken onu da yemeğe çalıştı. Astronomi kulesine geldiğinde sınıfın açık olması genç büyücünün şansını arttırmıştı. İçeri girdi ve profesöre bakındı ama adam ortalarda yoktu. Yıldızlar ile ilgili kütüphaneden aldığı kitabı çıkarıp teleskopun yanındaki masaya koydu. Bir parşömen ve kalemi de çıkarıp gördüklerini not almaya çalıştı. Kanatlarını açmış kuğuyu gördü ilk baş. Adeta kuğu şeklinde yıldız takımı vardı gök yüzünde. Onu not aldıktan sonra büyük ayı ve küçük ayıyı buldu. Onları da not aldıktan sonra çok sayıda küçük yıldızları izledi. Hepsinin oğlan üstü güzelliklerini görebiliyordu. Bir kaç takım yıldızı da not aldı büyücü ve en sonunda bir tane burcun yıldızını buldu. Çoğunlukla en kolay bulunan akrep burcunun yıldızıydı bu. Onu izlerken takım yıldızı hakkında olanları düşündü. Not alırken onları da ekledi yanına. Ödevi bitmişti ama genç adam biraz daha izlemek istiyordu. Ödevi kısa süre sonra baykuşla ile profesöre gönderecekti.RPG SONU
Yıldız Takımı - Kehanet Ödevi OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
 
Yıldız Takımı - Kehanet Ödevi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-