Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 İksir Dersi | Veritaserum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
Thiemo Rocca
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Thiemo Rocca
Hufflepuff

Karanlığa kendini gömdükten sonra kadının kelimeleri kullanışı ile aklı çoktan uçmuştu genç adamın. Sesler boğuklaşmış, aklı dersten çoktan kopmuştu bile. Normalde, bu, diğer derslerde senelerdir olan bir şeydi. Fakat geçilen dönem için Zhanet yüzünden her derse ayrı ilgi göstermiş ve İksir dersine de Profesör Violeta'ya olan hayranlığından dolayı devam edebilmişti. Bu durumun bir dönem sürmüş olması bir yana, İksir ve Bitkibilim dersleri için ilk defa yaşanıyordu. Elbette, Thiemo, bunun farkında bile değildi. Karanlığın içinde kaybolmuş kahverengi gözlerini kapattığı süreler uzamaya başlamıştı yavaş yavaş. Aklından geçirdiği şey kızın duru yüzü ve bir şeyi anlamadığında kendi kendine gülüşü olsa da gözlerinin önünden geçirdiği şeyler çok farklıydı. Sonbaharda bir Yasak Orman, Hogwarts çimenleri, Quidditch sahası... Gözlerinin önünden geçen kısa ve öz görüntüler, kulağında oluşan boğuk sesin yanında duyduğu sesler onu kendinden geçiriyordu, her ne kadar dışarıdan anlaşılmıyor olsa da. Gözlerinin kapaklarında, omuzlarında, dizlerinde hissediyordu yorgunluğu. Derin bir iç çekti en son, sessizce. Son görüntüyü gördüğünde ise gözleri keskin bir şekilde açılmıştı; Hogwarts yangını...

Kadının sorusunu yarım yamalak duymuştu. Dikkatinin kadında olmadığını fark ettiğinde yaslandığı soğuk duvardan, omzunu dokunmadan kaşıyormuş gibi yaptığı bir kafa hareketiyle içindeki gıcık hissini gidermeye çalışarak ayırdı kendisini. Kendisini toplayıp derse vermek için gözlerini iyice açtı. Kadının sorusuna cevap vermek üzere konuşacakları beklerken istemsizce esnedi. Pek gönüllü çıkmayınca kadına doğru döndü, duyduğu kadarına cevap vermek üzere, "Eğer bir konu hakkında gerçekten inandırıcı kanıtlarımız varsa, ve son kanıta ihtiyaç duyuyorsak. Ya da anlattıklarınızdan yola çıkarsak, birisinin başka birisi hakkındaki görüşlerini bilmekte kullanabiliriz? Olaylara bakış açılarını... Zekice sorulmuş sorularla olaylara bakış açılarını, hatta hangi tarafta olduklarını bile..? Bu bizi başka bir soruya götürür... Değer mi? Onca uğraş, çaba sadece böyle bir bilgi için..." Aklına kızın gözlerindeki belirsizlik geldi bir an için. "Yeterince önemli biriyse, neden olmasın..?" diye cevap verdi bu olası tartışmaya da istemsizce.
I'm waiting for the cities to crumble,

Waiting 'till I see you crawl...

İksir Dersi | Veritaserum - Sayfa 2 8YGpmd İksir Dersi | Veritaserum - Sayfa 2 8YGJrr
Why I love her..? Well...:
 

Racist bastard:
 


Dila'nın Köpeğiyim

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Håkan Lorens
Lütfen Rütbe Başvurusu Yapınız!
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Håkan Lorens

Hettie’nin fısıldamasıyla pişman olmuş gibi iç çekti. Yalan makinesi tabii! Bu nasıl aklına gelmemişti? Hâlbuki o kadar düz bir mantıkla isimlendirilmişti ki unutmanın mümkün olduğunu sanmazdı. Bazen böyle yapıyordu. Bir şeyden olduğundan daha fazlasını beklediğinde hayat böyle şaşırtıyordu onu. Tıpkı o an içinden bunları düşünüp basit bir unutkanlıktan fazla ders çıkartmaya çalışması gibiydi. Dikkatini dağıtan Hufflepuff cübbeli şapkalı bir oğlan oldu. Adının Rocco olduğunu anımsıyordu ama bir an için emin olamadı. Rocco çok… Şekerdi. Çok güzel bir şeker ismi olabilirdi. Oğlanın şeker kullanıp kullanmadığını merak etti. Kendi kendine omuz silkti, ne önemi vardı? Kimsenin kendi kendine omuz silktiğini görmediğini umarak etrafına bakındı ve tekrar profesöre döndü. Kadının onu onaylamasıyla hafifçe tebessüm etti. Yeni sorular sorulunca bir süre düşündü. Önce negatiflere odaklanmak onda iksirin tamamen yararsız bir sıvıymış gibi şemalanmasına neden olmuştu. Bunu bozmak için geçen saniyelerde şeker çocuğun konuştuğunu duydu. Lafı oldukça dolandırdığından gözlerini devirmemek için kendini zor tuttu. Oğlanın sözleri bitince derin bir iç çekti, bıkkın bir tavırla ekledi. “Velhasıl veritaserumu cevaplanmasını istediğimiz soruların doğru cevaplarını bildiğini düşündüğümüz insanlar üzerinde kullanarak yüzde doksan beş doğru cevap alıyoruz. En büyük faydası da bu. Yüzde doksan beş sıfırdan iyidir herhalde.” Dudağını samimiyetsiz bir ifadeyle büktü. “Doksan beşi de ben uydurdum ayrıca. Tahmin ettim. Bir yerde okumadım. Verecek referansım yok.” Bunu daha ziyade kendi binasından insanlara söylemişti. Geri kalan entelektüel olmayan insanların kaynak arayışında olacaklarını sanmıyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Violeta Lechkov
Bellatores Lustitiae
Ϟ Rp Beğenileri : 84

Violeta Lechkov
Bellatores Lustitiae
Sınıfın genel sessizliği Violeta’nın canını sıkmaya başlamıştı. Genel itibariyle sadece sorduğu sorulara değil çocukların yüzlerinde de umursamaz yahut sıkkın bir ifade görüyordu. Bunun sebebini başta dersin teorik olması sandıysa da daha önceki derslerde aynı hissi tecrübe etmemişti. Hem zaten teorik bilgileri açıklığa kavuşturmadan gençlerin önüne kazanları koyamazdı. Hogwarts bütçesinin zindanları en başından onaracak kadar iyi durumda olduğunu sanmıyordu. Özellikle de temizlikte kullanılan malzemelerin bir tık ucuzlaştığı göz önünde bulundurulursa. Ne var ki Violeta buna razı olamamıştı ve ucuz yoldan tedarik edebilecekleri güçlü temizlik iksirlerı ayarlamıştı. Eğer öğrenciler sürekli mide bağırsak rahatsızlıkları çekerlerse bazı dergilere madara olabileceklerini düşünmüştü. “Evet, Rocca.” Oğlan konuşurken onu onaylar bir ifadeyle destekledi. Sözleri bitene dek bekledi, başını aşağı yukarı sallayıp onaylıyordu. Tam oğlan lafını bitirdiğinde birkaç ekleme yapacaktı ki sınıfın diğer tarafından yükselen ses dikkatini dağıttı. Kuzgunlardan biri saygısızlık ettiğinin farkına bile varmadan bıkkın bir tavırla konuşuyordu. Yüzündeki gülümseme ufak bir tebessüme dönüşürken derin bir nefes aldı. Görmezden gelecekti. “Evet. İkiniz de aslında sanırım aynı şeyi ifade ettiniz ve gayet de haklısınız. Veristaserum bazı handikaplara sahip olsa da kullanımı kullanan kişinin normal şartlarda sahip olması söz konusu olamayacak bilgileri ele geçirmesini sağladığından oldukça faydalıdır. Ve elbette ki kullanımı bakanlık tarafından dikkatlice kontrol edilmektedir.” Kısa bir es verdi ve boğazını temizledi. “Peki veritaserum yapmak için kullanılan malzemelerden ve yapılışından bize kısaca bahsetmek isteyen var mı?” Ellerini iki yana açıp sınıfın kalanına baktı.

Not:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t1534-violeta-lechkov
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 3

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Genç büyücü canı sıkkın bir şekilde öğrencileri ve profesörü dinliyordu. Hufflepuff ve Ravenclav binalarında ki öğrenciler konuşmaya katılırken kendi binasından ses çıkmıyordu. Belki de bu iki bina teorik açıdan iyilerdi. Kalemin ucunda ki mürekkep bir kere daha parşömene aktığında büyücü bakışlarını genç cadıya çevirdi. Yeşil cübbeli cadı önünde ki her ne varsa onla ilgileniyor gibiydi. Sonra aklına kolye geldi acaba hala takıyor muydu. Kendisine taktığını söylemişti, bir basilisk dişi kolyeyi hangi Slytherin takmazdı ki ama kolye bir yılan dişi de olsa ona göre farklı anlam ifade ediyordu yada o öyle düşünüyordu sonuçta kolye iki parçaydı biri yeşil cübbeli cadıdayken diğer parçada kendi boynundaydı. Sahi kendisi neden takıyordu o kolyeyi.

Profesörün yeni sorusunu duyunca bakışlarını hemen kadına yöneltip başını kaldırdı. Yanında ki arkadaşı da bakışlarını kendisine çevirip şimdi senin sıran der gibi bakıyordu. Cadıya küçük bir gülümseme gönderip elini kaldırdı. "Profesör, Gerçeklik iksiri/Hakikat iksiri yada Veritaserum en önemli maddesi Jobberknoll/Pirşakır tüyüdür. Bu tüy insana gerçekleri söyletmekte iksir malzemesi olarak kullanılır. Bunun haricinde standart düzeyde su, Ptolemy *ne olduğunu çeviremedim, Toz haline getirilmiş ay taşı, Engerek  çatalı dili, Sopophorous fasulyesi kullanılıyor" dedi genç büyücü daha sonra derin bir nefes alıp yapılışına geçmek istedi. "Yapılışı ise öncelikle standart bir kazana standart iksir suyunu koyuyoruz ve kaynama noktasına gelmesini bekliyoruz. Ptolemy'i saatin tersi yönünde hareket ettirerek kazana dökün ve on dakika pişiriyoruz. Toz haline getirilmiş Aytaşı karışıma bir seferde bir kaşık dolusu karıştırın, iyice eritiyoruz. Karışım pişerken, dilleri yarıya bölmek ve kazana dökmek için Engerek çatalı dili dikkatlice dilimleyip daha sonra kazana boşaltıyoruz. Daha sonra sıcaklığı arttırıp karışımı kaynatıyoruz. Ana malzememiz olan tüyü kazana dökerken her tüy arasında saat yönünde özenle karıştırıyoruz. İyice kaynadıktan sonra üç tane Sopophorous Fasulyeleri bir gümüş bıçağın bıçağıyla hızla ezip karışıma ekliyoruz. Süzmeden önce de iksiri soğumaya bırakıyoruz" dedi genç büyücü daha sonra aklına bir şey gelmiş gibi "Profesör hangi kitapta okuduğumu hatırlamıyorum ama kütüphanede aldıklarımın arasında iksi şişesini bozulmaması için serin ve karanlık yerde bekletirken Dolunay gecesinde ışığı absorbe etmek için şişeyi ay ışığına yerleştirin de yazıyordu bu yapılamazsa bir derece kadar acı vereceği konusunda not alınmış" dedi büyücü daha sonra yerine oturdu. Dersin en çok bu kısmını seviyordu işte ne işe yaradığı belliydi iksirlerin ama ne için nasıl olduğunu sorgulamayı sevmiyordu genç büyücü sadece nasıl yapıldığı ve nasıl kullanıldığına bakıyordu o.
İksir Dersi | Veritaserum - Sayfa 2 OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
Violeta Lechkov
Bellatores Lustitiae
Ϟ Rp Beğenileri : 84

Violeta Lechkov
Bellatores Lustitiae
Sorusuna yanıtın yalnızca genç bir aslandan gelmesi onu hayal kırıklığına uğratmıştı. Havaların yavaş yavaş güzelleşmesinin etkisini mi yaşıyorlardı yoksa daha farklı bir durum mu söz konusuydu bilemeyen kadın oğlanın cümlelerini dikkatle başını sallayarak dinledi fakat yüzünden sınıfın geri kalanının sessizliğinden dolayı moralinin bozuk olduğu kolayca anlaşılıyordu. “Evet, Bay Doukas, teşekkür ederiz bildiklerinizi paylaştığınız için.” Ellerini göğsünün altında birleştirmiş olan cadı anlayışlı bir anne edasıyla başını sallayarak kürsüye doğru adımladı, böylelikle tüm öğrencileri karşısına alabilecekti. Yüzündeki anlayışlı ifadeyi bozmadan sözlerine devam etti. “Ancak sizi ne düzeyde onaylayıp ne düzeyde onaylamadığımı paylaşmayacağım. Görüyorum ki bugün sınıfça biraz sessizsiniz ve pek de ders dinleyesiniz yok. Ah, ya da belki de bu konuları çok iyi bildiğinizden olabilir bu durum tabii. Eğer öyleyse size sevineceğiniz bir haberim var; dersimiz bitti. Engin bilgilerinizi içeren yazılarınızı iki gün içerisinde masamda istiyorum. Hakikat iksirinde kullanılan malzemelerin detaylı incelemesini yapmanızı ve adım adım açık bir anlatımla iksirin yapılışı hakkında bilgi vermenizi istiyorum ödevinizde. Geç teslim edilen ödevler binalara eksi puan olarak geri dönecektir. Çıkabilirsiniz.” Sallanan asasıyla kapının kilidi gürültülü bir şekilde açıldı.
Önemli Bilgilendirme:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t1534-violeta-lechkov
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 3

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Cümlelerin doğru olup olmadığını tartar nitelikte bakıyordu profesörün gözleri ama bunun hakkında hiç bir şey söylememişti. Jeremy iksirler hakkında okuduğu kitaplar ve yapılışlarını kendi notlarıyla harmanlayıp onları kendi kitabının içine koyup zaman zaman tekrarlardı ve iksir, bitkiler gibi bazı derslere karşı ilgi duyduğundan dolayı daha çok onlara yönelirdi. Belki de geleceğini iksirler ve bitkiler üzerinde kurmalıydı bunu çok fazla düşünmüştü ama hala stajını nerede yapacağına tam olarak emin değildi. Profesörün sözleri sitemkardı ve sınıfın bu sessizliğini beğenmiyordu. Bir kaç öğrenciden başka derse katılım olmayışı kadının canını sıkmıştı belli ki tamam teorik bir dersti ama en azından sorulan sorulara yönelik cevaplar için bir kaç parmak bekleniliyordu. Profesör aynı tonda dersin bittiğini ama ödevleri olduğunu söylemişti. Veritaserum hakkında bilgileri ona ulaştırmamız gerektiğini. Jeremy başını masaya koydu. Onca ders arasında bir de bunun için zaman ayıracaktı zaten hafta sonlarını bile kütüphanede geçiriyor ve uykusuz kalıyordu. Belki de akşam yemeğine kadar ödevi yetiştirebilirdi en azından hangi kitapları kullanacağını biliyordu ve daha demin ki profesörün sorusuna karşılık söylediği sözleri de birleştirirse iyi bir ödev belki de çıkarabilirdi. Profesör asasını sallayınca kapının kilidi açılmış öğrenciler eşyalarını alarak sınıftan çıkmaya başlamışlardı. Genç adam arkadaşına dönüp "Yemeğe kadar bu ödevi bitirmeyi planlıyorum" dedi ve hızlı adımlar ile kütüphaneye yöneldi.


İksir Dersi | Veritaserum - Sayfa 2 OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
 
İksir Dersi | Veritaserum
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-