Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 1972 II. Astronomi Dersi // VI. Sınıf

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Cletus Cynesige
Büyücü
Ϟ Rp Beğenileri : 20

Cletus Cynesige
Büyücü
1972 II. Astronomi Dersi // VI. Sınıf 2JLdEE


Eski püskü bir iskemlenin üstünde oturuyordu adam. Kucağında muggleların elektrogitar adını verdikleri aletle yeni ve sevilen bir şarkının notalarını basıyordu. Öğrenciler sınıfı doldururken dışarıdaki yağmurun balkonun ahşaplarında bıraktığı koku yayılıyordu odanın içine. Soğuğu vuran yağmurun rüzgarı içeri girmiyordu. Teleskoplar toplanmış, bir köşede duruyordu. Göze çarpan gramofonda, adamın çaldığı şarkı düşük bir seste çalıyordu. Öğrenciler dolmaya başladıktan sonra gitarı elinden bırakıp iskemleye doğru yasladı adam. Kalkıp ceketini düzelttikten sonra gramofona doğru yöneldi. Hafifçe sesini açtığı plağı başa sardı. Boğazını temizledi. Dışarıdaki bozuk havaya doğru suratını ekşiterek baktı. "Ne yazık ki bu koşullar altında pek bir şey gözlemlememiz kolay değil." dedi adam. Sonra dudaklarını bükerek derin bir nefes aldı. Avuçlarını hızlıca birbirlerine vurmasının ardından ellerini ovuşturdu. "Ama diyelim ki böyle bir havada dışarıda kaldık." Tek kaşı havaya kalktı adamın. Gözleri ile süzdü sınıfı. Adımlamaya başladı. "Asamız yok." bir tanesinin omzuna dokundurdu ellerini, "Sadece içgüdülerimiz, ve biz?" Birden çocuğun omzundaki elini alarak hareketlendi. "Bütün hava kapalı olduğunda bile astronomi, bize çok şey anlatır." dedi adam. Kendinden emin bir şekilde güneşin parlattığı taraftaki bulutlara doğru adımladı. Ellerini arkada birleştirip balkondan dışarıya, yukarı doğru bakıyordu.

Boğazında düğümlenen gıcığı giderdikten sonra arkasını döndü. "Ama konumuz bu değil. Bu ödeviniz." dedi minik bir gülümseme takınarak. "Hatırlarsanız size altıncı sınıfa yakışır şeyler öğreteceğimi söylemiştim." Adımlayarak odanın ters tarafına geçti. "Diyelim ki bulunduğunuz ortamın havasına bir büyü ya da birisi tarafından lanetlendi?" asasını havaya doğru kaldırdı. "Burada olduğu gibi" dedi minik bir kıkırtıyla. Asasından çıkan yıldırımsı bir hüzmeyle hava açılmıştı. Suratına büyünün çok kolay olduğu ile alakalı bir dudak kıvrımı takındı. Asayı yavaşça parmaklarının ucuna vurdu büyünün ardından. "Meteolojinx Recanto. Kötü giden tılsım yapımlarınızda havayı berbat ederseniz bunu kullanmanız gerekiyor. Çok nadir olmakla birlikte gün içinde de yaradığı oluyor tabii." Dudaklarını büzerek açılmış bulutların arasından gelen güneşe doğru baktı. "Kimse sebebini bilmiyor." dedikten sonra tekrar öğrencilerine dönerek sınıfın ortasına doğru adımlamaya başladı. "Kimi büyücünün gücünden, kimi tamamen rastlantısal olduğunu söylüyor." Başını iki yana sallayarak ağzında şeker varmışçasına bir ses çıkarttıktan sonra. "Her neyse. Bugünkü dersiniz bu kadar. Ödevinizi masamın üzerine başka bir zaman bırakabilirsiniz." diyerek ellerini büyük bir şaplak sesiyle birleştirdi. Öğrenciler sınıfı terk etmeye başladıktan sonra da asma kata doğru adımlamaya başladı. İlk defa bir dersi bitirmişti. Belki de sıkılmaya başladığından ...


Rp Out:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cletus Cynesige
Büyücü
Ϟ Rp Beğenileri : 20

Cletus Cynesige
Büyücü
Ders bitmiştir.
Bu post düzenlenecektir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
1972 II. Astronomi Dersi // VI. Sınıf
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-