Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 1972 II. Astronomi Dersi // V. Sınıf

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Cletus Cynesige
Büyücü
Ϟ Rp Beğenileri : 20

Cletus Cynesige
Büyücü
1972 II. Astronomi Dersi // V. Sınıf OOGlWQ


Tekerlekli koltuğunun üstünde odanın bir ucundan diğer ucuna gidiyordu. Aslında tam olarak yaptığı şey, ayakları ile hızlanıp sonra koltuğu kendi haline bırakarak ne kadar gidip gidemeyeceğini ölçmekti. Hatta denemelerinden birisinde kuleden aşağıya düşüyordu az daha. Bu yüzden artık elinden asasını düşürmez olmuştu. Öğrencilerin gürültülerini duymaya başlamıştı kapıda. Bir not vardı, 'Bugün ders yok.' Elbette tamamen bir oyundan ibaretti bu. Bekleyenler kabul edilecekti o gün derse. Zira, çok fazla ses çekecek kadar toplu bir kafası olduğunu düşünmüyordu adam. Öğrencilerin çoğunluğu gidene kadar sandalyesi ile oyalandıktan sonra Kapıya doğru yöneltti asasını. Büyük bir kilit sesiyle açılan kapıyı bir kaç saniyeliğine ittiren olmamıştı. Bu süre, adama sandalyesinin üzerinde karizmatik bir oturuş haline bürünmesi için yeterliydi. Kapı aralandıktan sonra öğrenciler bir bir içeri girmeye başladılar, Cletus'un gözüyle işaret ettiği alana doğru. Herkesin girdiğinden emin olduktan sonra kapıyı sert bir şekilde kilitlemek üzere asasını yeniden kapıya doğrulttu. Üzerindeki yazı, 'Dersi kaçıranlar çok... (:' şeklinde değişti. "Hoşgeldiniz, değerli yoldaşlarım." dedi gülümseyerek. O iç gıcıklayan, ama cidden gıcık surat ifadesini takınmıştı yine. "Astronomi..." diyerek iç çekti ve hızla ayağa kalktı. Koltuk, arkaya doğru, dizinin arka kısmıyla ittirişinin ardından, hızla harekete geçmişti. Havada tuzla buz olmuş gibiydi, fakat asma katta belirerek yukarıdaki masaya çarptı. "Sabır işidir..." dedi ellerini iki yana açarak. "Buradaki bir çoğunuzun gösterdiği üzere." diyerek ellerinden birisini göğsünün üstüne, diğerini de onun üstüne, çenesini tutacak şekilde yerleştirdi. "Ya da şans!" dedi gülerek. "Geç kalmanıza rağmen kapının şansınıza açılmasıyla kendinizi içeride bulduğunuz gibi." Teleskoplardan birisine doğru yönelerek başına geçti, arkasındaki öğrenciler profesöre biraz daha yaklaşmışlardı. "Bir çoğunuz, üst devrelerinizden ya da sizden büyük kişilerden 'çok küçük' olduğunuza dair ibareleri cümlelerin içinden çekmiştir elbette." Diyerek teleskobunu ayarladığı noktaya bütün teleskopları birer birer ayarlamaya başlamıştı balkonda sırasıyla duran. "Fakat sizi temin ederim ki, profesörleriniz size 'küçüğüm' diye hitap ettiklerinde bu, yaşınızla alakalı değildir. Tamamen tecrübeniz ve bildiklerinizden bahsetmekteler." Ve bir diğerine daha geçti. "Elbette her konuda sizden daha iyi olmayabiliriz. Fakat bilgili olduğumuz alanlara göre size bir şeyler öğretmekle... Mükellefiz." Duraksadığı anda birisinin dişlisiyle oynamıştı. Diğerine geçti istifini bozmadan. Kalan teleskopları ayarlarken herhangi bir şey söylememişti öğrencilerine. Sadece teleskopların başındaki çapraz oturuşu ile göz doldurmaya çalışıyordu.

Bütün teleskoplar tek bir noktaya odaklanmıştı, Ay'a. Kendisini dolunay şeklinde gösteren küre, üzerindeki lekeleri incelemek üzere öğrencileri bekliyordu. Sınıfın ters köşesinde, beyaz örtüler içinde duran, sınıfa ilk girildiğinde ise fark edilmeyen yığına doğru döndü Cletus, herkesin gözü onu takip ederken. Beyaz örtüyü kaldırdı ve tuvalleri, şövalyeleri ile beraber büyü ile dizmeye başlamıştı. Daha bir yığın tuval ve şövalye olmasına rağmen, kişi sayısı kadarı yeterli olacağından daha fazlasına tenezzül etmedi. Öğrencilerin yerdeki yığına bakışlarını fark ettiğinde ise dudak bükerek, "İçinizdeki Astronomi Biliminin daha yüksek bir potansiyelde stabil olduğunu zannediyordum." dedi ardından omuz silkerek. Örtüyü yığının üzerine doğru örttükten sonra tuvalleri birbirlerini görmeyecekleri bir şekilde dairesel dağıttı. "Şimdi her birinizin, teleskopta gördüğü yüzü çizmelerini istiyorum. Küreye hayal ederek çizmek kolaydı. Peki ya büyü gücünüzü beyninizle ne kadar kontrol edebilirsiniz?" Bu cümleleri kurarken asma katın ahşap merdivenlerini adımlıyordu adam. Sonra balkonuna doğru yöneldi birden. "ÖÖÖĞ HÖCÖM KALEMÖMÖZ YÖÖK, diyeninizi duyar gibiyim. Bunu da yaratıcılığınıza bırakıyorum." dedi gülümseyerek ve masasının önündeki sandalyeye doğru yöneldi. Gözden kaybolmasına karşın, "Bittiğinde çıkabilirsiniz. Sağ alt köşesine adınızı yazmanız yeterli." diye bağırdı.


Rp Out:
 
[/color]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 3

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık

Büyücü öğle yemeğini ağzına tıkarken bir yandan da derse beraber gidecekleri arkadaşına bakıyordu. Slytherin masasında ki sarışın cadı çoktan yemeğini bitirmiş onu bekliyordu. Sabah dersinin olmayışı işe güzel bir uyku çekmiş ve kahvaltıyı kaçırmış öğleyin olan dersi Eski Yazıtlar dan çıktıktan sonra ise kütüphaneye uğraması gerekmişti. Bütün gün aç dolanmıştı adeta ve üzerinde ki yorgunluk hala yerindeydi. Eski yazıtlar ödevini yaptıktan sonra koşarak yemek salonuna gitmişti. Öğle yemeğini de kaçırmak istemiyordu çünkü. Ağzına tıkıştırdığı büyük lokmaları zorla çiğnerken bir yandan da etrafı süzüyordu. Ne arkadaşını görebilmişti yine nede yeşil cübbeli cadıyı. Bal kabağı suyundan bir yudum aldıktan sonra Tinanın artık gidelim der gibi baktığını gördü yılanların masasından. Büyücü iki dakika daha der gibi parmaklarını göstermişti. Yarım kalmış çikolata damlalı kurabiyesini yedikten sonra bardağında ki son bal kabağı suyunu içti ve hemen yanında duran çantasını aldı. Ayağı kalktığı sırada Tinanın da ona doğru geldiğini gördü. "Beş dakika içinde yetişeceğimize eminim" dedi genç melez. "Bu arada Rose gördün mü ben hiç bir yerde göremedim de" dedi. Cadı başını hayır anlamında sallarken beraber Astronomi kulesine doğru gidiyorlardı. Sınıfın önüne geldiklerinde öğrencilerin kapının önünde toplanmış bir kaçı kapıda yazılanı okuduktan sonra oflayarak geri gittiğini görüyordu. Jeremy kapının önünde durduktan sonra yazıyı okudu. Ders yok muydu, yanında ki cadı geri giderken kolundan tuttu cadıyı. Bir kaç kişi kapının önünde beklemeye devam ediyordu, kendisi geçen dönem bu profesörden hem ders hemde ödev almıştı ve adam ilginç bir tipti bu da onun küçük oyunlarından mıydı. Tinayı biraz beklemesi için ikna ettikten sonra bir kaç kişinin daha gittiğini gördü. Bir kaç dakika geçmişti ki kapıda kilit sesi duydu. Kapıyı ittirip açtığında karşısında profesörü gördü. Belki de büyücünün arada derse her zaman son zamanda gelmesi işe yarıyordu bunlarda onlardan birisiydi. Profesörün bakışları ile gösterdiği yere geçtikten sonra arkasında bir kilit sesi daha duydu. Kapı tekrardan kapanmış olmalıydı, profesörün sözlerini duyduktan sonra adamın teleskop'a yönelişini izledi. Öğrenciler de profesöre doğru bir kaç adım daha atmıştı.

Profesör teleskopları tek tek ayarladıktan sonra başka bir yere yöneltmişti bakışlarını. Öğrenciler profesörü izlerken genç adam da daha iyi görebilmek için bir adım daha öne çıkıp başını öne doğru uzattı. Yanında ki cadı ne yapıyor diye bakış attığında "Birazdan görürsün" diye fısıldadı. Profesörün sözlerini duyduğunda genç büyücü bakışlarını ilk baş cadıya sonra oturacağı yere çevirdi. Boyasız, kalemsiz çizmesini mi istiyordu yani peki bunu nasıl yapacaklardı. Asa ile mi? Bakışlarını asasına çevirdi çoğu cadı ve büyücü asalarını kullanmaya başlamıştı kendisinin daha iyi bir fikri vardı. Fark yaratmak elbette onun işiydi. Çantasından çıkardığı bitkileri masanın üzerine koydu. Bitkilerin kendine has sıvıları vardı ve bunlardan boya içinde kullanılıyordu. Çantasını karıştırıp parlaklık için bir kaç toz ve gölgelendirme için de bir kaç malzeme daha çıkardı. Şimdi malzemeleri hazırdı. Ayı incelerken bir yandan da tuvaline çizmeye başlamıştı bile. En sonunda bitirdiğinde eserine bakıp gülümsedi altına adını ve binasını yazdıktan sonra eşyalarını toparladı. Noel babanın ona verdiği bu çantayı seviyordu
1972 II. Astronomi Dersi // V. Sınıf OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
Clementina Moreau
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 0

avatar
Ölü

"Beş dakika içinde yetişeceğimize eminim"

Genç adamın sesi kulaklarında yankılandığında ona güvenmekten başka şansı olmadığını fark etti genç cadı. Ne de olsa her zaman kendi başına gitmeye kalktığında hep derslere geç kalıyordu.  Çoğu kitapları okuyamıyor, zorlandığı zaman Jeremy'den yardım istiyordu. Genç adam bundan sıkılıyor muydu sıkılmıyor muydu pek bilmiyordu ancak ona yardımcı olduğu için minnettardı. Kısa süre sonra ikinci bir soru ile kafasını iki yana salladığında en sonunda astronomi kulesine doğru yürümeye koyulmuşlardı. O an teşekkür etmesi gerektiğini düşünen tina ''Her şey için teşekkür ederim Jeremy'' dese de bu koşuşturmada duyabileceğini sanmıyordu. Uzun koridorları ve merdivenleri nihayet adımlamaya başladıklarında genç cadı bir an için yorulduğunu hissetti ancak çaktırmadan yoluna devam etti. Bu aralar o kadar çok yoruluyordu ki bazen bütün gün boyunca dışarı çıkmadan uyuyabiliyordu. Yorucu bir temponun ardından sınıfın kapısına geldiklerinde bir çok öğrenci geri gidiyordu odalarına. Neler olduğunu pek çözemese de o da gitmeye hazırlandı. Ders yok ise neden gelmişlerdi ki zaten. Tam gidecekken Jeremy'nin kolundan çekiştirdiğini gördü. Neler olduğunu çözmeye çalışırken genç adamın dediklerini dinleyince kalmaya ikna olmuştu.

Kapı birden açıldığında karşısındaki profesöre baktı. Dersine hiç girmemişti ama belli ki küçük şaşırtmacalardan hoşlanıyordu. Derin bir nefes aldıktan sonra yavaşça içeri girdi. Bu kuleden bazen nefret etse de bu sefer öyle bir şansı yoktu. Yerini aldığında dikkatle profesörü dinledi."Şimdi her birinizin, teleskopta gördüğü yüzü çizmelerini istiyorum. Küreye hayal ederek çizmek kolaydı. Peki ya büyü gücünüzü beyninizle ne kadar kontrol edebilirsiniz?" Pek bir şey anlamasa da kendi kafasında çözmeye çalıştı. Bir yandan da yanındaki adamın kağıdına bakıyordu. En sonunda ne yamaları gerektiğini anladığında teleskopta ne gördü ise asası ile çizmeye başladı. Olup olmadığını bilmiyordu ancak yine de çizmeye başladı. Zaman geçtikçe ortaya bir şeyler çıktığında gülümsedi. Bitirdiğinde altına adını yazıp profesörün masasına koydu ve iyi günler dileyip sınıftan çıktı. Biraz uyumak ona iyi gelecekti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cletus Cynesige
Büyücü
Ϟ Rp Beğenileri : 20

Cletus Cynesige
Büyücü
Ders bitmiştir.
Bu post düzenlenecektir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
1972 II. Astronomi Dersi // V. Sınıf
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-