Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Horace Rufus Allison
Biçim DeğiştirmeI. Biçim Değiştirme Dersi


Tehlikeli Durumlarda Biçim Değiştirme Büyülerinin Kullanımı

V. - VI. Sınıflar Ortak Dersi
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi ZMpn77
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Dersin Zamanı: Perşembe Günü / Akşam Üzere / Yağmurlu
Dersin İşlenişi: Dersimiz online şekilde işlenecek ve oyunlaştırma süreciyle devam edecek. O nedenle dersi  iyi takip etmenizi istiyorum. Bu başlığa giriş rp'lerinizi yazabilirsiniz. Sınıf ile alakalı gerekli tasvir ise aşağıda yer almakta, buna uygun olarak rp'lerinizi yazmanızı istiyorum.
Tasvir: Sınıfa girdiğinizde masaların kenarda üst üste bir şekilde konulduğunu ve altında duran iskemlelerinde aynı şeklinde yer aldığını görüyorsunuz. Sınıfın tam ortasında ise tılsımlı bir bölge var, bu bölgede çember şeklinde ve bir dalga gibi sürekli hareket eden gök mavisi renginde bir halka bulunuyor. Halka bir koruma büyüsü olduğu için o bölgeye kimse giremiyor. Deneyeniniz olursa da halka sizi sert bir şekilde dışarıya atacaktır, hatta sizi fırlatabilir bile. Sınıfın dört köşesinde kitaplıklar bulunuyor. Bu kitaplıklarda öğrencilerin kendilerini bu alanda yetiştirebilmeleri amacıyla kitaplar bulunuyor. İsteyen öğrencilerimiz kitapları karıştırabilir. Profesör Allison ise masasında oturmuş bir vaziyette öğrencilerin sınıfta toplanmalarını bekliyor. Oldukça ciddi bir şekilde elindeki kitaba göz gezdiriyor. Üzerinde ise gece karanlığını andıran siyah renkteki gömleği ve ona uyumlu pantolonu bulunuyor. Parlament mavisi renkteki pelerinini ise iskemlesinin bir ucuna asılı şekilde bırakmış. Profesör, her sınıfa giren öğrencisini hafif bir tebessümle selamlıyor. Öğrenciler ise halkanın etrafında toplanıyor ve Profesör Allison'un derse giriş yapmasını bekliyor.

Önemli Bilgilendirme:
* Profesörü selamladığınıza dair rp'nizde konuşma cümlesine yer verebilirsiniz. Bu başlık sadece giriş rp'leri için 1 hafta boyunca açık kalacaktır. Derse geç kalma durumunda uygun bir mazeretiniz varsa eğer benimle pm yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Mazeretinizi geçerli görürsem başlığın kilidini açtırırım, sizlerde bu şekilde rp'lerinizi gönderebilirsiniz.
* Giriş rp'lerinden sonra derslikte isimlerinize dair başlıklar açacağım. Her başlıkta iki kişi rp yapacak. Zarsız büyülerin yanında zarlı büyüleri de kullanacaksınız. Zar atışlarını bizzat kendim gerçekleştireceğim ve ilerlemeniz için gereken adımları kendim yazacağım. Fakat çözmeniz gereken durumları ve kullanacağınız büyüleri siz seçeceksiniz. Ben her zar atışından sonra sizi bilgilendireceğim. HP'si 20'nin altına düşen öğrenci elenmiş sayılacak. Doğru büyüyü ilk uygulayan öğrenci ise binasına +5 puanı kazandıracaktır.
* Oyunda kullanabileceğiniz büyülerin listesini başlıklarda belirteceğim. Fakat karşılaştığınız durumlarda hangi büyüyü kullanacağınız tamamen size kalmış.
* Dersimiz ağırlıklı olarak V. ve VI. Sınıf öğrencileriyle gerçekleşeceği için büyü listeleri de ona göre oluşturacağım.
* Aklınıza takılan bir durum varsa dersliğin içinde açmış olduğum out başlığına yazabilirsiniz.
* Yarışmayı tek bir öğrenci kazanacak ve o kişi ödüllendirilecek, ayrıca kazanan kişinin binasından derse tam katılım sağlanmışsa o binadaki tüm öğrenciler dersten tam puan alacaklardır.
* Herkese oyunda başarılar dilerim.
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi ZMpn77
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Joohyun Bae
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Joohyun Bae
Ölü
Kore'de ve okulunda yani Japonya'da bu şekilde göremediği sonbahar havasıyla aşk aşıyordu adeta. Ders saatinin yaklaşmasını beklerken koridordaki camlardan birine tünemiş, kulaklarına müzik sesiymiş gibi gelen yağmurun yağışını dinliyor, gözlerini bu şölene maruz bırakıyordu. Orada öylece durup yağmurun tadını ne kadar çıkardığının farkında değildi. Bu havada dışarıda, ormanda dolaşıp toprağın ve kuruyup dökülmekte olan yaprakların kokusunu içine çekmek isterken şimdi derse gitmeliydi. Gerçi dersi olmasa bile ormana gidemeyeceğini biliyordu. Önce babasından sonra da Seungwan'dan fazlasıyla duymuştu o ormanın öğrenciler için yasak olduğunu, sadece derslerde girebildiklerini. Cama biraz daha yaklaşıp başını yasladı. Gözlerini kapattığı sırada Seungwan'ın sesini duyan cadı, artık derse gitme vakti geldiğini anlamıştı. Oturduğu yükseklikten hoplayarak inen Joohyun, arkadaşının koluna girerek sınıfın olduğu yere yöneldi. Biraz önlerinde giden ve fazlasıyla tuhaf bir tanışma yaşadığı Hyungwon ve Seungwan'ın aşk böceğini görmesi fazla uzun sürmemişti. Kafa kafaya vermiş ellerindeki kitaplara bakarak hararetli bir şekilde bir şeyler tartışan ikili fark eden yalnız Joohyun değildi. Seungwan cadıyı kolundan tutup çekiştirerek hızlandırmıştı. Arkadaşı ikilinin yanından geçmek istiyordu, geçerken de gülümseyerek Joohyun'un adının Hyunwoo olarak hatırladığı çocuğa selam vermişti. Joohyun ise cadının biraz gerisinden gelirken Hyungwon ile göz göze gelmiş ve "Selam, Hyungwon." demiş ve arkadaşının peşine takılmıştı.

Biçim değiştirme en sevdiği derslerdendi ve Hogwarts'da nasıl bir dersle karşı karşıya kalacağını fazlasıyla merak ediyordu. Seungwan'ın dediğine göre profesör değişmişti. Bu yüzden o da nasıl geçeceğini bilmiyordu. İçinde okula yeni başlayan -ki çok da yanlış sayılmazdı- küçük çocuklar gibi bir heyecan vardı. Sınıfa bu tatlı heyecanla girmişken sıraların kenarlara toplanmış olması onu daha da heyecanlandırmıştı. Teorik dersten çok uygulamalıyı yeğlerdi ve anlaşılan öyle bir ders olacaktı. Sınıfın ortasında adeta dans eden mavi çemberin ardından masasında oturan profesöre baktı cadı. Çemberin yanından geçip kitaplıklardan birinin önüne giderken bakışlarını kitaptan kaldırıp küçük bir gülümsemeyle ona bakan profesöre başıyla selam verdi. Kitaplıkların önüne geldiğinde beklerken biraz göz gezdirmek istedi ve her rafa dikkatle baktıktan sonra bir kitap çekip çıkardı.

73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi Rene10
irene:
 
Ravenclaw's Pride:
 
joohyun irene bae:
 
loading...:
 
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi Ntx9CW
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t5222-joohyun-irene-bae-karakter-kar
Hyungwon Chae
Gryffindor
Ϟ Rp Beğenileri : 2

Hyungwon Chae
Gryffindor


Odalarından çıkıp buluştukları andan beri genç büyücünün kafasını tırmalayan düşünceleri derslik koridoruna gelene kadar devam etmişti. Yol boyunca Hyunwoo'nun değişen profesör ve ders hakkında yaptığı yorumlara pek kulak asmamış, kısa cevaplar vererek geçiştirmişti. Asla yetenekli olduğunu düşünmediği biçim değiştirme dersi için önceden kütüphaneden aldığı kitap ile ilerlediği sırada bir saniyeliğine duraksadı. "Hey." dedikten sonra yanında yürüyen arkadaşı Hyunwoo'nun dikkatini çektiğinden emin olduktan sonra olduğu yerde ona dönerek başka bir soru yönlendirdi, "Seungwan'ı en son ne zaman gördün?" Kıstığı gözleriyle arkadaşından gelecek cevabı bekleyen genç büyücü, karşısındaki utangaç arkadaşının kaçamak cevaplarını gördüğünde devam etti, "Hadi ama Hyunwoo, öğrenmek istediğim henüz yeşermekte olan aşkınız değil." Genç büyücü yalnızca Joohyun'un varlığından emin olmak ve haberdar olmak istiyordu. Kompartıman gününden sonra okul içerisinde onu hep saniyeler farkıyla kaçırmasıyla görebilmişti. Söylediklerin sonra çatan kaşlarıyla ilerlemekte olan dostunun arkasından giden genç büyücü, "Nereye?" dedikten gözleriyle işaret ettiği dersliği gösterdi. "Sınıf burada." dedikten sonra acemi aşk hayatı hakkında üzerine daha çok gitmek istemediği arkadaşıyla şakalaşırken yanından geçen insanları, son anda işittiği sesle fark edebilmişti. "Selam, Hyungwon." günlerdir duyamadığı ses tonunu aniden duymasıyla Joohyun ile göz göze gelen genç büyücü olanı idrak edene kadar soğuk kız çoktan yanlarından uzaklaşmıştı.

Genç büyücü, soğuk bakışlı kızla aynı derse gireceğini gördüğündeki heyecanını omzunun altına aldığı dostu Hyunwoo ile sert bi' şekilde şakalaşırken atabilmişti. Sol kolu ile Hyunwoo'nun kafasını kavrarken sınıfa girdiklerinde eğlenceli gülüşlerinin karşısında gördüğü profesör ile arkadaşını kollarının arasından bıraktı. Oldukları duruma tebessüm ederek karşılık veren profesörün karşısında mahcup olan iki genç büyücü, kızarmış olan suratları ile eğilerek selam vermiş ve profesörün bakışlarından biraz olsun uzaklaşmışlardı. Sınıfta Joohyun'u bulmak ve ona veremediği selamı vermek istedi genç büyücü. Soğuk bakışlı kızı gözleriyle ararken sınıfın tam ortasında bulunan ve hareket halinde olan mavi çemberi gördüğünde etrafta olmayan sıraların sınıfın bir köşesinde toplandığını fark etti. Bunun direk uygulamalı bir ders olduğunu anlamıştı genç büyücü. Daha ilk dersten başarısız olacağım endişesinin kafasının içinde gezinmeye başladığını fark ettiğinde salladığı kafasıyla kendine teselli olurken 'Ne kadar zor olabilir ki?' deyip kaybetmekte olan öz güvenini geri topladı ve göz göze geldikleri profesöre tekrardan tebessüm etti. Dört tarafı kitaplıklarla kaplı olan ve dolmak üzere olan sınıfta soğuk bakışlı kızı aramaya devam ederken onu en köşede elinde olan kitabı kurcalarken gördüğünde hızlı adımlarla yanına yaklaştı. Soğuk bakışlı kızın tam arkasına geldiğinde yakınlıklarından dolayı kokusunu alabiliyordu genç büyücü. İç çektikten sonra aklından geçen düşüncelere engel olamayan Chae, "Aramıza hoş geldin, genç cadı."  dedikten sonra hızlıca önüne dönen soğuk bakışlı kızla göz göze geldi. Hızlanan kalp atışlarını bastırmaya çalışırken göz teması kurmakta devam ettikleri soğuk bakışlı kıza, "Sanırım artık aynı okulda olduğumuza göre, bundan sonra yaşayacağımız durumlara tesadüf demesek daha iyi olacak gibi." dedikten sonra sırıtmakta olan yüzü ile Hyunwoo'nun yanına döndü.

73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi Hy1010
in the dark:
 
hyungwon:
 
my bae:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 3

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Büyücünün perşembe günü en boş günüydü sadece akşam üzeri dersi vardı ve her zamanki gibi zamanını kitap okuyarak geçirmişti. Bu sefer kütüphaneden aldığı bir kitabı odasında penceresinin yanında kedi gibi tüneyerek okuyor ve bir yandan da yağan yağmuru izliyordu. Daha ilk haftadan verilen ödevler, dersler onları boş zamanlarına sıkıştırıyor bitirdiği gibi profesörlere teslim ederken kendisine kitap okuyacak zaman yaratıyordu. Hogwarts'a geldiğinde girdiği sınavın sonucunu hala merakla bekliyordu büyücü, ne zaman açıklanacağını bilmiyordu ama en azından üzerinde ki heyecan ve korku kalkmıştı fakat bu seferde açıklanmasını beklerken ki heyecan ve korku kalmıştı. Hala ne zaman açıklanacağını bilmiyordu hem üstelik artık hiç bir şey de eskisi gibi değildi. En iyi arkadaşı stajyer olmuştu gerçi o hala Hogwarts'taydı ama eskisi kadar buluşup bir şeyler yapamıyorlardı. Sürekli derslerde beraber gidip geliyorlardı ve beraber ödevlerini yapıyorlardı ama artık büyücü tek başınaydı cadının şimdi K.S.K.S. Profesörünün verdiği işleri yapması gerekiyordu. Bir yandan da oda arkadaşı mezun olmuş yeni bir oda arkadaşı vardı. Gelen büyücü kendisi gibi Asyalı bir öğrenciydi bu içine bir parça mutluluk uyandırsa da yine de tanımadığı birisi yüzünden şüphe duyuyordu. Onca sene beraber aynı odayı paylaştığı arkadaşı gitmişti. Birde yeşil cübbeli cadı vardı evet büyücü bunu düşünmek istemiyordu ama işin gerçeğiydi. Cadıya doğru arada adım atmaya çalışıyordu ama cadı her zaman onu geri çeviriyordu. Konuşmak bu kadar mı zordu birisi ile.

Yağmurun sesini dinleyerek akşamki işleyecek derse gidiyordu büyücü. Dördüncü katta bulunan dersliğin kapısının önüne geldiğinde öğrencilerin içine karıştı. Tek tek sınıfa giren öğrencileri neyin beklediğini bilmiyordu ama bu sefer farklı bir şeyler vardı. Öğrenciler ortada ki alanın etrafına dizilmeye başlamıştı. Yeni biçim değiştirme profesörü ise masasında oturuyor ve öğrencileri arada göz atıyordu. Büyücü profesörü başıyla selamladıktan sonra boş bulduğu bir yere geçti. Etrafa göz atarken tanıdık birilerini aradı aslında başka birisini arıyordu. Fakat görse dair ne yapacaktı ki yanına gidip merhaba mı diyecekti. Kendisiyle pek konuşmak istemeyen birisine. Etrafı tararken raflarda bulunan kitaplar gözüne erişti. Bir kaç rafı taradıktan sonra eline bir kitap alıp göz atmaya başladı, profesörün pek kızacağını düşünmüyordu kitaplarını karıştırıyor olduğuna lakin adam oturduğu yerden kitap okumaya devam ediyordu.
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
Riley J. Lee
Gezgin
Ϟ Rp Beğenileri : 6

Riley J. Lee
Gezgin
Ailesinin mektuplarının, çığırtkanlarının sınav sonucu açıklanana kadar durmayacağını biliyordu. Gerçi istedikleri sonucu alamazsa asla durmayacağını da biliyordu. Ama bir şekilde sınavı atlatmış olmanın getirdiği bir rahatlık çökmüştü üzerine. Ailesinden gelenleri açmıyor bir kenara atıyordu. Böylelikle biraz daha rahat oluyordu. Yatağında bir o yana bir bu yana dönerek ders saatinin gelmesini bekliyordu. Aslında bir süre önce uyumaya çalışıyordu fakat oda arkadaşlarının da dersinin olmaması bu planını fazlasıyla bozmuştu. Cadılar fazlasıyla sesli bir şekilde sohbet edip kahkaha atarken Riley yatağında oturur pozisyona geçmişti. Kendisini oldukça bitkin hissederken yerinden kalktı ve cübbesini de alıp odadan çıktı. Ortak salonda selam veren bir kaç kişiye başıyla karşılık verdikten sonra kendisini zindanların rutubet kokusuna bırakmıştı bile. Yolunu uzatarak, neredeyse tüm koridorlardan geçerek dersin olduğu kata çıkmıştı genç cadı.

Sınıfa geldiğinde kapının açık olduğunu gördü ve kapıda bekleyecek olmadığı için sevinerek içeri girmişti. Öğrencilerin çoktan gelmeye başladığını ve odanın ortasında bulunan çemberi dikkatle incelediğini fark etmişti. Başını iki yana sallarken bir kenara çekilmeyi planlayarak ilerlemişti. Herkesi gülümseyerek karşılayan genç profesör ile kendisi de göz göze geldiğinde aynı gülümsemeden nasibini almıştı. Fakat genç cadı gülümseyerek selam vermek yerine sadece başını hafifçe öne eğerek karşılık vermişti profesöre. Kalabalıktan uzak bir kitaplığın önüne gidip orada tek başına durmaya karar verdiği sırada, başka bir kitaplığın önünde elindeki kitaba gömülmüş Jeremy'i fark ederek ani bir kararla ona döndürmüştü rotasını. Büyücü elindeki kitaba kendisini fazlasıyla kaptırdığı için henüz onu fark etmediğinden cadı çoktan kitaplığa sırtını yaslamış, kollarını önünde kavuşturmuş, tek ayağını kitaplığa yaslamıştı. Gözleri ortada hareket edip duran koruma büyüsündeyken, son zamanlarda kendisini fazlasıyla şaşırtan hareketlerine birini daha ekleyerek yine ilk konuşan o olmuştu. Kolları hala önünde bağlı ve gözleri hala koruma büyüsündeyken "Şu meraklılardan biri şuna dokunsa da  biraz hareket olsa, ha Jerry?" demişti. Yanında büyücü şaşkınlıkla ona dönerken o da bakışlarını yanındaki genç adama çevirip tek kaşını kaldırarak her zamanki gıcık gülümsemesiyle bakmıştı. 

73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi O5Qkd8
.:
 
.:
 
Love:
 
thehunter:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4235-riley-j-lee#63169
Lucille N. Morag
Ravenclaw
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Lucille N. Morag
Ravenclaw


Lucille sınıfa girip de Profesör Allison'ın onu hafifçe gülümseyerek selamladığını gördüğünde neredeyse kalp krizi geçirecekti. Yeni profesörlere alışması dönemin yarısını bulacak gibi görünüyordu. Kibar karşılamanın cevabını vermeden, gergince başını başka yöne çevirdi ve bir çeşit dikkat rahatsızlığı çekiyormuş gibi her bir görüntüye atlayan gözlerini yere sabitledi. Dün sırt çantasının iki kayışını da bir güzel kopardığı için boş parşömenlerini ve tüy kalemini kollarında taşıması gerekmişti, bunları bırakabileceği tüm masaların -ve oturakların- üst üste dizilip duvara dayandırıldıklarını görünce sıkıntıyla iç geçirdi. Bir bakıma, her şey Lucille'in ilk Biçim Değiştirme dersi macerasına benziyordu. Birinci sınıftayken, önünde açık açık duran kristal kadehi bir kurbağaya çevirmesi gerekirken, yanlışlıkla tüm bir masayı devasa, yapış yapış ve bacakları yerine kulpları olan bir kurbağaya çevirmişti; dersin geri kalanında da, profesör kurbağayı -masayı- düzeltirken başka birinin masasına konuk olup not tutması söylenmişti. Gerçi, dört yıl sonra, konuk olabileceği bir masa bile yoktu. Olsaydı bile o an sınıfta bulunan kimseyi tanımıyordu. Yeni gelen bir Ravenclaw kızın yüzünü hatırlar gibi oldu, ama kız kitaplıklara yönelince Lucille de vazgeçti.
Tüy kalemini parşömenlerine sarıp güvenli bir yere tıkıştırırken sınıfın ortasındaki Koruma Büyüsü'nü fark etti. Lucille bunlardan daha önce görmüştü, büyükannesinin serasında, Cam Ev'de, kimse kazara kendini öldürmesin diye, garip görünüşlü mantarların ve mor salkımlı çalıların etrafında Koruma Büyüsü olurdu. Tecrübelerine güvenerek çemberden olabildiğince uzak durdu. Belki Profesör Allison öğrencilerinin güvenliği için büyüde değişiklikler yapmıştı, belki de çembere dokunan kimse üç metre havaya fırlamıyordu; ama Lucille -sol kaşının başladığı yerdeki ince, beyaz yara izinin hatırlanmak ister gibi ısındığını hissederek- temkinli yaklaştı.
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi KyWtv6
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Raquel Milliway-Henderson
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 2

Raquel Milliway-Henderson
Hufflepuff

   
Percy Sharikov, Profesör Sharikov, Profesör Percy, Percy…
 
Profesöre ismiyle seslendiğini düşününce heyecanlandı. Saat 12’de uyandığından beri iki gün önceki Eski Yazıtlar dersini düşünüyordu ve bunun ne kadar sağlıklı olduğundan emin değildi; fakat Raquel birinden hoşlandığında hep böyle takıntılı oluyordu. 6 yaşındayken bir gün annesinden feci azar yemişti: “Raquel, Lawrence’ı her gittiği yerde takip edemezsin! Annesi bana bir Çığırtkan yolladı!” “Ama neden?” “Çünkü olmaz! Eğer böyle yapmaya devam edersen sokağa çıkmanı yasaklarım!” Raquel Lawrence’ı takip etmeyi bırakmıştı; fakat hâlâ neden insanları takip etmemesi gerektiğinden emin değildi. Yani, tamam, bunun kabul edilemez bir davranış olduğunu öğrenmişti de... Yatakta yüzüstü döndü ve masadaki saatine baktı. Öğle yemeğine gidip ardından duş alması ve derse gitmesi iyi olacaktı.  Bugünlerde havadan saati anlaması biraz zor oluyordu, havada mütemadiyen boktan, yağmurlu bir ikindi akşamı görünümü asılıydı. Büyük Salon’daki tavan bile etkileyici gözükmüyordu.
 
Yine yeni bir öğretmen gelmişti. Biçim Değiştirme dersiyle arasının çok iyi olduğu söylenemezdi, fakat yine de alıyordu işte, en azından biraz yeteneği vardı. Yeteneğinin ölçütü olarak, önündeki salyangozu, beşinci sınıfken sık sık yanında oturan Ravenclawlı arkadaşı Lyra’dan daha hızlı olarak yok etmesini almıştı. SBD’lerinde de Beklenenin Üstünde almıştı zaten. Hiç yoktan iyiydi; fakat bu profesör değişimleri canını sıkıyordu doğrusu.
 
Sınıfa girdiğinde sınıfta hatrı sayılır bir kalabalık oluşmaya başlamıştı, yine de yeni profesör kendisini fark edip başıyla selamladığında “Merhaba efendim,” demeyi ihmal etmedi. Etrafına bakındığında önce profesörün elektrik mavisi gibi pelerinini (Raquel modayı severdi), sonraysa ortada parıldayan halkayı fark etti ve öğrencilerin halkanın etrafında toplanmaya başladığını görünce onlara ayak uydurdu.
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi GD0kd7


73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi Ntx9CW

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Derse katılım sağlayan öğrencilerimle artık uygulamalı derse başlıyoruz, ilginizden ötürü hepinize teşekkür ederim. Listede isimlerinizin yanına koridorlarınızı yazdım. Halkanın içine giriyorsunuz ve sizi yapay bir ortamın içine alıyor. Her koridor bir labirent gibi, bulunduğunuz ortam karanlık olacak, asalarınız yanınızda bulunsun. Koridorlarınızda ilgili betimleme yapılacak. Başlıklara kısa rp'ler yazmanızı istiyorum. 5 satırı mümkünse geçmesin.

Uygulamalı Dersimize Katılacak Öğrenciler ve Koridorları:

Raquel Milliway-Henderson - Siren Koridoru
Lucille N. Morag - Elf Koridoru
Riley J. Lee - Satir Koridoru
Jeremy T. Doukas - Hidra Koridoru
Hyungwon Chae - Sfenks Koridoru
Joohyun Bae - Griffon Koridoru

Bu başlığa daha rp yazılmayacak. Ders puanlamaları uygulama dersinden sonra açıklanacaktır.
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi ZMpn77
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
73-74 | I. Biçim Değiştirme Dersi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: 2018-2021 Mâzisi-