Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Küçük Bir Kürede Gökyüzü | Astronomi Görevi I

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Selise Cupeurer
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 0

avatar
Ölü
Selise, birkaç gün önce girdiği mitoloji dersinden sonra ilk defa başka bir derse giriyordu.Aslını söylemek gerekirse çok heyecanlıydı. Ve astronomi dersine ilk defa gireceği için farklı duygular içerisindeydi. Bu normal bir ders olmayacaktı, bir nevi bir ödev yani bir görev gibi yapması gerekiyordu bu dersi. Profesör Cynesige bu görevi ona verdiğinde çok şaşırmıştı doğrusu.Yapması gereken şey yeni bir gezegen keşfedip,onu bir küreye çizmekti. Hayatında ilk defa teleskop ile bir gezegen gözlemleyip onu küreye çizecekti.Geçen yıl Astronomi dersi alan bazı tanıdıklarına küreyi nasıl kullanacağını sordu. Ve evet şaşırtıcı bir şekilde çok eğleneceğini geçirdi içinden. Ortak Salon çok dolu değildi,çünkü gökyüzünü gözlemleyebilmesi için havanın karanlık olması gerekiyordu bu yüzden ödevini yapmak için geç bir saat tercih etmişti,herkes ya uyuyordu yada artan ödevlerini yapmaya çalışıyordu.Ortak salondan çıktı ve Astronomi Gözlemevi'ne doğru yol aldı. İlk defa gireceği bu dersliğin nasıl bir yer olduğunu merak ediyordu. Profesör'ün gözlemevinde olmadığına emin olduktan sonra bir yer buldu ve teleskobu nasıl kullanacağını kavraması gerekti. İçinden bütün ödevini bugün halledemeyeceğini düşündükten sonra teleskobu ayarladı, onu gözüne yerleştirdi ve gözlemlemeye başladı. İlk başta evet Mars'ı görmüştü. Heyecanlandı, çünkü gerçekten ilk defa bir gezegeni bu kadar yakından görüyordu. Ama artık onları gezegen diye ifade etmek istemiyordu. Onları bir arkadaş olarak görmeliydi.Teleskobun ayarıyla biraz daha oynadıktan sonra gözlemlemeye devam etti. Ve evet başka bir arkadaşını daha gördü.Sanırım bu Venüs'tü. Gezegenleri arkadaş olarak düşününce aslında gülünç geleceğini düşünmüştü ama öyle olmadı çünkü onlarla bağını güçlendirmesi gerekiyordu. Teleskobun ayarıyla biraz daha oynadıktan sonra tekrardan bakmaya -gözlemlemeye- devam etti. Uzun uzun bakıyordu fakat pek bir şey göremedi. Saat çok geç olmuştu ve artık sanırım gitmesi gerekiyordu.İlerleyen günlerde ödevine devam edecekti. gözlemevinde sadece o vardı. Çantasını ve defterini aldı.Gözlemleri arasında notlar tutmuştu. Bunların ödevinde yardımcı olacağını düşünüyordu. Her şeyini topladığından emin olduktan sonra, gözlemevinden çıktı. Hiçbir yere uğramadı ve direk ortak salona gitti. Bu akşam gerçekten ilk defa gezegenleri gözlemlemişti,çok mutluydu.
Hala tam olarak amacına ulaşamamıştı, fakat daha vakti olduğuna inanıyordu.
 
-
 
                                                                                                                                         
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Küçük Bir Kürede Gökyüzü | Astronomi Görevi I
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-