Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: KAPALI!
TARİH: EYLÜL 1975

Paylaş
 

 Büyücedünya Konseyi Kısmi Seçim Başvuruları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce MerlinBüyücedünya Konseyi Kısmi Seçimleri


Büyücedünya konseyinde boşalan koltukların dolma zamanı geldi. büyücedünya için seçim kısmi vakti!


Aday Adayı olmak için Özellikler;

- Konsey üyesi olmak isteyen kişinin yaşı en az +25 olmalıdır.
- Konsey üyesi adayı olmak isteyenlerin daha önce hüküm giymemiş olması gerekmektedir.
- Konsey üyesi adayı olmak isteyen kişinin herhangi bir karakterinin en az +30 Düşünseli puanı veya puan gölgesi olmalıdır. (İlla konseye başvuracağı karakterinin değil)!
- Aynı aileden 2 kişi aday olarak seçilemez. Aday olanlar arasından en yaşlı kişi aday üye sıfatıyla seçimlere katılır veya diğer adayın itirazı üzerine bürokratik olarak en üste yer alan kişi seçime katılır.
- Konsey seçim süresi Merlin tarafından yönetilir ve şartları düzenleme ve değiştirme yetkisi ona aittir.
- Konsey üyesi olmak için ırk, cinsiyet veya meslek ayrımı yoktur. Tüm büyücedünya üyeleri başvuru yapabilir.

Bu başlık 14.10.2018 tarihinde, saat 23:00'da kilitlenecektir. Başvurular kapandıktan sonra ilerleyen günlerde RESMİ ADAYLAR açıklanacaktır.

Not: Kısmi Seçim Olduğu İçin 3 Üye Konseye Seçilecek ve 2 Üye Yedek olarak Seçilecektir!


Başvuru Formu


Adınız/Soyadınız;
Karakter Yaşınız;
Düşünseli puanınız;
Herhangi bir açılan davanız veya cezanız var mı?;

Karakter kurgunuz ve karakterinizin aile geçmişi;
Karakterinizin tarafı ve karakterinizin geleceği için düşündükleriniz;
Kurgusal olarak konseye katılma sebebiniz (En az beş satır);
Büyücedünya seçim ve atama sistemini okumak için TIK! Kolay gelsin!

©️ HOGWARTS RPG
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Elijah De Angelis
Konsey Üyesi
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Elijah De Angelis
Konsey Üyesi
Adınız/Soyadınız;Elijah De Angelis
Karakter Yaşınız;Görünen 35
Düşünseli puanınız;108
Herhangi bir açılan davanız veya cezanız var mı?;Bilinen suçları yok hepsi saklı şiiii
Kurgusal olarak konseye katılma sebebiniz (En az beş satır);Dönüşümden önce İtalya'nın yüksek mevkili bir bakanın oğluyken halkın haklarının korunması için verdiği mücadele de kendini kanıtlamak için ikinci dünya savaşı başlamadan orduya katılır. Çok geçmeden gözünü karartıp daha iyi yerlere gelebilmek için mücadele eder ve yüzbaşı olmayı başarır. Daha sonra birliği katledilir ve kendi de vampire dönüştürülür. 

Bir süre sonra vampir ırkının saklanarak yaşamasına katlanamadığını fark eder ve karşı saldırıya geçmek için konseye katılmak ister. Konseyde her ırk için eşitlik sağlamak istemektedir, büyücü dünyasının kanunları ırklara olan güvensizliklerinden dolayı bu güvensizliği kırmak ve kendileri ne kadar ölümcül bir ırk olsa da bunun dizginleneceğini göstermek istemiştir. 
Büyücedünya Konseyi Kısmi Seçim Başvuruları 9NBmP8
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Aleksandır Doukas
Konsey Üyesi
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Aleksandır Doukas
Konsey Üyesi
[size=30]Adınız/Soyadınız; Aleksandır Doukas[/size]
[size=30]Karakter Yaşınız;86[/size]
[size=30]Düşünseli puanınız; Yulia Doukas karakterimin 72[/size]
[size=30]Herhangi bir açılan davanız veya cezanız var mı?;Şuan yok[/size]size=30]Kurgusal olarak konseye katılma sebebiniz (En az beş satır);[/size]
Karakter kurgunuz ve karakterinizin aile geçmişi;[link]https://www.hogwarts-rpg.com/t4321-aleksandr-doukas[/link] Karakterimin aile geçmişi ve kurgum buradadır.
Karakterinizin tarafı ve karakterinizin geleceği için düşündükleriniz;İleride karakterimi kurgusal açıdan sitenin dolayısıyla hem büyücedünyanın hemde muggle dünyasının en büyük suç lideri yapmak ve aşağıda adminlere özel bahsettiğim gibi tüm örgütlere eşit mesafede durarak pis işlerini yapmak
[size=30]Kişisel kurgumda amaçladığım ve bir yerlere getirdiğim bir fikrim var . Bu da bir çok kişi ile paylaştığım bir şey saolsunlar herkes bu konuda yardımcı olmuştur . O fikir ise bir suç baronu olarak dünyanın her zaman diliminde var olan ve olmaya devam edecek suç dünyasında finansal güç sağlamak . Bu güç elbette bir yerlerde siyasi evrilme yaşayacak . Paranın yönetimi eğer siyaseti satın almaya veya girmeye yetmiyorsa birilerinin emrinde bu işi yapmak gerekiyor .  Karakterim büyücedünyada rusya ve amerikada etkin siyasi ve suç bağlantılarına sahip . Tabi suç bağlantısı kısmı gizli . Karakterimin illegal çizdiği portre bilinmemekle beraber Legal portresi güçlü bağlantılara sahip aşırı zengin bir iş adamı . Dunyanın Son yüzyılda dünyanin Legal ve illegal (özellikle sitenin bulunduğu tarihte) en güçlü ve derinden gelen devleti ingiltere . Burada da mali gücüm ve imkanlarım var ama siyasi olarak desteklemezsem tam olarak istediğim yerlere gelemeyeceğim kurgusal olarak . Ek olarak balım ve can ve Dila ile uzun uzun bazı planlar hakkında konuştuk (basın karakteri , scuta ve bella arasındaki gerilim) onlar hatırlar bahseder şimdi gizli olduğu icin detay vermek istemiyorum o açıdan da kurgusal olarak konseye ve dolaylı olarak siteye katkım olacağını düşünüyorum . İşte tüm bu sebeplerden uygun görülürse katılmak isterim .  Mobilden yazıyorum 5 satır olmadıysa detaylandırabilirim[/size]
Büyücedünya Konseyi Kısmi Seçim Başvuruları 5QZXQR

Spoiler:
 


Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4321-aleksandr-doukas
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce MerlinBüyücedünya Konseyi Kısmi Seçimleri

Başvurular 21.10.2018 tarihine kadar son kez uzatılmıştır!Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Alessandra Venüs Galen
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Alessandra Venüs Galen
Ölü
Adınız/Soyadınız;Alessandra Venüs Galen
Karakter Yaşınız; 36
Düşünseli puanınız; (hesaplanırsa) 40
Herhangi bir açılan davanız veya cezanız var mı?; yok
Karakter kurgunuz ve karakterinizin aile geçmişi;1937 Yılınında doğdu. Annesi Hogwarts'ta Mitoloji öğretmeni, babası ise Macusa'da seherbazdı. Köklü ve zengin bir aileden gelmektedir. Annesi ve babası bakanlık devrildiği sırada verilen kayıplar arasında yer aldı. İkisi de gizli bellatores taraftarıydı. Alessandra ise mutlu bir çocukluk geçirdi. Hogwats'ta ravenclaw binasına seçildi ve burada kendi döneminde bir kaç sene bina başkanlığı yaptı. Bitki bilimi, iksir, tılsım ve mitoloji gibi derslerdeki başarısıyla adından söz ettiği için St Mungo da staj yapmış stajı sırasında ilgi alanı değişmiş bu yüzden stajı bitince büyü hasarı bölümü sifacısı olarak göreve başlamış. Büyü hasarı bölümü  baş sifacının meslekten ayrılması üzerine yaşının genç olmasında rağmen 1963-1970 tarihleri arasında büyü hasarı bölümü baş şifacılığı yapmış. St. Mungoda çalıştıı sırada tanıştığı Japon bir seherbazla evlendi. 2 yıl süren mutlu evliliği kocasını kaybetmesi ile sonlandı. Bu durum yüzünden kendi isteği ile inzivaya çekilmek için meslekten ayrılsa da asla  st. mungo'dan bağlantısı kopmamış. Mesleğinde yarattığı başarılar, mucizeler sayesinde ara ara şifacıların danışmak için geldiği biri olarak İngiltere'de yaşamaya başlamış. Şu an ise gönüllü olarak imkanı bulunmayan büyücü, cadı ve muggle tedavisi yapılan ücretsiz kliniğinde hizmet açmış. Buranın başında durmaktadır. 
Karakterinizin tarafı ve karakterinizin geleceği için düşündükleriniz; Ailesi gibi bellatores taraftarı ancak körü körüne bir bağlılığı yok. Olaylara daha çok eleştirel ve mantıksal açıdan yaklaştığından bellatores'in yaptığı hataları da görmezden gelmemektedir. Adalet ve eşitlik temelli bir  anlayışı var. 
Kurgusal olarak konseye katılma sebebiniz (En az beş satır):Her zaman nazik, çalışkan, yaptığı işe önem veren adaletli olmaya özen gösteren biri olmuştur. İnsan ilişkilerinde sürekli olarak aktif olmaya eğilimindedir. Başarmak ve mükemmelliği elde etmeye çalışır ancak bu konuda takıntılı biri değildir. Zengin bir aileden geldiği için güç takıntılı biri olmamıştır gerektiği ölçüde zaten güçlü bağlantıları olan bir kadındır. Mevcutta var olan yapının hala tam anlamıyla eşitlik sağlamadığını gerek ırklar gerekse diğer konularda yetersiz kaldığını düşündüğünden; geldiği düzen ve eğitim sağladığı başarılar la farklı bir açıdan yaklaşabileceğinden böyle bir ortama girmek istemekte. Örgütle fiziksel bir bağlantısı olmayacağını da belirtmek isterim. Konseye bir kadın eli değme vakti gelmedi mi?

Don’t try to be different. Just be good. To be good is different enough.
Büyücedünya Konseyi Kısmi Seçim Başvuruları DDQzL3
Tatlım Baksana Bana:
 
Doldur Boş Kadehleri:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t5585-alessandra-venus-galen-ll-kara
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce MerlinBüyücedünya Konseyi Kısmi Seçimleri

Başvurular sonlanmıştır. Başvuru sayısı az olduğu için konsey genel (üye oylaması) seçimlere gitmeyecektir. Başvuranların değerlendirmesi ve resmi sonuçların açıklaması için bir müddet süre rica ediyoruz. 29 EKİM 2018 tarihinde sonuçlar açıklanacaktır.Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce MerlinBüyücedünya Konseyi Kısmi Seçimleri

Başvuran kişi sayısı alınacak kişi sayısıyla birebir aynı olduğu [3 (üç)] için bir seçim gerekmeksizin, demokrasinin mükemmel katılımıyla sonuçlanmış olup, başvuran üç kişi de konseye alınmıştır. Seçilen üyelerin rütbeleri ve görevleri, ilerleyen günlerde Mersin... Ehm yani Merlin tarafından tevdi (inanın anlamını bilmiyorum) edilecektir. En kısa sürede Konsey ve Britanya Büyücü Dünyası adına mükemmel işler çıkarmanız ve düzeni korumaya yardımcı olmanız adına, büyülü günler!Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Büyücedünya Konseyi Kısmi Seçim Başvuruları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Kayıp Parşömen :: Genel İşleyiş :: Duyurular-